Doktor Tv Banner

Kaslarin Gorevleri Kas Gorevleri Nelerdir

Kaslarin Gorevleri Kas Gorevleri Nelerdir
94 2 50

Kasların Görevleri, Kas Görevleri Nelerdir

Kasların görevlerini şöyle sıralayabiliriz:

1. Vücut ve organlarımızın hareketlerini düzenler.

2. Soluk alış veriş işinde yardımadır.

3. Konuşmamıza yardımcıdır

4. Vücudun bir tür gıda ve enerji deposudur.

5. Doğum olayında önemli görevleri vardır.

6. Kalbin çalışmasını sağlar, kanın vücutta dolaşımına da katkıda bulunur.

Yağda ve Suda Eriyen Vitaminler Hangileridir ?

Yağda Eriyen Vitaminler:A VitaminiGörevleri: Vücudumuzdaki hücre ve dokularınsağlıklı olarak büyümelerini sağlar ve gözlerimizin karanlıkta ..
907 9 476
Beyin Taramalarında Esrarkeşlik Durumu İncelendi

Ağır esrar kullanıcılarının beyinlerinin içinde büzülmüş bir kısım beyin taramalarında görülmüştür. Bellek görevleri aksıyor, beyin performansı..
469 21 817
Bipolar Bozukluğun 10 Zor Belirtisi

Kalıplaşmış bir psikiyatrik rahatsızlık olan bipolar bozukluk çift kutupluluk yani iki farklı uç özelliklerini taşıma rahatsızlığıdır. Yorgunlu..
406 20 698
Sağlıklı Bir Evlilik ve Cinsel Yaşam İçin

Filmler ve dizilere kapılıp cinsel hayatınızı ve evliliğinizi bozmayın.. İyi anlaşmak, saygı, sevgi ve aşk... Hepsi iyi bir evliliğin olmazsa olmaz..
272 9 484
Kalıcı Sivilcelere Karşı Salisilik Asit

Kalıcı akne salgınları çabucak sap güven can sıkıcı ve utanç verici hem de cilt hastalıkları vardır. Hat cilt bakım koridorda raflarında bu kafa karış..
896 8 356
Yetişkinlerde DEHB Rahatsızlığı ve Günlük Yaşam Kolaylıkları

Günde 3 kez plan taslağınızı kontrol edin. Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu yetişkinlerde de görülür. Unutkanlık yaşamak doğaldır bunun iç..
345 13 359
Akyuvarlar Nedir? Görevleri ?

Vücut fizyolojisi öyle bir yapıdan meydana gelmektedir ki, vücuttaki her yapının belli bir yapısı ve görevi bulunmaktadır. Bu yapıları, hücreler ..
162 12 266
Yalan Söyleyince Bunlar Oluyor

Göz ve burun çevremizde ısı artışı meydana geliyor. Bu anda yalan söylüyoruz. Araştırmalara göre pinokyo etkisi ısı artırıyor.. Ünlü çocuk romanı P..
679 4 288
Dikkati Toplamayı Sağlayan 10 İpucu

1. Yazın. Unutmak son zamanlarda alışkanlık haline geldiyse önemli olayları hatırlamak için not defterinize not edin.   Söyleyeceklerinizi y..
655 9 871
Sağlık Bakanlığından Yeni Düzenleme

Sağlık hzmetlerindeki sorunların giderilmesi için yasa tasarısı sunulmuştu. Döner sermaye ve ek ödemeler sorunu halledilecek.. AK Parti Milletvekil..
533 17 845
Göz Kusurlarından Şaşılığın Belirtileri Nelerdir?

Çocuklarda üçüncü boyut ve derinlik hissini yok ediyor! Şaşılık nedir, nasıl, ne zaman ve kimlerde oluşur? Belirtileri nelerdir?Uzm. Dr. Serap Talaz a..
939 14 229
Diş Bakımsızlığı İleride Sorunlara Yol Açar

Ağız ve diş sağlığına önem vermeyenler ve doğuştan diş bozukluğu olanlar ileride sosyal sorunlar çekiyor. Ağız ve diş yapısı bozuk olan insanlar, ..
499 23 853
Aile Hekimleri Ek İşlerden Muzdarip

Ölü muayenesi, otopsi, defin ruhsatı gibi işler kendi hastalarını muayene etmekten daha zor aile hekimleri bu işlerden muzdarip.. Türk Sağlık-Sen’..
416 7 633
Yeşil Eriğin Akla Gelmeyecek Yararları

C vitamini deposu yeşil erik hem lezzetli hem de şifalı. İşte yeşil eriğin tüm faydaları.. Her gün mutlaka almamız gereken vitamin olan C vitamini ..
208 10 821
Yeşil Eriğin Sayısız Faydası ve Özellikleri

Bahar ve yaz aylarının çok sevilen meyvesi yeşil erik birçok derde de deva.. Her gün mutlaka almamız gereken vitamin olan C vitamini yeşil erikte b..
618 7 185