KIZLIK ZARI DİKİMİ VE KIZLIK ZARI DİKİMİ FİYATI

0
KIZLIK ZARI DİKİMİ VE KIZLIK ZARI DİKİMİ FİYATI

Kızlık zarı, başta ülkemiz olmak üzere, pek çok ülkede, hala tabu olmaktan çıkamamış ve uğruna cinayetler işlenen bir olaydır. Evlendiği gece, kız çıkmayan eşini, döven ve hatta öldüren, pek çok insana, günlük hayatta rastlamaktatız. bu sebeple de, genç kızlar, aslında kötü bir aldatma yöntemi olan, kızlık zarı dikimi işi için, doktor aramakta ve bulabilen, parası yeten, kızlık zarı tamirini yaptırmakta. Oldukça yüksek maliyetli olan, kızlık zarı diktirme işlemi nedir? sorusunun cevabını vermnek istiyoruz. ama, öncelikle, kızlık zarı hakkında, sizleri bilgilendirmek istiyoruz.
KIZLIK ZARI NEREDEDİR ?
Kızlık zarı anatomik olarak vajinanın giriş kısmına yerleşmiş iç dudakların 1-1,5 cm içerisindedir ve iç dudaklara bağlıdır. Ortasında vajinal salgıların akmasına olanak tanıyan vajina açıklığı bulunmaktadır.
KIZLIK ZARI NEDEN YIRLITILIR?
Kızlık zarı ilişki, masturbasyon, travma veya muayene ile yırtılabilir. Yırtılma esnasında bir miktar kanama gelmesi beklenir ancak her zaman kanama olmayabilir ve bu da kişisel sorunlar yaratabilir.
KIZLIK ZARI KAN RENGİ NEDİR?
eğer travma ile yırtılmışsa, kanın rengi kırmızı veya kahverengimsi, cinsel ilişki sırasında yırtılmışsa ve meni ile karışmışsa, pembemsi bir renkte olur.
KIZLIK ZARI ŞEKİLLERİ ;
Bazı tip kızlık zarları (hymen imperforatus) elastik kıvamdadır ve ilişki esnasında kanama yaratmayabilir. Bu tip kızlık zarları ancak doğum esnasında yırtılırlar. Kanama olmamasını başka bir nedeni de kızlık zarının damarsız olan bir kısmından yırtılması veya çok az kanama olup bunun vajinal salgılarla karışıp ayırtedilememesidir.Kızlık zarları anatomik olarak birbirlerinden farklı olabilirler; halka şeklinde himen annulare, yarımay şeklinde himen semilunare, dudak şeklinde himen labiale, iki delikli himen, çok delikli himen cribriformis, deliksiz himen imperforatus himen çeşitlerinden bazılarıdır.
KIZLIK ZARI DİKİMİ KZILIK ZARI TAMİRİ;
Kızlık zarının tamiri mümkündür ve tüm dünyada bunu uygulayan doktorlar ve uygulamayı talep eden kadınlar vardır. Bu tamirin, Kızlık Zarının Tamiri Defekt Yani Yırtılma Oluşumunu İzleyen İlk 1 Hafta Çok Kolay Olur. Başarılı olup olmayacağının en önemli belirleyicisi, yırtılmanın ne zaman olduğudur. Kısa zaman önce (günler önce) olan bir yırtılma, kolaylıkla tamir edilebilir. Çok sayıda cinsel ilişkide bulunmuş, doğum yapmış kadınlarda ise kızlık zarının parçaları azalmış olduğundan tamiri çok zor olabilir.
Bu tip Hymenoplasty de Genellikle Fleb Yöntemi Kullanılır. Bu Yöntemde Vagina Dokusundan Bir Parça Kesilir Ve Karşı Duvara Dikilir. bu sayede, suni bir zar Yaratılmış Olur. Yapılacak işlem, 30-45 dakika kadar sürer ve işlem yapılacak bölge uyuşturulur. Hasta Hiçbir Ağrı Hissetmez. Zarın yapısına göre dikim, ilişkiden 3 gün önce yapılabileceği gibi, yıllar önceden de dikilebilir.
İki Aşamalı Bir İşlem Yapmak Gerekebilir. Kızlık zarı defalarca dikilebilir. İşlem sırasında doktor sadece, dikim yapacğı bölgeyi uyuşturmak için bir iğne (lokal anestezi) yapacaktır. İşlem bittikten sonra, evinize gidebilir, işinize devam edebilirsiniz. İşlemi takip eden, birkaç gün içinde, doktorunuzun önerilerini dinlemeniz önemlidir. Bunun dışında, normal hayatınızı etkilemez dışarıdan anlaşılması mümkün değildir. Kızlık zarının dikildiğini uzman doktorlar hariç kimse anlayamaz .
Dikilen bir kızlık zarı mutlaka kanar mı?
Hiç bir ameliyatın garantisi yoktur, ancak kalıcı onarımda büyük başarı sağlanmaktadır.
Kızlık zarı tamirinde dikiş almaya gerek varmı?
Ameliyatda kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığından dikiş almaya gerek olmaz.
Kızlık zarı dikimi fiyatı nedir?
Kızlık zarı dikimi fiyatı ve ücretlendirmesi merkezden merkeze genelde ortalama olarak 1000-3000 TL arasında değişmektedir. Bu fiyat aralığının daha üstünde veya altında çalışan jinekolog hekimler de bulunmaktadır. ama, yinde, kzılık zarının tamirinin nasıl yapılacağına ve işlemi yapan hekime göre değişir.

Kategori: Genel Sağlık