Doktor Tv Banner

İyi Bir Sevişme Nasıl Olur ?

İyi Bir Sevişme Nasıl Olur ?
76 0 49

Oyunlar oynayın

Herkes aslında daha iyi bir cinsel hayatı arzular, ne kadar uzun süredir beraber olurlarsa olsunlar. Ama bunun için kimse fazla çaba harcamaz. Arzuyu sürekli kılmak için üzerinde çalışmanız, evinizde bile kendinize oyun alanları açmanız gerekir. Bunlara 'erotik oyunlar' da diyebiliriz. Örneğin birbirinizi heyecanlandıracak sürprizler, eşinizin sizi özlemesine fırsat vermek, evde hoş bir ortam hazırlayıp birlikte dans etmek bile olabilir.

Seks bencildir

"Erotizm uzun süreli ilişkilerde hep arka plana itilir. Ondan sonra da çiftler birbirlerinden sıkıldıklarını söylemeye başlarlar. Bunun bir evlilik olduğunu düşünürsek yaşanan şudur: Evli olduğunuz kişiyi kollar, korur ve onun için endişe duyarsınız. Hatta kendinizden önce karşınızdakinin sorumluluğunu almışsınızdır, özgür değilsinizdir. Oysa seks özgürlük ister ve bencildir. O yüzden evlenmeden önce hem sevgi hem de iyi bir seks hayatı vardır. Ama zaman geçtikçe bu yerini duygusal bir yakınlığa, arkadaşlığa bırakır."

Kıskançlık işe yarar

"Negatif duygular arzuyu tetikler: Kıskançlık, öfke, tartışmalar... Ama önemli olan, bu duyguları dozunda yaşamak. Çünkü ölçüyü kaçırdığınız an sizi felâkete sürükler. Örneğin bir davette eşine ilgi gösterildiğini gören bir erkek, aslında ne kadar hoş bir kadın olduğunu hatırlayıp, eşini hem kıskanıp hem de ona daha fazla arzu duyabilir. Ama kıskançlığın dozu kaçarsa, eve döndüklerinde 'O adamla resmen flört ediyordun,' diye, eşine şiddet uygulayabilir."

Eşinizden ayrı vakit geçirin

"Sürekli iç içe ve beraber olmak hiç sağlıklı değil. Kısa süreli ayrılıklar ise tam tersi ilişkide erotizmi besler. Örneğin haftada bir iki gün eşinizden ayrı, kendi arkadaşlarınızla yemeğe çıkmak, bazı sabahlar kahvaltınızı tek başınıza çok sevdiğiniz bir kafede yapmak, size ve ilişkinize çok iyi gelecektir. Eşinizle aranızda bir mesafe bırakmak, her an ne yaptığını bilmemek ve onu merak etmek ona olan ilginizi artırır."

Zor olan çekicidir

"Kadın ya da erkek fark etmez, herkes kendisinden farklı olan ve onu en çok zorlayan kişiyle birlikte olmak ister. Çünkü 'bilinmeyen' her zaman çekicidir. Oysa uzun yıllardır beraber olan çiftler birbirlerinin her şeyini bilir. Belli bir süre sonra fazlasıyla içli dışlı olunur. Birbirinizden saklayacak hiçbir şeyiniz kalmamıştır. Bu kadar iyi tanıdığınız, çözdüğünüz ve sizin için hiç sürpriz yanı olmayan bir erkeğe ya da kadına nasıl arzu duyabilirsiniz ki? Dolayısıyla benim tavsiyem, her iki tarafın da kendine bir şeyler saklaması. Ne bileyim, bu evin içinde her zaman çırılçıplak dolaşmamak bile olabilir... Kaldı ki artık tuvalette bile birbirini görüyor insanlar, bunun çekici bir şey olduğunu hiç sanmıyorum."

Seksi çamaşır çözüm değil

"Kadın dergilerinde kocalarını etkilemek için, kadınlara seksi iç çamaşırları giymeleri önerilir. Eğer erkeğin karısına duyduğu cinsel istek tamamen bitmişse, iç çamaşırları bir işe yaramaz. Ama erkek kadından böyle bir şey talep eder ve daha seksi şeyler giymesini isterse başka..."

Anahtar kelime sabır

"Günümüzde herkes evlilikten çok şey bekliyor. Çiftler hem iyi aşk, hem iyi seks, hem iyi iletişim istiyor. Oysa ilişkiler zaman zaman durağanlaşabilir. Birbirinize olan sevginizde hiç eksilme yokken, belli bir dönem eskisi kadar sık sevişmeyebilirsiniz. Bu gayet doğal. Hatta inişli-çıkışlı bir evredesinizdir ve bir süre iletişiminiz de kopabilir. Ama ilişkiler sabır ister. Ben 25 yıldır aynı adamla evliyim. İki çocuğum var. Bu 25 yıl içinde üç kritik evremiz oldu. Ve ben her seferinde üç farklı adamla evlendiğimi hissettim. Ama gördüğüm bu üç adamdan da hiç sıkılmadım. Çünkü bir şekilde ilgimi çekmeyi ve beni şaşırtmayı başardı."

