Doktor Tv Banner

Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Kilo vermek için ne yapmalıyım?
74 1 43

55 yaşındayım. 2 sene önce meme kanseri tanısıyla sağ memem alındı. Evresi 2’ydi. 4 artı 4 kür kimyasal tedavi gördüm. Şu anda arimidex adlı ilacı kullanıyorum. Tedavimin başladığı zamanlan bu yana 3 kilo aldım. Fazla kilolarımı vermek istiyorum ne önerirsiniz?

CEVAP:

4 artı 4 kür kimyasal tedavi gördüğünüze göre ya tümörünüz büyüktür ya da koltuk altı lenfleriniz pozitifdir. Arama töz inhibitörü grubu ilaçlarından birini kullanıyorsunuz. Bunlar kemiklerde erime, saçlarda incelme gibi bazı yan etkilere sebep olabilir. Özellikle kemiklerinizi güçlendirecek tedbirler almak zorundasınız. Bu amaçla omega 3 ve kalsiyum kullanabilirsiniz. Beslenmenize dikkat edin, balık, peynir, yoğurt, bol bol sebze ve meyve tüketmeyi ihmal etmeyin. Özellikle brokoli, karnabahar, beyaz lahana, kırmızılâhana, semizotunu bol tüketin. Mutlaka spor yapın. Güneşin zararsız olduğu saatlerde güneşlenin. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için maitake mantarı hapı kullanın. Zerdeçal, çörekotu faydalı olabilir. Fazla kilolar tümör içinde bir dezavantajdır. Ancak fazla kilo vermek çok sakıncalıdır. Kilo verme ayda1–1,5 kiloyu geçmemeli.Bunu da beyaz un ve şekerden uzak durarak,yürüyüş yaparak kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.Bu arda aç karnına maydanoz ve limon zayıflatmaz,ayrıca mideye zarar verebilir.Limon kabuğu çayı,yeşil çay,böğürtlen yaprağı çayı karıştırıp gün içinde 3 kupa tüketmek bağışıklık sisteminizi güçlendir.

KANSER VE TEDAVİSİ KONUSUNDA DİĞER MERAK EDİLEN KONULAR

KANSER TEDAVİSİNDE BULANTI

TESTİS KANSERİ

GIRTLAK KANSERİ NÜKS EDER Mİ?

Akciğer kanseri teşhisi

MESANE KANSERİ

RADYOTERAPİ VE YAN ETKİLERİ

YUMURTALIK KANSERİYİM

KEMOTERAPİ'DE EL VE AYAKLARDA UYUŞMA

PANKREAS KANSERİ

MEME KANSERİNE KARŞI BİTKİSEL DESTEKLER

PROSTAT KANSERİ

Rahim ağzı kanseriyim

Polikistik over sendromu

LENF BEZİ KANSERİ

MEME KANSERİ TEDAVİSİ

KEMİK KANSERİ

KARACİĞER KANSERİ

KEMİK İLİĞİ KANSERİ

YUMURTALIK KANSERİ

YEMEK BORUSU KANSERİ

CİLT KANSERİ

GIRTLAK KANSERİ

Meme kanseri nasıl teşhis edilir?

Plastik Dil Yaması - Kilo Vermek İsteyenler

Mide Kelepçesinden sonra plastik dil yaması işlemi yapılıyor bu yöntemle uzmanlar kilo verilebileceğini söylüyorlar. Dil üzerine dikilen ve neredey..
886 15 859
8 Adımda Kolayca Kilo Verin

Zayıflamak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Kalori takibi ve sağlıklı beslenme ile zayıflama kuralları.. Sağlıklı ve etkili bir şekilde kilo vermek iç..
874 10 515
Doğum Sonrası Kilo Vermek İçin Emzirilmeli

Bebeklerin emzirilmesi bebek sağlığı kadar anne sağlığını da olumlu olarak etkiliyor.. Sağlıklı zayıflamada etkin bir yol. Uzmanlar bebeklerini emz..
831 12 501
Kış Aylarında Kilo Alımı

Kış aylarını dikkatli bir şekilde geçirmemiz gerekmektedir. Kış aylarında metabolizmamıza dikkat etmemekteyiz. Yediğimiz besinleri rahat bir şekilde s..
207 26 799
Diyette En Sık Yapılan 6 Hata

Çok istiyor, herşeyi deniyor ve bir türlü kilo veremiyor musunuz? İşte insanların diyette yaptıkların en önemli hatalar.. Bu hatalardan kaçınırsak kol..
764 16 135
Beslenme ve Obeziteyle İlgili Şehir Efsaneleri

ABD’li bilim adamları beslenme ve diyetle ilgili açıklamalarda bulunuyor.. Doğru bilinen yanlışlar neler? Kilo vermede neler etkili olur? ABD'li bi..
873 22 389
Kilo Vermek İçin Bu 4 Meyveyi Deneyin

Elma gibi meyveleri kabuğuyla birlikte yemek yağları hızlıca yakıyor. Kalori yakmak, kasları güçlendirmek ve yağları eritmek için meyveleri kabukl..
620 16 170
Zayıflamak İsteyenlere Altın Tavsiyeler

Zayıflamak istiyorsanız bu önerileri dikkatlice okuyun.. Hareketsiz bir yaşamda zayıflamak imkansız.. Nasıl bir hayat tarzını benimsemeliyiz? En ba..
875 16 339
Seks Yapmak Aslında Kilo Verdirmiyor mu?

İngiltere’de yapılan araştırmalara göre seks sanıldığı gibi kalorileri yakmıyor. Ortalama 6 dakika süren sekste 21 kalori yanıyor. İngiltere'de yay..
861 13 339
Büyük Bir Kahvaltıyla Kilo Verin

İsrail Tel Aviv Üniversitesi araştırmacıları, her gün düzenli ve kapsamlı kahvaltı eden kişilerin kilo vermede başarılı olduğunu belirtiyor. Büyük..
675 18 116
Para Ödülü Olunca İnsanlar Zayıflıyor

Zayıflamaya karar vermek ve adım atmak için insanlar bir motivasyona ihtiyaç duyuyor.. "Para ödülü"nün kilo vermekte iyi bir motivasyon a..
991 15 526
Bazı Bebekler İçin Emzirmeye Yardımcı Formüller

Yenidoğan bebeklerde kilo kaybı neden gözlenir? Emzirmede sorun olursa ne yapılmalıdır? Bebek mamasının ya da anne sütünün az verilmesi nelere yol..
952 11 760
Ameliyat Sonrası Kilo Alımı

Ameliyat  sonrası çoğu kişi kilo alma sorunu ile karşılaşmaktadır. Ve bununda sağlıklı bir şekilde verilmesi gerekmektedir. Sonuç olarak, ameliya..
553 7 270
Glisemik İndeks Diyeti Nedir, Nasıl Uygulanır?

İnsanlar kilo vermek için uğraşırken kalori, yağ ve karbonhidrat ile gramlara odaklanır ve yemeklerden bir şey anlamaz. Gıdaların glisemik indeksi..
980 9 253
Aşırı Kilo Almanızın Şaşırtıcı Sebepleri

Her zamankinden daha fazla kilo alıyorsunuz ve buna şaşırıyorsunuz. Mutlaka bir nedeni olmalı diyorsanız işte kilo almanın şaşırtan sebepleri… Uyku..
878 25 685