Doktor Tv Banner

İştahınızı Bastıran 10 Yiyecek

İştahınızı Bastıran 10 Yiyecek
91 1 43

1.Elma. Bir elma yiyerek aşırı açlığınızı bastırabilirsiniz, üstelik uzun süre boyunca tok tutacak ve enerji verecektir. Hem kalori ve yağ oranı düşüktür hem de yüksek lif içeriği ile açlığı giderir. Fazla yemeyi engeller ve midede yer açarak midenin rahatlamasını da sağlar. Doğal şekeri ile kan şekeri düzeyini sağlıklı bir seviyede tutar. Bu da vücudun daha fazla karbonhidrat tüketimini önler.
2.Yulaf. Yulaf da lif açısından zengin başka bir besindir. Karbonhidrat ve yağları yavaş yavaş yakar. Böylece daha az aç hissetmeyi sağlar. Şeker hastaları için idealdir, süt ile tüketilebilir.3.Çam fıstığı. İştahı bastırır, kimyasal pinolenik asit içerir ve çoklu doymuş yağ ile açlığı giderir. Kolesistokinin ve glukagon benzeri peptid 1 hormonları ile iştah bastırma işlevini görür. Yüksek miktarda protein içerir ve gün içinde iştah azalmasına %29 katkı sağlar.
4.Keten tohumu. Omega 3 yağları ve lif içerir. Şeker seviyesini dengeler. Tatlı, sandviç, salatalar veya yemeklerde kullanılabilir. Açlığı bastırır.
5.Su. vücudun en çok ihtiyaç duyduğu besinlerden biridir. Gün içinde bol miktarda içilen su, beyne midenin dolduğu sinyalini gönderir. Kalori içermez.

6.Yeşil çay. Antioksidan içerir, gıda alımı isteğini kontrol eder ve hormon salınım uyarılarını sınırlar. Metabolizma hızını düzenler, yağ sindirimini sağlar, enerji artırır, yağ yakar.
7.Peynir altı suyu proteini. Kilo kaybına da yardımcıdır. Tokluk hissi verir.bağışıklık sistemi ve kan şekerinin düzenlenmesinde etkindir.
8.Çorbalar. bir diyette iseniz, diyetisyenlerin en sık tavsiye ettiği gıda çorbadır. Yüksek su içeriği ile iştah ve kilo kaybını sağlar.

9.Salatalar. ana yemek öncesi, lahana, ıspanak gibi sebze salatalarını tüketin. Bu öğünlerde aşırı yemek yemenizi engeller. Yüzde 12 daha az kalori alınır ve glikoz ile şeker dengelenir.
10.Bitter çikolata. Küçük parça bitter çikolata açlığı bastırır, kan şekerini dengeler.

İştahınızı Azaltın Yaza Formda Girin

Deneyip deneyip başaramıyorsanız bir de bu önerileri dinleyin. İşte iştahı kesecek harika öneriler.. Sabahları 2 yumurta ve üzerine marmelat sürülm..
444 11 351
Kilolu ve Obezlere Karşı Neden Cephe Alınır?

Araştırmalara göre halk obez insanlara karşı hoşgörüsüz. Yiyecek bağımlılığı insanların gözünü korkutuyor ve bu kişilerden uzaklaşılıyor.. Yale Üni..
710 20 770
Yaza Formda Girmek İçin Bunları Yiyin

Sabah, Gündüz ve akşam neler yemeli nelerden kaçınmalıyız? Hangi beslenme düzenini benimsersek sıkılaşabiliriz? Akşamları evde televizyon karşısınd..
914 18 494
9 Mucize Besinle Yaza Formda Girin

Diyetisyen Deniz Berksoy yaz aylarına fit girmek için önerilerde bulundu. İşte o 9 besin.. Sizi hem zayıflatacak hem de bağışıklık sisteminizi güçl..
870 8 274
En İyi ve En Kötü Aperatifler

Kötü: Soğan halkaları kızartıldığı için kötü bir atıştırmalıktır. Yağ miktarı fazladır belinizi kalınlaştırır. Sebze tüketmek sizin için daha iyi...
782 15 368
Sosyal Medya Yeme Alışkanlıklarımızı Bozuyor

Sosyal medyada günümüzün birçoğunu geçiriyoruz. Uzun saatler boyunca beyin de tembelleşiyor ve hazır gıdalara yöneliyoruz hareketsizlik de cabası.. ..
725 13 292
Damak Tadını Bozmadan Kilo Verin

Bu görünüşte zor gibi dursa da aslında mümkün. Lezzetli hem de kilo verdiren beslenme tarzını benimsemek mümkün.. Yiyeceklerin tüketilme şekliyle i..
619 10 652
Burada İnsan Sağlığı Hiçe Sayılıyor

Ordu Devlet Hastanesi’nde şok eden gelişme.. Sağlığa zararlı gıda ürünleri burada hastalara veriliyor.. İddialar meclise kadar geldi.. CHP Ordu Mil..
676 5 814
Daha Beyaz ve Parlak Dişler İçin

İnci gibi bembeyaz dişlere kim sahip olmak istemez? Dişlerde oluşan renk değişimi ve lekeler bazı yiyecek ve içeceklerden kaynaklanabilir. Ağız ..
723 10 690
Küçük Yaşlarda Kuruyemiş Tüketmeye Başlamalıyız

Uzmanlar küçük yaşlardan itibaren çocukların kuruyemiş tüketmeye başlamasını tavsiye ediyor. Kuruyemiş çocuklarda ne gibi faydalar sağlıyor? Erciy..
637 5 630
Fast Food Yiyeceğinizde Kaç Kalori Var?

Fast food restoranları ve tüm yiyecek mekanları insanları kendine çekiyor. Yemek yapmaktan üşenen hazır gıdaya yöneliyor. Vaktiniz yoksa daha sağlıklı..
949 13 879
Beslenme Düzenimizi Sosyal Medya Bozuyor

İnternette sıkça vakit geçiren ve yemek fotoğrafı da paylaşılan sosyal medya kullanıcıları obez oluyor. Obezitenin başlıca nedenleri neler? Sosyal ..
380 5 647
Kemoterapiye Başlarken 15 Beslenme Önerisi

Kemoterapinin yan etkileriyle başa çıkabilmek için sağlıklı ve dikkatli beslenmek gereklidir. 1. Lezzetli gıdalara yönelin. Hoş olmayan tatlar zat..
248 26 360
Zayıflamak İçin Başkalarını Dinlemeyin

Diyetle ilgili bilinen en yaygın yanlışlar neler? Bu yola çıktıysanız kimsenin dediklerini dinlemeyin. Sağlıklı ve düzenli beslenin.. Diyetle ilgil..
668 22 517
Obez Çocuklar Her Yerde Şanssız

Okulda, eğlence merkezlerinde hatta evlerinde bile ayrımcılığa maruz kalan obez çocuklar bu durumdan mutsuz.. ABD'de bulunan Yale Üniversitesi Rudd..
858 17 117