Erken Boşalmaya Karşı Çare

Erken Boşalmaya Karşı Çare
76 8 70

Erken Boşalmaya Çare ve Tıp Çözümleri

Erken boşalmanın psikolojik mi, yoksa fizyolojik mi, olduğu hep tartışılmıştır. Yapılan çalışmalar, erken boşal­manın hem psikolojik hem de fizyolojik olduğunu göster­miştir.

İktidarsızlığa Viagra ile çözüm bulunmasının ardın­dan, erkeklerin bir diğer kabusu olan erken boşalmaya da çare bulmak için çalışmalar yapılıyor. ABD’de denemeleri başarıyla sürdürülen, Amerikan Üroloji Vakfı’nm yıllık genel kurulunda tanıtılan “Dapoxetin” adlı ilaç, Johnson and Johnson (J&J) firması tarafından geliştirildi. Dapoxetin’in klinik etkilerini inceleyen bilim adamların­dan Minnesota Üniversitesi ürologu Dr. Jon Pryor, şimdi­ye dek %100 tedavisi olmayan ve çiftlerin cinsel yaşamını olumsuz etkileyen erken boşalma sorununa bu ilacın çare olabileceğini kaydetti.
ABD’deki 121 sağlık merkezinde, rastgele seçilen erkek­lere farklı dozlarda “dapoxetin” verildi. Deneyin sonucunda ilaçtan 30 miligram verilen erkeklerin boşalma sürelerinde 2.78; 60 miligram verilen erkeklerin boşalma süresinde ise 3.32 dakika uzama kaydedildi.

Dapoxetin, daha piyasaya sürülmemiştir. Amerikan İlaç ve Gıda İdaresi (FDA) ilacın onayı için gerekli incele­melerini sürdürmektedir.

Hormonal ve Psikolojik Bir Sorun

Yapılan bir deneyden bahsedelim: deney, erken boşal­ma sorunu olan ve ortalama 55 saniye içinde boşalan, 2 bin 614 erkek üzerinde yapıldı. Erkeklere, gruplar halinde, 12 hafta boyunca 30 ve 60 miligramlık gerçek ilaç ve psikolojik etkiyi ölçmek için de taklit ilaç verildi. Taklit ilaç verilen gruptaki erkekler, daha iyi performans göstereceğini dü­şünerek boşalma sürelerini 1,75 dakikaya çıkardılar. Ancak 30 miligram gerçek ilaç verilen deneklerde bu süre 2,78 dakikaya çıktı. 60 miligram gerçek ilaç verilen deneklerde, boşalma süresi ise 3,32 dakikaya çıktı. Deney sonuçları, uzun yıllardır uzmanlar arasında süregelen ‘Erken boşalma daha çok psikolojik mi, yoksa hormonal bir olay mı? tartış­masında hormonal etkinin daha fazla olduğunu savunan tıp adamlarını sevindirdi.

Medikal ilaçların iki temel fonksiyonu

1- Penise, fazla kan akışı sağlayarak daha iyi sertleş­meyi sağlar, (bazı erken boşalma durumları, sertleşememe endişesi sebebiyle meydana çıkmaktadır)

2- Kişilerde stresi azaltır.
Yapılan gözlemlerde, bir çok depresyon ilacı, yan etki olarak boşalmayı geciktirmektedir. Bunlar, Bazı selektif serotonin gerialım inhibitörleridir. SSGİ diye adlandırılırlar. SSGİ ilaçları, beyindeki serotin miktarını artırır. Bu da sinir sistemini rahatlatarak boşalmayı erteler. Ancak bu, boşalma refleksi üzerinde denetim kazandırmaz ve ilaç kesildiğinde boşalma süresi yeniden kısalır. Bu ilaçların, cinsel isteği azaltıcı yan etkileri de vardır.

Erken boşalmada kullanacağınız herhangi bir ilacın doktorunuzun tavsiye ve reçetesiyle kullanılması doğru olandır. Unutulmamalıdır ki, kullanacağınız bu ilaçların yan etkileri vardır.

Sprey ve Kremler, Erken Boşalmayı Engellemek

Boşalmayı geciktirmede kullanılan, özel olarak hazır­lanmış sprey ve kremler mevcuttur. İnternette ve sağlık ürünleri satan bir çok mağazada satışa sunulmaktadır. Bu sprey ve kremler, penisin dış kısmındaki deriyi uyuştura­rak boşalmayı geciktirir. Boşalma tüm sinir sistemini ilgi­lendiği için, lokal olarak yazınızca sinirleri uyuşturarak boşalmayı geciktir, fakat tedavi sağlamaz. Bu ilaçlar lokal uyuşturucu etkisiyle cinsel hazzı azaltmakla birlikte, eğer vajina duvarına temas ederse bölgeyi uyuşturacağından kadının orgazm olmasını zorlaştırır. Bu sprey ve kremleri penise sürdükten sonra prezervatif kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sprey ve kremleri prezarvatifin içine de süre­rek kullanabilirsiniz.

Kaygı ve depresyon, yorgunluk, sıkkınlık, kızgınlık ve tedirginlik erken boşalmaya sebep verebilir. Endişelerin giderilmesi ve psikolojik destek en iy..
849 21 240

Kapı kapı dolaşarak çare aramadan önce kilo probleminizin olup olmadığını öğrenmeniz gerekiyor.Belki kilonuz çok normal ve boş yere kendinizi üzüyor v..
470 23 511

Boşanma vakalarının %40’ı erken boşalma gibi boşalma sorunlarından kaynaklanabiliyor. Evliliklerde, büyük hayal kırıklığına ve mutsuzluğa neden ola..
197 7 506

Uzman Psikolojik Danışman Cem Keçe boşalma kontrolünün sizin elinizde olduğunu erken boşalmanın önlenebileceğini bildirdi. Ruhsal ve bedensel bütün..
412 8 667

Kategori : LUBRICANT JELLER Marka : JEOMED Ürün Adı : LONGTIME FORT GECİKTİRİCİ GEL 100 GR. Kdv Dahil ..
233 18 341

Yeni bir çalışmaya göre kemik iliği nakli ile fıstık alerjisi durumu ortadan kaldırılabiliyor. Lösemi olan 10 yaşındaki bir çocuğun aynı zamanda fı..
767 6 134

Birçok erkeğin korkulu rüyası erken boşalma sorununa çözüm yolları… Seks terapileriyle tedavi edilir. Tedavide boşalmayı belli bir süreye uzatmayı değ..
964 15 226

HIV, AIDS virüsüdür ve özellikle lise dönemlerinde korunmadan girilen bilinçsiz ve güvensiz cinsel ilişkiyle bulaşan bir hastalıktır.Genç yetişkinleri..
661 16 274

Genelde cinsel içerikli sohbetlere girilmez sorular sorulmaz içe atılır. Bunun sonucunda da cinsel içerikli rüyalar görülebilir. Rüyalar; çocukluğu..
527 25 629

Çocuğunuzun gözlerinde bir problem belirtisi gördüğünüzde hemen bir göz doktoruna götürün. Gözlerin güçlenmesi ve işlevini yerine getirmesi için uygun..
664 19 434

Anne ve bebek açısından bu tür doğumlarda bazı riskler meydana gelebilir.Son zamanlarda yaygınlaşan isteğe bağlı erken doğum ve doğum tarihinin aile v..
463 15 256

Hemen hemen bütün kadınlar hayatlarının bir döneminde vajina kokususorunu ile karşı karşıya kalabilirler ve bu durum bazen çok utaç verici olabil..
619 24 149