Doktor Tv Banner

İmpetex 10 Gr Krem

impetex 10 gr krem
33 4 20

» Antimikrobik, Kortikosteroid

Etken Maddesi

Diflukortolon Valerat + Klorkinaldol

IMPETEX 10 GR KREM

Yerli, Beşeri bir ilaçdır.

FORMÜLÜ

1 g krem 1 mg diflukortolon valerat ve 10 mg klorkinal­dol içerir.

ENDİKASYONLARI

Topikal kortikosteroid tedavisinde cevap veren, bakteri ve/veya mantar­larla enfekte deri hastalıkları. Nummuler ekzema, seboreik ekzema, dishidrotik ekzema, variköz durum­lardaki ekzema (ülserlere uygulamaktan kaçınılmalıdır), bakterid, ekzematid. Belirgin enflamasyon olan bakteriyel enfeksiyonlar (piyoderma, follikülit, impetigo, eritrazma). Dermatofit, maya, maya benzeri mantarlara bağlı dermatomikoz­larda, belirgin akut enflamasyon veya sekonder ekzematizasyon olduğunda (tinea, kandidiyaz, pityriasis versicolor). Ayrıca Impetex, bakteri ve mantar enfeksiyonlarına karşı profilaksi arzulanan enflamatuar ve alerjik deri hastalıklarının tedavisinde önerilir.

KONTRENDİKASYONLARI

Impetex tedavi edilecek bölgede tüberkülotik veya sifilitik lezyonlar veya viral hastalıklar bulunduğunda (vaccinia, çiçek ve su çiçeği), canlı aşıların uygulanmaları sırasında kullanılmamalıdır. Diflukortolon valerat, klorkinal­dol veya ilacın içerdiği diğer yardımcı maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığı olduğu bilinen hastalarda Impetex kullanımı kontrendikedir.

UYARILAR & ÖNLEMLER

Impetex gözlerde kullanılmamalıdır. İritasyon görüldüğü takdirde topikal kortikosteroid uygulaması durdurulmalı, uygun olan başka bir tedaviye geçilmelidir. Tıbbi zaruret gerekmedikçe hamilelerde kullanılmamalıdır. Duyarlı kişilerde aşırı duyarlılık reaksiyonları gelişebilir.

Gebelik ve Emzirme Döneminde Kullanımı

Kortikosteroidlerin gebe hayvanlara topik uygulamaları fetal gelişimde anomalilere yol açabilir. Bu bulgunun insanlarda ne denli geçerli olduğu henüz kesin olarak saptanamamıştır.

Kullanılmaları gerekli görüldüğü takdirde, topikal kortikosteroidlerin gebelikte, özellikle ilk üç ayında aşırı olarak; örneğin: uzun bir süre, fazla miktarlarda kullanılmasından kaçınılmalıdır.

YAN ETKİLER

Impetex vücudun büyük bir bölümünde (yaklaşık %10 veya daha fazla) ve/veya uzunca bir süre (dört haftadan uzun) uygulandığında, diğer kortikosteroidlerde olduğu gibi bir takım lokal yan etkilere neden olabilir; örneğin: deride atrofi, telanjiyektazi, çatlaklar, akne oluşumu, eritem, iritasyon, ayrıca absorpsiyona bağlı olarak sistemik etkiler (adrenal supresyon dahil) görülebilir. Absorpsiyonun artması sistemik yan etkilere neden olabilir.

BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.

DOZU & KULLANIM ŞEKLİ

Doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde;

Impetex günde genellikle iki veya üç kez ince bir tabaka halinde sürülür. Klinik belirtilerde iyileşme görüldüğünde günde bir kez uygulama yeterli olmaktadır. Olguların çoğunda bandaj gerekmez. Bebekler ve dört yaşına kadar olan çocuklarda özellikle temas eden yerlere üç haftadan uzun Impetex tedavisi uygulanmamalıdır. Çocuklarda doz etkili olan minimum miktarlarda sınırlı tutulmalı, uzun süre kullanımından kaçınılmalıdır. Impetex krem yüksek oranda su içeren yağsız bir formüldür. Nemli ciltte hızla drenaj ve kuruma sağlayarak salgının birikimini azaltır. Krem aynı zamanda kıllı yüzeyler ve vücudun açıkta kalan kısımları için de (örneğin: yüz ve eller) uygundur.

