Kalça Egzersizleri

Kalça Egzersizleri
29 7 26

Kalça Egzersizleri: Kalça ve İç Bacak Sıkılaştırma Egzersizi

Sarkık bir popo, kalın bacaklar ve baldırlar, bacakların iç kısmındaki sarkmalar..Çok can sıkıcı gibi gözükse de, etkili bir egzersiz programıyla bunlar aşılamaz sorunlar değildir.Bu egzersizi mutlaka deneyin!Kalça, Popo ve İç Bacakları Sıkılaştırma Egzersizi

Hazırlık

1.Kollarınız yerde yanda, ayaklarınız bitişik, sırtüstü uzanın.Kalçanız düz olsun
2.Bacaklarınızı yukarı kaldırın ve dizlerden bükün ayak tabanlarınız birbirine bitişsin. (Tıpkı bir kurbağa gibi)

Uygulama

1.Ayak parmaklarınız 45 derece dışa dönük biçimde bacaklarınızı yana doğru mümkün olduğu ölçüde açın .(kalça yerde ve düz) 
2. Bacakları  yanlara açarak biraz zorlayın.İç bacaklarınızın ve kalçanızın sıkıştığını hissedin
3. Bacaklarınızı İlk resimdeki pozisyona getirin.
4.Hareketi 15 defa tekrarlayın 
Kalça Egzersizleri: Kalça ve Baldır Sıkılaştırma Egzersizi Sıkı bir kalça için kalça sıkılaştırma hareketlerinin son adımı olan kalça germe egzersizini de mutlaka yapmalısnız. Önceki yazılarımızda anlattığımız kalça hareketlerini yaptıktan sonra bu hareketi de yapmanızı öneririz.
Kalça , Popo, Bacak ve Baldırları Germe Egzersizi

1
.Eller kalça üzerinde, Topuklar  birbirine bitişik biçimde dursun.2.Ayak parmaklarınızı 45 derce dışarı çevirin.3.Dizleriniz hafif bükülü biçimde yavaşça eğilin4.Hemen ardından Ayak Parmaklarınızın ucunda yükselerek, topuklarınızı yerden kaldırın.5.5 sn pozisyonunuzu koruyun daha sonra alçalın.6.Hareketi15 defa tekrarlayın.
Resimli Kalça Egzersizleri : Tekme İle Kalça Şekillendirme Sadece 15 dakika süren bu hareketleri yaparak mükemmel kalçalara ve bacaklara sahip olabilirisiniz.Şekilli ve sıkı kalçalar için bu kalça şekillendrime hareketleri mutlaka denemesi gereken etkili egzersizlerdir.Bunu unutmayın.
Kalça ve Popo Sıkılaştıran Tekme Hareketi

Hazırlık
1.
 Bir hasırın veya jimnastik minderinin üzerinde elleriniz yerde sol diziniz bükük biçimde yerde  ilk reismdeki gibi pozisyonda durun.2. Sağ diziniz de bükük olsun  sağ ayağınızı sol tarafa tekme  atacak gibi arkada dursun3.Şekildeki pozisyonu aldığınıza emin olun başınız yere baksın
Uygulama

1. 
Sağ bacağınızı ikinci resimdeki gösterildiği gibi sağa doğru, kalça hizasında uzatın ve 1-2 sn tutun 2. Bacağınızı sağ yana uzatırken başınızı da sağa çevirin3. Sağ bacağınızı bükük biçimde  ve yavaşça ilk resimdeki konuma getirin4.Hareketi 10 kez tekrarlayın.Sol bacak için de aynı hareketleri 10 kez uygulayın
Kalçalarınızı Günde 3-4 Dakika ile Zayıflatn
Basen eritmek çok kolay, sizinde bildiğiniz gibi vücudumuz da en büyük kas içeren yerlerden birisi kalçalarımız.

 Bunun yanı sıra en kolay kilo almaya müsait bölgemiz de kalçamız. Çünkü bu bölgemizde yağ dokusu daha fazla olduğundan, kan dolaşımımız daha yavaş kaslarımızda daha yumuşak ve oldukça gevşemeye müsaittir.Tabi bunun yanı sıra, bizim vücudumuz da pek çok diğer oranla kalçalarımızı çalıştırıp, geliştirip, basenlerimi eritmenin yolu daha kolay.

