Erken Boşalmanın Doğal Çözümü

Erken Boşalmanın Doğal Çözümü
34 7 25

Erken Boşalmanın Önlenmesi ve Doğal Çözüm

Erken boşalmayla baş etmede bir çok yöntemin yanın­da pratik çözümleri de kullanabilirsiniz. Pratik çözümler; erken boşalmayı geciktirmeyi sağlar. Kalıcı bir tedavi yön­temi değildir.

1- Boşalma anı yaklaştığında testisler kendiliğinden yukarı doğru çekilir. Bu çekilmenin engellenmesi orgazm refleksini hızlıca geri döndürür. Bunun için yukarı çekil­mekte olan testisleri, baş ve işaret parmağıyla boğumlaya-rak aşağıya doğru çekin, boşalma hissiniz hızlıca geri döne­cektir. Bu egzersizi sıklıkla uygulayan erkeklerde boşalma­nın geciktirilmesi kolayca sağlanır.

 

2- Penetrasyon sırasında, boşalma anma yaklaşırken di­linizin uç kısmıysa üst damağa (ağız tavanına) hızlıca bastı­rarak basınç uygulayın. Bunu, dilinizi biraz kasarak yapabi­lirsiniz. Göreceksiniz ki bu boşalmanızı geciktirecektir.

3- Dikkatinizi başka bir şeye vererek zihninizi meşgul etmeye çalışın. Aşağıdakileri yapabilirsiniz.
TV izleyin.
Aklınızdan 4 işlem yapın.
100’den geri saymaya çalışın
Hafta sonu maçlarının sonuçlarını hatırlamaya, gol­lerin kimler tarafından atıldığını anımsamaya çalışın.
Benzeri bir çok yolla dikkatinizi başka şeylere verebilir­siniz.
Bunlar sizin konsantrasyonunuzu seks dışına dağıtaca­ğından erken boşalmayı geciktirecektir.

4- İlişkiden bir saat kadar önce enerji verecek yiyecekler ve enerji içeceği tüketilmesinin faydasını göreceksiniz.

5- Penis Yüzüğü (cock ring) elastiki bir plastik yüzük­tür. Penise takılarak boşalmayı geciktirir. Penis yüzüğüyle kanın geri gitmesi engellenir. Bu boşalmayı geciktireceği gibi, ereksiyonunda bir süre daha korunması sağlanmış olur.

6-Ritim ve Yön Değişikliği Yöntemi:
Penisin vajinaya giriş açısını ve ritmini (hızını, derinli­ğini) değiştirin. Bu yöntemle penisin hep aynı yönden, sü­rekli aynı hızda ve yoğunlukta uyarılmasını engelleyeceği­niz için boşalmanız gecikecektir.

8- Erkek, penetrasyonu farklı derinliklerde yaparak bo­şalmasını geciktirir ve cinsel penetrasyonu uzatarak partne­rinin daha uzun süre uyarılmasını sağlar.
Bu egzersizi, 10 defa 2-3 cm, 1 kez penisin tamamını va­jinaya yerleştirilerek yapabilirsiniz. Boşalma durumunuza göre istediğiniz derinlikte penisin vajinaya girmesini sağ­layarak uygulayabilirsiniz. Boşalma anı yaklaştığında du­run ve boşalma hissi geri dönünceye kadar bekleyin.

9- Gel-git hareketlerinde, penisin yavaşça yerleştirilip, hızlıca çekilmesi uyarılma duygularını etkiler. Erkeğe, gel­git safhasını istediği kadar uzatma imkanı verirken kadınında daha fazla uyarılmasını sağlar. Bu uygulamayla da boşalmanızı geciktirebilmeniz mümkün.

10- Cinsel ilişkide boşalmanızı geciktirmek için hiçbir çaba sarf etmeden rahatça boşalm. Boşalma sonrası açık havaya çıkın 10-15 dakika yürüyün veya 10-15 dakika ka­dar sinir sisteminizi dinlendirecek ortamda bulunun. Bu sizin ikinci defada boşalmanızı geciktirecektir.
H -Cinsel ilişki sırasında sıkça pozisyon değiştirin. Po­zisyon değiştirme dikkatinizi dağıtacağından, uyarılmanın yönünü ve hızını değiştireceğinden, erken boşalmayı gecik­tirir.

