Doktor Tv Banner

Kalça Egzersizleri

Kalça Egzersizleri
33 0 32

Kalça Egzersizleri: Kalça ve İç Bacak Sıkılaştırma Egzersizi

Sarkık bir popo, kalın bacaklar ve baldırlar, bacakların iç kısmındaki sarkmalar..Çok can sıkıcı gibi gözükse de, etkili bir egzersiz programıyla bunlar aşılamaz sorunlar değildir.Bu egzersizi mutlaka deneyin!

Kalça, Popo ve İç Bacakları Sıkılaştırma Egzersizi

Hazırlık

1.Kollarınız yerde yanda, ayaklarınız bitişik, sırtüstü uzanın.Kalçanız düz olsun
2.Bacaklarınızı yukarı kaldırın ve dizlerden bükün ayak tabanlarınız birbirine bitişsin. (Tıpkı bir kurbağa gibi)

Uygulama

1.Ayak parmaklarınız 45 derece dışa dönük biçimde bacaklarınızı yana doğru mümkün olduğu ölçüde açın .(kalça yerde ve düz) 
2. Bacakları  yanlara açarak biraz zorlayın.İç bacaklarınızın ve kalçanızın sıkıştığını hissedin
3. Bacaklarınızı İlk resimdeki pozisyona getirin.
4.Hareketi 15 defa tekrarlayın 

Kalça Egzersizleri: Kalça ve Baldır Sıkılaştırma Egzersizi

Sıkı bir kalça için kalça sıkılaştırma hareketlerinin son adımı olan kalça germe egzersizini de mutlaka yapmalısnız.Önceki yazılarımızda anlattığımız kalça hareketlerini yaptıktan sonra bu hareketi de yapmanızı öneririz.
Kalça , Popo, Bacak ve Baldırları Germe Egzersizi

1
.Eller kalça üzerinde, Topuklar  birbirine bitişik biçimde dursun.2.Ayak parmaklarınızı 45 derce dışarı çevirin.3.Dizleriniz hafif bükülü biçimde yavaşça eğilin4.Hemen ardından Ayak Parmaklarınızın ucunda yükselerek, topuklarınızı yerden kaldırın.5.5 sn pozisyonunuzu koruyun daha sonra alçalın.6.Hareketi15 defa tekrarlayın.

Resimli Kalça Egzersizleri : Tekme İle Kalça Şekillendirme

Sadece 15 dakika süren bu hareketleri yaparak mükemmel kalçalara ve bacaklara sahip olabilirisiniz.Şekilli ve sıkı kalçalar için bu kalça şekillendrime hareketleri mutlaka denemesi gereken etkili egzersizlerdir.Bunu unutmayın.

Kalça ve Popo Sıkılaştıran Tekme Hareketi

Hazırlık
1.
 Bir hasırın veya jimnastik minderinin üzerinde elleriniz yerde sol diziniz bükük biçimde yerde  ilk reismdeki gibi pozisyonda durun.2. Sağ diziniz de bükük olsun  sağ ayağınızı sol tarafa tekme  atacak gibi arkada dursun3.Şekildeki pozisyonu aldığınıza emin olun başınız yere
 baksın
Uygulama

1. 
Sağ bacağınızı ikinci resimdeki gösterildiği gibi sağa doğru, kalça hizasında uzatın ve 1-2 sn tutun 2. Bacağınızı sağ yana uzatırken başınızı da sağa çevirin3. Sağ bacağınızı bükük biçimde  ve yavaşça ilk resimdeki konuma getirin4.Hareketi 10 kez tekrarlayın.Sol bacak için de aynı hareketleri 10 kez uygulayın


Kalçalarınızı Günde 3-4 Dakika ile Zayıflatn

Basen eritmek çok kolay, sizinde bildiğiniz gibi vücudumuz da en büyük kas içeren yerlerden birisi kalçalarımız.

 Bunun yanı sıra en kolay kilo almaya müsait bölgemiz de kalçamız. Çünkü bu bölgemizde yağ dokusu daha fazla olduğundan, kan dolaşımımız daha yavaş kaslarımızda daha yumuşak ve oldukça gevşemeye müsaittir.Tabi bunun yanı sıra, bizim vücudumuz da pek çok diğer oranla kalçalarımızı çalıştırıp, geliştirip, basenlerimi eritmenin yolu daha kolay.

Sadece ama sadece haftada 3 gün veya 4 gün 5-6 dakikamızı kalça hareketlerimize ayırarak çok kısa bir süre zarfında istediğimiz kalça demiyelim de basenlerimizin kalçalarımızın düzene şekle girdiğini görebiliriz. Fakat bahsettiğimiz gibi, eğer bu hareketleri düzenli olarak uygularsanız kalçanıza yoğunlaşırsanız haftada 3 gün, 5-6 dakika 6-7 ay bir sürede güzel kalçalarınızın olduğunu, ve basenlerinizin kalmadığını fark edeceksiniz.

Yüz aşağı yere uzanın. Alnın yerle temasını ve ayakların düz durmasına dikkat edin. Ellerinizi kalça kaslarının üzerine koyun. Kasları sıkın 6-7 saniye sıkıp kalça kasınızı bırakın. Bu hareketi 10 defa yapın. Boynunuzda bu hareketi yaparken, düz durmasına önem verin ve dikkat edin.

