Doktor Tv Banner

şems aslan

Trahoma Hastalığı Hakkında Bilinmeyenler

Trahoma, göz kapağını ve korneayı etkileyen bulaşıcı bakteriyel bir enfeksiyondur. Bu hastalık, hijyen eksikliği veya yoksunluğu ile ilgilidir. Chlamydia trachomatis bakterisinin neden olduğu ve aslında tamamen önlenebilir ve tedavi edilebilir olan b..
1654 0 5739
devamı »

Depresyonda Olan Kişilere Nasıl Yardım Edilir?

Bir yetişkinin depresyon belirtilerini tanımak ve bilmek gerekir. Yaş arttıkça sıklıkla kronik hastalık haline gelen depresyon, maddi sorunlar, ruhsal sorunlar, bağımsızlık kaybı gibi stresli durumlardan ileri gelir. Fiziksel ve duygusal bir izolasyo..
3708 0 7454
devamı »

Saçlarımız Neden Dökülür?

Saç dökülmesine ilişkin birçok araştırma yapılmış; fakat her araştırma farklı sonuçlar ortaya koymuştur. Saç klinikleri bile saç dökülmesi için ortak bir görüşe sahip değildir. Elbette ki tüm uzmanlar tarafından kabul edilen ortak bazı görüşler var..
3346 3 3077
devamı »

Birlikte durun, ama yapışmayın

Sevdiğinizle birlikte durun, ama yapışmayın... İlişkilerde bağımlılık; kişinin kontrol etmek istemesine rağmen, davranışlarını, duygularını ve düşüncelerini kontrol edememesi, kendisini bir başkasına muhtaç hissetmesi ve kendisiyle içsel bir çatı..
2556 0 3566
devamı »

Cilt Bakım Önerileri – Komedon Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Hiçbir kadın yüzünde siyah noktalar olsun istemez. Fakat bu herkesin başına gelebilir. Estetisyenlik eğitimi almış, Uluslararası Güzellik Terapisi Dernek başkanı ve Beverly Hills Carasoin SPA’nın kurucusu Lena Bratschi ve Epicuren tıp başkanı d..
1721 1 6835
devamı »

Cildimizin En Büyük Düşmanı; Sigara!

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serap Öztürkcan, insan ömrünün uzamasıyla birlikte deride görülen kırışıklıkların sağlığa olan etkilerine dikkati çekerek, bir çok kişinin deri yaşlanmasıyla ilgili önle..
1981 0 4938
devamı »

Pilates nerede yapılır?

Hillside City Club: Hillside üyelerine özel haftanın farklı gün ve saatlerinde katılabilecekleri pilates dersleri dışında, özel pilates stüdyosundan hillside üyesi olmayanlar da faydalanabiliyor... Web sitesi: http://www.hillside.com.tr/ Mayadro..
1985 0 3633
devamı »

Arap Kizi

Bu yazimizda sizlere yeni bir guzellik urunu olan Arap Kızı hakkinda bilgiler verecegiz. Arap Kızı çillere, sivilcelere ve güneş izlerine karsi oldukca etkili ve basarili bir urun, simdi dilerseniz Arap Kızı hakkinda verecegimiz bilgilere gecelim. ..
3352 0 6929
devamı »

Popo Estetiğine İlgi Artıyor Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı

Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Orta Çağ ve sonrası dönemde özellikle sanat eserlerinde geniş kalçalı ve popoya sahip kadınlar, estetik, güzel ve arzu nesnesi olarak konumlandırılıyordu. Ancak 21.yüzyıl ile birlikte güzellik ve estetik normların d..
8165 0 2231
devamı »

Yeşi Çayın Antioksidan Özelliği

Besin değeri oldukça yüksek olan yeşil çay sağlığımız için oldukça faydalıdır. Yeşil çay da tıpkı siyah çay ve oolong çayı gibi 4.000 yıl önce Çin’de keşfedilmiştir. O günden itibaren yeşil çay Uzak Doğu’da bir çok sağlık durumunu iyileşt..
7318 0 6315
devamı »

Alkol ve Madde Bağımlılıkları

ALKOL KULLANIMI Doublekeyf.com - Alkol Ve Madde Bağımlılığı Alkolü günümüzde stres atmak, duygudurumumuzu değiştirmek veya eğlenmek için kullanırız. Ergenler de ise merak , özenti ve kendini kanıtlama alkol kullanımında başta önemli nedenlerdir. B..
1880 0 3740
devamı »

Diş eti Hastaliklarının Sebepleri Nelerdir

 Diş eti Hastaliklarının Sebepleri Nelerdir? Dişeti hastalığının en önemli sebebi ağız bakımının doğru ve düzenli yapılmaması sonucu dişlerin bütün yüzeylerinde ve dişeti birleşiminde biriken bakterilerden meydana gelen ve “mikrobiyal dental ..
4547 0 8521
devamı »

0-6 Yaş Çocuklarda Pamukçuk ve Ağız Yaraları

Pamukçuk; yeni doğanda ve süt çocukluğu döneminde dil, yanak içleri ve damakta görülen bir mantar hastalığıdır. Ağız içinin her iki tarafında beyaz lekeler oluşur. Bu lekeler, toplu iğne başı büyüklüğündedir ve ağızda süt pıhtısı görüntüsü verir. Pre..
7153 0 4411
devamı »

Dr. Mehmet Oz on Sex

You know him as the popular doctor on the Oprah Winfrey Show. Dr. Mehmet Oz gives you some honest advice on sex.
5128 0 3003
devamı »