Doktor Tv Banner

Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Kuru ciltler için bakım önerileri
51 0 35

İç ve dış etkenlerden kolayca etkilenen kuru ciltlerin özel bakıma ihtiyacı vardır. Salgı bezlerinin yeterince sağlayamadığı nem ihtiyacı kremle losyonla giderilmelidir. Ayrıca cildin bakımını yaptıktan sonra daha fazla kurumaması için tedbir almak da gerekir.

Temizlemek

Kuru ciltlerin suyla özellikle sıcak ya da kireçli suyla yıkanmaması gerekir. Kuru ciltler sabun ile de yıkanmamalıdır çünkü sabun cildin nemini ve yağını alarak durumu ağırlaştırır. Sabun yerine cildinizi temizlemek için bir temizleme kremi kullanabilirsiniz. Bu kremlerin bazıları yüzünüzü bir sabun kadar iyi temizleyebilir. Akşamları cildinizi yağlı bir kremle veya badem yağıyla silebilirsiniz. Cildinizin üzerinde kalan fazla yağları yumuşak bir kağıt mendille alabilirsiniz.

Beslemek

Cildinizi kremle temizledikten sonra lasolinli besleyici bir losyon kullanabilirsiniz. Eğer cildiniz çok kuruysa çizgiler, kırışıklıklar meydana gelmek üzereyse ekstra bir bakım uygulamanız gerekir. Bu dönemde gece kremi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Korumak

Kuru ciltler hava değişikline karşı çok hassastır. Hava soğudukça cilt daha da kurulaşır. Böyle durumlarda cildi bir elbiseyle örtüyormuş gibi yağlı krem sürmelisiniz. Soğuk kadar evin içindeki kuru hava, rüzgar, su, klor, deniz de kuru cildi etkiler. Bu yüzden gün boyunca cildinizdeki nem oranını koruycak kremleri tercih etmelisiniz.

Güneş altında kalacağınız zaman, her zaman kullandığınız kremin dışında güneşten korunmak için bir bakım kremi sürmelisiniz. Eğer cildiniz soyuluyor ve pul pul kalkıyorsa her gece yüzünüze badem yağı sürebilirsiniz. Badem yağı kuru ciltlerin en büyük doğal ilacıdır. Cildi çok kuru olmayanlar yüzlerini içinde alkol bulunmayan toniklerle silebilirler.

Karma ciltlerin bakımı da yüzün yağlı olan bölgelerine yağlı cilt bakımı, kuru olan bölgelerine de kuru cilt bakımı yapılarak sağlanır. Gündüzleri de yüzün her yerine koruyucu bir krem sürülebilir.

Hassas Ciltler İçin 8 Öneri

Yeni bir ürün, sert fırçalama, cildi tahriş etme sorunların sonucunda cildimiz mahvolur. Kapsamlı bir cilt bakımı nasıl olur, hassas ciltlere bakım ön..
660 18 525
Erkeklere Özel Cilt Bakımı Önerileri

Sıcak suyla duş almak veya cildi yıkamak özellikle soğuk günlerde size çok iyi gelse de, sıcak su cildi kurutur.   Pullanma, kaşınma, k..
901 24 396
Zeytinyağı İle Gelen Güzellik

Zeytinyağının sağlığa yararları biliniyor. Tüm dünyada ayrıca güzellikte kullanılan zeytinyağı ile cildiniz pürüzsüz, parlak ve harika görünecek.. ..
710 25 249
Saçlarda Elektriklenmeye Karşı Saç Bakım Önerileri

Saçınız özellikle nemli havalarda elektriklenip kabarıyor, bir türlü şekle giremiyor mu? Saç bakım uzmanından elektriklenmeye karşı özel bakım önerile..
737 23 721
Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Hem yağlı hem de bundan kaynaklanan sivilceli bir cilt tipiniz varsa bu önerileri dikkate alın. Nedenlerini öğrenin ve çözümü için uğraşın. SEBORE ..
153 26 784
Yasemin Çiçeği Yağı Nelere İyi Gelir?

Yasemin çiçeği yağı alternatif tıpta medikal anlamda şu alanlarda kullanılır: aromaterapi, afrodizyak, ayurveda, güzellik, yüz bakımı ve erkek hormonl..
880 11 251
En Etkili Saç Bakım Önerileri

Saç yapısı bozulanlar için harika bir rehber.. Uzmanlardan en etkili saç bakım önerileri.. Hanımlar özellikle sizi ilgilendiren bu konuda sorularınız ..
890 18 519
Çocuk Hastalıklarında Yaralanma Nedenleri ve Tedavisi

Travma ve yaralanma şeklinde görülen çocuk hastalıklarının en sık nedenleri şunlardır: motorlu araç kazaları boğulma (nefes darlığından) boğu..
868 13 514
Hassas Bir Cildiniz Varsa Bunları Yapın

5 adımda harika bir cilde sahip olmak ister misiniz? Hassas cilt tipleri için 5 adımda bakım önerileri.. Hassas ciltlerle başa çıkmanın ne kadar zo..
778 20 356
Kuru Ciltler Nasıl Temizlenir, Bakımı Nasıl Yapılır?

Yatmadan önce yüzünüzü iyice yıkayın ki, bu altın kuraldır. Kirli makyajlı bir ciltle sakın uyumayın. Ölü deri hücreleri, bakteri, yağ, kir gib..
825 7 701
Kısa ve Kolay Cilt Bakım Önerileri

Retinol, cildi yeniler, akne yani sivilceyle savaşır, hücre yenilenmesini sağlar ve destekler, cildin kurumasını önler, Ziana veya Aczone benzeri bir ..
206 21 406
Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı Temelleri

Hassas bir yüz temizleme ürünü elde edin. Kuru ciltler için yağ içerikli bir krem, yağlı ciltlere yağsız bir köpük temin edin. Hassas ciltler tahr..
659 18 315
Bakımlı Tırnaklar İçin 8 İpucu

Tırnaklar, tırnak etleri, parmaklar, avuç içi ve el yüzeyi derken komple el bakımının inceliklerini paylaşalım. Güzel ve narin ellerin bakımı mutl..
977 11 265
Yüz ve Göz Bakımı İçin Öneriler

Cilt bakımında aynı ürünleri göze ve yüze uygulamamak gerekiyor. Göz bakım ürünleri ayrıdır ve ayrıca yapılmalıdır. İşte cilt bakımı için tavsiyeler....
301 4 137
Sivilceye Meyilli Ciltlere 10 Öneri

Cildi yağlandıran ve bakterilere karşı savunmasız bırakan etkenlerden biri yüzü sertçe fırçalamaktır.   Havluyu, fırçayı veya sabunu suyu se..
958 4 118