Kıvırcık Saçlar Nasıl Evcilleştirilir, Nasıl Düzleştirilir.

Kıvırcık saçlar nasıl evcilleştirilir, nasıl düzleştirilir.
45 2 55

Saç kıvrımlarının nedenleri ve yapılması gerekenler
Birbirine karışmış bukleleri olan bayanlar genellikle kıvırcık saçın sıkıntısıyla uğraşırlar,saçın dağılması birçok nedenden dolayı ortaya çıkar. Kıvırcıkların diğer nedenleri ; saç kurutma makinesi ile çok fazla kurutmak , şekillendirici ürünleri çok fazla kullanmak ve kimyasal maddelerin vermiş olduğu zararlardır. Saç kıvrımı için en iyi davranış , problemin kök nedenine bağlıdır birazda. Birkaç basit ip ucunu kullanarak idare edilebilir, düzgün, ve kıvrımlardan kurtulmuş saçlara sahip olabilirsiniz.
Eğer sizinde doğal uzun kıvırcık saçlarınız varsa, muhtemelen sizde bazı konularda kıvırcık saçlarla uğraşmak zorunda kalıyorsunuz. Rüzgarda savrulan saçlara sahip olabilmenin en iyi yolu özellikle kıvırcık saçlar için tasarlanan briyantini kullanmaktır. Bu çözeltileri ilaç depolarından ucuza alabilirsiniz yada savurganlık yapmak istiyorsanız seçkin dükkanlardan da alabilirsiniz. Saçınızı yıkadıktan sonra bir tutam briyantini avucunuza alın ve nazikçe eşit bir şekilde bütün saçınıza sürün. Buna ek olarak Ürünü saçınıza dağıttığınız gibi parmaklarınızı kullanarak her bir bukleyi nazikçe ayırın ve kıvırın. En iyi sonuç için, düzenlemeye yardımcı veya kuruluğu önlemek için saça nem katacak ürünler kullanın.
Hasarlı Saçlar
Birçok kadının için kıvırcık saçlar perma yaptırdıktan, boyattıktan veya rengini açtırdıktan sonra sorun olmaya başlar.bu problem aynı zamanda saçta artıkların birikmesine ve kuruluğa yol açar. Bu problemle başa çıkmanın ilk yolu saçı hafifletmek ve yumuşatmak için haftada bir kez hacim kazandırma tedavisi yapmaktır. Ayrıca krem temizleyici seçtiğinize emin olun çünkü yağ özlü temizleyiciler kıvırcıklara katkıda bulunur. Jel veya briyantin kıvırcık saçları kontrol etmek için kullanıldığı gibi dağılan saçları kontrol etmek içinde kullanılabilir. Ancak bu ürünlerden çok az bir miktarda kullanmaya özen gösterin çünkü saçlar bu ürünlerin fazlasını saça hapsederek saçın zarar görmesine yol açar. Şekillendirici ürün kalıntılarıyla mücadele etmek için haftada en az bir defa arındırıcı şampuan kullanmayı deneyin.
Diğer Modeller ve İpuçları
Yukarıdaki çözümlere ek olarak saç kıvrılmalarını en aza indirmek ve önlemek için kullanabileceğiniz bir sürü yol var. Kıvırcık saçlı bayanlar için en önemli adım saçlarının doğal yapısını kabullenmektir. Saçı devamlı olarak düzleştirmek kıvrılma probleminin yanında saça ağır hasarlar verir. Saçınızın doğal özellikleriyle çalışarak saç düğümlerinizi idare etmenin daha kolay olduğunu göreceksiniz.
Gün içerisinde yıpranmış saçları kontrol edin ve saçınızdaki karışıklıkları düzeltmek için tarak kullanmaktan kaçının. Saçlarınızı durgunlaştırmadan ve kıvırmadan düzeltmek için geniş dişli bir tarak kullanabilirsiniz. Saçlarınızı hergün şampuanlamaktan kaçınmakta iyi bir fikir çünkü hergün saça şampuan sürmek saçın gereksiz yere kurumasına yol açar. Eğer saçınızı hergün yıkamak zorunda hissediyorsanız sert şampuanlar kullanmaktan kaçının ve basitçe saçınıza arındırıcı uygulayın ve kurulayın. Saçlarınızı durularken saçınızı nemlendirmek ve bukleleriniz düzleştirmek için soğuk su kullanın.
Saç kıvrımları sinir bozucu olabilirken, bu problem tarzınızı neden bozar hiçbir nedeni yok.
Bu basit ama etkili çözümler kıvrılmaları önlemek ve onları kontrol etmek için yardım edebilirler. Uygun hacim verme ve iyi şekil verme teknikleri saçlarınızın en iyi görünümünü almasını sağlar

Kıvırcık saçlar için ipuçları... Kıvırcık saçlarınızın esnek, canlı ve dolgun buklelere dönüşmesini ister misiniz? Saçlarınızın buklelerinin havalı ve..
965 6 736

Son zamanlarda tüm ünlüleri harika saçlarla görüyoruz, saçların sağlıklı ve doğal görünmesi eskiye oranla daha çok trend oldu. İşte bu yüzden saçınızı..
404 9 196

Sağlıklı saçlara sahip olmak için düzenli biçimde yıkanmak gerekmektedir. Saçların fırçalanması dökülen saçlar, kir ve tozları uzaklaştırıcı işlev gör..
432 12 163

    Saçlar da baş derisinde bulunan kıl köklerinden uzayarak büyüyen kıllardır. Kıl köklerindeki bezlerden salgılanan maddeler yağlı ya..
853 6 348

Kopan bir tel beyaz saç yerine birçok yeni beyaz saç çıkar. (Yanlış) Çünkü tek bir saç dibi keseciğinden ancak bir tek saç çıkabilir. Sık kesilen sa..
745 6 123

Baskılı Giysiler Nasıl Ütülenir - Baskılı Tşört Nasıl Ütülenir
690 5 351

Ayak Kokusu Nasıl Önlenir ? Ayak Kokusu Nasıl Giderilir?
675 17 625

Gömlek Manşetleri ve Kolları Nasıl Ütülenir - Gömlek Kolu Nasıl Ütülenir
439 24 637

Perkutan teknik tüm dünyada saç ekiminde kullanılan bir yöntem. Peki bu yöntemle saç ekiminde nasıl bir devrim yaratılacak işte ayrıntılar.. Perkut..
681 22 403

Çaydanlık Nasıl Parlatılır - Çaydanlık Nasıl Temizlenir Çok sevdiğiniz çaydanlığınız, zamanla mat bir görünüme bürünebilir. Yarım bardak sirkeye bir ..
768 7 418

Yanmış Tencere Nasıl Temizlenir -Dibi Yanmış Tencereler Nasıl Temizlenir Yemek yaparken çelik tencereniz yandıysa, sakın üzülmeyin. Tencerenizi yenid..
395 6 492

Ütü Tabanı Nasıl Temizlenir - Ütünün Altını Nasıl Temizlerim Ütünüz Leke Bırakıyorsa: Ütü yaparken zaman zaman tabanı yapışır ya da leke tutar. Fakat..
227 13 692