Doktor Tv Banner

Kaç Çeşit Diş Vardır

Kaç Çeşit Diş Vardır
73 0 86

Her dişin özel bir fonksiyonu bulunmaktadır:

Kesici Dişler

— Yiyecekleri kesmede kullanılan keskin ön dişler (Dört adet üstte ve dört adet altta bulunur).

Kaninler

— Köpek dişi adı da verilen bu dişler, sivri uçlara sahiptir ve koparmaya yararlar.

Küçük azı Dişleri

— Bu dişlerin çiğneme yüzeyleri üzerinde iki tümsek (sivri uç) bulunur. Küçük azı dişleri ufalamaya ve koparmaya yarar.

Azı Dişleri

— Yiyecekleri öğütmek için kullanılırlar. Çiğneme yüzeyinde birden çok tümsekcik vardır.

Diş

Akdeniz Anemisi

Akdeniz anemisi ya da tıptaki adıyla Talasemi ; Akdeniz ülkelerindeki ırklarda görülen, doğacak çocuğa anne-babasından ”Beta Talasemi” geninin sirayet..
611 11 184
Tıpatıp İkiz Bebekler Nasıl Olur?

Aynı genlere sahipler ve fiziki hatta kişilik özellikleri bile aynı.. İkizlerin çeşit çeşit olduğunu biliyoruz peki tıpatıp ikiz bebekler nasıl oluyor..
859 7 689
Bu yüzükler hem kalorisiz hem de çok lezzetli

Zengin menüsü, şık sunumu ve leziz tasarımları ile takı mutfağının kapılarını Gimora üyelerine açan Ringlicious, tüm kadınların aklını çeliyor. Gimor..
426 15 157
Tere Otu Faydaları

Birçok kişinin dere otu ile karıştırdığı hatta varlığı ile yokluğu birçok kişi tarafından tartışılan bir bitkidir. Tere otu aslında isminden dolayı de..
236 20 852
Sert Kişilik Bitter Çikolata Dengesi

Araştırmalara göre bitter çikolata seven ve sıkça tüketen kişiler daha sert mizaçlı ve kuralcı oluyor. Daha sütlü sevenler biraz daha ılımlı oluyor.. ..
375 7 320
Cildinize Göre 17 Çeşit Güzellik Yağı

Doğal ve bitkisel yağlarla cilt tipinize uygun bakımı uygulayın. Herkesten daha bakımlı ve güzel görünün.. “Bitkisel yağların en önemli özellikleri..
344 8 695
Ekmekte Yapılan Sağlıklı Düzenlemeler Neler?

Gıda ürünlerinde sağlık açısından yapılan değişimlere en çok ekmek maruz kaldı. Ekmekten hangi katkı maddeleri çıkarıldı son durum ne? Gıda, Tarım ..
400 8 286
Ekmekler Daha Sağlıklı Olacak

Beyaz ekmekteki sağlığa aykırı besinler yeni düzenlemeyle değişiyor. Tuz ve un oranları değişen ekmekler artık halka daha sağlıklı sunulacak.. En t..
465 25 362
Akşam Haricinde Her Zaman Çikolata Yiyebilirsiniz

Diyetisyen Deniz Berksoy çikolatanın 17.00’den sonra tüketilmediği sürece yakılabildiğini ve yiyebileceğimizi belirtti. Çikolata severlere müjde.. ..
506 15 504
Uzay çağına yakışır pide!

Mutfağında sürekli yenilik yapan Sampi Pide yeni pidesi “UFO”yu menüsüne kattı… Sampi Türkiye’nin ilk keşif uydusu Göktürk’ün fırlatılmasından esinle..
184 22 269
Damak Lezzetinize Uyan Sodalı Börek

Hem misafirleriniz için hem de kendiniz için tek çeşit ziyafet! Kolay sodalı börek malzemeleri ve yapılışı için kolları sıvayın. Malzemeler 5 yufka..
175 12 546
Sabah Yapılan Seks Enerji Veriyor

Uzmanlar sabah saatlerinde girilen cinsel ilişki sayesinde insanların gününün iyi geçtiğini vurguluyor. Cinsellik, hayatımızın önemli bir parçasını..
272 8 680
Ebegümeci Bitkisinin Mucizevi Yararları Neler?

Renkleriyle gözlerimizi kamaştıran, hem süs bitkisi olarak kullanılan hem de sebze ve bitkisinin tüketildiği ebegümecinin faydaları neler.. Mutfağı..
896 16 261
Bağışıklığı Güçlendiren Meyve Suyu Önerileri

Evde kolayca hazırlanabilecek meyve suları hem daha sağlıklı hem tatlı hem de bağışıklık sistemi dostu.. Güçlü bir bağışıklık sistemi için gerekli ..
964 18 834
Çocuklarda Görülen Yaygın Cilt Problemleri

Saçkıran. Bir çeşit kafa derisi mantarı ve solucanıdır. Ölü deride saç ve tırnak diplerinde yaşarlar. Kırmızı izler, pullanma ve yumrulanma olarak..
917 24 153