Doktor Tv Banner

Fitness İle Kilo Verme Egzersileri

Fitness ile Kilo Verme Egzersileri
69 0 67

Fazla kilolarından kurtulmayı her kadın ister, sağlıklı kilo vermek için uzman doktorların verdiği 13 nasihate önem verin.

1- Her sabah beslenme planınızı gözden geçirin, gün boyunca hangi besinler sorun yaşatacak bunları belirleyin ve kendinizden uzak tutun. Sabahları, yağlarla mücadele etmek için en uygun zamandır. Spor da buna dahil.

2- Kendinize ilham veren sloganlar bulun, iştahınızın önünü kesmeye yardımcı olacak, fazla yemenizi engelleyip, spora teşvik edecektir. Sloganlarınız sayesinde, hayır demeyi öğrenecek ve sonunda kendinizi ödüllendireceksiniz. Hayır demeyi başardığınızda, kendinizi ödüllendirmeyi unutmayın.

3- Üzerinize olmayan eski kıyafetlerinizi giymeye çalışın ve ayna karşısındaki görüntünüze bakın. Olmak istediğiniz görünüme kavuşmak için sizi motive edecektir.

4- Buzdolabının üzerine hatırlatıcı yazılar asın ve zayıf halinizin fotoğraflarını asın. Böylece her dolaba yöneldiğinizde, sizi bir miktar da olsa durduracak ve sağlıklı düşünmenize yardımcı olacaktır.

5- Sağlıklı ve diyete yardımcı gıdaların listesini çıkarın, her yere asın.

6- Sadece kilo vermek için kısa süreli diyetler, ileride kilo almanıza yol açabilir. Uzun vadeli sağlıklı bir yaşam için,sağlıklı yiyecekleri ve sporu hayatınızdan çıkarmayın.

7- Bir mola vermek size iyi gelecektir. Yalnızca haftada 1-2 saat boyunca istediğiniz yiyeceklerden tüketebilirsiniz, bu, dayanma noktanızı destekleyecektir.

8- Diyeti mutlaka egzersizle tamamlamak gerekir, bu vazgeçilmez unsurunuz olmalıdır. Metabolizmanızı ayakta tutarak kilo almayı önler ve yağ yakmayı sağlar.

9- Eğer arkadaşlarınız da diyete başladıysa, birlikte grup halinde bir çalışma programı geliştirebilirsiniz. Onlardan alacağınız güç hedefinize sizi yakın tutar. Hekim ve diyetisyen kontrolünde kendinize diyet ve spor düzeni oluşturun.

10- Günlük tutun. Yiyecekler hakkında, lezzetlerini, yağ oranlarını, porsiyon başına ne kadar kalori içerdiklerini not edin.

11- Tabağınızın dörtte biri yağsız ya da az yağlı et ve süt ürünlerinden oluşmalıdır. Meyve, sebze ve tahıllar da bulunmalıdır.

12- Özel günlerde yenilen şeylerden uzak durun. Kek, pasta, börek, asitli içecekleri tercih etmeyin.

13- “Bir parçadan zarar gelmez” sözüne kanmayın ve kibarca reddedin. İleride bunlar birikerek kilo almanızı sağlar.

Kilo Verme Ameliyatı & Uzun Süreli Diyabet Kontrolü

Kilo verme cerrahisinden tip 2 diyabet hastaları da uzun süreli olarak yararlanabiliyor. Diyabetli ve kilolu hastaları bu haber sevindirecek, artı..
177 4 230
Obez Çocuklar, Kilo Kaybı ve Yeme Bozuklukları

Anoreksi ve bulimiya gibi yeme bozuklukları çocukluk ve ergenlik çağının ciddi sorunlarıdır. Obezite de aşırı yeme ve hareketsizlik sonucu gelişen..
602 5 277
Aşırı ve Hızlı Kilo Verme Ne Belirtisi?

Ani kilo verme belirtileri neler ve bu durum nelerin belirtisi olabilir? Diyabet, dünya üzerinde milyonlarca insanı etkileyen bir hastalıktır. Özel..
807 12 638
Hipnoz İle Kilo Verme Hikayesi

İngiliz bir kadın kendini yemeğe verince tam 90 kilo olmuştu. Hipnozla ise tam 36 kilo vererek sağlıklı kilosuna ulaştı. Peki bu yöntem nerede nasıl u..
383 14 428
Diyeti Bırakın Kolayca Kilo Verin

Bu bir tür ruhsal baskı üzerimizde. Diyet yapayım derken vazgeçebilmek bizi daha da zora sokar ve kilo alımı devam eder. Uzmanlar kilo vermenin di..
209 15 749
Para Ödülü Olunca İnsanlar Zayıflıyor

Zayıflamaya karar vermek ve adım atmak için insanlar bir motivasyona ihtiyaç duyuyor.. "Para ödülü"nün kilo vermekte iyi bir motivasyon a..
545 14 479
Kan Basıncını Düşürmek İçin Egzersiz Yapın

Yüksek kan basıncı kalp hastalığı ve inme riskini artırır. Egzersiz, kilo yönetimi ve sağlıklı bir yaşam tarzıyla kan basıncını dengelemek mümkün. ..
549 19 497
Zayıflamada Para Büyük Bir Etken

Paralı insanlar daha kolay ve hızlı zayıflıyor. Bunun altında yatan nedenler neler? ABD’nin Michigan Üniversitesi’nden bilim adamlarının yaptığı ar..
302 12 504
Spor Yapmak Kanser Riskini Azaltıyor

Spor ve egzersizi hayatınızdan çıkarmayın. Her yaşta her dönemde mutlaka hareketli olun ve bunun ileride faydasını görün. Kanseri önlemenin en iyi ..
280 26 678
Kilo Kaybı İçin Beslenmedeki Yağ Oranının Önemi

Bilim adamları yağın belirli bir düzende beslenme programında yer almasının kilo kaybına yardımcı olabileceğini bildiriyor. Texas Tech Üniversites..
275 10 404
Meyveler Bizi Şişmanlatmıyor, İşte Sebepleri

Şeker, dünyada en büyük obezite sebeplerinden biri. Unlu mamüller, şekerli gıdalar ve şekerli içecekler baş düşman. Gereksiz şeker tüketimi sağlığ..
883 10 425
Egzersiz Motivasyonunu Artırmanın Basit Yolları

Spor ve egzersiz yapmak için heyecanlanmak ve bunu istemek gerekir. Motivasyonunuzu nasıl artırabilirsiniz? Egzersize ara vermeden rutine dönüş..
187 23 472
En Kolay Kilo Verme Yöntemleri

Yemek yemeyi asla geçiştirmeyin, önem verin ve her öğünde masa başında oturarak sindirerek yiyin. Mutlaka bir tabak kullanın. Gece geç saatlerde g..
380 18 766
Kadınlarda Zayıflama Cerrahisi Çocukları İçin Yararlı Olabilir

Kadınlarda kilo kaybı genetik olarak ileride doğacakları çocukları için sağlıklı olabilir. Gastrik bypass ve kilo verme cerrahisinden sonra doğan ..
951 24 337
Fit Bir Görünüm Sıkı Bir Karından Geçer

Karın estetik operasyonları ile sert ve şekilli karın kaslarına sahip oluyor ve fit görünüyoruz.. Karın kaslarınız yaşlanmadan dolayı esnekliğini k..
462 26 727