Doktor Tv Banner

Merhaba, İlaca Başlamadan Önce Değerlendirelim. Gerekmeyebilir. Uyku – Dr. Canan Kocaman

Merhaba, İlaca başlamadan önce değerlendirelim. Gerekmeyebilir. Uyku – Dr. Canan KOCAMAN
39 0 80

Sayın Canan Kocaman; 5,5 yaşındaki erkek kardeşim 2 günlükken soğuk havale 18 aylıkken ateşli havale geçirdi. herhangi bir araz kalmadı.her türlü test kontrol takip yapıldı. ilaç tedavisi 2,5 yaşına kadar devam etti. geçtiğimiz güne kadar herşey yolundaydı ancak havalesi tekrarladı maalesef.çapa da testleri yapıldı ancak kanda kayda değer bir mikrop bulunamadı. buna rağmen nörolojik bir ilaç başlatılmasına karar verildi. dün fark ettik ki su çiçeği geçiriyor.biz de tam donanımlı bir nöroloğa göstermeden ilaca başlamak istemiyoruz. bilgi verip yönlendirirseniz seviniriz. iyi akşamlar...

Cevaplayan : Dr. Canan KOCAMAN

Merhaba,
İlaca başlamadan önce değerlendirelim. Gerekmeyebilir. Uyku eegsi yapılmalı. Randevu için 4444413den ulaşabilirsiniz. Muayene randevu öncesi eeg çekimi de hazır olursa önce eegnizi okuyabilirim. Daha hızlı yol alırız. Geçmiş olsun.

Kaynak : doktorsitesi.com

Sevdiğiniz İşi Yapmak Çok Önemli

Doç. Dr. Sinan Canan insanların işe mutlu gitmesinin sonuçlarını anlatıyor. Konya Yıldırım Beyazıd Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Bölümü Öğre..
282 18 294
Derin Ven Trombozu İle Yaşamak

Uzun uçuşlarda alkol ve uyku hapından uzak durun. Uyanık kalın ve hatta 2 saatte bir kalkıp mümkünse dolaşın. Kasları hareketli tutmak bu rahat..
903 25 556
Uyku Yoksunluğu Genleri mi Bozuyor?

Uyku yoksunluğu insan vücudunda potansiyel olarak metabolizmayı ve diğer fonksiyonları etkiliyor. Ayrıca gen aktivitesini de bozduğu ortaya çıkmış..
943 19 258
Kanser İlacı Yarım Bırakılmamalı

Kanser hastaları ilaçlarını düzenli almalı. Düzensiz alımlarda kansere karşı direnç azalıyor. Tümörün ilerlemesini kolaylaştırıyoruz.. İlaca bir sü..
921 26 441
Antiretroviral İlaçlar HIV Bulaşmamış Kişilerde Etkili mi?

Antiretroviral ilaçlar yeni bir araştırmaya göre HIV virüsü bulaşmamış çiftlerde HIV’den koruyucu etkiye sahip.   HIV, AIDS’e yol açan bir t..
828 11 209
Yaşa Göre Uyku Önerileri

Psikolog Breus, yaş gruplarına göre uyku sorununa el atıyor. Hangi yaş aralığındaki kişiler nasıl uyku sorunlarıyla başa çıkar? Amerikalı ünlü psik..
337 14 282
Çocuklarda Düzensiz Uyku Zamanları Beyin Gücünü Etkiliyor

İngiliz çalışmasına göre çocuklarda düzensiz uyku saatleri ve uykuda düzensizlik beyin gücü işlevini olumsuz etkiliyor. 3, 5 ve 7 yaş grubu çalışm..
380 18 420
Uykusuzluk Prostat Kanseri Sebebi Olabilir mi?

Araştırmalara göre prostatın nedenlerinden biri de uyku sorunları çekmek.. Uykuya dalmakta güçlük çeken veya uyuklama sorunu yaşayan erkeklerin pro..
570 10 223
Uyku Apnesi Kalp Krizine Neden Olur mu?

Doktorların şüpheli baktıkları konulardan biri de uzun vadeli bir araştırmaya göre, uyku apnesinin kardiyak ölüm riskini artırdığıdır. Uyku apnesi..
371 13 463
Uyku Apnesi Tedavisi Kişinin Görünümünü de İyileştirebilir

Uyku apnesi tedavisiyle kişinin uyku düzeni ve sağlığı iyileştirilebilir. Ayrıca kişinin fiziksel görünümü de düzeltilebilir. Milyonlarca kişiyi e..
662 22 689
Bebeğinizin Uykusu ve Şekerlemesi Hakkında Bilgiler

Bebeğinizi uyurken izlerken kalbiniz sevgiyle dolar. Tatlı ve masum görünür. İstediğiniz zaman gece uykusuna dalıp sizin gibi tüm gece uyumayabilir. ..
582 25 389
Kaliteli ve İyi Bir Uyku İçin

Uyku problemleriniz mi var, kaç zamandır rahat bir uyku çekemiyor musunuz? Mehmet Özden’den rahat bir uyku için öneriler.. Uyku sorunları duygusal ..
793 23 328
Kaliteli Uyku Yaşlılıkta da Mümkün

Genelde yaşlı insanlar uyku sorunları çeker. Bunu önlemek mümkün.. Prof. Dr. Gülten Kaptan, ileri yaşlarda artan kronik hastalıklarla ortaya çıkan ..
438 22 878
Uykusuzluk ve Yorgunluk Neden ve Çareleri

Uykunun stili bile kişiliğinizle ilgilidir. Yatmadan önce alkol ve sigara kullanmak uyku kalitesini etkiler. Kötü bir uyku hatta uykusuzluk ertesi..
612 20 877
İyi Bir Uyku İçin Doğal Çareler

Kediotu. Uykusuzluğa karşı birebir olan kediotunu mutlaka deneyin. Günümüzde birçok ülkede uykusuzluk için kullanılan popüler bitkilerden birid..
977 15 318