Fark Etmeden Diyet-Selahattin Dönmez

Fark etmeden diyet-Selahattin Dönmez
80 5 38
‘Fark Etmeden Diyet‘ yaşamı kolaylaştırıp kişiye özel olarak geliştirilen bir sağlıklı yemek yeme sistemi olarak tanımlanabilir.

Türkiye’de veya dünyada nerede olursanız olun her yerde bulunabilen besinlerle hazırlayabileceğiniz bu sağlıklı beslenme eğitimi, kilolarınızı koruyabileceğiniz düzene alışmanızı sağlayacaktır.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Selahattin Dönmez‘in geliştirdiği ‘Fark Etmeden Diyet‘ sisteminde kişilerin fiziksel ve sosyal koşulları değerlendirilir. Fiziki muayeneleri yaptırılır. Şişmanlığın nedeni olan tüm faktörler gözardı edilemez, bilimsel verilerle desteklenip kişiye özel beslenme desteği planlanır.

‘Fark Etmeden Diyet‘ sisteminde kişilerin diyetleri birbirine asla benzemez. Fark Etmeden Diyet ile haftada 0.5-1.0 kg kilo verme planlanır. Optimal başarı için süreklilik, devamlılık ve programı iyi anlayabilmek şarttır. Sistemin başarısı için kişinin sevdiği fiziksel aktivite seçilir ki bu yürüyüştür. Düzenli yapması hedeflenir, teşvik edilir.

Besinleri seçerken Fark Etmeden Diyet’in kuralları çok önemlidir. Bunun dışında sağlıklı beslenmede 10 adım kuralı bulunmaktadır.

Bu 10 altın kural hastalıklardan korunmada da oldukça önem kazanırken, kilo fazlalığı olan kişilerin kolay kilo vermesinde, kilo fazlalığı olmayanların kilo korumasında oldukça yol gösterici olmaktadır.

Beslenmede 10 altın kural:

• Her gün 4 temel besin grubundan en az bir tanesini beslenmenizde bulundurun. ( Süt grubu, et grubu, sebze-meyve grubu ve ekmek-tahıl grubu)

Burada belki dikkat edilmesi gereken bir konu da kolay tüketilebilecek besinleri sıklıkla tercih etmek olabilir.

Mesela çorbalar. Sebze yemeği yerine sebze çorbası, et yerine kuru baklagil veya yöresel bir çeşit çorba, ekmek yerine tahıl çorbasını kolaylıkla seçebilir ve dengeli beslenme olanağını hem ekonomik hem de pratik olarak sağlayabilirsiniz.

• 3 ana öğün yemek yemeğe özen gösterin. Öğünler arası ortalama 4–5 saat olsun.

• Sevdiğiniz fiziksel aktiviteyi düzenli olarak yapın.

• Sağlıklı yağları seçip kalp sağlığınızı koruyun.

• Taze, ucuz, mevsime uygun bol sebze ve meyve yiyin.

• Kemik sağlığınız için kalsiyumdan zengin beslenin.

• Kansızlığı önlemek beslenmeniz demir destekli olsun.

• Rafine tahıl ürünleri yerine kepekli olanlarını yiyin.

• Daha az tuz, şeker ve kahve tüketin.

• Sağlıklı hazırlama ve pişirme yöntemlerine uyun. * Mucize İksirler *
Bu yazıyı RSS haricinde başka bir sitede okuyorsanız
http://7gunsaglik.com/ dan çalıntıdır.

Diyet uzmanı Selahattin Dönmez'in dört hafta süre ile uygulanacak metabolizma hızlandırıcı diyeti… 1. Hafta metabolizmayı düzenleyici diyet Kahvaltı:..
574 26 602

Kalpteki 4 kapakçıktan biridir.Kalbin sol ventrikülünün çıkışında bulunur.Sol ventikülden kan aort içine atılır.Ama atılan kan kalbe geri dönmez.
940 15 548

Prof. Dr. Arif Dönmez eklem ağrıları ve benzeri durumlar için kaplıcaya gidildiğini aslında depresyona da iyi geldiğini bildirdi. Prof. Dr. Arif Dö..
939 11 591

Kişisel fitness koçu Cevdet Dönmez vakit bulamayanlara kısa ve basit egzersizler öneriyor.. Kişisel fitness antrenörü ve savaş sanatları eğitmeni C..
682 20 794

Fitness antrenörü Dönmez ile zayıf ve fit bir vücuda kavuşun.. Savaş sanatları eğitmeni ve kişisel fitness antrenörü Cevdet Dönmez, evde yaparak za..
840 20 334

Bir pilates topu edinin ve birkaç basit egzersizle ağrılarınızdan kurtulun. Daha dayanıklı ve mutlu olun.. Fitness ve özel antrenör Cevdet Dönmez p..
464 26 133

Uygulaması kolay yollar ile, zayıflama ve diyet sürecinizdeki motivasyonunuzu koruyup, hayalinizdeki ölçülere daha rahat bir şekilde ulaşacaksınız. M..
304 8 700

KİLO VERMEK HİÇ BU KADAR KOLAY OLMADI.. DİYET YÜZÜK, AYAK BAŞPARMAKLARINA TAKILIR.MANYETİK AKUPUNKTUR ETKİSİYLE AYAK REFLEX BÖLGESİ BEYİNDEKİ AÇLIK ME..
933 10 146

Muhallebiyi ve sütlü tatlıları sevenlere özel hafif ve diyet bir tarif.. Malzemeler 750 ml diyet süt 3 yemek kaşığı nişasta Diyet sıvı tatlan..
486 22 150

Erik içerisinde bulunan potasyum ve magnezyum mineralleri ile oldukça yararlı ve zengin bir meyvedir. Erik taze veya kurutulmuş farketmeksizin bir çok..
381 17 550

    Uzmanlara göre kadınların aklına takılan bu sorunun cevabı çok basit: Bitki çayları. Yeşil çay, biberiye, kekik, mate ve funda yapr..
643 6 543

İngiltere’de ekmek üreten bir firma tarafından, 2 bin kadın ve erkeğin katılımıyla yapılan ankete göre bir kadın, 45 yaşına gelene kadar 61 kez diyet ..
335 4 152