Doktor Tv Banner

gürkan kubilay

Su İçmeyi Unutmak – Dr. Birsel Kavaklı

Su içmeyi unutanlarla birlikte su ihtiyacını çay ve kahve ile gidermeye çalışanların sayısı azımsanmayacak ölçüdedir. Böbrek sağlığından, cildinizin güzelliğine; kilo vermekten, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine kadar vücuda pek çok faydası bul..
3853 0 8380
devamı »

D Vitamini Eksikliği Çocuklarda Alerji Riskini Artırıyor

Güncel bir araştırmaya göre, D vitamini eksikliği yaşayan çocuklarda, alerjilere karşı duyarlılık tespit edilmiştir. Araştırmacılar ayrıca D vitamini eksikliğinin çocuklarda ve ergenlerde alerji riskini artırdığını gösterirken, yetişkinlerde ortaya ç..
5233 0 3121
devamı »

Aplastik Anemi: Aşırı Kansızlık

Aplastik anemi, vücudun yeterince kan hücresi üretememesi durumunu ifade eder. Aşırı kansızlık da denir. Kemik iliği yetmezliği ile periferik kan pansitopeni ile karakterizedir. 1888 yılında Paul Ehrlich ilk kez hastalığın tanısını koymuştur, hamile ..
6460 0 4271
devamı »

Gardasil Erkeklerde De Koruma Sağlıyor

Kadınlarda HPV virüslerine karşı koruma sağlayan Gardasil aşısının genç erkeklerde de koruma sağladığı ortaya kondu. Kadınlarda rahim ağızı kanserinin en önemli nedeni olan HPV virüsleri erkeklerde de penis kanserine ve diğer kötü huylu tümörlere ned..
2484 0 2554
devamı »

Tv Karşısında Keyif Yaparken Yenilecek Alternatifler

Neşeli Çedar DilimleriMalzemeler:1.5 kg yağsız sığır filetosu, 4 yemek kaşığı Worcestershire sosu,1 yemek kaşığı beyaz biber, 1 yemek kaşığı tuz,1 yemek kaşığı sarımsak tozu, 1 çora kaşığı soğan tozu,1 yemek kaşığı kırmızı biber füme, ince dilimlenmi..
5586 0 2781
devamı »

Sağlığınız İçin Gerekli Vitaminler – 1

Sağlığınızı riske atmayın, gereksiz harcamalar yapmak yerine vitamin ve minerallerin gücünü keşfedin. Doğal reçeteler, sağlığı artırırken, sağlık sorunlarını çözmeye yardımcı olurlar. Alerji, kolesterol, uyku sorunu gibi birçok soruna faydalıdır. A V..
4057 0 1148
devamı »

Kürtajdan Hemen Sonra İlişkiye Girmenin Sakıncası Var mı?

Kürtajdan dört gün sonra eşimle beraber oldum. Bunun sakıncası var mıdır?Op.Dr. Şükran Çakmak Cevabı: Kürtajdan sonra 15 gün eşinizle birlikte olmamanızı öneriyoruz. İletişim adresi:www.linakadinsagligi.com 03122326..
671 0 2645
devamı »

Smear Testinde Enfeksiyon Çıktı. Ne Önerirsiniz?

İyi akşamlar hocam, yaklaşık 1 ay önce smear testimde bir enfeksiyon çıktı ve tedavisi yapıldı. Bu gün başka bir sebeple gittiğim dahiliye doktorunun istediği tetkiklerin sonucunda, idrar tahlilimde (mikroskobik analiz) eritrosit 110, lökosit 446, ep..
3144 0 8290
devamı »

Femur Diafizimde Kırık Mevcut. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

Merhaba, ben 6 ay önce femur ve humerus kemiğimi kırdım. Humerustaki platinler alınacak, onunla ilgili şüphe yok. Ama femur diafizimde kırık mevcut, kaynamada herhangi bir sorun olmadığını doktordan öğrendim. Ben TSK’da, helikopter ile uçuculuk..
6606 0 4598
devamı »

15 Adımda Güçlü Zeka

Unutkanlığınız artıyor, çok şeyi kaybediyorsunuz. Daha güçlü bir zeka için bu 15 adımı mutlaka uygulayın. Kaç defa beyninizin durduğunu, çalışmadığını hissettiniz? Patrona birşey sunmanız veya yazı yazmanız gerektiğinde genellikle neden bu durum ..
8193 0 3770
devamı »

Estetikle güzelleşmenin gerçekleri

Şişkin dudaklar, yay gibi gergin kaşlar, doğallıktan uzak yapay mimikler... Sır burada değil... Uzmanlar, güzel olabilmenin hatasız, mükemmel yüz hatlarına sahip olmakla değil, kişinin yüzüne uygun ve abartılı olmayan estetik sonuçlarla sağlanabil..
2627 0 6401
devamı »

Saçlarınızı Kaç Kez Şampuanlıyorsunuz?

Eğer saç diplerinizde kepeklenme varsa, kepek şampuanı kullanmanız şart. Ama aynı zamanda röfle saçlarınızı kuruttuysa, saçlarınıza hangi şampuanı kullanırsınız? Cevap yine kepek şampuanı tabii ki. Çünkü gerçek anlamda saç kırıklarınızı onaracak b..
868 0 2516
devamı »

Gürkan kubilay diyeti,Gürkan Kubilay 3 günde kilo verme diyeti

Sizce 3 günde kaç kilo verilebilir? Ya da şöyle soralım soruyu. 3 günde verdiğiniz kilolarla yaza hazırlık yapılabilir mi? Gürkan Kubilayın şok diyetini uygulayın ve yaza istediğiniz formda girin. SABAH:1Bardak papatya çayı.örgü peynir 1tane salam 1d..
2258 0 4060
devamı »

Akut Miyeloid Löseminin Nedenleri Ve Belirtileri

Akut miyeloid lösemi kan ve kemik iliğinde meydana gelen bir kanser türüdür. Kemik iliğinde kan hücreleri üretilir. Rahatsızlığa akut denmesinin nedeni hızlı ilerleme göstermesidir. Rahatsızlık miyeloid hücreleri adı verilen beyaz kan hücrelerini etk..
8313 0 4136
devamı »