Çocuk sekse engel değil

"Erkekler bir başka kadını arzulasa, onunla beraber olsa da düzenini bozmak istemez. Kadınlar için ise kocasıyla sevişememesi, yani 'kötü seks' aile düzenini bozmak için iyi bir sebep değildir. İşin içine çocuk girdiğinde çiftlerin seks hayatı tamamen sekteye uğruyor. Çünkü anneler çocuklarına çok daha fazla vakit ayırıyor ve onları hayatlarının merkezine koyuyorlar. Oysa çocuklara rağmen birbirine vakit ayırmak, hatta onlarsız tatile çıkmak çiftlerin mutlaka yapması gerekenler arasında. Çocuk olduğunda eve kapanmak, hayattan ve seksten elini ayağını çekmek ise yapılabilecek en büyük hata."

En başarılı Brezilyalılar

"Dünyanın birçok ülkesinde çalışma yaptım, çiftleri gözlemledim. Brezilyalılar bu işin üstesinden en iyi gelen millet! Katolik olmalarına rağmen yaşları kaç olursa olsun, kadın-erkek aşktan ve seksten asla vazgeçmiyorlar. İlişkilerinde hem sevgi ve yakınlık hem de tutku var. Bunun en önemli nedenlerinden biri de dans etmeleri bence. Dans etmek onlara enerji verdiği gibi, müthiş bir çekicilik de katıyor."

Güzel Sevişme Sanatının Tüyoları

Güzel sevişme nasıl sağlanır? Her iki tarafın da tatmin olması ve mutlu olması için başarılı sevişme tüyoları neler.. Çoğu zaman hem kadının hem er..
175 26 701
Seksle İlgili Bilinmesi Gereken Gerçekler

Cinsellik herkesin yaşamında farklı yer alır. Ama mutlaka birgün herkesin yaşaması gerekir. Peki seksle ilgili neler biliyoruz? Gerçek bilgiler.. S..
912 16 492
Yatakta Partnerinizden Bunları Talep Edin

Çiftlerin mutlu bir cinsel hayatı olmalı. Bunun için çekinmek veya birşeyleri sakınmak hatalı. Aksine fanteziler ve isteklerinizi talep etmelisiniz.. ..
559 24 507
Öpüşmenin Cinsel Yaşamdaki Yeri ve Önemi

Çiftler öpüşmeye hangi anlamları yüklüyor ön sevişmede ve sekste öpüşmenin önemi.. Cinselliğin en önemli bileşeni olarak görülen öpüşmenin, cinsell..
663 20 451
Seks Hayatında Cinsel Zekanın Yeri

Cinsel zeka nedir? Cinselliğinizi nasıl ve ne kadar etkiler? Cinsel zekanın belli başlı elemanlar; bilgi, rahatlık, kendini tanıma, iletişim beceriler..
309 12 864
Öpücük, Sadece Bir Öpücük Olmadığında Neler Olur?

Çalışmalar hem kısa hem de uzun vadeli ilişkilerde öpüşmenin etkilerini incelemiş ve öpüşmenin önemini bildirmiştir. Kadınlar erkeklere göre öpüşm..
682 25 386
Öksürüğü Engellemenin Yolları Nelerdir?

Öksürük nasıl engellenir? Bu gerçekten ciddi bir sorundur. Çünkü öksürükle başa çıkmak sanıldığı kadar kolay bir şey değildir. Doktora gitmek ilk önce..
967 8 215
Partnerinizi Yatakta Mutlu Etmenin Yolları

Dr. Cem Keçe daha iyi ve mutlu bir cinsel yaşam için önerilerde bulunuyor.. CİSED Onursal Başkanı Dr. Cem Keçe, 'Çiftler sevildiklerini, değerli ol..
807 8 378
Rutine Dönüşen Sevişme Kurallarını Yıkın

Dr. Cem Keçe cinsel hayatınızı mükemmel hale getirmek için önerilerde bulunuyor. Cinsel tabular yıkılmalı.. Sürekli olarak duyduğumuz “ön sevişme” if..
823 10 713
Tıpatıp İkiz Bebekler Nasıl Olur?

Aynı genlere sahipler ve fiziki hatta kişilik özellikleri bile aynı.. İkizlerin çeşit çeşit olduğunu biliyoruz peki tıpatıp ikiz bebekler nasıl oluyor..
664 19 510
Afrodizyak Etkisi Gösteren Özel Besinler

Yoğurt, yumurta, et, sarımsak ve çikolata.. Bu besinler afrodizyak etkili.. İlişkiye girme arzusunu artırıyor, aşık ediyor ve ilişkinizi canlandırıyor..
217 19 502
Karanfil Cinsel Gücü Nasıl Etkiler?

Cinsellikten mutsuz olanlar alternatif tıbba yöneliyor. Karanfil bitkisi cinsel gücü nasıl etkiliyor? Karanfilin ilişkiniz üzerindeki etkisi.. Tadı..
854 17 148
Erkekler Seks Sırasında Hangi Hataları Yapıyor

Partnerinizle birlikte mutlu bir cinsel yaşam için erkeklere öneriler.. Cinsel ilişki sırasında erkekler hangi hataları yapıyor? Bu hatalardan kaçının..
431 5 850
Baş Ağrısını Tetikleyen 10 Neden

Yediğimiz bir şey, yetersiz uyku ya da başka bir şey. Baş ağrılarımızın sebebi ne olabilir?   1. Kilomuz. Vücut kitle endeksi 30 üzerinde..
865 19 632
Yatakta İstediğinizi Elde Etmenin Yolları

Işıklar loş, şömine yanıyor ve ortam hazır. Komodinin üzerinde iki şarap kadehi var. Yarısı boş, elbiseler yarı çıkmış bir halde yerde duruyor. Bi..
400 24 121