Doktor Tv Banner

SARIMSAK

Sırt Ağrılarınızdan Kurtulun

Hareketsiz yaşam tarzı, egzersizlere az zaman ayırma, sırt kaslarının veya kemiklerinin kaza veya sarsıntı sonucu zarar görmesi, sırt ağrısına yol açan başlıca faktörlerdir. Kanser, peptik ülser, osteoporoz, siyatik, spinal stenoz veya bel fıtığı gib..
8049 0 7442
devamı »

İbrahim Saraçoğlundan Her Derde Deva Öneriler

4 Haziranda Seda Sayanın sabahların sultanı programında çıkan İbrahim Saraçoğlu, Böbrek taşlarından kansızlıa kadar pek çok konuda bilgi verdi. ANEMİ (KANSIZLIK) : Anemi (kansızlık), şikayeti olan hastalar haftada 2 kez avakado meyvesini üzerine limo..
4648 0 5166
devamı »

Ender Saraç – Zayıflatan Sarımsak Çayı

Image via WikipediaAngelina Jolie'nin zayıflama formulü sarımsak çayının tarifini Dr. Ender Saraç bu gün gazetesindeki köşesinde açıkladı. İşte mucize zayıflama çayı. Sarımsak Çayının Yapılışı : 2 bardak suyun içine 4-5 parmak ucu büyüklüğünde taze ..
3063 0 6107
devamı »

Güçlü bir bağışıklık sistemi için faydalı besinler

Vücudumuz farklı hastalık ve enfeksiyonlarla mücadele etmek için bağışıklık sistemine sahiptir. Güçlü bir bağışıklık sistemi kendimizi iyi hissetmemizi, iyi görünmemizi ve enerjimizi daha iyi kullanmamızı sağlar. Bizi enfeksiyonlardan, kanserden ve ç..
7780 0 3004
devamı »

Ahmet Maranki nin saç dökülmesi ve kellik için doğal formülü

Prof. Dr. Ahmet Maranki saç dökülmesi ve kelliği gidermek için aşağıdaki uygulamayı öneriyor: Malzemeler: • 5 Gram sarımsak yağı • 5 Gram ısırgan yağı • 5 Gram çam yağı • 5 Gram biberiye yağı • 5 Gram badem yağı • 5 Gram zeytinyağı Hazırlama ve uygu..
7051 0 6524
devamı »

SARIMSAK YAĞININ FAYDALARI

Sarımsağın doğal antibiyotik olduğunu sağır sultan bile duydu artık. Yemeklerimizden ve sofralarımızdan eksik edilmemesi gerek sarımsak kokusu nedeniyle, pek tercih edilen bir yiyecek değil. Bunun için pek çok eczanede sarımsak tabletleri satılmakta...
5552 1 6370
devamı »

SİĞİLLERİ YOK EDEN SARIMSAK KÜRÜ

Elinizde veya vücudunuzun herhangi bir yerinde siğiller oluşmuşsa çaresi sarımsaktır.Bir diş sarımsağı siğilin üzerini örtecek şekilde koyun.Üzerini bir yara bandı veya temiz bir bez parçası ile sarın.Siğil üzerine koymuş olduğunuz sarımsağı her gün ..
6103 0 4987
devamı »

Sarimsak Faydalari Sarimsak Suyu Tansiyon

Sarımsak Faydaları, Sarımsak Suyu, Sarımsak Tansiyon İlişkisi Nihayet sarmısağın değeri anlaşıldı ve Avrupalılar da yüzyıllardır küçümsedikleri bu kokulu bitkiyi, 1989 yı­lının gıdası ilan ettiler. Doğu ülkeleri mutfaklarının vaz­geçilmez gı..
5265 0 1148
devamı »

MUCİZEVİ SARIMSAK EKSTRAKTI

Sarımsak, mutfaklarımızda, sıkça kullandığımız bir mucize. Pek çok insan, çiğ sarımsak tüketmeyi seviyor. Ama, yapılan araştırmalar, sarımsağı, çiğ tüketmenin zararlı olduğunu ortaya koyuyor. Çiğ sarımsak tüketmek yerine, Anadoluda, çok uzun yıllardı..
2438 0 7836
devamı »

Sarımsak ve Sarımsağın Faydaları

Sarımsak ve Sarımsağın Faydaları - Vücudu dışardan gelecek bulaşıcı hastalıklara karşı korur. - Soğuk algınlığı ve gribe karşı etkilidir.[bknz] - Kronik mantar enfeksiyonlarını tedavi etmekte kullanılır.[bknz] - Yemek borusu,mesane,mide ve kolon kans..
4010 0 1716
devamı »

Sarımsak ve Faydaları

Latince ismi Allivum Sativum olan sarımsak bitkisi eski dönemlerde salgın hastalıklara karşı kullanılmıştır. Eski Mısır ve Roma ‘da sarımsağın tedavi edici özellikler taşıdığı keşfedilmişti. İçeriğindeki allicin mikrop öldürücü niteliktedir. Sülfür ..
983 0 2052
devamı »

Zayıflama Bitkileri – Kilo Verdiren Bitkiler

Doğu Akdeniz mutfağı ağırlıklı Lavanta. Yunan, Türk, İtalyan kar ması bir mutfağa sahip restoranda Ege kıyı larından gelen maizemelerle dönüyor mut fak. “Et, ekmek, süt, meyve, sebze beş te mel grup var” diyor Fatoş Çırpıcı. Etler seb zeyle birlikte ..
8253 1 6866
devamı »

Güzel Kaşlara Sahip Olalım

Kaşlarımız yüzümüzün ifadesini belirler. Kaşlarımızı yanlış aldığımızda bakışlarımızda da istediğimiz etkiyi veremeyebiliriz .Hatta bazen yanlış yerden alınan kaş bir daha büyümez. Bu sebeple düzgün kaşlar için bir kaç tavsiye vermek isterim. Birde k..
641 6 363
devamı »