Fitness İle Kilo Verme Egzersileri

Fitness ile Kilo Verme Egzersileri
48 6 52

Fazla kilolarından kurtulmayı her kadın ister, sağlıklı kilo vermek için uzman doktorların verdiği 13 nasihate önem verin.

1- Her sabah beslenme planınızı gözden geçirin, gün boyunca hangi besinler sorun yaşatacak bunları belirleyin ve kendinizden uzak tutun. Sabahları, yağlarla mücadele etmek için en uygun zamandır. Spor da buna dahil.

2- Kendinize ilham veren sloganlar bulun, iştahınızın önünü kesmeye yardımcı olacak, fazla yemenizi engelleyip, spora teşvik edecektir. Sloganlarınız sayesinde, hayır demeyi öğrenecek ve sonunda kendinizi ödüllendireceksiniz. Hayır demeyi başardığınızda, kendinizi ödüllendirmeyi unutmayın.

3- Üzerinize olmayan eski kıyafetlerinizi giymeye çalışın ve ayna karşısındaki görüntünüze bakın. Olmak istediğiniz görünüme kavuşmak için sizi motive edecektir.

4- Buzdolabının üzerine hatırlatıcı yazılar asın ve zayıf halinizin fotoğraflarını asın. Böylece her dolaba yöneldiğinizde, sizi bir miktar da olsa durduracak ve sağlıklı düşünmenize yardımcı olacaktır.

5- Sağlıklı ve diyete yardımcı gıdaların listesini çıkarın, her yere asın.

6- Sadece kilo vermek için kısa süreli diyetler, ileride kilo almanıza yol açabilir. Uzun vadeli sağlıklı bir yaşam için,sağlıklı yiyecekleri ve sporu hayatınızdan çıkarmayın.

7- Bir mola vermek size iyi gelecektir. Yalnızca haftada 1-2 saat boyunca istediğiniz yiyeceklerden tüketebilirsiniz, bu, dayanma noktanızı destekleyecektir.

8- Diyeti mutlaka egzersizle tamamlamak gerekir, bu vazgeçilmez unsurunuz olmalıdır. Metabolizmanızı ayakta tutarak kilo almayı önler ve yağ yakmayı sağlar.

9- Eğer arkadaşlarınız da diyete başladıysa, birlikte grup halinde bir çalışma programı geliştirebilirsiniz. Onlardan alacağınız güç hedefinize sizi yakın tutar. Hekim ve diyetisyen kontrolünde kendinize diyet ve spor düzeni oluşturun.

10- Günlük tutun. Yiyecekler hakkında, lezzetlerini, yağ oranlarını, porsiyon başına ne kadar kalori içerdiklerini not edin.

11- Tabağınızın dörtte biri yağsız ya da az yağlı et ve süt ürünlerinden oluşmalıdır. Meyve, sebze ve tahıllar da bulunmalıdır.

12- Özel günlerde yenilen şeylerden uzak durun. Kek, pasta, börek, asitli içecekleri tercih etmeyin.

13- “Bir parçadan zarar gelmez” sözüne kanmayın ve kibarca reddedin. İleride bunlar birikerek kilo almanızı sağlar.

Yapılan bir araştırmaya göre latte yılda 4,5 kilo aldırıyor. Peki ama nasıl? İşte cevabı.. İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre latte diye ..
967 22 845

Kilo verme cerrahisinden tip 2 diyabet hastaları da uzun süreli olarak yararlanabiliyor. Diyabetli ve kilolu hastaları bu haber sevindirecek, artı..
426 6 419

Ziya Yazıcı milli bir fitness sporcusu. Omuz ve boyun fıtığı için egzersizleri anlatıyor. Twitter’dan bilgilerine ulaşılabiliyor.. Türkiye'nin ilk ..
229 25 438

Anoreksi ve bulimiya gibi yeme bozuklukları çocukluk ve ergenlik çağının ciddi sorunlarıdır. Obezite de aşırı yeme ve hareketsizlik sonucu gelişen..
685 15 98

Hızlı zayıflama diyetleri ile ilgili önemli yanlışlar... Hangi hızda kilo vermek sağlıklıdır? Bir hafta içinde en fazla kaç kilo verilebilir? Hızlı ..
991 26 481

Kilo alımının sebepleri öğrenilmeden ve derinine inilmeden bir zayıflama programı belirlenemez bunun için de grup terapisiyle zayıflama fikri ortaya ç..
830 15 505

1 hafta toplam 3 kilo vermek isteyen kilolu bayanlara dans öğretmeninden tavsiye her sabah aç karnına 1 maden suyu içine bri adet limon sıkılıp içilir..
281 10 304

Egzersiz sırasında gereğinden fazla efor sarf edildiğinde savunmaya geçen vücudun yağ yakımını bırakarak, karbonhidrat yaktığı, bunun sonucunda hedefl..
441 26 292

Boyun, bel ve sırt ağrılarını hepimiz çekiyoruz. Gün içindeki tempodan işlerden dolayı oluşuyorlar. Fitness ile bu ağrılara son.. Türkiye'nin ilk M..
714 23 137

Esneme (Stretching) hareketleri yapmak vücut eklemlerini ve kaslarını rahatlatır. Spordan önce yapılan kontrollü gerinme hareketleri sakatlanmaları en..
875 9 552

Zayıflama ve kilo verme ilaç sektörü geliştikçe yeni kilo verme ve Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.(Resmi göremiyorsanız üye olunuz) Resmi..
461 8 412

Ani kilo verme belirtileri neler ve bu durum nelerin belirtisi olabilir? Diyabet, dünya üzerinde milyonlarca insanı etkileyen bir hastalıktır. Özel..
408 16 506