Doktor Tv Banner

Kıvırcık Saçlar Nasıl Evcilleştirilir, Nasıl Düzleştirilir.

Kıvırcık saçlar nasıl evcilleştirilir, nasıl düzleştirilir.
87 1 67

Saç kıvrımlarının nedenleri ve yapılması gerekenler

Birbirine karışmış bukleleri olan bayanlar genellikle kıvırcık saçın sıkıntısıyla uğraşırlar,saçın dağılması birçok nedenden dolayı ortaya çıkar. Kıvırcıkların diğer nedenleri ; saç kurutma makinesi ile çok fazla kurutmak , şekillendirici ürünleri çok fazla kullanmak ve kimyasal maddelerin vermiş olduğu zararlardır. Saç kıvrımı için en iyi davranış , problemin kök nedenine bağlıdır birazda. Birkaç basit ip ucunu kullanarak idare edilebilir, düzgün, ve kıvrımlardan kurtulmuş saçlara sahip olabilirsiniz.

Eğer sizinde doğal uzun kıvırcık saçlarınız varsa, muhtemelen sizde bazı konularda kıvırcık saçlarla uğraşmak zorunda kalıyorsunuz. Rüzgarda savrulan saçlara sahip olabilmenin en iyi yolu özellikle kıvırcık saçlar için tasarlanan briyantini kullanmaktır. Bu çözeltileri ilaç depolarından ucuza alabilirsiniz yada savurganlık yapmak istiyorsanız seçkin dükkanlardan da alabilirsiniz. Saçınızı yıkadıktan sonra bir tutam briyantini avucunuza alın ve nazikçe eşit bir şekilde bütün saçınıza sürün. Buna ek olarak Ürünü saçınıza dağıttığınız gibi parmaklarınızı kullanarak her bir bukleyi nazikçe ayırın ve kıvırın. En iyi sonuç için, düzenlemeye yardımcı veya kuruluğu önlemek için saça nem katacak ürünler kullanın.

Hasarlı Saçlar

Birçok kadının için kıvırcık saçlar perma yaptırdıktan, boyattıktan veya rengini açtırdıktan sonra sorun olmaya başlar.bu problem aynı zamanda saçta artıkların birikmesine ve kuruluğa yol açar. Bu problemle başa çıkmanın ilk yolu saçı hafifletmek ve yumuşatmak için haftada bir kez hacim kazandırma tedavisi yapmaktır. Ayrıca krem temizleyici seçtiğinize emin olun çünkü yağ özlü temizleyiciler kıvırcıklara katkıda bulunur. Jel veya briyantin kıvırcık saçları kontrol etmek için kullanıldığı gibi dağılan saçları kontrol etmek içinde kullanılabilir. Ancak bu ürünlerden çok az bir miktarda kullanmaya özen gösterin çünkü saçlar bu ürünlerin fazlasını saça hapsederek saçın zarar görmesine yol açar. Şekillendirici ürün kalıntılarıyla mücadele etmek için haftada en az bir defa arındırıcı şampuan kullanmayı deneyin.

Diğer Modeller ve İpuçları

Yukarıdaki çözümlere ek olarak saç kıvrılmalarını en aza indirmek ve önlemek için kullanabileceğiniz bir sürü yol var. Kıvırcık saçlı bayanlar için en önemli adım saçlarının doğal yapısını kabullenmektir. Saçı devamlı olarak düzleştirmek kıvrılma probleminin yanında saça ağır hasarlar verir. Saçınızın doğal özellikleriyle çalışarak saç düğümlerinizi idare etmenin daha kolay olduğunu göreceksiniz.

Gün içerisinde yıpranmış saçları kontrol edin ve saçınızdaki karışıklıkları düzeltmek için tarak kullanmaktan kaçının. Saçlarınızı durgunlaştırmadan ve kıvırmadan düzeltmek için geniş dişli bir tarak kullanabilirsiniz. Saçlarınızı hergün şampuanlamaktan kaçınmakta iyi bir fikir çünkü hergün saça şampuan sürmek saçın gereksiz yere kurumasına yol açar. Eğer saçınızı hergün yıkamak zorunda hissediyorsanız sert şampuanlar kullanmaktan kaçının ve basitçe saçınıza arındırıcı uygulayın ve kurulayın. Saçlarınızı durularken saçınızı nemlendirmek ve bukleleriniz düzleştirmek için soğuk su kullanın.

Saç kıvrımları sinir bozucu olabilirken, bu problem tarzınızı neden bozar hiçbir nedeni yok.

