Doktor Tv Banner

zeytin yaprağı

Zeytin Yaprağının Sağlığımıza Faydaları

Endonezyalı bilim insanları zeytin ağacının yapraklarından üretilen bir hapın kalp hastalıkları ve yüksek tansiyonla savaşmaya yardımcı olduğunu açıkladı. 180 hasta üzerinde deneme yapan bilim insanları, zeytin hapının yüksek kan basıncını düşürmede ..
8235 0 1318
devamı »

Yüksek Tansiyonu Düşürmek için Zeytin Yaprağı Çayı

Yüksek tansiyonu düşürmek için zeytin ağacının yapraklarından çay yapılır. Taze ya da kuru 1 tutam zeytin yaprağını 300 gr. suda 15 dakika kaynattıktan sonra, süzüp, şeker ilave ederek 15 gün boyunca her sabah akşam sıcak içmek yararlı olur.
2658 0 3834
devamı »

ŞEKER HASTALIĞI İÇİN ALTINOTU KÜRÜ

Şevki Güngör, şeker hastaları için çok fayda sağlayan, altınotu kürünü anlattı. Şevki Güngörün bir hatırlatmasını da tarifimizi vermeden hemen yazalım. Bütün bitki çayları yemek yedikten 20-30 dak sonra içilmeli. Ama, bu kürümüzde, şekeri dengelemek ..
6397 0 1102
devamı »

Şeker Hastalarına Devasa Öneriler

Şeker hastalığı çağımızın yaygın hastalıklarındandır.. Hastalığa yakalanmaktan korunmak ve kurtulmak için çok küçük önerilerimiz var.. * Bir litre kaynar suya bir avuç ince kıyılmış aslanpençesi katılarak 10 dakika kısık ateşte demlendirilir. Daha s..
205 0 3799
devamı »

Hangi bitki neye iyi gelir?

Nane, biberiye, adaçayı, meyan kökü, zeytin yaprağı, hatmi; bunlar şifa niyetine bitkiler… Peki hangisi neye iyi geliyor, nasıl hazırlanmalı bilmek ister misiniz? Nane Neye iyi gelir? Hazımsızlığı, mide bulantısını ve midedeki gazı azalmasına yar..
5067 0 6055
devamı »