Doktor Tv Banner

İmpetex 10 Gr Krem

impetex 10 gr krem
79 0 30

» Antimikrobik, Kortikosteroid

Etken Maddesi

Diflukortolon Valerat + Klorkinaldol

IMPETEX 10 GR KREM

Yerli, Beşeri bir ilaçdır.

FORMÜLÜ

1 g krem 1 mg diflukortolon valerat ve 10 mg klorkinal­dol içerir.

ENDİKASYONLARI

Topikal kortikosteroid tedavisinde cevap veren, bakteri ve/veya mantar­larla enfekte deri hastalıkları. Nummuler ekzema, seboreik ekzema, dishidrotik ekzema, variköz durum­lardaki ekzema (ülserlere uygulamaktan kaçınılmalıdır), bakterid, ekzematid. Belirgin enflamasyon olan bakteriyel enfeksiyonlar (piyoderma, follikülit, impetigo, eritrazma). Dermatofit, maya, maya benzeri mantarlara bağlı dermatomikoz­larda, belirgin akut enflamasyon veya sekonder ekzematizasyon olduğunda (tinea, kandidiyaz, pityriasis versicolor). Ayrıca Impetex, bakteri ve mantar enfeksiyonlarına karşı profilaksi arzulanan enflamatuar ve alerjik deri hastalıklarının tedavisinde önerilir.

KONTRENDİKASYONLARI

Impetex tedavi edilecek bölgede tüberkülotik veya sifilitik lezyonlar veya viral hastalıklar bulunduğunda (vaccinia, çiçek ve su çiçeği), canlı aşıların uygulanmaları sırasında kullanılmamalıdır. Diflukortolon valerat, klorkinal­dol veya ilacın içerdiği diğer yardımcı maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığı olduğu bilinen hastalarda Impetex kullanımı kontrendikedir.

UYARILAR & ÖNLEMLER

Impetex gözlerde kullanılmamalıdır. İritasyon görüldüğü takdirde topikal kortikosteroid uygulaması durdurulmalı, uygun olan başka bir tedaviye geçilmelidir. Tıbbi zaruret gerekmedikçe hamilelerde kullanılmamalıdır. Duyarlı kişilerde aşırı duyarlılık reaksiyonları gelişebilir.

Gebelik ve Emzirme Döneminde Kullanımı

Kortikosteroidlerin gebe hayvanlara topik uygulamaları fetal gelişimde anomalilere yol açabilir. Bu bulgunun insanlarda ne denli geçerli olduğu henüz kesin olarak saptanamamıştır.

Kullanılmaları gerekli görüldüğü takdirde, topikal kortikosteroidlerin gebelikte, özellikle ilk üç ayında aşırı olarak; örneğin: uzun bir süre, fazla miktarlarda kullanılmasından kaçınılmalıdır.

YAN ETKİLER

Impetex vücudun büyük bir bölümünde (yaklaşık %10 veya daha fazla) ve/veya uzunca bir süre (dört haftadan uzun) uygulandığında, diğer kortikosteroidlerde olduğu gibi bir takım lokal yan etkilere neden olabilir; örneğin: deride atrofi, telanjiyektazi, çatlaklar, akne oluşumu, eritem, iritasyon, ayrıca absorpsiyona bağlı olarak sistemik etkiler (adrenal supresyon dahil) görülebilir. Absorpsiyonun artması sistemik yan etkilere neden olabilir.

BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.

DOZU & KULLANIM ŞEKLİ

Doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde;

Impetex günde genellikle iki veya üç kez ince bir tabaka halinde sürülür. Klinik belirtilerde iyileşme görüldüğünde günde bir kez uygulama yeterli olmaktadır. Olguların çoğunda bandaj gerekmez. Bebekler ve dört yaşına kadar olan çocuklarda özellikle temas eden yerlere üç haftadan uzun Impetex tedavisi uygulanmamalıdır. Çocuklarda doz etkili olan minimum miktarlarda sınırlı tutulmalı, uzun süre kullanımından kaçınılmalıdır. Impetex krem yüksek oranda su içeren yağsız bir formüldür. Nemli ciltte hızla drenaj ve kuruma sağlayarak salgının birikimini azaltır. Krem aynı zamanda kıllı yüzeyler ve vücudun açıkta kalan kısımları için de (örneğin: yüz ve eller) uygundur.

Haricen kullanılır.

Kapağı ters çevirerek tüpü deliniz.

