Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Kuru ciltler için bakım önerileri
84 8 54

İç ve dış etkenlerden kolayca etkilenen kuru ciltlerin özel bakıma ihtiyacı vardır. Salgı bezlerinin yeterince sağlayamadığı nem ihtiyacı kremle losyonla giderilmelidir. Ayrıca cildin bakımını yaptıktan sonra daha fazla kurumaması için tedbir almak da gerekir.

Temizlemek

Kuru ciltlerin suyla özellikle sıcak ya da kireçli suyla yıkanmaması gerekir. Kuru ciltler sabun ile de yıkanmamalıdır çünkü sabun cildin nemini ve yağını alarak durumu ağırlaştırır. Sabun yerine cildinizi temizlemek için bir temizleme kremi kullanabilirsiniz. Bu kremlerin bazıları yüzünüzü bir sabun kadar iyi temizleyebilir. Akşamları cildinizi yağlı bir kremle veya badem yağıyla silebilirsiniz. Cildinizin üzerinde kalan fazla yağları yumuşak bir kağıt mendille alabilirsiniz.

Beslemek

Cildinizi kremle temizledikten sonra lasolinli besleyici bir losyon kullanabilirsiniz. Eğer cildiniz çok kuruysa çizgiler, kırışıklıklar meydana gelmek üzereyse ekstra bir bakım uygulamanız gerekir. Bu dönemde gece kremi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Korumak

Kuru ciltler hava değişikline karşı çok hassastır. Hava soğudukça cilt daha da kurulaşır. Böyle durumlarda cildi bir elbiseyle örtüyormuş gibi yağlı krem sürmelisiniz. Soğuk kadar evin içindeki kuru hava, rüzgar, su, klor, deniz de kuru cildi etkiler. Bu yüzden gün boyunca cildinizdeki nem oranını koruycak kremleri tercih etmelisiniz.

Güneş altında kalacağınız zaman, her zaman kullandığınız kremin dışında güneşten korunmak için bir bakım kremi sürmelisiniz. Eğer cildiniz soyuluyor ve pul pul kalkıyorsa her gece yüzünüze badem yağı sürebilirsiniz. Badem yağı kuru ciltlerin en büyük doğal ilacıdır. Cildi çok kuru olmayanlar yüzlerini içinde alkol bulunmayan toniklerle silebilirler.
Karma ciltlerin bakımı da yüzün yağlı olan bölgelerine yağlı cilt bakımı, kuru olan bölgelerine de kuru cilt bakımı yapılarak sağlanır. Gündüzleri de yüzün her yerine koruyucu bir krem sürülebilir.

Dermatologların tercihi, kuru ve çok kuru hassas ciltler için, hidrolipidik film tabakasını yeniden yapılandırmak üzere geliştirilmiş bakımlar. Kış m..
848 23 804

Saçınız özellikle nemli havalarda elektriklenip kabarıyor, bir türlü şekle giremiyor mu? Saç bakım uzmanından elektriklenmeye karşı özel bakım önerile..
258 21 281

Yeni bir ürün, sert fırçalama, cildi tahriş etme sorunların sonucunda cildimiz mahvolur. Kapsamlı bir cilt bakımı nasıl olur, hassas ciltlere bakım ön..
760 19 308

Şifalı Yağlar ve CildimizHangi yağ, hangi cilt için uygundur? Aşağıda belirtilen yağlara ait özellikler genel olarak ifade edilmiştir Eğer..
800 26 153

Sıcak suyla duş almak veya cildi yıkamak özellikle soğuk günlerde size çok iyi gelse de, sıcak su cildi kurutur.   Pullanma, kaşınma, kurumay..
215 26 122

Elbette ki her bakım kremini kozmetik mağazalarından alıcayız diye bir kural yok, elimizden geldiği derecede bakım maskelerimizi evde kendimizde hazır..
818 18 720

Zeytinyağının sağlığa yararları biliniyor. Tüm dünyada ayrıca güzellikte kullanılan zeytinyağı ile cildiniz pürüzsüz, parlak ve harika görünecek.. ..
357 6 699

Saç yapısı bozulanlar için harika bir rehber.. Uzmanlardan en etkili saç bakım önerileri.. Hanımlar özellikle sizi ilgilendiren bu konuda sorularınız ..
351 24 741

Kuru ciltler için uygulayabileceğiniz nemlendiricili havuç maskesini denemenizi öneririm tarifi şöyle; Malzemeler: Bal Havuç Mısır Unu Nar Suyu Limon..
538 22 267

Hem yağlı hem de bundan kaynaklanan sivilceli bir cilt tipiniz varsa bu önerileri dikkate alın. Nedenlerini öğrenin ve çözümü için uğraşın. SEBORE ..
854 18 103

Erkek Cilt Bakımı Nasıl Yapılır artık erkeklerinde kendilerine bakmaları ile birlikte oldukça çok aranan bir bilgi haline dönüşmüştür.Erkeklerde uyand..
467 14 770

Uzun zaman tartışılan metroseksüel erkek kavramı neredeyse gündemden düştü. Çünkü erkeklerin bakımlı olması herhangi bir sıfata gerek duymayacak kadar..
371 17 595