Doktor Tv Banner

Kadınların Eşlerini Aldatma Oranı Artıyor

Kadınların eşlerini aldatma oranı artıyor
20 0 75

Son yıllarda evli kadınların eşlerini aldatmada adeta patlama yaşanıyor.Son yıllarda evli kadınların eşlerini aldatmada adeta patlama yaşanıyor. Yargıtay'a gelen boşanma davalarında aldatma nedeniyle gelen boşanma davalarındaki artış dikkat çekici boyutlara ulaştı.

Boşanma davalarının karara bağlandığı Yargıtay 2. Hukuk Dairesi üyeleri, Türkiye de kocalarını aldatan kadınların sayısında büyük bir artış olduğunu belirttiyorlar.

Önceki yıllarda eşlerini aldatan erkeklerin sayısının çok fazla olduğuna dikkat çeken Yargıtay üyeleri, “Son yıllarda karısı tarafından aldatıldığı için boşanma davası açan erkeklerin sayısında büyük bir artış var. Kadınlar da artık erkekler kadar aldatıyor” değerlendirmesini yaptılar.

Her yıl binlerce boşanma davasının temyiz incelemesini yaptıklarını belirten Yargıtay üyeleri, ‘ihanet’ gerekçesiyle açılan davalarda kocalarını aldatan kadın sayısındaki artışın dikkat çekici boyutlara ulaştığını ifade ettiler.

KADINLAR, İŞ YERİ ARKADAŞIYLA EŞİNİ ALDATIYOR

Yargıtay üyeleri, çok sağlam istatistik bilgiler olmasa da kendilerine gelen dosyalara ilişkin şu gözlemlerini belirttiler:

-Evli kadınlar kocalarını genellikle iş yeri arkadaşıyla aldattıyor.

-İş yerindeki arkadaşıyla kocasını aldatan kadınların yine iş yerindeki arkadaşları tarafından kocasına ihbar ediliyor.

-Kocalarını aldattıklarını itiraf eden kadınların büyük bir bölümünü kocalarının bakımsız olmasından yakınıyorlar ve bu gerekçelerle bakımlı olan erkeklerle birlikte olmaya başlıyorlar.

VELAYET BABALARA VERİLİYOR

Yargıtay üyeleri, kocalarını aldatan çocuklu kadınların boşanma davasında ise çocukların durumunun kendilerini çok zorladığını belirtiyorlar. Adının açıklanmasını istemeyen bir üye, "Aldatanın kadın veya erkek olması önemli değil. Ancak, çocuklu ailelerde çocuklar bu durumdan olumsuz yönde etkileniyor. Bu nedenle kocasını aldatan kadına çocukların velayetinin verilmemesi yönünde kararlara da imza atıyoruz" dedi.

GELİRİ OLAN EVLİ KADIN BOŞANIYOR

Yargıtay üyelerinin diğer bir belirlemesi de, geliri olan kadınlar, aldatma veya diğer gerekçelerle boşanma davası daha sık açmaya başladıkları yönünde. Yargıtay üyeleri, "Eskiden erkekler boşanma davası açardı. Şimdi, kadınlar da en az erkekler kadar boşanma davası açıyorlar. Ekonomik bağımsızlığı olan kadınlar eşlerini boşamaktan çekinmiyorlar. Özellikle büyük kentlerde, metropollerde yaşayan kadınlar evliliklerinin ilk üç ayında boşanma davası açarak eşlerinden boşanıyorlar" değerlendirmesinde bulundular.

Sayılarla Kadınların Hayatımızdaki Yeri ve Görevleri

İstatistikler bu kez kadınları gösteriyor.. Kadınlar oranlara vurulduğunda ne kadar oranda iş hayatında ve hangi alanlarda yer almakta? İstatistikl..
212 12 613
İnternet ve Sosyal Medya Aldatmayı Artırdı

Araştırmalara göre internet kullanımı ve sosyal ağlar sadakati yaralıyor. Henrichs ayrıca eskiden erkeklerde yoğun olarak gözlenen aldatma davranış..
435 8 684
Cinsel İlişkiyle Bulaşan Hastalıklar Kimleri Etkiliyor?

Evi olmayan başkalarının yanında kalan gençler bilinçsiz cinsel ilişki yaşayan gençler ne yazık ki cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı en çok risk..
560 26 236
Yaş İlerledikçe Gebelik Şansı Azalıyor

35 yaşından sonra çoğu kadın kısırlaşıyor. Gebelik şansı hangi yaşlarda azalır hangi yaşlarda en yüksektir? Üniversite, yüksek lisans, iyi bir iş, ..
406 10 113
Yatakta Partnerinizden Bunları Talep Edin

Çiftlerin mutlu bir cinsel hayatı olmalı. Bunun için çekinmek veya birşeyleri sakınmak hatalı. Aksine fanteziler ve isteklerinizi talep etmelisiniz.. ..
462 9 327
Sütyen Giyen Kadınlarda Özgüven Tam Oluyor

Sütyen kadınların hayatını kolaylaştıran ve güzelleştiren bir estetik kavram.. Sütyen takan kadınlar buna bağlı olarak özgüven sahibi oluyor. Göğüs..
612 16 370
Kadınların Hangi Giysilerine Karşı Çıktılar?

İş yerinde mini etek, dar pantolon, dekolte gibi göze batan kıyafetlerin kadınlara yasaklanmasını istiyorlar. Onlar kim mi, tabii ki erkekler.. İng..
268 7 265
Obezite İşitme Sorunlarına Neden Olabiliyor

Obez olmak yani vücutta ekstra kilo taşımak işitme kaybı ve işitme sorunlarının sebebi olabilir. Harvard araştırmalarında 68000 kadın incelenmi..
822 10 790
Aşk Hormonunun Sihri ve Görevi Nedir?

Genelde erkekler cinsellik, kadınlar duygular üzerine yoğunlaşır. Evlilik, çocuk sahibi olmak, sorumluluk, beraberinde gelen sevgi, saygı, aşk ..
987 15 579
Ekmeklerde Kepek ve Tuz Değişimi

Yeni düzenlemeyle artık daha sağlıklı ekmekler yiyeceğiz. İçeriğindeki tuz oranı azaltılıp kepek oranı artırılacak.. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'..
430 16 611
HIV Aşısı ve Annelerin Endişesi

Genç kadınlar ve gebelik ihtimali olan hatta gebe olan kadınlarda serviks kanseri riski yüksektir.   Genç kadınlar HIV virüsüne ve aşısına k..
293 17 103
Kadınların Kalbi En Çok Nelerden Yorulur?

Duygusal ve fiziksel olarak erkeklere göre daha hassas olan kadınların kalbi de sık sık yorgun düşer. Bu yorgunluğun sebeplerini bilirsek tedbir de al..
838 25 274
Uzun Boylu Kadınlar Menopozdan Sonra Kanser Riskine Sahiptir

Yeni bir araştırmaya göre boyu daha uzun olan kadınlar menopoz dönemine girdikten sonra kansere yakalanma riskine daha fazla sahiptir.   Kıs..
616 13 273
Cinsiyetler Arası Erkek Egosu Kolayca Zedelenebilir

Eşleri, kızları, sevgilileri veya tanıdıkları bir kadının başarısı karşısında erkeklerin benlik saygısı ve egosu kolayca zedelenebiliyor. Bu anlar..
766 20 507
Kadın ve Erkeğin İlişkiden Beklentileri

Ayrıldıkları noktalar da var birleştikleri noktalarda.. Cinsellikte ve ilişkilerde kadınla erkeğin istekleri neler? Club Okey’in Facebook üzerinden..
789 6 701