Saklama Koşulu

30oC'nin altındaki oda sıcaklığında saklayınız.

İlaç Fiyatı 6.31 TL

Reçeteli Verilir.

İLAÇ EŞDEĞER ANALİZİ (MUADİLLERİ)

* NERİSONA C KREM 15 GR

Çekici Soft Bir Pembeye Ne Dersiniz?

Krem allıklar sayesinde cildimiz çok daha ışıltılı ve ipeksi görünüyor. Özellikle kadife tonlarındaki pembelerle romantik bir hava yakalayabilirsiniz...
441 7 627
Soğuk Kahve Sevenlere Kahveli Frappe

Bu tarife kahve sevenler bayılacak. Frappeyi bir de böyle deneyin. İşte malzemeleri ve kolay hazırlanışı.. Malzemeler 1 su bardağı soğuk süt 1,5..
336 17 376
Meyveli Dondurma Tadında Hafif Bir Tatlı

Meyveli parfe tarifi hem pratik hem lezzetli.. Konuklarınız ve aileniz bu lezzete bayılacak. İşte malzemeler ve tarif.. Malzemeler 2 paket krem şa..
800 10 881
Araba veya Çanta İçin 8 İlkyardım Malzemesi

Cımbız. Yürüyüş veya diğer açık hava etkinliklerinde gerekebilir. İlk yardım setinin önemli bir parçasıdır. Kıymık veya kene çıkarmak için önemli ..
691 22 316
Erkeklere Özel Cilt Bakımı Önerileri

Sıcak suyla duş almak veya cildi yıkamak özellikle soğuk günlerde size çok iyi gelse de, sıcak su cildi kurutur.   Pullanma, kaşınma, k..
589 5 754
Her Krem Her Cilde Uygun mu?

Piyasaya her yeni çıkan krem ne kadar etkili bir reklamı olsa da sizin cildinize uymayabilir hatta ters etki bile yaratabilir. Bu yüzden cilt tipine u..
727 8 122
Sıcak Çikolatayı Böyle İçin

İspanya’da yapılan bir araştırmaya göre turuncu fincandan içilen sıcak çikolata daha lezzetli oluyor.. Turuncu renkli fincanda ikram edildiğinde sı..
720 14 562
Daha Genç Görünmek İçin Makyaj Hileleri

MAC Kozmetik sanatçılarından Antonio Lopez, bazı makyaj oyunlarıyla daha genç görünmenin sırlarını veriyor. Markanın yeni koleksiyonu bu amaçla..
536 12 770
Beş çayı eşliğinde çikolatalı lezzetler

Divan İstanbul; beyazlara bürünmüş kış günlerini leziz çikolataları ve beş çayı ile renklendiriyor.  21 Ocak – 31 Mart 2013 tarihleri arasında t..
384 10 648
Kırışıklıkları Azaltmanın Şaşırtıcı ve Basit Yolları

Yanlış yastık kullanımı ve uyku tarzı cildin üst tabakasında izler bırakır ve zamanla kırışıklık yaratır. Yüz üstü uyumak çatık kaş görünümüne ve ..
251 21 471
Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı Temelleri

Hassas bir yüz temizleme ürünü elde edin. Kuru ciltler için yağ içerikli bir krem, yağlı ciltlere yağsız bir köpük temin edin. Hassas ciltler tahr..
419 6 580
Gençlerde Sivilce Sorunları – Neden ve Çareleri

Temiz bir ciltte hiçbir sorun yaşanmaz. Adım adım cilt temizliği ve bakımıyla akne ve sivilcelere son verin. Ciltteki yağ bezlerinin salgılanmasıyla..
978 11 254
İlk Yardım Araçları Hakkında Bilgiler

İlk yardım kiti evde, iş yerinde, okulda, markette, arabada hemen her yerde bulunması gereken özel bir set. Hayati önemi var. Temel ve kapsamlı ol..
434 5 477
Utandıran Güzellik Soru ve Cevapları-1

Kaşlarım neden var? Bazı kaşların arasında kendiliğinden kıllar uzar ve büyür. Bu durum kadınlarda güzel bir görünüm yaratmaz. Zararsız bir özelli..
417 20 304
Kısa ve Kolay Cilt Bakım Önerileri

Retinol, cildi yeniler, akne yani sivilceyle savaşır, hücre yenilenmesini sağlar ve destekler, cildin kurumasını önler, Ziana veya Aczone benzeri bir ..
651 9 359