Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Kilo vermek için ne yapmalıyım?
86 5 24

55 yaşındayım. 2 sene önce meme kanseri tanısıyla sağ memem alındı. Evresi 2’ydi. 4 artı 4 kür kimyasal tedavi gördüm. Şu anda arimidex adlı ilacı kullanıyorum. Tedavimin başladığı zamanlan bu yana 3 kilo aldım. Fazla kilolarımı vermek istiyorum ne önerirsiniz?

CEVAP:

4 artı 4 kür kimyasal tedavi gördüğünüze göre ya tümörünüz büyüktür ya da koltuk altı lenfleriniz pozitifdir. Arama töz inhibitörü grubu ilaçlarından birini kullanıyorsunuz. Bunlar kemiklerde erime, saçlarda incelme gibi bazı yan etkilere sebep olabilir. Özellikle kemiklerinizi güçlendirecek tedbirler almak zorundasınız. Bu amaçla omega 3 ve kalsiyum kullanabilirsiniz. Beslenmenize dikkat edin, balık, peynir, yoğurt, bol bol sebze ve meyve tüketmeyi ihmal etmeyin. Özellikle brokoli, karnabahar, beyaz lahana, kırmızılâhana, semizotunu bol tüketin. Mutlaka spor yapın. Güneşin zararsız olduğu saatlerde güneşlenin. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için maitake mantarı hapı kullanın. Zerdeçal, çörekotu faydalı olabilir. Fazla kilolar tümör içinde bir dezavantajdır. Ancak fazla kilo vermek çok sakıncalıdır. Kilo verme ayda1–1,5 kiloyu geçmemeli.Bunu da beyaz un ve şekerden uzak durarak,yürüyüş yaparak kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.Bu arda aç karnına maydanoz ve limon zayıflatmaz,ayrıca mideye zarar verebilir.Limon kabuğu çayı,yeşil çay,böğürtlen yaprağı çayı karıştırıp gün içinde 3 kupa tüketmek bağışıklık sisteminizi güçlendir.

KANSER VE TEDAVİSİ KONUSUNDA DİĞER MERAK EDİLEN KONULAR
KANSER TEDAVİSİNDE BULANTI
TESTİS KANSERİ
GIRTLAK KANSERİ NÜKS EDER Mİ?
Akciğer kanseri teşhisi
MESANE KANSERİ
RADYOTERAPİ VE YAN ETKİLERİ
YUMURTALIK KANSERİYİM
KEMOTERAPİ’DE EL VE AYAKLARDA UYUŞMA
PANKREAS KANSERİ
MEME KANSERİNE KARŞI BİTKİSEL DESTEKLER
PROSTAT KANSERİ
Rahim ağzı kanseriyim
Polikistik over sendromu
LENF BEZİ KANSERİ
MEME KANSERİ TEDAVİSİ
KEMİK KANSERİ
KARACİĞER KANSERİ
KEMİK İLİĞİ KANSERİ
YUMURTALIK KANSERİ
YEMEK BORUSU KANSERİ
CİLT KANSERİ
GIRTLAK KANSERİ
Meme kanseri nasıl teşhis edilir?

Mide Kelepçesinden sonra plastik dil yaması işlemi yapılıyor bu yöntemle uzmanlar kilo verilebileceğini söylüyorlar. Dil üzerine dikilen ve neredeyse..
715 10 733

Kilo almak için temel çözüm; harcadığınızdan fazla kalori almaktır. Ancak bu her şeyi yemek veya ne bulursan atıştırmak anlamına da gelmiyor. Öncelikl..
434 22 662

Zayıflamak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Kalori takibi ve sağlıklı beslenme ile zayıflama kuralları.. Sağlıklı ve etkili bir şekilde kilo vermek iç..
954 9 390

Merhaba çoğu bayanda olduğu gibi benimde kilolarımla başım dertteydi. Bu yüzden tv de çıkan bir çok ürünü denedim ama sonuç alamadım. En son kullanmış..
917 26 671

Hızlı zayıflama diyetleri ile ilgili önemli yanlışlar... Hangi hızda kilo vermek sağlıklıdır? Bir hafta içinde en fazla kaç kilo verilebilir? Hızlı ..
610 22 148

1 hafta toplam 3 kilo vermek isteyen kilolu bayanlara dans öğretmeninden tavsiye her sabah aç karnına 1 maden suyu içine bri adet limon sıkılıp içilir..
559 21 174

Gebelik ardından her kadın sağlıklı kilosuna kavuşurken zayıflamak da ister. Bunun için uzmanlardan öneriler.. Doğumun hemen sonrasında, emzirme dö..
732 5 412

Makarna şişmanlatır mı? Ne kadar ekmek yemeli? Kilo vermek için kırmızı eti kesmeli miyiz? Taylan Kümeli diyetle ilgili merak ettiklerinizi cevapladı...
668 26 232

Bebeklerin emzirilmesi bebek sağlığı kadar anne sağlığını da olumlu olarak etkiliyor.. Sağlıklı zayıflamada etkin bir yol. Uzmanlar bebeklerini emz..
522 18 237

Kış aylarını dikkatli bir şekilde geçirmemiz gerekmektedir. Kış aylarında metabolizmamıza dikkat etmemekteyiz. Yediğimiz besinleri rahat bir şekilde s..
972 15 611

Düşünce gücü ile nasıl zayıflanır, merak ediyorsanız izleyin. Bir türlü engelleyemediğiniz çikolata ve benzeri abur cubur yeme isteğinizi engellemenin..
218 7 843

Zayıflatan 5 süper yiyecekten birisi... Kokusu bile zayıflamada etkili.. Hele suyu... Uzmanlara göre suyu zayıflamada çok etkili.. Hangi bitkiden mi b..
889 15 679