12-Çin Yöntemi I
Orgazm refleksini geri döndürmenin en iyi yollarından biri ise, işaret ve orta parmağı yan yana tutarak, anüs ile testis araşma 5-10 defa kısa ve güçlü basınç uygulanması­dır. Bu şekilde boşalma geciktirilir. Bu yöntemde 5-10 defa kısa ve güçlü basınç yerine, 10 saniye sürekli basınçta uygu­lanabilir.

13-Çin yöntemi uygulama II
Anüs ile testis arası bölgeye sürekli veya kısa aralıklı basınç yaparken, aynı anda da mastürbasyon yapılarak bu egzersizi uygulayabilirsiniz.

14-Çin yöntemi uygulama III
Partneriniz, siz gel-git yaparken işaret ve orta parmağı­nı yan yana tutarak anüs ile testis arasına basınç uygular. Bu ise erkeğin daha fazla sertleşmesini ve geç boşalmasını sağlayacaktır.

15- Jerry Kennard ‘Erkek Sağlığı’ (your guide to man’s health) kitabında boşalmayı geciktirmek için vücudun ta­mamen rahatlaması gerektiğini söylüyor. Sıcak bir duş, güzel bir masaj ve rahatlatıcı bitki çayları boşalmayı gecikti­recektir. Vücudunuzu rahatlatmak için kendinize has yön­temleri de uygulayabilirsiniz.

16- Boşalmayı geciktiren pozisyonlar.
Erkeğin pozisyonunun boşalma üzerinde etkisi vardır. Bu yüzden bazı pozisyonlarda erkek daha geç boşalır. Er­keğin üstte olduğu klasik cinsel birleşme pozisyonu boşal­manın geciktirilmesi için elverişli bir pozisyon değildir. Erkeğin altta olduğu, daha rahat edebildiği, kolay gevşeye­bildiği ve efor harcamadığı bir pozisyonda erkek erken boşalmasını daha kolay geciktirir.

17- Cinsel ilişki sırasında hedef bir sayı belirleyin mese­la 45. 45 kere gel-git gerçekleştirmek için çaba sarf edin. Kendinizi 45 sayısına erişmeye odaklayın. İnsanın doğasındaki azmin gücü, kişinin amacına ulaşmasına yardımcı olacaktır.

18- Cinsel ilişki sırasında derinden nefes alıp verin. Tüm vücudunuzun doğasını bu nefeslerle dinlendirerek boşalmanızı geciktirmek elinizdedir.

Erken boşalma sorunu yaşayan birçok erkek var. Cinselliği aktif ve canlı da olsa bu sorunla başa çıkamayabilirler. Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği ..
425 15 874

Kurtuluş Savaşı Çareleri delinetciler.net     Sarayın Çözümü / İngiliz Mandasına girmek     Aydınların Çözümü / Amerika..
681 5 791

Uzman Psikolojik Danışman Cem Keçe boşalma kontrolünün sizin elinizde olduğunu erken boşalmanın önlenebileceğini bildirdi. Ruhsal ve bedensel bütün..
899 22 280

Erkeklerin yaşamak istemediği bir durum olan erken boşalmanın başlıca etkenleri ve tedavi yöntemleri neler.. Aile Sağlığı Araştırma Derneği Başkanı..
203 11 292

Erkeklerin cinsel hayatlarındaki en büyük kabuslarından biri hiç kuşkusuz ki erken boşalmadır.Hemen her erkek hayatının bir döneminde erken boşalma so..
638 6 598

Birçok erkeğin korkulu rüyası erken boşalma sorununa çözüm yolları… Seks terapileriyle tedavi edilir. Tedavide boşalmayı belli bir süreye uzatmayı değ..
203 21 206

Cinselliği olumsuz etkileyen bu durum karşısında kadın ve erkek ne yapmalı? Ruhsal ve bedensel bütünlüğü sağlayan Tantra tekniği ile boşalma ko..
283 8 446

Karaciğer yağlanması ve hastalıklarının baş düşmanı şeker.. Bunun dışında bazı rahatsızlıklara karşı neler yapabiliriz doktor Nafiz Karagözoğlu anlatt..
636 22 384

Yatakta aceleci olmak her iki taraf için de olumsuz sonuçlar getiriyor.. Yavaş yiyin, yavaş sürün, yavaş konuşun ki kimseler yatakta erkenci olduğu..
546 16 776

Herkes kendi hazzı ve tatmininden sorumlu. Cinsellikte kilit noktalar.. Erken boşalma sadece erkeğin hatası olarak görülüyor. Bunun yanlış bir algı..
925 21 484