Doktor Tv Banner

Kizlik Zari Dikimi Ve Kizlik Zari Dikimi Fiyati

KIZLIK ZARI DİKİMİ VE KIZLIK ZARI DİKİMİ FİYATI
76 0 74

Kızlık zarı, başta ülkemiz olmak üzere, pek çok ülkede, hala tabu olmaktan çıkamamış ve uğruna cinayetler işlenen bir olaydır. Evlendiği gece, kız çıkmayan eşini, döven ve hatta öldüren, pek çok insana, günlük hayatta rastlamaktatız. bu sebeple de, genç kızlar, aslında kötü bir aldatma yöntemi olan, kızlık zarı dikimi işi için, doktor aramakta ve bulabilen, parası yeten, kızlık zarı tamirini yaptırmakta. Oldukça yüksek maliyetli olan, kızlık zarı diktirme işlemi nedir? sorusunun cevabını vermnek istiyoruz. ama, öncelikle, kızlık zarı hakkında, sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

KIZLIK ZARI NEREDEDİR ?

Kızlık zarı anatomik olarak vajinanın giriş kısmına yerleşmiş iç dudakların 1-1,5 cm içerisindedir ve iç dudaklara bağlıdır. Ortasında vajinal salgıların akmasına olanak tanıyan vajina açıklığı bulunmaktadır.

KIZLIK ZARI NEDEN YIRLITILIR?

Kızlık zarı ilişki, masturbasyon, travma veya muayene ile yırtılabilir. Yırtılma esnasında bir miktar kanama gelmesi beklenir ancak her zaman kanama olmayabilir ve bu da kişisel sorunlar yaratabilir.

KIZLIK ZARI KAN RENGİ NEDİR?

eğer travma ile yırtılmışsa, kanın rengi kırmızı veya kahverengimsi, cinsel ilişki sırasında yırtılmışsa ve meni ile karışmışsa, pembemsi bir renkte olur.

KIZLIK ZARI ŞEKİLLERİ ;

Bazı tip kızlık zarları (hymen imperforatus) elastik kıvamdadır ve ilişki esnasında kanama yaratmayabilir. Bu tip kızlık zarları ancak doğum esnasında yırtılırlar. Kanama olmamasını başka bir nedeni de kızlık zarının damarsız olan bir kısmından yırtılması veya çok az kanama olup bunun vajinal salgılarla karışıp ayırtedilememesidir.Kızlık zarları anatomik olarak birbirlerinden farklı olabilirler; halka şeklinde himen annulare, yarımay şeklinde himen semilunare, dudak şeklinde himen labiale, iki delikli himen, çok delikli himen cribriformis, deliksiz himen imperforatus himen çeşitlerinden bazılarıdır.

KIZLIK ZARI DİKİMİ KZILIK ZARI TAMİRİ;

Kızlık zarının tamiri mümkündür ve tüm dünyada bunu uygulayan doktorlar ve uygulamayı talep eden kadınlar vardır. Bu tamirin, Kızlık Zarının Tamiri Defekt Yani Yırtılma Oluşumunu İzleyen İlk 1 Hafta Çok Kolay Olur. Başarılı olup olmayacağının en önemli belirleyicisi, yırtılmanın ne zaman olduğudur. Kısa zaman önce (günler önce) olan bir yırtılma, kolaylıkla tamir edilebilir. Çok sayıda cinsel ilişkide bulunmuş, doğum yapmış kadınlarda ise kızlık zarının parçaları azalmış olduğundan tamiri çok zor olabilir.

Bu tip Hymenoplasty de Genellikle Fleb Yöntemi Kullanılır. Bu Yöntemde Vagina Dokusundan Bir Parça Kesilir Ve Karşı Duvara Dikilir. bu sayede, suni bir zar Yaratılmış Olur. Yapılacak işlem, 30-45 dakika kadar sürer ve işlem yapılacak bölge uyuşturulur. Hasta Hiçbir Ağrı Hissetmez. Zarın yapısına göre dikim, ilişkiden 3 gün önce yapılabileceği gibi, yıllar önceden de dikilebilir.

İki Aşamalı Bir İşlem Yapmak Gerekebilir. Kızlık zarı defalarca dikilebilir. İşlem sırasında doktor sadece, dikim yapacğı bölgeyi uyuşturmak için bir iğne (lokal anestezi) yapacaktır. İşlem bittikten sonra, evinize gidebilir, işinize devam edebilirsiniz. İşlemi takip eden, birkaç gün içinde, doktorunuzun önerilerini dinlemeniz önemlidir. Bunun dışında, normal hayatınızı etkilemez dışarıdan anlaşılması mümkün değildir. Kızlık zarının dikildiğini uzman doktorlar hariç kimse anlayamaz .

Dikilen bir kızlık zarı mutlaka kanar mı?

Hiç bir ameliyatın garantisi yoktur, ancak kalıcı onarımda büyük başarı sağlanmaktadır.

