Kan Testiyle Ömür Tespiti

Kan Testiyle Ömür Tespiti
71 5 52

İngiltere’de yapılan testlerle ötücü kuşlar üzerinden kan testi yapıldı ve kalan ömürleri tayin edildi..

İngiltere’deki East Anglia Üniversitesi’nde görevli bilim insanları Seyşeller’deki 320 ötücü kuş üzerinde denedikleri bir kan testiyle yaşam süresini, başka deyişle yaşlanma hızını ölçmeyi başardı.

Kromozomların uçlarında bulunan telomerlerin uzunluğunu ölçerek biyolojik yaşı ve ne kadar ömrü kaldığını hesaplayan bilim adamları bu testin insanlarda da uygulanabileceğini açıkladı.

Her hücre bölünmesinde telomerlerin kısaldığını anımsatan bilim insanları, “Telomerlerin uzunluğu insanoğlunun nüfus kâğıdında yazan yaşından çok biyolojik yaşını ele verir. Bu pratik kan testini insanlara da uygulayabilirsek kalan ömür konusunda bilgi sahibi olabiliriz” dedi.

İngiltere’de yapılan testlerle ötücü kuşlar üzerinden kan testi yapıldı ve kalan ömürleri tayin edildi.. İngiltere’deki East Anglia Üniversitesi’nd..
494 11 97

Bilinenin aksine, çok öğün yemek yemek yani yemek planını güne yayarak yapmak daha sağlıklı.. Ara öğünlerin sayısını artırıp az ve sık yemek kolestero..
450 6 819

Östrojen hormonunun yararlarına yeni bir özellik daha eklendi. İsveç’te yapılan bu araştırmaya göre, hayatta kalma mücadelesinde östrojenin önemli bir..
694 23 320

Pakistan’da öksürük şurubu zehirlenme ve ölümlere yol açmaya devam ediyor, son ölü sayısı 36. Pakistan'ın Pencap eyaletinde öksürük şurubunun yol a..
370 5 111

Türk Diyabet Vakfı’nın düzenlediği etkinlikte tam 6 bin kişinin şekere oranına bakılacak diyabet durumu gözlenecek.. İstanbul Büyükşehir Belediyesi..
981 24 302

İngiltere’de mucizevi bir olay yaşandı. 9 aylık ikizler anne babalarıyla havuzun keyfini çıkarırken yüzdükleri keşfedildi. İngiltere'de dünyaya gel..
155 10 692

Pakistan’da bir öksürük şurubu yüzünden 12 kşi hayatından oldu. Şurubun içinde yüksek derecede zehir olduğu öğrenildi.. Pakistan'ın Gujranvala ilin..
855 25 739

Kalp damarlarını tıkıyor, ciğerleri iflas ettiriyor ve daha birçok olumsuz etkisi var. Az içiyorum derseniz bile sonucu kötü oluyor. Aritmi ve Elek..
969 9 886

Sezaryen sonrası 5. çocuğunu kucağına alamadan yaşama veda eden kadının ölümü hala bir sır.. Sağlık Bakanlığı, İstanbul Ümraniye'de özel bir hastan..
634 19 116

Halkın bilinçlenmesi gereken bir sağlık konusu da, kronik hastalıklar. Üzerinde durulmayıp tedavi edilmediğinde ölüme bile varabiliyor. Bursa Kent ..
488 11 445