Herbalife Diyeti Faydaları Zararları Ve Yan Etkileri

herbalife diyeti faydaları zararları ve yan etkileri
53 4 74

Herbalife ürünlerinin zayıflamave incelme amacıyla kullanılmasının ardından herbalife ürünleri ile ABD de ortaya çıkmış bir takım şikayetler neticesinde bu yazıyı kaleme alarak tüketiciyi bilinçlendirme gereği duydum.

Herbalife, 1980 lerde ABD de  Mark Hughes tarafından kurulmuş olan çok katmanlı bir pazarlama sistemidir (Network Marketing) Herbalife ürünleri olarak satılan bir takım beslenme ve diyet katkıları, piyasada hem ürünü satarak para kazanmak isteyen hem de sağlıklı yaşam amacıyla tüketen, özellikle bayanların oluşturduğu geniş bir tüketici kitlesi tarafından kullanılmaktadır. Herbalife ürünleri ile beslenerek zayıflama hevesinde olan kişilerin herbalife ürünlerinin faydaları ve yararlarına dair bir takım eğitimlerden geçirildiklerini gözlemlerimden yola çıkarak biliyorum.

Dünya çapında milyonlarca bağımsız distribitörü bulunan herbalife ürünleri, son zamanlarda cilt bakımı, güzellik, kozmetik, vücut losyonları, anti aging ürünleri gibi çok geniş bir alanda ürün çeşitliliği sunmaktadır. Bu ürünlerin piyasa başarısı hakkında fikrim olmamakla beraber hanımlardan aldığım bilgiler ışığında faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu yazımızda özellikle herbalife ürünlerinin zayıflama ve kilo verme üzerindeki etkilerini inceleyceğiz. yazdıklarım kendi fikirlerim olmayıp tamamen ingilizce içerikli hatırı sayılır sitelerde yayınlanan makalelerden alıntıdır.
Herbalife Diyeti Programı nasıl işler

Diğer diyet programlarının aksine herbalife diyeti kalori kontrolü ve karbondiratlı besinlerin alımının kısıtlanmasına yoğunlaşmaktadır. Herbalife diyet programında 2 değişik beslenme kaynağı vardır. Bunlardan birincisi günlük normal olarak tükettiğimiz gıdalar; ikincisi ise herbalife ürünleridir.
Herbalife Network Marketing Programı

Herbalife pazarlamacılığı veya satıcılığı olarak ta adlandırabileceğimiz bu programda genelde ev hanımları veya part time iş arayan öğrenciler, eş, dost ve yakınlarını ürünün faydaları konusunda ikna ederek satış yapmaktadır.  Ürünler satıcılara peşin para karşılığı ödenmekte ve satılamadığında iade kabul edilmemektedir. Herbilife firmasının sattığı toptan fiyatın üzerine kar ekleyen satıcıların özellikle ekip grup yöneticileri bu işten hatırı sayılır paralar kazanmaktadırlar.  Herbalife ürünlerinin bu denli tutulmasının ardında ucuz olmasının yanı sıra her müşteriyi aynı zamanda bir herbalife satış elemanına dönüştürmesi de yatmaktadır.  Ürün gelirlerinin bir kısmı piramitin en üstüne ABD deki şirket merkezine giderken bir kısmı ise satıcılar ve onların temsilcileri arasında paylaşılmaktadır.
Herbalife ürünleri hakkındaki kullanıcı yorumları

Çoğu web sitesinde herbalife kullananların ürünlerden memnun olduğunu görüyoruz. Tabi bunda satış sisteminin bir parçası olmalarının da etkisi olabilir.  Yani sağlığa faydalı oluşundan ziyade para kazandırıcı bir eylem olan herbalife satışı ve tüketiminin olumlu yorumları yönlendirdiğini düşünüyorum.  Neticede insanlar öncelikle Herbalife ürünlerinin sağlıklı olduğu zayıflattığı gibi şeylere kendilerini inandırmalılar ki ürünü başkalarına satabilsinler.
Herbalife Diyet Planı

