Doktor Tv Banner

Konya İsmil Kaplıcaları

Konya İsmil Kaplıcaları
71 0 51

Ismil Kaplica ve Termal Tatil Köyü Ismil Kaplica ve Termal Tesisleri Konya'nin dogusundadir. Eregli-Karapinar yolu üzerinde 50. km.'de Ismil Kasabasi'nin yanibasindadir. Türkiye'nin ve Dünya'nin çesitli merkezlerinden gelen insanlarin Kültür-Ticaret sanat baglantilariyla bütünlestirilecek olan kompleks hem bir kaplica ve termal tesisi olarak sifa kaynagi, hem tasarim ve dizayniyla tatil ve dinlenme merkezi, hem de bütün canliligi ile turizm merkezi konumunda, insanlarimizin tabi ihtiyaçlari ile sosyo-kültürel degerlerinin ve manevi-etik normlarinin ön plana çikarildigi termal komplekste bütün bu ihtiyaç ve degerler evlerin mimari yapilarindan ahsap lambri tasarimlarina, saglik istasyonlarinda kaplica kür merkezlerine, açik kapali termal havuzlardan tüm görsel güzelliklere yansitildi. Belirli noktalarda kus için barinaklarin olusturulacagi ismil kaplicalari ve Termal Kompleksi fizik tedavi rehabilitasyon merkezi termal basinçli duslar, halka açik bölümler, Içme Inhilasyon, çamur terapi masaj, jimnastik salonlari, su oyunlarinin yapilabilecegi termal havuzlar, yürüyüs parkurlari, güneslenme, eglence mekanlari, marketi, otoparki, botanik bahçesi, tenis ve golf sahalari, seracilik ve tibbi bitki üretim merkezleri seklinde tasarlanan Ismil Kapilacalari gelecekte Dünyaca ünlü bir termal merkez olabilecektirTesisler :

SAYHA İSMİL KAPLICA VE TATİL KÖYÜ

EREĞLİ-KARAPINAR YOLU 50.KM.

0 332 386 28 33 - 386 21 44 - 386 22 77

FAX: 0 332 386 23 61

ŞEHR-İ TERMAL VE TATİL KÖYÜ

Şehr-i Termal Tesisleri Konya'nın doğusundadır. Ereğli-Karapınar yolu üzerinde 50. km.'de İsmil Kasabası'nın yanındadır. Türkiye'nin ve Dünya'nın çesitli merkezlerinden gelen insanların Kültür-Ticaret sanat bağlantılarıyla bütünleştirilecek olan kompleks hem bir kaplıca ve termal tesisi olarak şifa kaynağı, hem tasarım ve dizaynıyla tatil ve dinlenme merkezi, hem de bütün canlılığı ile turizm merkezi konumundadır.

Kaplıcamızın Termal suyu 2985,05 mineral değeri ile Türkiye’nin en şifalı sularından biridir. Suyu 45 derece sıcaklıkta olup; kaynak toplam 2985,05 mg/lt. mineralizasyonu olan, kalsiyumlu, karışık (mixed) formda termomineralli su niteliktedir.

Hekim kontrolünde banyo uygulamaları şeklinde romatizmal ve nörolojik hastalıkların kronik dönemlerinde, ortopedik sekellerin yardımcı/tamamlayıcı tedavisinde hücre yenilemede cilt ve iç hastalıklarına kadar bütün hastalıklara şifa kaynağı durumundadır.

Aytun Turizm A.Ş tarafından işletilen termal kaplıca evleri 302 daire 62 blok ile hizmet vermektedir. Toplam 560 dönümlük alanımızın 115 dönümünde kaplıca evlerimiz bulunmaktadır.Kaplıca evlerimiz iki tip olup bunlardan 179 tanesi 123 m2 lik dublex, 123 tanesi de 73 m2’lik tek katlı termal evlerden oluşmaktadır.Dublex evlerimiz;7 kişilik konaklama kapasitesine sahiptir. Alt katta ;bağımsız mutfak, oturma odası,lavabo,kaplıca tedavisine uygun banyo üst katta ise; yatak odası,çocuk odası ve lavabosu vardır.Tek katlı evlerimizde ise;5 kişilik konaklama kapasitesine sahip olup oturma odası, yatak odası,american mutfak, lavabo ve kaplıca tedavisine uygun banyo vardır.Bu alanda ayrıca açık restaurant ve çay bahçeside bulunmaktadır.

Geriye kalan 445 dönümlük arazimiz ise; sosyal tesis, fizik tedavi rehabilitasyon merkezi, restaurant,aqua park,alış-veriş merkezi,piknik alanı olarak değerlendirilecektir.Bu alana gidiş gelişin rahat olması için termal evleri arasında servisler kullanılacaktır.Sağlık Bakanlığınca onaylı olan kaplıcamızda fizik tedavi hastaların sevkli gelmeleri halinde masrafların % 20 sini ödemek suretiyle hizmet yapılır.

