Doktor Tv Banner

Kalorisiz Yemekler Ve Kısa Zamanda Zayıflama

Kalorisiz yemekler ve kısa zamanda zayıflama
27 0 37

kalorisiz yemekler ve kısa zamanda zayıflama

Çabuk kilo verdiren diyetler neden işe yaramıyor? Dikkat ettiniz mi kısa zamanda verdiğiniz kiloları yine kısa zamanda geri alıyorsunuz. Peki nedenini düşündünüz mü? Vücut normal temposunda çalışırken birdenbire aşırı kilo verdiren 800 - 900 kalorilik bir programa geçtiğiniz zaman vücut bunu açlık tehlikesi olarak algılıyor ve beyin vücuda 'temponu düşür' diyor. Bu kez vücut çalışma hızını düşürüyor. Azalan besin miktarını dengeli kullanmak istiyor. İsveç diyeti gibi rejimleri en fazla 10-15 gün uygulayabilirsiniz. Sonra normal yeme biçimine herkes geri dönüyor. Çabuk kilo verdiren diyetlerde en büyük kilo kaybı ilk birkaç günde olur. Ancak kaybedilen genellikle yağ değil, sudur. Bu diyetler şişmanlığa ancak geçici çözümler sağlar.

Bu diyetten sonra tipik alışkanlıklarınıza, yağlı, tuzlu şekerli unlu yeme tipine geri döndüğünüzde vücudunuzun temposunu bilinçsiz bir diyetle yavaşlattığınız için artık yeni gelen yiyecekle metabolizmanız baş edemez. Eskisi gibi yeseniz de daha çok kilo almaya başlarsınız. Ayrıca bu diyetler kişide stres yaratır ve daha çok yemeye yöneltir. Kişinin ileride uygulayacağı diyet programlarında başarılı olması zorlaşır, sağlıklı diyetlere zor cevap verir. Özellikle ergenlik çağında kesinlikle yapılmamalı.

En Etkili Zayıflama Yöntemi İp Atlamak

Japon bilim adamları yaptıkları araştırmada ip atlamanın en etkili zayıflama yöntemi olduğunu buldu. Çünkü hem forma sokuyor hem de açlık hissi vermiy..
952 14 283
Bu yüzükler hem kalorisiz hem de çok lezzetli

Zengin menüsü, şık sunumu ve leziz tasarımları ile takı mutfağının kapılarını Gimora üyelerine açan Ringlicious, tüm kadınların aklını çeliyor. Gimor..
827 22 130
Bu ocak hayatınızı kolaylaştırıyor

En lezzetli yemekleri kısa sürede hazırlamanızı sağlayarak günün geri kalanını size sunan Silverline VDM 103 Domino Ocak, hayatın hızını yakalamanıza ..
367 16 165
Çok Su İçmek Yararlı Değil

Taylan Kümeli, aşırı su tüketiminin zararlı olabileceğini bildirdi ve suyla ilgili gerçekleri anlattı. Su içmenin önemine ve zararlarına dikkat çek..
793 14 882
En Yararlı Diyet Önerileri-1

Kalorisiz içecekleri ve suyu bolca tüketin. Yazın soğuk bir içecek aradığınızda ilk seçiminiz su olsun. Aromalı maden suyu, şekersiz ev yapımı mey..
667 26 488
diyet ile zayıflama

diyet ile zayıflamaDiyet ile zayıflama düşündüğünüz kadarda kolay olmayabilir, zira bazı insanların metabolizmalarıhızlı bazılarının ya..
926 8 676
Sağlıklı Zayıflamak

Zayıflamak kişiler için oldukça zor olmaktadır. Heleki çalışan biri için bu durum hiç iç açıcı bir durum değildir. Zayıflamanın çeşitli yöntemleri ve ..
464 8 752
Hem C Vitamini Kaynağı Hem Sıfır Kalori

Semizotu mucizesi herkese gerekli. C vitamini deposu ve kalorisiz.. “Semizotunun içeriğinde bulunan yüksek miktarda omega-3 yağ asidi onu diğer yeş..
767 25 623
Kilo Vermeye Başlamanın 5 Kolay Yolu

Gallup firmasının yurtdışında yaptığı yeni bir araştırmaya göre, yetişkinlerin yüzde 51’i kilo vermeye başlamak için umut gerektiğini bildirmiştir. ..
867 17 419
Neden Kalorili Besinleri Çok Seviyoruz?

Yabancı bir üniversitenin araştırmalarına göre insanlar kalorisi yüksek besinleri daha çok tercih ediyor. Yale Üniversitesi’nin araştırması, kalori..
567 9 522
En Fazla 100 Kalorilik Atıştırmalıklar

Dondurma düşük kalorili lezzet duraklarından biri olabilir. Yağ oranı az, kreması dengelenmiş, az şekerli yapılabilir. Protein ve kalsiyum da caba..
815 8 880
Hızlı Kilo Verme Fikrinden Kaçının

Hızlıca kilo vermek ve sağlıklı kalabilmek mümkün değil. Sağlıksız zayıflama diyetlerine dikkat edilmesi gerektiği belirtildi. Diyetisyen Erden Abd..
174 4 727
Zayıflama Sürecinde Pes Etmeyin

Tartıya sık sık çıkmaktan vazgeçin ve pes etmeyi bırakın. Sizin metabolizmanız daha yavaş çalışıyor olabilir disiplini elden bırakmayın.. Ramazan s..
215 10 366
Yaz İçin İyi ve Kötü Besinler

İyi ve kötü beslenme seçimleri yaz aylarında sağlığımızı her yönüyle etkiler. İşte ayrıntılı bilgiler. Kötü seçimlerden başlayalım. Dondurmal..
292 4 729
Baş Ağrısını Şıp Diye Geçiren Besinler

Yoğun ve şiddetli baş ağrıları çok ciddi bir sebepten kaynaklanmıyorsa bu besinler tüketilince kesilecek. İşte mucizevi o besinler.. Ağrı kesici ve..
276 18 702