Doktor Tv Banner

Kuru Meyve – Kilo Aldırmayan Atıştırmalıklar

Kuru Meyve – Kilo aldırmayan atıştırmalıklar
80 0 34

Kuru Meyve - Kilo aldırmayan atıştırmalıklar:

Şeker katkısısız, çiğnenebilir ve lif bakımından zengin olan kuru meyveler tatlı ihtiyacınızı kolaylıkla gidericidir. Böylelikle gün boyunca kendinizi tok hissedeceksiniz.

Bir fincanın üçte biri kadar olan kuru kayısının kalori değeri 150 kaloriden azdır. Kuru kayısı, hem son derece besleyicidir hem de potasyum içeriği bakımından çok zengindir.

Kuru kayısı lif içerdiği için sindirim şikayetlerine karşı iyi gelir; stresi ve kansızlığı giderir. Lifli besinlerin kan şekerinin dengeli yükselmesini sağladıkları, zararlı maddelerin bağırsakta kalma süresini kısalttıkları için kanserden korunma kousunda yararlı oldukları bilinmektedir.

>>diğer Kilo aldırmayan atıştırmalıklar için tıklayın

7 Gün Sağlık

Bu yazıyı RSS haricinde başka bir sitede okuyorsanız

http://www.7gunsaglik.com/ dan çalıntıdır.

Metabolizmanızı Hızlandıran 10 Yöntem Nedir?

Vücut kitle endeksi olan kilo boy oranına bağlı olan metabolizma yavaş çalışıyorsa hızlandırılabilir. Vücudunuz birçok faktöre bağlı olarak kalori..
877 16 131
Yağ Yakımına Yardımcı Lezzetli Yiyecekler

Hem damak tadınıza hitap eden ve ruhunuzu yatıştıran hem de kilo aldırmayan yiyecekler var mı? Yağlı, kızartılmış, şekerli tatlı ve yiyecekler kalori ..
320 20 767
Meyveler Neden Kilo Aldırmaz?

Şeker tüketimi obezitenin baş düşmanıdır. Spor eğitmenleri ve diyetisyenler beyaz şeker sofra şekeri tüketiminin sınırlanmasını öneriyor.   ..
621 25 143
Meyve Suyu Tüketmek Bizi Arındırır mı?

Kalorili şeyleri yedik yanlış beslendik ve organik taze sıkılmış bir meyve suyunun bizi arındıracağınız düşünüyoruz. Beslenme uzmanı Tracy Ande..
631 6 600
Meyveler Bizi Şişmanlatmıyor, İşte Sebepleri

Şeker, dünyada en büyük obezite sebeplerinden biri. Unlu mamüller, şekerli gıdalar ve şekerli içecekler baş düşman. Gereksiz şeker tüketimi sağlığ..
450 5 315
Sebze ve Meyve Mutluluk Veriyor

Her gün yeteri miktarda sebze, meyve ve sağlıklı besin tüketenlerde mutluluk hormonu daha fazla salgılanıyor.. Enerjik ve huzurlu oluyoruz.. Her gü..
707 8 224
Kaçınmamız Gereken Genel Diyet Hataları

En yoğun çabalar bile basit hatalarla sonuca ulaştırmaz. Diyette hangi hataları yaptığımızı bilirsek kilo vermemiz de kolay ve sağlıklı olur. Önce..
795 13 466
Kilo Kaybına Yardımcı ve Kilo Aldıran İçecekler

Diyet meşrubatların önünü kesmek için genelde soda içilir. Soda kısa vadeli fayda sağlarken meyve aromalıları kalori içerir. Kalori yakmaya da neden o..
434 22 397
Kalıcı Zayıflamanın Püf Noktaları

Kalıcı olarak zayıflamanın kolay yolları var. Beslenme ve diyet uzmanı Serkan Tutar bunun için önerilerde bulundu.. İnsanların birçoğu fazla kilola..
687 15 99
Yaza Formda Girmek İçin Bunları Yiyin

Sabah, Gündüz ve akşam neler yemeli nelerden kaçınmalıyız? Hangi beslenme düzenini benimsersek sıkılaşabiliriz? Akşamları evde televizyon karşısınd..
361 8 734
Bira Kilo Almaya Sebep Değil mi?

Araştırmalar, bira ile meyve suyunun aynı miktarlarda kalori içerdiğini ve tek başına biranın kilo aldırmadığını doğruladı.. Biranın tek başına kil..
575 4 376
Her gün İyi Hissederek Kilo Vermeye Çalışın

Hayatınızda küçük düzenlemeler yaparak her gün düzenli spor ve beslenme ile ve iyi hissederek kilo vermemek imkansız. Öncelikle sevdiğiniz bir i..
616 9 163
Akşam Yemeği Son Öğününüz Olsun

Geceler uzun ve karnınız acıkıyor olabilir. Fakat sağlık açısından akşam yemeğinden sonra başka birşey yemeyin. Gecelerin uzun olduğu kışın, akşam ..
481 22 119
Gününüzü 5 Dakikada Güzelleştirmenin 10 Yolu

Beş dakika. Tüm günü kurtarıp güzelleştirmek için yeter ve harika bir şekilde size yansır. Stresi azaltmak, ruhu arındırmak ve enerjiyi artırmak için ..
534 12 208
Tatlı Krizi Neden Olur, Nasıl Önlenir?

Kilo vermede en büyük sıkıntımız tatlı krizlerini önleyememek. Tatlı krizi neden gelir, önlemek için en etkili 10 çözüm nelerdir? Kilo vermek ya da..
225 20 257