Doktor Tv Banner

Karın İnceltme, Karın Eritme, Göbek Eritme, Karın Bölgesi Yağları Eritme

Karın İnceltme, Karın Eritme, Göbek Eritme, Karın Bölgesi Yağları Eritme
24 0 23

Pek çok kişi yazın hala istediği formda ola­mamaktan şikayetçi. Bazı kişiler biraz zayıfladıysa bile istediği yerlerden (göbek, bel, basen) ince­lememekten yakınıyor. Normal diyet programlarında kişiler zayıflasa bile çoğu ki­şide daha çok yüz bölgesi inceliyor. Ama aşırı yağlı bölgelerde pek incelme olmuyor.

Sizlere 3 haftada, özellikle göbek-bel bölgesinden incel­meyi de sağlayacak özel bir program vereceğim. Ancak öncelikle şu noktayı vurgu­layayım: Sadece diyetle bölgesel zayıflama tam olmaz. Beraberinde özel egzersiz ve ba­zı özel bitkisel mönüler gerekir. Bu programı 3 hafta uygulayın, 21′inci günün sonun­da müthiş incelmeyi hayretle göreceksiniz.

Mekik hareketiDizlerimiz bitişik ve ayaklarımız birbirine paralel şekilde tabanları yeri gösterirken iki elimizi enseye koyup hızlı hızlı, sık sık ve kesik ke­sik hareketlerle karnımız acıyana kadar sabah ve akşam ellişer kez bu hareketi yapı­yoruz. Bu hareket özellikle karın bölgesindeki kasları kuvvetlendirir, yağ doku­sunu harekete geçirir ve yağların yanmasına yardımcı olur.

Sopalı hareketBu harekette de bir sopayı ense kökümüze alıp iki eli­mizi geçiriyoruz. Ayaklarımızı yere sağlam basıp süratli bir şekilde sağa ve sola doğru da­ha çok kalçadan yukarısını hızlı bir şekilde döndürerek birkaç dakikada bu hareketleri yapı­yoruz. Bu haraket karnın yan tarafındaki kasların şekillenmesi ve göbeğin eri­mesini sağlar.

Bel kasları için mekikBir taraftaki kolumuzu, bükülmüş olan diğer taraf­taki dizimize doğru hafifçe, sık sık ve seri hareketlerle yakınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu hare­keti de birkaç dakika dayanabildiğimiz kadar yapmaya gayret ediyoruz. Da­ha sonra diğer taraftaki ayağımızı ve kolumuzu değiştiriyoruz. Bu hareket karnın yan tara­fına doğru olan kasları çalıştırmak için yararlıdır.

Haftanın tek günleri bunları yiyinKalkar kalkmaz: 1 bardak ılık ballı limonlu su (içine yarım tatlı kaşığı bal, 10 damla limon konacak).Sabah sporu: 35 – 40 dakika tempolu yürü­yüş yapın. Bol ter atmaya gayret edin. Ardından fotoğraftaki gibi 15-20 dakika spor.Duş: Ham ipek kese veya kabak lifi ile 5 da­kika fırçalar gibi göbek, basen, popo, bel sertçe fırçalanacak. 5 dakika kadar susam yağı, kekik yağı, biberiye yağı, melisa yağı ile aynı bölgeye masaj yapı­lacak.Kahvaltı: 1 adet kabuklu yeşil el­ma, 1 adet sert şeftaliAra: 2 parmak taze dil peyniri yiyebilirsiniz.Öğle: 1 porsiyon ızgara tavuk (derişiz), bol rokalı yeşil salata (taze soğanlı).Ara(saat 15.00): 3-4 yulaf­lı bisküviAra(saat 17.30): 1 adet yeş­il elma.Akşam: 4-5 kaşık zeytinyağ­lı fasulye (az yağlı), 1 dilim tam ekmek, mevsim salatası.Gece: 1 bardak şekersiz tarçın­lı ılık light süt. 3-4 fincan rezene çayı, yeşil çay, mısır püskülü, kiraz, avakado yaprağı karışım ça­yı içilecek.

