Doktor Tv Banner

Kaslarin Gorevleri Kas Gorevleri Nelerdir

Kaslarin Gorevleri Kas Gorevleri Nelerdir
21 2 50

Kasların Görevleri, Kas Görevleri Nelerdir

Kasların görevlerini şöyle sıralayabiliriz:

1. Vücut ve organlarımızın hareketlerini düzenler.

2. Soluk alış veriş işinde yardımadır.

3. Konuşmamıza yardımcıdır

4. Vücudun bir tür gıda ve enerji deposudur.

5. Doğum olayında önemli görevleri vardır.

6. Kalbin çalışmasını sağlar, kanın vücutta dolaşımına da katkıda bulunur.

Yağda ve Suda Eriyen Vitaminler Hangileridir ?

Yağda Eriyen Vitaminler:A VitaminiGörevleri: Vücudumuzdaki hücre ve dokularınsağlıklı olarak büyümelerini sağlar ve gözlerimizin karanlıkta ..
601 18 170
Beyin Taramalarında Esrarkeşlik Durumu İncelendi

Ağır esrar kullanıcılarının beyinlerinin içinde büzülmüş bir kısım beyin taramalarında görülmüştür. Bellek görevleri aksıyor, beyin performansı..
611 15 233
Bipolar Bozukluğun 10 Zor Belirtisi

Kalıplaşmış bir psikiyatrik rahatsızlık olan bipolar bozukluk çift kutupluluk yani iki farklı uç özelliklerini taşıma rahatsızlığıdır. Yorgunlu..
972 14 301
Sağlıklı Bir Evlilik ve Cinsel Yaşam İçin

Filmler ve dizilere kapılıp cinsel hayatınızı ve evliliğinizi bozmayın.. İyi anlaşmak, saygı, sevgi ve aşk... Hepsi iyi bir evliliğin olmazsa olmaz..
610 23 143
Kalıcı Sivilcelere Karşı Salisilik Asit

Kalıcı akne salgınları çabucak sap güven can sıkıcı ve utanç verici hem de cilt hastalıkları vardır. Hat cilt bakım koridorda raflarında bu kafa karış..
306 8 530
Yetişkinlerde DEHB Rahatsızlığı ve Günlük Yaşam Kolaylıkları

Günde 3 kez plan taslağınızı kontrol edin. Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu yetişkinlerde de görülür. Unutkanlık yaşamak doğaldır bunun iç..
455 9 524
Akyuvarlar Nedir? Görevleri ?

Vücut fizyolojisi öyle bir yapıdan meydana gelmektedir ki, vücuttaki her yapının belli bir yapısı ve görevi bulunmaktadır. Bu yapıları, hücreler ..
843 15 280
Yalan Söyleyince Bunlar Oluyor

Göz ve burun çevremizde ısı artışı meydana geliyor. Bu anda yalan söylüyoruz. Araştırmalara göre pinokyo etkisi ısı artırıyor.. Ünlü çocuk romanı P..
956 24 507
Dikkati Toplamayı Sağlayan 10 İpucu

1. Yazın. Unutmak son zamanlarda alışkanlık haline geldiyse önemli olayları hatırlamak için not defterinize not edin.   Söyleyeceklerinizi y..
930 22 520
Sağlık Bakanlığından Yeni Düzenleme

Sağlık hzmetlerindeki sorunların giderilmesi için yasa tasarısı sunulmuştu. Döner sermaye ve ek ödemeler sorunu halledilecek.. AK Parti Milletvekil..
894 5 566
Göz Kusurlarından Şaşılığın Belirtileri Nelerdir?

Çocuklarda üçüncü boyut ve derinlik hissini yok ediyor! Şaşılık nedir, nasıl, ne zaman ve kimlerde oluşur? Belirtileri nelerdir?Uzm. Dr. Serap Talaz a..
457 17 266
Diş Bakımsızlığı İleride Sorunlara Yol Açar

Ağız ve diş sağlığına önem vermeyenler ve doğuştan diş bozukluğu olanlar ileride sosyal sorunlar çekiyor. Ağız ve diş yapısı bozuk olan insanlar, ..
539 6 678
Aile Hekimleri Ek İşlerden Muzdarip

Ölü muayenesi, otopsi, defin ruhsatı gibi işler kendi hastalarını muayene etmekten daha zor aile hekimleri bu işlerden muzdarip.. Türk Sağlık-Sen’..
687 6 242
Yeşil Eriğin Akla Gelmeyecek Yararları

C vitamini deposu yeşil erik hem lezzetli hem de şifalı. İşte yeşil eriğin tüm faydaları.. Her gün mutlaka almamız gereken vitamin olan C vitamini ..
906 18 116
Yeşil Eriğin Sayısız Faydası ve Özellikleri

Bahar ve yaz aylarının çok sevilen meyvesi yeşil erik birçok derde de deva.. Her gün mutlaka almamız gereken vitamin olan C vitamini yeşil erikte b..
960 23 274