Doktor Tv Banner

Herbalife Diyeti Faydaları Zararları Ve Yan Etkileri

herbalife diyeti faydaları zararları ve yan etkileri
90 1 74

Herbalife ürünlerinin zayıflamave incelme amacıyla kullanılmasının ardından herbalife ürünleri ile ABD de ortaya çıkmış bir takım şikayetler neticesinde bu yazıyı kaleme alarak tüketiciyi bilinçlendirme gereği duydum.

Herbalife, 1980 lerde ABD de  Mark Hughes tarafından kurulmuş olan çok katmanlı bir pazarlama sistemidir (Network Marketing) Herbalife ürünleri olarak satılan bir takım beslenme ve diyet katkıları, piyasada hem ürünü satarak para kazanmak isteyen hem de sağlıklı yaşam amacıyla tüketen, özellikle bayanların oluşturduğu geniş bir tüketici kitlesi tarafından kullanılmaktadır. Herbalife ürünleri ile beslenerek zayıflama hevesinde olan kişilerin herbalife ürünlerinin faydaları ve yararlarına dair bir takım eğitimlerden geçirildiklerini gözlemlerimden yola çıkarak biliyorum.

Dünya çapında milyonlarca bağımsız distribitörü bulunan herbalife ürünleri, son zamanlarda cilt bakımı, güzellik, kozmetik, vücut losyonları, anti aging ürünleri gibi çok geniş bir alanda ürün çeşitliliği sunmaktadır. Bu ürünlerin piyasa başarısı hakkında fikrim olmamakla beraber hanımlardan aldığım bilgiler ışığında faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu yazımızda özellikle herbalife ürünlerinin zayıflama ve kilo verme üzerindeki etkilerini inceleyceğiz. yazdıklarım kendi fikirlerim olmayıp tamamen ingilizce içerikli hatırı sayılır sitelerde yayınlanan makalelerden alıntıdır.

Herbalife Diyeti Programı nasıl işler

Diğer diyet programlarının aksine herbalife diyeti kalori kontrolü ve karbondiratlı besinlerin alımının kısıtlanmasına yoğunlaşmaktadır. Herbalife diyet programında 2 değişik beslenme kaynağı vardır. Bunlardan birincisi günlük normal olarak tükettiğimiz gıdalar; ikincisi ise herbalife ürünleridir.

Herbalife Network Marketing Programı

Herbalife pazarlamacılığı veya satıcılığı olarak ta adlandırabileceğimiz bu programda genelde ev hanımları veya part time iş arayan öğrenciler, eş, dost ve yakınlarını ürünün faydaları konusunda ikna ederek satış yapmaktadır.  Ürünler satıcılara peşin para karşılığı ödenmekte ve satılamadığında iade kabul edilmemektedir. Herbilife firmasının sattığı toptan fiyatın üzerine kar ekleyen satıcıların özellikle ekip grup yöneticileri bu işten hatırı sayılır paralar kazanmaktadırlar.  Herbalife ürünlerinin bu denli tutulmasının ardında ucuz olmasının yanı sıra her müşteriyi aynı zamanda bir herbalife satış elemanına dönüştürmesi de yatmaktadır.  Ürün gelirlerinin bir kısmı piramitin en üstüne ABD deki şirket merkezine giderken bir kısmı ise satıcılar ve onların temsilcileri arasında paylaşılmaktadır.

Herbalife ürünleri hakkındaki kullanıcı yorumları

Çoğu web sitesinde herbalife kullananların ürünlerden memnun olduğunu görüyoruz. Tabi bunda satış sisteminin bir parçası olmalarının da etkisi olabilir.  Yani sağlığa faydalı oluşundan ziyade para kazandırıcı bir eylem olan herbalife satışı ve tüketiminin olumlu yorumları yönlendirdiğini düşünüyorum.  Neticede insanlar öncelikle Herbalife ürünlerinin sağlıklı olduğu zayıflattığı gibi şeylere kendilerini inandırmalılar ki ürünü başkalarına satabilsinler.