Yasaklar* Kolalı, şekerli içecek­ler* Kızartma* Hayvansal katı yağlar (tereyağı, kaymak, yağlı şarküteriler, yumurta­nın sarısı, yağlı süt ürünleri, yağlı etler, tavuk – balık derisi, tam yağlı süt)* Alkol (özellikle bira)* Beyaz u­n,* Beyaz şeker* Doğum kont­rol hapları* Aşırı gündüz uyku­su* Çikola­ta* Yağlı çerezler* Cips

Zayıflatıcı çayı elinizden düşür­meyinBir su bardağı için 1-2 adet avokado yaprağı, 1 çay kaşığı ye­şil çay, küçük bir tutam kiraz sapı ve mısır püskülü, 1 çay kaşığı rezene tohu­mu sadece 1-2 dakika kaynatılacak ve hafifçe fokurdadıktan sonra 3-4 dakika demlenmeye bırakılacak. Sonrasın­da şeker veya tatlandırıcı eklenmeyecek sadece çok ince bir dilim limon­la içilecek. Yemeklerden biraz sonra da içebilirsiniz. Akşam mümkün olduğun­ca erken yenilecek. Sabah ise erken kalkmak önemli çünkü erken kalktığınızda metabolizma hızlanır, sa­bah sporu ise vücudu canlandırır, harekete geçirir.

Yan mekikYan kaslar ve bel kasları için bel­ki de en yararlı haraket bu. Önce sağa doğru yatın. Sağ elinizi sağ kulağınızın üstüne değercesine yaklaş­tırın. Sol elinizi belinizin sol tarafına sol dirseğiniz gelecek şekilde yerleştirin. Sol eli­nizle belinizin sağındaki kasları hafifçe tutun. Hızla sağ kolunuzu ve sağ ayağınızı birbi­rine doğru yaklaştırın. 60 kez tekrarlayın.

Popo hareketiÖnce sol diziniz üstüne ya­tıp ayaklarınızı dik koyup rahat bir şekilde ayağınızı kayırabildiğiniz kadar yukarı kaldırıp aşağı indirin. Bu sırada dizinizi fazla bükmeyin. Daha sonra aynı hareketi yine sağ diziniz üstün­de dayanarak yapın. Bu hareketi de en azından 30-40′ar kez yapmaya gayret edin. Popo ve çevresindeki yağ dokusunu azal­tır.

Yanlara esnemeBu harekette önce hazıroldaki gibi dimdik duracaksınız. Son­ra hızla sağa ve sola doğru esneyebildiğiniz kadar, dikliğinizi bozmadan esneye­ceksiniz. En azından üç dört dakika hızlı bir şekilde yapmaya gayret edin. Baş dönme­si, çok yüksek tansiyonu olanlar için de uygun bir hareket olmayabilir.

Kilo almamanın altın kural­ları* Güne erken başlayın, 7-8 saatten faz­la uyumayın, uyandıktan sonra yatakta kalmayın.* Asansör yerine merdiven kullanın, hız­lı tempoyla yürümeye çalışın.* Haftanın 4-5 günü egzersiz yapın, pa­sif jimnastik yerine aktif jimnastiği tercih edin.* Aktif ve hareketli kişilerle birlikte zaman geçirin, hareket edersiniz.* Hafta sonları için daima ak­tif planlar yapın.* Ayakta durmaya ve yürüme­ye daha fazla zaman ayırmaya çalışın.* Bir şey getirip götür­mek için çocuklarınızı kullanmayın, siz alın.* Günde en fazla ya­rım saat W seyredin.* Az ve sık yiyin, öğün at­lamayın.* Acıkma duygusunun bas­tırılması için daima salatalık, domates, marul gibi düşük kalorili yiyecekleri tercih edin.* Her gün sebze ve meyve yi­yin.* Yemekler için küçük, yağsız salata­lar için ise büyük tabak kullanın.* Yemek sırasında gazete oku­ma, TV seyretme gibi şeyler yapmayın.