Yüzüstü uzanmaya devam edin. Ayaklarınızın parmak uçlarını sanki kalkacakmışsınız gibi ve kalça kaslarınızı 4-5 cm kadar yukarıya doğru kaldırın. Ve içimizden 5'e kadar sayın. Daha Sonra bırakın, bu hareketi 5 kez tekrar edin. Kolları kıvırdıktan sonra, önde kavuşturun ve alnınıza ellerinizi koyarak birleştirin. Bacaklarınızı yukarı kaldırıp kıvırın. Sol ayağınızın gökyüzüne bakacak şekilde iken, o bacağınızı 5 cm daha yukarı kaldırmaya çalışın. Aynı hareketi diğer, sağ bacağınızla yapın. Hareketi her bir bacağımızda 10 defa tekrarlayın.

5 Hızlı ve Kolay Bacak Şekillendirme Önerisi

Ünlü eğitmen Harley Pasternak Vücudu Sıfırla Diyetini meraklıları için paylaştı. 5 ana hareketle yağları yok eden yağsız görünüme kavuşturan egzer..
596 22 406
Daha Güzel Bir Popoya Sahip Olmak İçin

Mükemmel Brezilya poposuna kavuşmak hiç de zor değil. Vücut tipi ve genler önemli bir faktör olsa da beslenme ve spor da bir o kadar önemlidir. Po..
264 14 256
A’dan Z’ye Osteoporoz Hakkında Bilgiler

Osteoporozda kemik yoğunluğu düşmekte ve kemikler zayıflamaktadır. 30 yaşından sonra güçlü olan kemikler gitgide güç kaybeder. 50 yaş üstü kadınlarda ..
196 19 702
Metabolizma Hızını Artıran Egzersiz ve Etkenler

Sadece zayıflamak için değil sağlıklı bir yaşam elde etmek ve rahat yaşamak için metabolizma hızımızı düzene koymak önemli. Kaliforniyalı uzman egz..
661 22 518
Kundaklanan Bebekte Kalça Çıkığı Oluyor

Yrd. Doç. Dr. Burak Kaymaz bebeklerin kundaklanmasının ileride kalça çıkığına yol açtığını öne sürdü. Yrd. Doç. Dr. Burak Kaymaz, bebeklerde kalça ..
444 26 857
Bebekleri Hatalı Taşıma ve Kundaklamanın Sonuçları

Doç. Dr. Ahmet Doğan ortopedik sorunların bebekken bile başlayabileceğini belirtti. Hatalı kundaklama ve taşıma bebeği sakat bırakabilir. Türkiye'd..
834 25 761
1 Dakikalık Tüm Vücudu Çalıştırma Önerileri

Egzersiz ve spora zaman ayıramıyorsanız 1 dakikalık tüm vücudu çalıştıran önerilere kulak verin.   Fitness uzmanı Keli Roberts kolay egzersiz..
656 8 415
Sabit Olmayan Egzersizler Hakkında Öneriler-1

Hareketli ve tek bir yerde olmayan spor ve egzersizler hem daha eğlencelidir hem de daha iyi kalori yaktırır. Örneğin tenis gibi sporlar tüm kas g..
671 13 802
Güzel Bir Kalçaya Kavuşmak İçin

Kalça şekli glutes olarak bilinen bir yapıdır. Bu kaslar üzerinde yapılanmıştır. Gluteus, maksimus, medius, minimus kas ve yağ grupları üzerinde yer a..
975 10 747
3 Haftalık Egzersiz Programıyla Forma Girin

Fit olmak ve formda kalmak için sadece 3 haftaya ihtiyacınız var. Bu hareket ve egzersizleri 3 hafta boyunca aralıksız uygulayın ve sonucu görün. B..
818 4 110
Selülitle İlgili Gerçekler ve Efsaneler

Selülitlerle başınız dertte ise yalnız değilsiniz. İnce ve fit kadınlarda bile selülit olabilir. Bir dönem mutlaka selülitten etkilenecek olan kad..
159 17 749
Düz Bir Karın İçin Öneriler

Size çok ilginç gelecek, hiçbir yerde duymadığınız düz karın sırları vereceğiz. Hazır olun. Öğlen saat 3 ile 4 arasında protein ağırlıklı besle..
488 20 328
Düz Bir Karın İçin 9 Öneri

Herkes kusursuz görünmek ister, dümdüz bir karnı olsun ister. Karın kaslarını çalıştırmanın 9 püf noktasını sizlerle paylaşalım. Önce duruşunuzu..
660 21 866
Osteoporozda Kemik Yoğunluğu Ölçümünün Önemi

Kemiklerde bulunan mineral yoğunluğu ölçümü için özel bir X-ışını tarama testi veya bilgisayarlı tomografi (BT) testi uygulanır. Kemiklerdeki kals..
457 12 699
Kan Basıncını Düşürmek İçin Egzersiz Yapın

Yüksek kan basıncı kalp hastalığı ve inme riskini artırır. Egzersiz, kilo yönetimi ve sağlıklı bir yaşam tarzıyla kan basıncını dengelemek mümkün. ..
903 20 690