Herbalife diyetinin temelinde her öğün yemek eşliğinde bir herbalife ürününün tüketimi yatmaktadır. Herbalife tüketimi bu kişiler için bir sağlığı koruma aracı olmaktan ziyade adete ritüel haline dönüşebilmektedir. Genelde multivitamin tabletleri ve aktivatör kapsülleri denilen metbolizma hızlandırıcı bitkilerden yapılan bitkisel haplar kullanılmaktadır.  Ancak bizim eleştirimiz, Herbalife haplarında kullanıldığı iddia edilen efedrin maddesine ilişkindir.   Bu maddenin bir takım bağımlılık yapıcı etkileri bulunmakta ve bazı ölümlere sebep olduğu bilinmektedir.   2000 yılında herbalife zayıflama hapı kullanan bir kişinin ABD de ölüm vakası ABD yi sarsmıştı. efedrin maddesi, ülkemizde yasaklanan bir takım çin kaynaklı Lida benzeri haplarda da bulunmuştu. Kalp çarpıntısı yapan ve kan basıncını yükselten etkilere sahiptir. O nedenle Herbalife zayıflama haplarının yegane yan etkisinin kalp hastalarında görülebileceğini söyleyebiliriz.  Ayrıca herbalife ürünlerinin fiyatı ile kıyaslandığında bana kalırsa aynı besleyici maddeleri daha ucuza yiyecek ve içeceklerden sebzelerden meyvelerden elde etmek mümkündür.

Şuan günümüzde ve tüm dünyanın ortak sorunu olan obezite her geçen gün veba gibi yayılmakta ve tüm dünya ülkeleri bunun için çalışma yapmaktadır, Ülke..
512 7 625

Kondroitin Hakkında Genel Bilgiler Kondroitin maddesinin tanımı, vücutta var olan dokuların elastik ile bütünlüklerinin korunmasını sağlamak için ö..
351 7 419

Ahududu Faydaları - Ahududunun Faydaları o Ahududu doku ve damar büzücüdür. Bu özelliğiyle diyareyi keser, peklik verir. o Aynı niteliği nedeniyle: ..
381 23 199

Alıç Alıç Hakkında Genel Bilgiler Alıç Gülgiller familyasından olup, genellikle yabani yetişmekte olan, pembe renkli ve ya beyaz renkli çiçekler açar..
197 22 399

Ekşi Elma Faydaları - Ekşi Elmanın Faydaları Gülgillerden; ormanlarda yetişen bir ağacın meyvesidir. Meyveleri küçük ve çok ekşidir. Çiçekleri, açık ..
319 20 401

Muzun Faydaları - Muz ve Muzun Faydaları Muz, şifalı bitki, beyin gıdası veya afrodiziyak olarak ünlenmiştir. Muz liflerini Afrika’daki yerli halk, ş..
929 12 527

Yeşil Elma Yeşil Elma Hakkında Genel Bilgiler Yeşil Elma vitaminin deposudur ve de enerjinin kaynağı olan besinlerden biridir. İçinde bol miktarda..
893 10 547

Barut Ağacı Barut Ağacı Hakkında Genel Bilgiler Barut Ağacı 5 metreye ulaşan boyları, siyah meyvesi bulunan bir ağaç çeşididir. Aynı zaman da Erkek ..
431 25 147

Reflü Hastalığının Zararları Reflü, göğüste yanma, sırtta ağrı, ağza acı su ve gıda gelmesi, kuru öksürük, hırıltılı solunum, boğularak uyanma, astım..
725 22 400

Ekinezya Ekinezya Hakkında Genel Bilgiler Ekinezya çok yıllık otsu bitkilerdendir. Şifası çok fazla olan bitkiler arasındadır. Ekinezya’ yı ilk kullan..
314 9 676