15 Dakikalık Göbek Eritme Egzersizleri

İnce ve fit kalmak göbek yağlarından kurtulmak her kadının hayalidir. Göbek eriten 15 dakikalık basit egzersizleri sizin için derledik. Top ile..
747 10 342
Düz Bir Karın İçin Öneriler

Size çok ilginç gelecek, hiçbir yerde duymadığınız düz karın sırları vereceğiz. Hazır olun. Öğlen saat 3 ile 4 arasında protein ağırlıklı besle..
524 18 560
Uyku Apnesiyle Karın Yağları Arasındaki İlgi

Obstrüktif uyku apnesi yaşayan kişilerde karın kısmı yağlanması daha mı fazla görülüyor? Obezite önemli bir risk faktörü olarak belirlenmiştir. Vü..
170 9 538
Çocuklarda Karın Ağrısı Hafife Alınmamalı

Çocuklarda görülen karın ağrısı şikayetleri için mutlaka bir uzmana başvurun. Nedenleri ve tedavisini Çocuk Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Tülin Öztaş’tan öğre..
681 6 339
1 Haftalık Selülit Eritme Diyeti

Bu listeye tam olarak uyun ve sadece 1 haftada farkı görün. Selülit giderici diyetin ayrıntıları.. Yaz yaklaşıyor ayna karşısına geçip üzülmenize g..
207 13 485
En Sık Yaptırılan Estetik Karın Germe

Op. Dr. Serkan Dinar ülkemizde her estetiğin talep gördüğünü ancak karın germenin birinci olduğunu bildirdi. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerr..
456 24 464
Fit Bir Görünüm Sıkı Bir Karından Geçer

Karın estetik operasyonları ile sert ve şekilli karın kaslarına sahip oluyor ve fit görünüyoruz.. Karın kaslarınız yaşlanmadan dolayı esnekliğini k..
755 16 113
Erkeklerde Karın Düzleştiren En İyi Hareketler

Yerde sırt üstü düz yatın, bacaklar havada bisiklet çevirir gibi bacaklarınızı çevirin. Beliniz yerden kıpırdamasın karnınızı içeri çekin.   ..
975 13 778
Liposuction İle Hayal Edilen Kaslı Vücut

Erkeklerin hayalinde yatan kaslı vücut artık hayal değil.. Atelik vücut estetiğinde kullanılan estetik yöntemlerle erkekler harika vücutlara sahip ola..
942 23 610
Kaslı ve Baklavalı Vücut İçin

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serkan Dinar erkeklerin manken gibi bir vücuda sahip olmaları için tüyolar verdi. Estetik P..
638 23 687
Sporla Erimeyen İnatçı Yağlardan Kurtulmanın Yolları

Op. Dr. Serkan Dinar, yeni nesil radyofrenkans ile liposuction uygulaması hakkında bilgiler verdi. Sıkılaşma ve incelmek için birebir.. Estetik dün..
710 17 107
Erkekler İçin En İyi Karın Hareketleri-1

Bisiklet hareketi. Her turda dört ila sekiz hareket isteniliyor. Üst ve alt karnı çalıştırıyor. Yan karın kasları için de muhteşem bir egzersiz. A..
972 4 610
İzsiz karın germe ameliyatı, izsiz bir operasyon

Her kadın, milyonları güzellikleri ve duruşları ile etkileyen dünya yıldızları gibi bakımlı olmak ve çevresini etkilemek ister.Madonna, Beyonce Knowle..
620 4 817
Sigara İçmek Erkeklerde Göğüs Şişkinliği Yapar mı?

Genelde uyuşturucu madde bağımlısı kişilerde görülen bu durum sigarayla kilo alan erkeklerde de görülüyor. Sigara içen erkeklerde önce karın bö..
246 19 103
Kanserden Sonra Karnından Meme Yaptırdı

Sağ göğsü alınan Güldane hanım, 7 yıldır tek göğüsle yaşadıktan sonra hastaneye başvurdu ve karın dokusundan meme yapıldı. Kanser nedeniyle sağ göğ..
504 20 427