Devre tatilimiz en az 3 yıl olup 49 yıla kadar kiralanmaktadır.Ayrıca veraset ve intikal kanununa göre mirasçısı da yararlanabilecektir.Termal tesisimiz yerli ve yabancı misafirlerimize hijyenik ortamda şifa dağıtarak hizmet vermektedir.

Kaynak :

http://www.haberbu.com/haber/Besler-den-Konya-ya-buyuk-termal-yatirimi/58996

Kaplıcalar Yönetmeliğine göre T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan Kaplıca İşletme İzni alan Konya Kaplıca Tesisleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Damar İziyle Kimlik Doğrulama

Konya’da uygulanmaya başlanan avuç içi damar izi kimlik doğrulama ile şikayet dilekçelerinde azalmalar görüldü.. Pilot il olarak Konya'da uygulanma..
878 13 428
Çift Akciğer Nakliyle Hayata Tutundu

Konya’da yaşayan Hüseyin Ünsal yüz binde bir görülen bir hastalığa yakalandı. Bakanlık desteğiyle Viyana’da çift akciğer nakliyle hayata tutundu. K..
675 5 609
Parmak İkizler Bu Sütle Sağlığına Kavuştu

6.5 aylıkken doğan parmak bebek ikizler köyden gelen sütün mucizesi ile sağlıklarına kavuştu. Bebekler ve süt hakkında detaylı bilgiler.. Konya'da ..
176 15 216
Soğan ve Bal Penisilin Etkisinde

Soğan suyu ve bal karışımı penisilin etkisi taşıyor ve birçok ilaçtan daha etkili. İşte bu karışımın faydaları.. Konya'da iki lise öğrencisi, hazır..
405 6 788
Bilinçsiz İlaç Tüketimi Nelere Yol Açar?

Son yıllarda bilinçsiz ilaç kullanımından ötürü gerçekleşen hastalık ve ölümler gittikçe arttı. Sağlıkçılar uyarıyor. Bilinçsiz ilaç tüketmeyin.. S..
832 21 711
Kalp Çarpıntısı Nedenleri ve Tedavisi

Kalp çarpıntısı herhangi bir hastalığa benzemez. Nedenleri, belirtileri ve tedavi yöntemleri neler? Nelere yol açar? Çarpıntıda özellikle kişinin ç..
962 19 695
Siyah Havuç Ateş Düşürmeye Yardımcı

Konya'nın Ereğli ilçesinde yoğun olarak yetiştirilen ve yurt dışında yapılan araştırmalarda iltihap kurutucu ve ateş düşürücü özelliği bulunduğu belir..
830 13 397
Sevdiğiniz İşi Yapmak Çok Önemli

Doç. Dr. Sinan Canan insanların işe mutlu gitmesinin sonuçlarını anlatıyor. Konya Yıldırım Beyazıd Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Bölümü Öğre..
278 11 505
Yüksek Kolesterollü Kişiler Uzun mu Yaşıyor?

Canan Karatay’a göre yüksek kolesterollü kişilerin yaşam süresi daha uzun.. Konya Aile Hekimleri Derneğince (KONAHDER) bir otelde düzenlenen 3. Ail..
517 19 768
Dondurulmuş Embriyoya Neden İhtiyaç Duyulur?

Kanser olan kadınlar da çocuk sahibi olabiliyor. Dondurulmuş embriyo ve sperm ile kısırlık riski artan hastalar tedavi edilip çocuk sahibi oluyor.. ..
962 9 509
Cildiniz Çatlıyor ve Kuruyorsa Ne Yapılmalı?

Dermatoloji uzmanı Dr. Çimen, soğuk havalarda oluşan cilt çatlaklarına karşı alınacak önlemleri ve cilt bakımı inceliklerini anlatıyor. Konya Akade..
536 6 830
Verem Belirtileri ve Korunma Yolları

İnanılmaz ama gerçek! Her gün 4 bin kişi veremden yaşamını yitiriyor. Verem yani tüberküloz nasıl bu kadar ilerledir, belirtileri ve tedavisi.. Hal..
887 20 896
İdrar Kanalından Dev Bir Taş Çıktı

Tavuk yumurtası büyüklüğünde 3,5x6,5 cm ebatında taş idrar kanalından çıktı. Kum ya da iltihaplanma diyen doktorlar da şaşkın.. Beyşehir ilçesinde ..
587 21 501
Yüz Felcinden Korunmanın Yolları

Malum çok soğuk günler yaşıyoruz. Yüzümüz ve cildimiz ise çok hassas. Mutlaka dışarıda atkı, bere hatta yüzü örtecek birşeyler kullanmamız gerek. K..
717 5 604
Okul Kantinleri Ne Kadar Güvenli?

Çocuklarımız tüm gün boyunca okuldalar ve kantinden besleniyorlar. Peki kantindeki yiyecekler ve eşyalar ne kadar temiz? 5 ildeki 268 işletmede yap..
604 24 412