Kızlık zarı tamirinde dikiş almaya gerek varmı?

Ameliyatda kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığından dikiş almaya gerek olmaz.

Kızlık zarı dikimi fiyatı nedir?

Kızlık zarı dikimi fiyatı ve ücretlendirmesi merkezden merkeze genelde ortalama olarak 1000-3000 TL arasında değişmektedir. Bu fiyat aralığının daha üstünde veya altında çalışan jinekolog hekimler de bulunmaktadır. ama, yinde, kzılık zarının tamirinin nasıl yapılacağına ve işlemi yapan hekime göre değişir.

Rahim Zarı Kalınlaşması

Rahim zarı kalınlaşması, rahmin iç duvarının kalınlaşması olarak karşımıza çıkmaktadır.Rahim iç zarı aslında her ay kalınlaşıp sonra adet kanamasıyla ..
825 18 823
Şiddetli İşitme Kaybının Nedenleri ve Tedavisi

Konuşmaların duyulmadığı, fısıltı gibi geldiği bir tür işitme bozukluğudur. Müzik bile uğultuya dönüşür. Bu kişiler dış dünyadan izole olarak y..
220 17 274
Kadınların en büyük cinsel korkusu

Çiftlerin yaşadığı en büyük cinsel problemlerden biridir vajinismus. Günümüzde her 100 kadından 2′sinde görülen bu vaka, en çok sosyo-ekonomik ve eğit..
777 19 796
Disparoni Nedir, Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi Nasıldır?

Tıpta disparoni olarak adlandırılan cinsellik sırasında yaşanan ağrılı durumlarda dikkatli olunmalı ve ilişkiye devam edilmemelidir. Disparoni hakkınd..
302 24 449
Kulak Enfeksiyonları Nasıl ve Neden Oluşur, Tedavisi Nasıldır?

Çocukluk çağında baş gösteren kulak enfeksiyonu hastalıkları her dönemde ortaya çıkabilir. 2 ya da 3 kez soğuk algınlığı ile birlikte kulak enfeks..
644 16 399
Çocuklarda Orta Kulak İltihabı Neden ve Çareleri

Çocuklarda işitme kaybının sebep ve sonuçlarından en önemli faktörlerinden biri de orta kulak iltihabıdır. Ağrı, kulak zarının delinmesi ve huzursu..
799 16 841
Meme Estetiğine İhtiyacınız Var mı ve Buna Hazır mısınız?

Bikini ve mayo sezonu açıldı. Meme estetiği ile harika göğüslere kavuşabilirsiniz.. Yaz mevsimi gelmeden önce telaşı geliyor. Özellikle deniz, tati..
297 20 580
Eklem Zarı Yangısı, Sinovit Nedir?

Sinovit nedir, kimlerde neden ortaya çıkar? Nedenleri, belli başlı belirtileri nelerdir? Tedavisi nasıldır? Eklemlerde oluşan bu hastalık hakkında ayr..
323 17 735
Orta Kulak İltihabı Nedenlerinden Biri de Sigara

Sigaranın ciddi boyutta zararları var biliyoruz. Peki orta kulak iltihabına da yol açıyor mu? Sigara içerken artık bir kez daha düşünün.. Denizli D..
676 26 299
Kadın Mastürbasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mastürbasyon yapmak ayıp ve günah değil. Cinsel tatmin herkesin hakkı ve kadınlar da yapabilir.. Cinsel ilişki olmadan kendi kendini tatmin etme iş..
342 21 97
Vajinismus Sorunu Hakkında Detaylı Bilgiler

Kadınların cinsel sorunlarından en büyüğü belki de vajinismus.. Cinsel ilişkiye girmekten korkmak ve sekste başarısız olmak.. 2006 yılında yapılan ..
194 16 606
Rahim Kanseri Vakalarının %60’ı Önlenebiliyor

ABD’de yapılan bir araştırmaya göre yapılan düzenli egzersizler endometrium yani rahim kanserini de önlüyor. Her beş vakadan üçünün hayatı düzenli..
959 18 290
Çocuğunuz Ağladığı İçin Fıtık Olmaz, Fıtık Olduğu İçin Ağlar!

Özellikle erkek çocuklarda daha fazla görülen kasık fıtıklarının, çocuklar ağladığı için ortaya çıktığına dair yanlış bir inanış mevcut. Kasık fıtıkl..
309 12 834
Çocuklarda Fıtık Nasıl Anlaşılır, Fıtık Belirtileri

Erkek bebek ve çocuklarda görülen fıtığın tanımı nedir, nedenleri, belirtileri ve tedavi şekli çocuklarda nasıl ortaya çıktığı hakkında ayrıntılı bilg..
203 16 737
Diz İmplantı Romatoid Artrit İçin Faydalı

Romatoid artrit hastaları için diz protezi ameliyatlarının yararı bilim adamları tarafından kanıtlandı. Ağrı ve işlev deneyleri yapıldı ve cerrahl..
576 7 386