Doktor Tv Banner

nar lekesi nasıl çıkar

Sağlıklı Bir Hamilelik İçin Yapılması Gerekenler

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bülent Berker AA muhabirine yaptığı açıklamada, anne olmaya karar vermeden önce bilinçli hareket edilmesi ve sağlık kontrollerinin iyi yapılm..
8442 0 4386
devamı »

Sağlığın Aynası Tırnaklar

Tırnaktaki beyaz lekeler magnezyum eksik­liğinin, dikey tırnaklar ise sindirim sistemin­deki sorunun işaretidir. Her insanda ortalama olarak 1 mm uzayan tır­naklar, fiziksel durumun da haritası olarak kabul ediliyor. Tırnakların şekli ve rengi, sağlı..
7743 0 2670
devamı »

Ev temizliğinde püf noktalar

Hepimiz evde elimiz kolumuz bağlı tamirci beklemek zorunda kalırız çoğu zaman. Halbuki öyle küçük bir sorundur ki halledemediğimiz. Evinizdeki küçük dertleri çözmenin yollarını sizin için derledik. Ezilmiş Halılar: Halılarınızın ezilmiş yerlerini düz..
3999 0 1815
devamı »

Tarhana çorbası

MALZEMELER ¤ 3 tepeleme çorba kaşığı ev tarhanası ¤ 3 su bardağı su ¤ 3 diş sarımsak ¤ NaneHAZIRLANIŞIBütün malzemeyi tencereye koyun.Orta ateşte kaynayıncaya kadar karıştırarak pişirin.Kaynadıktan sonra kısık ateşte 2-3 dakika daha pişirin.Nane ve k..
7294 0 8067
devamı »

Limon (lemon)

Limon (lemon) Açıklama: Limonağacının açık sarı renkli, yumurta biçiminde, kabuğu güzel kokulu, suyu ekşi olanmeyvesidir. Kabuklarından limon esansı çıkarılır. C vitamini, şeker, müsilaj, sitrik asit ve tuzları bakımındanzengindir. Faydası: Ateşi ve ..
1682 0 185
devamı »

Ayakkabı alırken nelere dikkat etmeliyiz..

Ayak sağlınızı tehlikeye sokmayın.. Ayakkabı alırken dikkat edilmesi gereken noktalar.. - "İnsan ayağının hacmi Gün boyunca genişler, bu nedenle ayakkabınızı öğleden sonra satın almaya özen gösteriniz. - Ayakkabının içini elle kontrol ederek ast..
8365 0 5674
devamı »

Vücudumuzun bilinmeyen sırları!

Her ne kadar beyin acı sinyallerini vücuda yaysa da kendisi acıyı hissetmez.Beynimizin gün boyunca daha aktif olduğunu düşünsek de, aslında beynimiz biz uyurken daha fazla çalışır. var zid=133259; Daha yüksek bir I...
4204 0 2991
devamı »

SÜTUN GİBİ BACAKLAR İÇİN

Uzmanlar, düzgün bir bacağın, bakımla daha da güzelleştiğini ve güzelliğini koruduğunu belirterek, genellikle eller için kullanılan tonik ve losyonlardan bacaklar için de yararlanılabileceğini bildiriyor. Sağlıklı bir cilt görünümünün, ancak iyi bir ..
3100 0 2461
devamı »

Aft hastalığı ağız yaraları

Ağız içi zarında su dolu kesecikler halinde ortaya çıkan, dikkatle bakılmadığı zaman "pamukçukla karıştırılan ancak ondan daha ciddi olan bir hastalıktır. Belirtileri: • Olgunlaşan su kesecikleri patlayarak kirli beyaz yaralara dönüşürler. • ..
895 0 6488
devamı »

Sirkeyle Neler Yapabilirsiniz?

Reader's Digest dergisi, sirkenin birbirinden farklı kullanım alanlarını ve faydalarını kısa kısa maddeler halinde açıkladı. İşte bunlardan bazıları: Bilgisayar ve çevre birimleri temizler: Bilgisayarınız, yazıcınız, faks makineniz ve diğer ev ofis ..
1724 0 4230
devamı »

Doner Kemik Doner Kemigi

Döner Kemik, Döner Kemiği Radius, ulnanın dışyanında, ona paralel olarak bulunan uzun bir Kemik olup, iskelette humerus başçığı ile el bileği arasındadır. Ulnanın tersine olarak bu kemiğin alt ucu, üst ucundan daha kalındır. Her uzun kemik gibi bu ..
7258 0 2961
devamı »

Botoks Zararlımıdır ?

Botox bir bakteri tarafından üretilen güçlü bir zehirdir. Yalnış üretilmiş veya kullanım tarihi geçmiş konserve gıdaların içinde bulunabilen toksik bir maddedir. 2002 yılında Amerikan Besin ve İlaç Dairesi tarafından da onaylanan “botox ile kırışıklı..
5933 0 5119
devamı »

Nar Suyu Mucizesi

Prof. Dr. Mehmet Öz nar suyu mucizesini açıkladı Bol bol nar suyu içenin kalbi sağlam olur, kanserden ve cinsel sorunlardan korunur. Başta kırmızı renkli olmak üzere tüm sebze ve meyvelerde vitamin bulunduğunu belirten Mehmet Öz, narın bu m..
4007 0 3653
devamı »

Epilepsi – SaraTedavisi

Epilepsi Tedavisi Epilepsi kompleks bir hastalık olduğundan doğru tedavi çok önemlidir. Bu bakımdan hastaların nörologa başvurmaları gerekmektedir. Tedavi genelde başlangıçta antiepileptik ilaç ile yapılır. Antiepileptik ilacın yeterli olmadığı du..
6465 0 2121
devamı »