Sadece ama sadece haftada 3 gün veya 4 gün 5-6 dakikamızı kalça hareketlerimize ayırarak çok kısa bir süre zarfında istediğimiz kalça demiyelim de basenlerimizin kalçalarımızın düzene şekle girdiğini görebiliriz. Fakat bahsettiğimiz gibi, eğer bu hareketleri düzenli olarak uygularsanız kalçanıza yoğunlaşırsanız haftada 3 gün, 5-6 dakika 6-7 ay bir sürede güzel kalçalarınızın olduğunu, ve basenlerinizin kalmadığını fark edeceksiniz.

Yüz aşağı yere uzanın. Alnın yerle temasını ve ayakların düz durmasına dikkat edin. Ellerinizi kalça kaslarının üzerine koyun. Kasları sıkın 6-7 saniye sıkıp kalça kasınızı bırakın. Bu hareketi 10 defa yapın. Boynunuzda bu hareketi yaparken, düz durmasına önem verin ve dikkat edin.

Yüzüstü uzanmaya devam edin. Ayaklarınızın parmak uçlarını sanki kalkacakmışsınız gibi ve kalça kaslarınızı 4-5 cm kadar yukarıya doğru kaldırın. Ve içimizden 5’e kadar sayın. Daha Sonra bırakın, bu hareketi 5 kez tekrar edin. Kolları kıvırdıktan sonra, önde kavuşturun ve alnınıza ellerinizi koyarak birleştirin. Bacaklarınızı yukarı kaldırıp kıvırın. Sol ayağınızın gökyüzüne bakacak şekilde iken, o bacağınızı 5 cm daha yukarı kaldırmaya çalışın. Aynı hareketi diğer, sağ bacağınızla yapın. Hareketi her bir bacağımızda 10 defa tekrarlayın.


Yaz aylarına girdiğimiz ve plaj mevsiminin açıldığı şu günlerde bikini ve şortla sportif ve seksi mi gözükmek istiyorsunuz ? Özellikle karın ve kalça ..
828 5 160

MediOrtho Cox | Kalça Tespit BandajıProf. Dr. Echtermeyer tarafından tasarlanan kalça rotasyon bandajı. 234,55 TL ..
640 7 474

Boyun Kireçlemesi Egzersizleri
479 10 117

Bel Fıtığı Egzersizleri Resimli
306 20 784

Bacak Kaslarını Geliştirme Egzersizleri
158 16 633

Doğuştan Kalça Çıkığı, çocuklarda sık görülen, erken anlaşılıp tedavi edilmezse kalıcı sakatlıklara yol açabilen bir sorundur. Üst bacak kemiğinin ba..
984 24 726

Faydası: Kalça ve kalçanın dış kısmını kuvvetlendirir. Uygulama: Yanlamasına uzanın. Attaki bacağınızı bükün. Üstte kalan bacağınızı ayağınız zemine ..
347 17 638

    Az rastlanılan Perthes hastalığı beş ile on yaş arasındaki çocukların kalça eklemini etkiler ağrıya ve topallamaya neden olur. 1910..
260 12 445

Ünlü eğitmen Harley Pasternak Vücudu Sıfırla Diyetini meraklıları için paylaştı. 5 ana hareketle yağları yok eden yağsız görünüme kavuşturan egzer..
702 25 125

Mükemmel Brezilya poposuna kavuşmak hiç de zor değil. Vücut tipi ve genler önemli bir faktör olsa da beslenme ve spor da bir o kadar önemlidir. Po..
917 5 679

Doğum öncesinde ve sırasında öğrendiğiniz solunum tekniklerini hatırlayın ve daha rahat bir doğum için onları kullanın. Kegel egzersizleri için aşağı..
193 24 743

Yaz aylarına girdiğimiz ve plaj mevsiminin açıldığı şu günlerde bikini ve şortla sportif ve seksi mi gözükmek istiyorsunuz ? Özellikle karın ve kalça ..
264 14 880