Herbalife Diyet Planı

Herbalife diyetinin temelinde her öğün yemek eşliğinde bir herbalife ürününün tüketimi yatmaktadır. Herbalife tüketimi bu kişiler için bir sağlığı koruma aracı olmaktan ziyade adete ritüel haline dönüşebilmektedir. Genelde multivitamin tabletleri ve aktivatör kapsülleri denilen metbolizma hızlandırıcı bitkilerden yapılan bitkisel haplar kullanılmaktadır.  Ancak bizim eleştirimiz, Herbalife haplarında kullanıldığı iddia edilen efedrin maddesine ilişkindir.   Bu maddenin bir takım bağımlılık yapıcı etkileri bulunmakta ve bazı ölümlere sebep olduğu bilinmektedir.   2000 yılında herbalife zayıflama hapı kullanan bir kişinin ABD de ölüm vakası ABD yi sarsmıştı. efedrin maddesi, ülkemizde yasaklanan bir takım çin kaynaklı Lida benzeri haplarda da bulunmuştu. Kalp çarpıntısı yapan ve kan basıncını yükselten etkilere sahiptir. O nedenle Herbalife zayıflama haplarının yegane yan etkisinin kalp hastalarında görülebileceğini söyleyebiliriz.  Ayrıca herbalife ürünlerinin fiyatı ile kıyaslandığında bana kalırsa aynı besleyici maddeleri daha ucuza yiyecek ve içeceklerden sebzelerden meyvelerden elde etmek mümkündür.

Kilo Problemi Olanlara Muhteşem Marka Muhteşem Ürünler

Şuan günümüzde ve tüm dünyanın ortak sorunu olan obezite her geçen gün veba gibi yayılmakta ve tüm dünya ülkeleri bunun için çalışma yapmaktadır, Ülke..
566 13 739
Mabet Ağacı (Ginkgo) Faydaları ve Özellikleri

Dünyada yer alan en eski ağaçlardan biridir. Tohumları binlerce yıldır sağlık şifa alanında kullanılır.Geleneksel Çin tıbbında yeri büyüktür. Pişmiş t..
355 26 891
Diyetler Savaşına Girenler Kaybetmeye Mahkum

O diyet mi bu diyet mi derken aklımız karıştığı gibi sağlığımız da olumsuz etkileniyor. Peki, bizim için en uygun diyet hangisi?   Alkali..
986 25 337
Greyfurt Faydaları Nelerdir ?

Daha önce limon faydaları, portakal faydaları ve mandalina faydaları gibi turunçgiller ailesinden olan birçok meyvenin faydasından yazılarımızda bahse..
335 6 569
Yumurtanın Besin Değerleri ve Faydaları

Libidoyu da artırmaya yarayan yumurta hangi besin değerlerini içerir ve faydaları nelerdir? Anne sütünden sonra besin içeriği bakımından en zengin ..
362 21 424
Kimyon Faydaları Nelerdir?

Salataların ve yemeklerin vazgeçilmezi elbette daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi baharatlardır. Yemeklere, salatalara ve özellikle köfte..
709 15 460
Muz Faydaları Nelerdir?

Yazımızda severek tüketilen ve hemen hemen herkesin vazgeçilmez olan bir meyvesinden bahsedeceğiz. Bu şifalı meyve diğer birçok meyveye göre pahalı ol..
841 4 404
Meyan Kökü Faydaları

Çoğumuzun adını duyduğu ama faydalarını tam olarak bilmediği bitkilerden biridir. Aslında yöre yöre çeşitli illerde farklı isimlerle anılır ve bu isim..
749 10 706
Krizantem (Gümüş Düğme) Bitkisinin Faydaları

Doğu Avrupa, Balkanlar, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika’da sıkça kullanılır.Kısa bir çalı bitkisidir. Yüzyıllar boyunca geleneksel kullanım ve et..
221 26 863
Şifalı Bitkilerden Kekiğin Faydaları

Hamilelerin kullanmaması konusunu özellikle vurgulayan uzmanlar kekiğin normal şartlarda binlerce faydası var. Kekik nelerde kullanılabilir faydaları...
954 6 797
Sarımsak Faydaları Nelerdir?

Bazı yiyecekler vardır, tadına ve aromasına bayılırız fakat kokusundan dolayı tüketmek istemeyiz. Keskin ve çok da hoş olmayan kokusu ile diğer insanl..
806 17 337
Nohutun Vücuda İyi Gelen Faydaları

Cinselliği artırır, diyette ve sağlıklı beslenmede yeri büyüktür, yorgunluğu gideri, öksürüğü keser ve daha birçok faydası vardır.. Nohutun şifalı etk..
641 23 310
Maden Suyunun Cilde Etkileri

Maden suyu bolca mineral içeren saf sudur. Vücuda, sağlığa ve cilde faydaları çoktur. 5 önemli faydası ise şunlardır.. Maden suyunun içerdiği miner..
635 23 249
Akdeniz Diyeti, Kadınlarda Ömrü Uzatıyor

Kalbi koruyan sağlıklı Akdeniz diyeti kadınlarda yaşam ömrünü uzatıyor ve sağlık veriyor. Orta yaş ve üzerindeki kadınlar için en ideal beslenm..
892 5 335
Rezenenin Sağlığa Mucizevi Etkileri

Rezene çayını tüketen birçok kişi bilir ki sağlığa oldukça faydalıdır. Bu faydaları kısaca özetlersek; adet ağrılarına, görme kusurlarına, öksürüğe, m..
550 10 141