Her Bebek Mışıl Mışıl Uyumuyor

Her Bebek Mışıl Mışıl Uyumuyor
48 7 86

Benim bebeğim daha çok ağlıyor ve uyanıyor demeyin. Genelde her bebek uyku sorunları yaşar..

Amerika’da pek çok uykusuz aileye çare olan İyi Uykular Tatlı Rüyalar El Kitabı’nın yazarı Kim West’ten aldığı eğitimi Türkiye’de uygulayan ve ailelere Uyku Danışmanlığı ve Koçluğu yapan Seride Samuraş Karaç, ‘’Anneler bebeklerinden gelen uyku sinyallerini iyi analiz eder ve zamanında yatırabilirlerse, gece boyu kesintisiz uyuyabilirler’’ dedi.
Türkiye’nin önde gelen anne-bebek sitelerinden anneysen.com ve Türkiye’nin ilk Uyku Danışmanı ve Koçu Seride Samurkaş Karaç’ın birlikte düzenlediği ‘’Uyku Düzeni Bozukluğu’’ semineri düzenlendi. Katılımcı sayısının beklenenin iki katına ulaştığı ve annelerin büyük ilgi gösterdiği seminerde Karaç,‘’Uyku hijyeni nedir?’’, ‘’Bebeklere kendi kendine uyuma alışkanlığı kazandırılabilir mi?’’,  ‘’Uyku ritüeli oluşturmanın önemi nedir?’’ gibi merak edilen konularda çok önemli ipuçları verdi.  Bebekleriyle birlikte seminere katılan anneler, toplantı boyunca uyku düzeni ile ilgili pek çok soruyu sorma imkanı da buldu.
 
Yorulan bebek uyuyamaz
Bebeklerinin uyumamasından yakınan annelere uyku düzeni oluşturma ile ilgili bilgiler veren Seride Samurkaş Karaç ‘’Bebeklerin gece uykuya dalamamasının sebeplerinin en başında aşırı yorgunluk gelir” dedi. Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinden danışanlarına uyku düzeni bozuklukları konusunda destek olan Karaç, “doğru saatte yatırılmayan bebek, uykuya dalmakta zorlanır, gece boyunca sık sık uyanır’’ açıklamasını yaptı.
 
Karaç’ın özellikle değindiği bebeklerde uyku düzeni bozukluğunu etkileyen uyku hijyenini etkileyen noktalar şunlar:
• Dekorasyon: Bebek odalarında parlak renkler, fazla sayıda uyarıcı oyuncak bulunması uykuya geçişi zorlaştıracağından uyku kalitesini olumsuz yönde etkiler.
• Sıcaklık: Bebeğin uyuyacağı odanın sıcaklığı 18-22 derece arasında değişmelidir, bu uyku için ideal sıcaklıktır.
• Işık: Parlak ışık melatonin hormonu salgılanmasını engellediğinden ve derin uykuya geçişi zorlaştırdığından, odada koyu renkli bir perde kullanmak gerekir.
• Yatak: Çok yumuşak pamuk yataklar uyku için uygun değildir, bunun yerine orta sertlikte bir yatak kullanılmalıdır.
• Televizyon: Gece uykularında yatmadan 1 saat, gündüz uykularında ise yarım saat öncesinden televizyonu kapatmak gerekir.

Benim bebeğim daha çok ağlıyor ve uyanıyor demeyin. Genelde her bebek uyku sorunları yaşar.. Amerika’da pek çok uykusuz aileye çare olan İyi Uykula..
389 16 662

Uyku sorunları çekenlere harika öneriler.. Yatak odasında yapılacak bu değişimlerle herkes mışıl mışıl uyuyacak.. Odanız karanlık olsun. Işıklar..
777 4 854

Bosch SuperSilence ActiveWater Bulaşık Makinesi, hijyen konusunda hassas olanlar ve çocuklu aileler için son derece ideal EkstraHijyen fonksiyonuna sa..
882 4 779

Güzelliğinin 13 ilginç düşmanıArtık güzellik konusundaki günahlarıza tövbe etmenin zamanı geldi. Güzelliğine gereken önemi vermek ve çevrendekilere ko..
463 25 522

Araştırmalara göre ülkemizde en sık bebek ölümleri bebek dostu ilimiz Şanlıurfa’da yaşanıyor.. Genç nüfusun hızla azaldığı iller ve bebek ölümlerinin ..
819 17 470

İhtiyacı olan ve bebek sahibi olamayan ailelere bakanlıktan ilaç gibi yardım.. Tüp bebek tedavisi bu ailelere ücretsiz sağlanacak.. HABERTÜRK'ün du..
773 9 399

Tüp bebek yöntemi ile bebek sahibi olan kadın öncesinde kalp nakli olmuştu. Böylece dünyada kalp naklinden sonra doğum yapan ilk kadın oldu.. Arjan..
400 19 593

Doğum yaptınız bir süre sonra yeni bir bebek için düşünmeye başladınız.. Peki iki bebek arasında ne kadar süre bırakılmalı? Doğum kontrol yöntemler..
807 14 101

Bebek arabası seçilirken nelere dikkat etmek bebek rahatı ve güvenliği için gerekiyor? Kanz ve S&D Araç Gereç Satış Müdürü Ayşen Okşak, anne ve..
192 7 357

Bebek odasındaki eşya ve aksesuarlar hangi maddeleri içermemelidir, hangi malzemelerden yapılmış olmalıdır? Bebek odası takımlarında kullanılan AB ..
631 16 100

İyi bir bebek arabası bebeğinizin de sizin de rahat olmanızı sağlar. Peki güvenilir bir bebek arabası nelere dikkat ederek seçilmeli? Bebek arabası..
620 23 543

İlaç dozlarının azaltıldığı, enjeksiyonların deri altına yapıldığı ''konforlu tüp bebek'' tedavisi ile hastaların daha kısa sürede ve daha az vakit ge..
375 17 557