Fitness İle Kilo Verme Egzersileri

Fitness ile Kilo Verme Egzersileri
49 4 77

Fazla kilolarından kurtulmayı her kadın ister, sağlıklı kilo vermek için uzman doktorların verdiği 13 nasihate önem verin.

1- Her sabah beslenme planınızı gözden geçirin, gün boyunca hangi besinler sorun yaşatacak bunları belirleyin ve kendinizden uzak tutun. Sabahları, yağlarla mücadele etmek için en uygun zamandır. Spor da buna dahil.

2- Kendinize ilham veren sloganlar bulun, iştahınızın önünü kesmeye yardımcı olacak, fazla yemenizi engelleyip, spora teşvik edecektir. Sloganlarınız sayesinde, hayır demeyi öğrenecek ve sonunda kendinizi ödüllendireceksiniz. Hayır demeyi başardığınızda, kendinizi ödüllendirmeyi unutmayın.

3- Üzerinize olmayan eski kıyafetlerinizi giymeye çalışın ve ayna karşısındaki görüntünüze bakın. Olmak istediğiniz görünüme kavuşmak için sizi motive edecektir.

4- Buzdolabının üzerine hatırlatıcı yazılar asın ve zayıf halinizin fotoğraflarını asın. Böylece her dolaba yöneldiğinizde, sizi bir miktar da olsa durduracak ve sağlıklı düşünmenize yardımcı olacaktır.

5- Sağlıklı ve diyete yardımcı gıdaların listesini çıkarın, her yere asın.

6- Sadece kilo vermek için kısa süreli diyetler, ileride kilo almanıza yol açabilir. Uzun vadeli sağlıklı bir yaşam için,sağlıklı yiyecekleri ve sporu hayatınızdan çıkarmayın.

7- Bir mola vermek size iyi gelecektir. Yalnızca haftada 1-2 saat boyunca istediğiniz yiyeceklerden tüketebilirsiniz, bu, dayanma noktanızı destekleyecektir.

8- Diyeti mutlaka egzersizle tamamlamak gerekir, bu vazgeçilmez unsurunuz olmalıdır. Metabolizmanızı ayakta tutarak kilo almayı önler ve yağ yakmayı sağlar.

9- Eğer arkadaşlarınız da diyete başladıysa, birlikte grup halinde bir çalışma programı geliştirebilirsiniz. Onlardan alacağınız güç hedefinize sizi yakın tutar. Hekim ve diyetisyen kontrolünde kendinize diyet ve spor düzeni oluşturun.

10- Günlük tutun. Yiyecekler hakkında, lezzetlerini, yağ oranlarını, porsiyon başına ne kadar kalori içerdiklerini not edin.

11- Tabağınızın dörtte biri yağsız ya da az yağlı et ve süt ürünlerinden oluşmalıdır. Meyve, sebze ve tahıllar da bulunmalıdır.

12- Özel günlerde yenilen şeylerden uzak durun. Kek, pasta, börek, asitli içecekleri tercih etmeyin.

13- “Bir parçadan zarar gelmez” sözüne kanmayın ve kibarca reddedin. İleride bunlar birikerek kilo almanızı sağlar.

Yapılan bir araştırmaya göre latte yılda 4,5 kilo aldırıyor. Peki ama nasıl? İşte cevabı.. İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre latte diye ..
550 17 711

Kilo verme cerrahisinden tip 2 diyabet hastaları da uzun süreli olarak yararlanabiliyor. Diyabetli ve kilolu hastaları bu haber sevindirecek, artı..
588 9 199

Anoreksi ve bulimiya gibi yeme bozuklukları çocukluk ve ergenlik çağının ciddi sorunlarıdır. Obezite de aşırı yeme ve hareketsizlik sonucu gelişen..
843 12 526

Ziya Yazıcı milli bir fitness sporcusu. Omuz ve boyun fıtığı için egzersizleri anlatıyor. Twitter’dan bilgilerine ulaşılabiliyor.. Türkiye'nin ilk ..
232 15 269

Hızlı zayıflama diyetleri ile ilgili önemli yanlışlar... Hangi hızda kilo vermek sağlıklıdır? Bir hafta içinde en fazla kaç kilo verilebilir? Hızlı ..
475 6 336

Kilo alımının sebepleri öğrenilmeden ve derinine inilmeden bir zayıflama programı belirlenemez bunun için de grup terapisiyle zayıflama fikri ortaya ç..
945 25 152

1 hafta toplam 3 kilo vermek isteyen kilolu bayanlara dans öğretmeninden tavsiye her sabah aç karnına 1 maden suyu içine bri adet limon sıkılıp içilir..
844 17 345

Egzersiz sırasında gereğinden fazla efor sarf edildiğinde savunmaya geçen vücudun yağ yakımını bırakarak, karbonhidrat yaktığı, bunun sonucunda hedefl..
953 18 523

Boyun, bel ve sırt ağrılarını hepimiz çekiyoruz. Gün içindeki tempodan işlerden dolayı oluşuyorlar. Fitness ile bu ağrılara son.. Türkiye'nin ilk M..
438 15 555

Esneme (Stretching) hareketleri yapmak vücut eklemlerini ve kaslarını rahatlatır. Spordan önce yapılan kontrollü gerinme hareketleri sakatlanmaları en..
453 24 823

Zayıflama ve kilo verme ilaç sektörü geliştikçe yeni kilo verme ve Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.(Resmi göremiyorsanız üye olunuz) Resmi..
341 12 507

Ani kilo verme belirtileri neler ve bu durum nelerin belirtisi olabilir? Diyabet, dünya üzerinde milyonlarca insanı etkileyen bir hastalıktır. Özel..
988 24 698