Doktor Tv Banner

alerji nasıl geçer

Alerji Belirtileri Nasil Olusur

Alerji Belirtileri Nasıl Ortaya Çıkar? Alerjik tepkide başrolleri mast hücreleri ya da bazofiller oynar. Bunlar vücuttaki yabancı maddelerle savaş- ta kullanılan dev kimyasal madde depolarıdır. Yüklerini boşaltacak tetiğin çekilme süreci şu şekilde ..
1209 0 307
devamı »

çocuk Alerjik Hastalıklarının Tedavisinde Hekim-Aile İşbirliği (Allerjik Hastalıklar)

çocukluk çağında tüm alerjik hastalıkların başarı ile tedavi edilebilmesi için hekim çocuk ve aileyi bir bütün olarak görmelidir. Her ne kadar geleneksel sağlık problemlerin yönetiminde hekim hastayı bir kitle gibi görüp “sadece hasta olan organına b..
771 0 7516
devamı »

İlaç alerjisi

Hangi ilaçlar alerjik tepki gösterebilir Hasta bunlara hassas ise pratik bakımdan her ilâç. Bir insanın, bir ilâca alerjisi olup olmadığı önceden tespit edilebilir mi ? Hayır. Bir ilâca karşı alerji teşhisi nasıl konabilir ? Hastanın özgeçmişini uz..
3525 0 7882
devamı »

Deri Alerjisi Nasil Olusur

Deri Alerjisi Nasıl Ortaya Çıkar? Deri Alerji Deri alerjilerinin çoğu topluca temas dermatiti olarak bilinir. Adından da anlaşılacağı gibi, tepkiye yol açan yabancı bir maddenin derinin dış katmanına (epidermis) temas etmesiyle başlar bütün sorun. H..
316 0 1568
devamı »