Haricen kullanılır.

Kapağı ters çevirerek tüpü deliniz.

Saklama Koşulu

30oC'nin altındaki oda sıcaklığında saklayınız.

İlaç Fiyatı 6.31 TL

Reçeteli Verilir.

İLAÇ EŞDEĞER ANALİZİ (MUADİLLERİ)

* NERİSONA C KREM 15 GR

Kanseri Söküp Alan Krem Üretildi

Cilt kanserinde bugün devrim gibi bir haber yayınlıyoruz.Dünya genelinde çoğu insanın en çok karşılaştığı hastalık olan cilt kanserinden artık kurtulm..
461 18 586
Çekici Soft Bir Pembeye Ne Dersiniz?

Krem allıklar sayesinde cildimiz çok daha ışıltılı ve ipeksi görünüyor. Özellikle kadife tonlarındaki pembelerle romantik bir hava yakalayabilirsiniz...
580 9 174
Wasa Sandviç şimdi de çikolatalı

Dünyanın lider gevrek ekmek markası tam tahıllı Wasa, atıştırmalık sandviçlerine bir yenisini daha ekledi. 2000 yılında Türkiye pazarına giren İsveç’..
983 9 370
Soğuk Kahve Sevenlere Kahveli Frappe

Bu tarife kahve sevenler bayılacak. Frappeyi bir de böyle deneyin. İşte malzemeleri ve kolay hazırlanışı.. Malzemeler 1 su bardağı soğuk süt 1,5..
240 25 667
Annelerin en pratik kahvaltı sırrı

Taze inek sütünden üretilen Teksüt Krem Peynir, çocuk gelişimi için gerekli olan protein ve kalsiyum yönünden zengin bir besin.  Doğallığı neden..
183 19 144
Meyveli Dondurma Tadında Hafif Bir Tatlı

Meyveli parfe tarifi hem pratik hem lezzetli.. Konuklarınız ve aileniz bu lezzete bayılacak. İşte malzemeler ve tarif.. Malzemeler 2 paket krem şa..
627 25 883
Saç Boyası nasıl temizlenir? hakkında bilgi

Saç boyası nasıl temizlenir saç boyası nasıl çıkar saç boyası lekesi nasıl çıkar Evde saç boyamanın en zor kısmı kullandığınız boyanın leke yapmasıdı..
857 12 474
Araba veya Çanta İçin 8 İlkyardım Malzemesi

Cımbız. Yürüyüş veya diğer açık hava etkinliklerinde gerekebilir. İlk yardım setinin önemli bir parçasıdır. Kıymık veya kene çıkarmak için önemli ..
491 17 319
Kırışıklıklar İçin Krem hakkında bilgi

Kırışıklıklar İçin Krem seçerken genellikle pahalı markaların ürünlerini sadece pahalı ve reklam yaptıkları için seçeriz içeriklerinin büyük araştırma..
756 8 583
Erkeklere Özel Cilt Bakımı Önerileri

Sıcak suyla duş almak veya cildi yıkamak özellikle soğuk günlerde size çok iyi gelse de, sıcak su cildi kurutur.   Pullanma, kaşınma, kurumay..
944 13 826
Hangi renkler uyumludur? hakkında bilgi

Daha çok bayanlar için önem taşıyan renk uyumu sorunu, çözülmediği takdirde büyük rahatsızlık vermektedir. Renk uyumu konusunda sorun yaşayan kişileri..
982 21 535
Cil Kremi Seçimi hakkında bilgi

    Doğru Cilt Kremi Seçimi çok önemlidir hangi markayı kullanırsanız kullanın mutlaka Parabensiz bir krem seçmelisiniz.Bunun nedeni Pa..
658 10 719