Bu basit ama etkili çözümler kıvrılmaları önlemek ve onları kontrol etmek için yardım edebilirler. Uygun hacim verme ve iyi şekil verme teknikleri saçlarınızın en iyi görünümünü almasını sağlar

Saç kremleri işe yarıyor mu?

Son zamanlarda tüm ünlüleri harika saçlarla görüyoruz, saçların sağlıklı ve doğal görünmesi eskiye oranla daha çok trend oldu. İşte bu yüzden saçınızı..
861 8 583
Saç Ekiminde Son Trend: Doğal Saç Görünümü

Perkutan teknik tüm dünyada saç ekiminde kullanılan bir yöntem. Peki bu yöntemle saç ekiminde nasıl bir devrim yaratılacak işte ayrıntılar.. Perkut..
878 23 414
Erkeklerin Baş Belası Kellik

Kelliğe sebep olan nedenler genetik mi yoksa başka nedenler var mı? Kelliği geçiren bir tedavi var mı? Erkekleri kellik nasıl etkiliyor öğrenelim.. ..
704 9 335
Öksürüğü Engellemenin Yolları Nelerdir?

Öksürük nasıl engellenir? Bu gerçekten ciddi bir sorundur. Çünkü öksürükle başa çıkmak sanıldığı kadar kolay bir şey değildir. Doktora gitmek ilk önce..
563 4 824
Muhteşem Görünen Saçlara Kavuşmanın Yolları

İnce saçları silikonla güçlendirin. İnce cansız saçlar ortak şikayetleriniz.. Bu saça sahip kadınlar için en iyi çare ağır soğutucu ve ısıtıcı ..
864 22 206
Kimlerin Saçı Daha Çok Yağlanır?

Saç dokusu ve türü kişiden kişiye farklılık gösterir. Yağlı, kuru ve karma tipler vardır. Aşırı yağlanmanın sebepleri ve çareleri nelerdir? Saçları..
948 12 639
Diyeti Bozmadan Hamburger Keyfi Yapın

Diyet hamburger nasıl olur malzemeleri ve yapılışı sizinle. İşte diyetinizi bozmadan hamburger keyfi yapmanın incelikleri.. Malzemeler 1 su bardağ..
567 14 723
Propecia Saç Serumu Saç Dökülmesini Önleyici - Menopoz

Menopoz genellikle 45 ile 55 yaşları arasında başlar ve kadınların birçoğu menopoz döneminde saç dökülmesi ile karşılaşmaktadır. Menopoz döneminde ..
417 9 418
En Sık Yapılan Saç Hataları

Saç rengi, kesimi, modeli toplama şekli ve kullanılan ürünlerle yaşlı görünebilirsiniz.. Saçlarınızın tarzı ve rengi yaşlı görünmenize sebep olabil..
824 18 574
İnsan Düşüncesini Çözmek İçin Zebra Balığı Kullanıldı

Japonya’nın başkenti Tokyo’da bilim adamları insan düşüncesini anlama amaçlı zebra balığını kullandı. Bir yem bırakarak nöron faaliyetleri incelendi....
517 6 482
Tıpatıp İkiz Bebekler Nasıl Olur?

Aynı genlere sahipler ve fiziki hatta kişilik özellikleri bile aynı.. İkizlerin çeşit çeşit olduğunu biliyoruz peki tıpatıp ikiz bebekler nasıl oluyor..
278 25 640
Boyalı Saç Bakım Kılavuzu

Muhteşem saçlarınız salondan çıktığı gibi parlak ve canlı rengini koruyabilecek mi?   Saç renginde değişiklik yaptınız gölgeler attırdınız v..
791 22 535
Diyabette İnsülin İğnesi Kullanımı

Diyabet hastaları için umut verici gelişmeler var. İnsülin iğnesi kullanımı artık gerekmeyecek. Aynı zamanda alzheimer için de umut olabilecek. İns..
287 14 736
Nasıl ve Neden Rüya Görürüz?

Rüya analizi yapılır mı? Bazı hastalar rüya analizi yöntemiyle tedavi ediliyor. Nasıl ve neden rüya görürüz Dr. Kaya anlatıyor.. Doç. Dr. Nusret Ka..
542 25 741
Gebelikte Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Hormonsal değişimler cildi ve saçları da etkiliyor. Gebelikte sağlıklı ve güzel saçlar için öneriler.. Gebelik esnasında kuvvetlenen saçlar, doğumu..
467 22 567