Doktor Tv Banner

Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Kilo vermek için ne yapmalıyım?
19 9 71

55 yaşındayım. 2 sene önce meme kanseri tanısıyla sağ memem alındı. Evresi 2’ydi. 4 artı 4 kür kimyasal tedavi gördüm. Şu anda arimidex adlı ilacı kullanıyorum. Tedavimin başladığı zamanlan bu yana 3 kilo aldım. Fazla kilolarımı vermek istiyorum ne önerirsiniz?

CEVAP:

4 artı 4 kür kimyasal tedavi gördüğünüze göre ya tümörünüz büyüktür ya da koltuk altı lenfleriniz pozitifdir. Arama töz inhibitörü grubu ilaçlarından birini kullanıyorsunuz. Bunlar kemiklerde erime, saçlarda incelme gibi bazı yan etkilere sebep olabilir. Özellikle kemiklerinizi güçlendirecek tedbirler almak zorundasınız. Bu amaçla omega 3 ve kalsiyum kullanabilirsiniz. Beslenmenize dikkat edin, balık, peynir, yoğurt, bol bol sebze ve meyve tüketmeyi ihmal etmeyin. Özellikle brokoli, karnabahar, beyaz lahana, kırmızılâhana, semizotunu bol tüketin. Mutlaka spor yapın. Güneşin zararsız olduğu saatlerde güneşlenin. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için maitake mantarı hapı kullanın. Zerdeçal, çörekotu faydalı olabilir. Fazla kilolar tümör içinde bir dezavantajdır. Ancak fazla kilo vermek çok sakıncalıdır. Kilo verme ayda1–1,5 kiloyu geçmemeli.Bunu da beyaz un ve şekerden uzak durarak,yürüyüş yaparak kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.Bu arda aç karnına maydanoz ve limon zayıflatmaz,ayrıca mideye zarar verebilir.Limon kabuğu çayı,yeşil çay,böğürtlen yaprağı çayı karıştırıp gün içinde 3 kupa tüketmek bağışıklık sisteminizi güçlendir.

KANSER VE TEDAVİSİ KONUSUNDA DİĞER MERAK EDİLEN KONULAR

KANSER TEDAVİSİNDE BULANTI

TESTİS KANSERİ

GIRTLAK KANSERİ NÜKS EDER Mİ?

Akciğer kanseri teşhisi

MESANE KANSERİ

RADYOTERAPİ VE YAN ETKİLERİ

YUMURTALIK KANSERİYİM

KEMOTERAPİ'DE EL VE AYAKLARDA UYUŞMA

PANKREAS KANSERİ

MEME KANSERİNE KARŞI BİTKİSEL DESTEKLER

PROSTAT KANSERİ

Rahim ağzı kanseriyim

Polikistik over sendromu

LENF BEZİ KANSERİ

MEME KANSERİ TEDAVİSİ

KEMİK KANSERİ

KARACİĞER KANSERİ

KEMİK İLİĞİ KANSERİ

YUMURTALIK KANSERİ

YEMEK BORUSU KANSERİ

CİLT KANSERİ

GIRTLAK KANSERİ

Meme kanseri nasıl teşhis edilir?

Plastik Dil Yaması - Kilo Vermek İsteyenler

Mide Kelepçesinden sonra plastik dil yaması işlemi yapılıyor bu yöntemle uzmanlar kilo verilebileceğini söylüyorlar. Dil üzerine dikilen ve neredeyse..
599 9 111
Çok Zayıfım Kilo Almak İstiyorum hakkında detaylı geniş bilgi

Kilo almak için temel çözüm; harcadığınızdan fazla kalori almaktır. Ancak bu her şeyi yemek veya ne bulursan atıştırmak anlamına da gelmiyor. Öncelikl..
956 12 469
8 Adımda Kolayca Kilo Verin

Zayıflamak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Kalori takibi ve sağlıklı beslenme ile zayıflama kuralları.. Sağlıklı ve etkili bir şekilde kilo vermek iç..
270 16 193
Denemiş Olduğum Zayıflama Ürünü hakkında detaylı geniş bilgi

Merhaba çoğu bayanda olduğu gibi benimde kilolarımla başım dertteydi. Bu yüzden tv de çıkan bir çok ürünü denedim ama sonuç alamadım. En son kullanmış..
732 17 479
Kilo vermek için yaşam biçimimizi nasıl değiştirmeliyiz?

Hızlı zayıflama diyetleri ile ilgili önemli yanlışlar... Hangi hızda kilo vermek sağlıklıdır? Bir hafta içinde en fazla kaç kilo verilebilir? Hızlı ..
325 26 609
Bir Haftada Kilo Verme hakkında detaylı geniş bilgi

1 hafta toplam 3 kilo vermek isteyen kilolu bayanlara dans öğretmeninden tavsiye her sabah aç karnına 1 maden suyu içine bri adet limon sıkılıp içilir..
435 24 158
Süt Artıran Zayıflama Kuralları

Gebelik ardından her kadın sağlıklı kilosuna kavuşurken zayıflamak da ister. Bunun için uzmanlardan öneriler.. Doğumun hemen sonrasında, emzirme dö..
738 9 265
Kilo vermek için hangi zayıflama haplarını kullanabiliriz?

Makarna şişmanlatır mı? Ne kadar ekmek yemeli? Kilo vermek için kırmızı eti kesmeli miyiz? Taylan Kümeli diyetle ilgili merak ettiklerinizi cevapladı...
957 15 302
Doğum Sonrası Kilo Vermek İçin Emzirilmeli

Bebeklerin emzirilmesi bebek sağlığı kadar anne sağlığını da olumlu olarak etkiliyor.. Sağlıklı zayıflamada etkin bir yol. Uzmanlar bebeklerini emz..
628 25 135
Kış Aylarında Kilo Alımı

Kış aylarını dikkatli bir şekilde geçirmemiz gerekmektedir. Kış aylarında metabolizmamıza dikkat etmemekteyiz. Yediğimiz besinleri rahat bir şekilde s..
891 26 121
Düşünce gücüyle kilo vermenin ipuçları nelerdir?

Düşünce gücü ile nasıl zayıflanır, merak ediyorsanız izleyin. Bir türlü engelleyemediğiniz çikolata ve benzeri abur cubur yeme isteğinizi engellemenin..
710 15 315
Zayıflatan Meyve Greyfurt hakkında detaylı geniş bilgi

Zayıflatan 5 süper yiyecekten birisi... Kokusu bile zayıflamada etkili.. Hele suyu... Uzmanlara göre suyu zayıflamada çok etkili.. Hangi bitkiden mi b..
731 14 606