Doktor Tv Banner

Kirişikliklar İçin Kaya Tuzu

KIRIŞIKLIKLAR İÇİN KAYA TUZU
96 0 39

Kaya tuzu, rafine edilmemiş tuzdur. Magnezyum potasyum, kalsiyum klorit ve demir açısından oldukça zengin olan kaya tuzu cilt açısından oldukça faydalıdır. Kaya tuzu doğal peelin görevi görürken aynı zamanda, gözaltı ve ağız çevresindeki çizgileri, güneş ışınlarının neden olduğu kırışıklıkları tedavi edebilir. Çünkü

kaya tuzu ile yapılan uygulamadan sonra, kan dolaşımını hızlanır. Kaya tuzunun doğal dengesi, cildin nem dengesini ayarlanmasında yardımcı bir unsurdur. Aynı anda göz için de yararlıdır.

YORGUN GÖZLER İÇİN KAYA TUZU İLE BİR ÖNERİ : 1 bardak suya yarım tatlı kaşığı tuz ölçüsüne göre 2 bardak tuzlu su hazırlayın. Elinizi suda ıslatarak göz altlarınıza koyun.

Kaya Tuzu Değil, İyotlu Tuz Tüketin

İyot yetersizliğinin önlenmesi adına kaya tuzu yerine iyotlu tuz tüketilmesi tavsiye ediliyor. İyotlu tuz sağlığımızı nasıl etkiliyor? Erciyes Üni..
469 18 495
Nasıl ve Neden Rüya Görürüz?

Rüya analizi yapılır mı? Bazı hastalar rüya analizi yöntemiyle tedavi ediliyor. Nasıl ve neden rüya görürüz Dr. Kaya anlatıyor.. Doç. Dr. Nusret Ka..
901 20 831
Dikkat: Çocuklar Tuzlu Gıda Tüketmemeli

Prof. Dr. Taner Çamsarı çocuk yaşta tuzun kullanımına gerek olmadığını bildirdi. Prof. Dr. Taner Çamsarı, Türk halkının günde 17-18 gramlık tüketim..
489 20 243
Çocuklar İçin Sağlıklı Beslenme Önerileri

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya’dan çocukları sağlıklı beslenmeye yönlendirmek için 10 ipucu… İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya çocukları o..
483 15 448
Çocuklarda Obezite Nasıl Önlenebilir, Ailelere Öneriler

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya, ailelere çocuk beslenmesi için öneriler veriyor.. Obeziteyi engellemek için mutfakta ne gibi reformlar yapılmalı..
398 9 264
Aileler Çocuk Gelişimini Takip Etmeli

Rehabilitasyon merkezinde çalışan Rahşan hanım çocuğunun gelişme geriliğini nasıl farketti ve annelere neler tavsiye etti? Konya'da bir rehabilitas..
836 8 485
Silahla Oynamanın Bedelini Ağır Ödedi

12 yaşında oynadığı silahla yaralanan Recep şimdi 21 yaşında. Sokağa bile çıkamıyor utanıyor. 40 ameliyat geçirdi ama düzelemedi.. Sokağa çıkmaya u..
354 14 663
Göz Hastalıkları Karadeniz İnsanının Derdi

En sık Karadeniz’de yaşanan göz hastalıkları daha çok hangileri, neden burada sık görülür? Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Can Kaya ayrıntıları anlat..
885 24 537
Kilo Vermeye Yardımcı Brokoli ve Yardımcıları

Yaz geliyor neredeyse herkes spora başladı. Beslenmenizde bulunması gereken besinler hangileri? Brokoli, kepek ekmek ve yeşil çay dışında neler var? ..
796 20 487
Hangi Kırışıklık Nasıl Bir İş Yaptığınızı Gösterir

Yaptığınız sürekli mimikler ve hareketler hangi işte çalıştığınızı ele veriyor. Yüzünüzdeki kırışıklıklar ile işiniz bağlantılı. Op. Dr. Metin Kerem k..
283 11 486
Yılbaşına Özel Lezzetli Tatlı Tarifleri

Fındıklı Mochalı Tatlı. Malzemeler: çeyrek bardak fındık, yarım bardak pudra şekeri, çeyrek bardak kakao, bir çimdik tuz, 1 yumurta akı, 1 yemek kaşığ..
558 20 175
En İyi ve En Kötü Aperatifler

Kötü: Soğan halkaları kızartıldığı için kötü bir atıştırmalıktır. Yağ miktarı fazladır belinizi kalınlaştırır. Sebze tüketmek sizin için daha iyi...
980 17 749
Bu egzersizlerle yüzünüz gergin olsun!

Yaşınız ilerledikçe yüzünüzde ve boynunuzda oluşan kırışıklıklar sizi rahatsız ediyor olabilir. Öyleyse Yoga Danışmanı Beklen Dalgakıran’ın önerdiği h..
911 26 506
Cildinize Göre 17 Çeşit Güzellik Yağı

Doğal ve bitkisel yağlarla cilt tipinize uygun bakımı uygulayın. Herkesten daha bakımlı ve güzel görünün.. “Bitkisel yağların en önemli özellikleri..
228 12 105
Cüzzam Hastalığı İle İlgili Bilinmeyenler

Ülkemizde hala yaşanmakta olan bu hastalık aslında yıllar önce bitmesi gereken bir utanç kaynağı. Cüzzam nedir, kimlerde görülür, tedavileri.. Eski..
600 19 299