Doktor Tv Banner

Kuru Meyve – Kilo Aldırmayan Atıştırmalıklar

Kuru Meyve – Kilo aldırmayan atıştırmalıklar
65 9 76

Kuru Meyve – Kilo aldırmayan atıştırmalıklar:

Şeker katkısısız, çiğnenebilir ve lif bakımından zengin olan kuru meyveler tatlı ihtiyacınızı kolaylıkla gidericidir. Böylelikle gün boyunca kendinizi tok hissedeceksiniz.

Bir fincanın üçte biri kadar olan kuru kayısının kalori değeri 150 kaloriden azdır. Kuru kayısı, hem son derece besleyicidir hem de potasyum içeriği bakımından çok zengindir.

Kuru kayısı lif içerdiği için sindirim şikayetlerine karşı iyi gelir; stresi ve kansızlığı giderir. Lifli besinlerin kan şekerinin dengeli yükselmesini sağladıkları, zararlı maddelerin bağırsakta kalma süresini kısalttıkları için kanserden korunma kousunda yararlı oldukları bilinmektedir.

>>diğer Kilo aldırmayan atıştırmalıklar için tıklayın 7 Gün Sağlık
Bu yazıyı RSS haricinde başka bir sitede okuyorsanız
http://www.7gunsaglik.com/ dan çalıntıdır.

Az kalorili masum yemekler yapmayı uzmanından öğrenin. Bazı basit uygulamalarla yemeklerimizin daha hafif ve daha az kalorili olmasını sağlayabilir mi..
193 18 185

Malatya Pazarı 40 gramlık "Karma" ürün anlayışı ile sektörde yine bir öncülük başlattı. Malatya Pazarı geleneksel kuru meyve ve kuruyemiş çeşitlerini ..
438 5 268

a) Gerçek meyve: Meyve sadece dişi organın yumurtalık dokuları tarafından meydana getirilirse bunlara gerçek meyve denir. Örneğin; şeftali, kayısı, üz..
616 25 220

Hem sağlıklı hem de lezzetli keyif veren atıştırmalıklar ile bu kışı dopdolu geçirin.. Kış aylarında günlerin kısalması ve gecelerin uzaması ile g..
504 14 283

Vücut kitle endeksi olan kilo boy oranına bağlı olan metabolizma yavaş çalışıyorsa hızlandırılabilir. Vücudunuz birçok faktöre bağlı olarak kalori..
637 8 484

Kilo vermek istiyor diyet ve spora başlıyor ama devamını getiremiyor musunuz? O halde bilinçaltınızı sorgulamak gerekiyor.. Bilinçaltının önemini a..
377 8 665

Zayıf olan ve kilo almak isteyen kişilere Prof. Dr. Ahmet Maranki aşağıdaki siyah üzüm kürü formülünü düzenli olarak uygulamalarını tavsiye ediyor. “B..
603 4 312

Hem damak tadınıza hitap eden ve ruhunuzu yatıştıran hem de kilo aldırmayan yiyecekler var mı? Yağlı, kızartılmış, şekerli tatlı ve yiyecekler kalori ..
967 5 487

Kuru üzüm Kuru üzüm hakkında genel bilgiler  Kuru üzüm,  taze üzümün potasyum ve karbonat ile yıkanıp ardından zeytinyağı ile parlatılıp s..
743 6 332

İdeal kiloyu bulmak demek, çoğumuzun aklına derhal ‘kilo vermek’ ve hedeflenen kiloya ‘inmek’ tabirlerini getiriyor. Oysa ki ideal kiloya ulaşma ist..
237 19 267

Şişmanlık nasıl iyi bir şey değilse aşırı zayıflıkta iyi değildir.Çok zayıf insanlar görünüş olarak ta büyük sorun yaşarlar. Daha dolgun daha saha sa..
956 20 783

Yaza Hazırlık Diyeti İki haftada toplam dört kilo vermenizi sağlayacak bu diyetle, hem karnınız doyacak, hem de göz zevkiniz tatmin olacak. Bu program..
212 5 829