Doktor Tv Banner

Erken Boşalmanın Doğal Çözümü

Erken Boşalmanın Doğal Çözümü
22 0 66

Erken Boşalmanın Önlenmesi ve Doğal Çözüm

Erken boşalmayla baş etmede bir çok yöntemin yanın­da pratik çözümleri de kullanabilirsiniz. Pratik çözümler; erken boşalmayı geciktirmeyi sağlar. Kalıcı bir tedavi yön­temi değildir.

1- Boşalma anı yaklaştığında testisler kendiliğinden yukarı doğru çekilir. Bu çekilmenin engellenmesi orgazm refleksini hızlıca geri döndürür. Bunun için yukarı çekil­mekte olan testisleri, baş ve işaret parmağıyla boğumlaya-rak aşağıya doğru çekin, boşalma hissiniz hızlıca geri döne­cektir. Bu egzersizi sıklıkla uygulayan erkeklerde boşalma­nın geciktirilmesi kolayca sağlanır.

 

2- Penetrasyon sırasında, boşalma anma yaklaşırken di­linizin uç kısmıysa üst damağa (ağız tavanına) hızlıca bastı­rarak basınç uygulayın. Bunu, dilinizi biraz kasarak yapabi­lirsiniz. Göreceksiniz ki bu boşalmanızı geciktirecektir.

3- Dikkatinizi başka bir şeye vererek zihninizi meşgul etmeye çalışın. Aşağıdakileri yapabilirsiniz.

TV izleyin.

Aklınızdan 4 işlem yapın.

100'den geri saymaya çalışın

Hafta sonu maçlarının sonuçlarını hatırlamaya, gol­lerin kimler tarafından atıldığını anımsamaya çalışın.

Benzeri bir çok yolla dikkatinizi başka şeylere verebilir­siniz.

Bunlar sizin konsantrasyonunuzu seks dışına dağıtaca­ğından erken boşalmayı geciktirecektir.

4- İlişkiden bir saat kadar önce enerji verecek yiyecekler ve enerji içeceği tüketilmesinin faydasını göreceksiniz.

5- Penis Yüzüğü (cock ring) elastiki bir plastik yüzük­tür. Penise takılarak boşalmayı geciktirir. Penis yüzüğüyle kanın geri gitmesi engellenir. Bu boşalmayı geciktireceği gibi, ereksiyonunda bir süre daha korunması sağlanmış olur.

6-Ritim ve Yön Değişikliği Yöntemi:

Penisin vajinaya giriş açısını ve ritmini (hızını, derinli­ğini) değiştirin. Bu yöntemle penisin hep aynı yönden, sü­rekli aynı hızda ve yoğunlukta uyarılmasını engelleyeceği­niz için boşalmanız gecikecektir.

8- Erkek, penetrasyonu farklı derinliklerde yaparak bo­şalmasını geciktirir ve cinsel penetrasyonu uzatarak partne­rinin daha uzun süre uyarılmasını sağlar.

Bu egzersizi, 10 defa 2-3 cm, 1 kez penisin tamamını va­jinaya yerleştirilerek yapabilirsiniz. Boşalma durumunuza göre istediğiniz derinlikte penisin vajinaya girmesini sağ­layarak uygulayabilirsiniz. Boşalma anı yaklaştığında du­run ve boşalma hissi geri dönünceye kadar bekleyin.

9- Gel-git hareketlerinde, penisin yavaşça yerleştirilip, hızlıca çekilmesi uyarılma duygularını etkiler. Erkeğe, gel­git safhasını istediği kadar uzatma imkanı verirken kadınında daha fazla uyarılmasını sağlar. Bu uygulamayla da boşalmanızı geciktirebilmeniz mümkün.

10- Cinsel ilişkide boşalmanızı geciktirmek için hiçbir çaba sarf etmeden rahatça boşalm. Boşalma sonrası açık havaya çıkın 10-15 dakika yürüyün veya 10-15 dakika ka­dar sinir sisteminizi dinlendirecek ortamda bulunun. Bu sizin ikinci defada boşalmanızı geciktirecektir.

H -Cinsel ilişki sırasında sıkça pozisyon değiştirin. Po­zisyon değiştirme dikkatinizi dağıtacağından, uyarılmanın yönünü ve hızını değiştireceğinden, erken boşalmayı gecik­tirir.

12-Çin Yöntemi I

Orgazm refleksini geri döndürmenin en iyi yollarından biri ise, işaret ve orta parmağı yan yana tutarak, anüs ile testis araşma 5-10 defa kısa ve güçlü basınç uygulanması­dır. Bu şekilde boşalma geciktirilir. Bu yöntemde 5-10 defa kısa ve güçlü basınç yerine, 10 saniye sürekli basınçta uygu­lanabilir.

13-Çin yöntemi uygulama II

Anüs ile testis arası bölgeye sürekli veya kısa aralıklı basınç yaparken, aynı anda da mastürbasyon yapılarak bu egzersizi uygulayabilirsiniz.

14-Çin yöntemi uygulama III

Partneriniz, siz gel-git yaparken işaret ve orta parmağı­nı yan yana tutarak anüs ile testis arasına basınç uygular. Bu ise erkeğin daha fazla sertleşmesini ve geç boşalmasını sağlayacaktır.

15- Jerry Kennard 'Erkek Sağlığı' (your guide to man's health) kitabında boşalmayı geciktirmek için vücudun ta­mamen rahatlaması gerektiğini söylüyor. Sıcak bir duş, güzel bir masaj ve rahatlatıcı bitki çayları boşalmayı gecikti­recektir. Vücudunuzu rahatlatmak için kendinize has yön­temleri de uygulayabilirsiniz.

16- Boşalmayı geciktiren pozisyonlar.

Erkeğin pozisyonunun boşalma üzerinde etkisi vardır. Bu yüzden bazı pozisyonlarda erkek daha geç boşalır. Er­keğin üstte olduğu klasik cinsel birleşme pozisyonu boşal­manın geciktirilmesi için elverişli bir pozisyon değildir. Erkeğin altta olduğu, daha rahat edebildiği, kolay gevşeye­bildiği ve efor harcamadığı bir pozisyonda erkek erken boşalmasını daha kolay geciktirir.

17- Cinsel ilişki sırasında hedef bir sayı belirleyin mese­la 45. 45 kere gel-git gerçekleştirmek için çaba sarf edin. Kendinizi 45 sayısına erişmeye odaklayın. İnsanın doğasındaki azmin gücü, kişinin amacına ulaşmasına yardımcı olacaktır.

18- Cinsel ilişki sırasında derinden nefes alıp verin. Tüm vücudunuzun doğasını bu nefeslerle dinlendirerek boşalmanızı geciktirmek elinizdedir.

Aktif Cinsellik Herşey Yolunda Demek Değil

Erken boşalma sorunu yaşayan birçok erkek var. Cinselliği aktif ve canlı da olsa bu sorunla başa çıkamayabilirler. Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği ..
794 4 275
Erken Boşalma Kontrolü Sizin Elinizde

Uzman Psikolojik Danışman Cem Keçe boşalma kontrolünün sizin elinizde olduğunu erken boşalmanın önlenebileceğini bildirdi. Ruhsal ve bedensel bütün..
663 21 821
Erken boşalan erkeklerin ortak özellikleri!

Erkeklerin cinsel hayatlarındaki en büyük kabuslarından biri hiç kuşkusuz ki erken boşalmadır.Hemen her erkek hayatının bir döneminde erken boşalma so..
496 23 494
Erken boşalma nasıl tedavi edilir?

Birçok erkeğin korkulu rüyası erken boşalma sorununa çözüm yolları… Seks terapileriyle tedavi edilir. Tedavide boşalmayı belli bir süreye uzatmayı değ..
797 17 687
Karaciğer Yağlanmasının Sebebi Şeker Tüketimi

Karaciğer yağlanması ve hastalıklarının baş düşmanı şeker.. Bunun dışında bazı rahatsızlıklara karşı neler yapabiliriz doktor Nafiz Karagözoğlu anlatt..
314 10 108
Cinsellikte Herkes Kendi Tatmininden Sorumlu

Herkes kendi hazzı ve tatmininden sorumlu. Cinsellikte kilit noktalar.. Erken boşalma sadece erkeğin hatası olarak görülüyor. Bunun yanlış bir algı..
433 22 801
Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Seks Pozisyonları

Harika cinsel öğütlerle hamile kalmak kolaylaşacak kimsenin aklında soru işareti kalmayacak. Cinsel uyarılma ve zevkin devam ederek bir doruğa ulaş..
827 25 679
İş Yerinde Göz Sağlığı

İş yerinde sürekli masa başı işi yapanlar bilgisayar kullananların göz sağlığı tehlikede. Bu etkenler neler ve çözüm yolları nelerdir.. Çalışma hay..
660 18 665
Cinsel İşlev Yogası Nedir?

Erkeklerde görülen en belirgin cinsel sorunlardan biri de erken boşalma.Cinsel işlev yogası ile cinsellikte yaşanan sorunlar çözülür mü? Cinsel iş..
356 17 410
Erkeklerde Depresyon Nedenleri ve Çareleri

Klinik depresyon genelde kadın hastalığı olarak tanımlansa da, geçen yıl 6 milyon erkekte bu rahatsızlık tespit edilmiştir. Erken tanı ve tedavi i..
279 25 467
Obezite Hayatı Hangi Yönlerden Kısıtlıyor?

Birçok hastalığa neden olan obezite, Uyku apnesi de yapıyor. Fazla kilolular, sürekli çırpınarak uyanıyor, geceleri kabus oluyor. Obezite, cinselliği ..
871 20 489
Burun Estetiği ile Gelen Sağlık

Burun estetiği yaptırmak bazı sağlık sorunlarının aşılmasına da yardımcı olabilir. Sorunsuz nefes alabilmek gibi artıları vardır.. Burun estetiği ..
222 11 281
Akciğer Kanserinin Erken Teşhisi İçin Tomografi Gerekebilir

Vücudun diğer bölümlerine de uygulanan akciğer tarama testleri yani bilgisayarlı tomografi taramaları yıllık olarak uygulanırsa erken aşamalarda kanse..
984 20 171
Erken Menopoz Riskini Artıran Etmenler

Kadınlarda erken menopoz mutlaka ciddiye alınmalı ve durum takip edilmeli. Hangi faktörler erken menopoz sebebi? Erken menopoz bazı tedavilerin son..
564 15 641
İsteğe Bağlı Erken Doğumda Oluşabilecek Riskler

Anne ve bebek açısından bu tür doğumlarda bazı riskler meydana gelebilir.Son zamanlarda yaygınlaşan isteğe bağlı erken doğum ve doğum tarihinin aile v..
346 19 884