Doktor Tv Banner

Erkeklerde Meme Küçültme Estetik Operasyonu

Erkeklerde Meme Küçültme Estetik Operasyonu
52 0 23

Erkekler de son yıllarda burun, kalça, göğüs gibi estetik ameliyatlarını tercih etmeye başladı.. Meme küçültme estetiği de erkekler için kurtarıcı ..

Estetik müdahaleler günümüz yaşam koşullarında lüks olmaktan çıkarken, buna ilgi gösterenler arasında büyük bir payı erkekler alıyor. Acıbadem Ankara Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Birol Civelek, erkelerde meme büyümesinin (jinekomasti) oldukça yaygın olduğunu belirterek, ergen çocukların yüzde 75'inde meme büyümesi olduğuna ancak bunun ileriki yaşlarda kaybolduğuna dikkat çekerek, bazı kişilerde bu büyümenin kaldığını söyledi.

Meme büyümesinin cerrahi müdahale ile çözülebildiğini söyleyen Doç. Dr. Civelek, son zamanlarda çok popüler bir cerrahi olduğuna vurgu yaparak, "Sosyalleşmenin, refah seviyesinin artmasıyla jinekomasti erkekler için de bir ihtiyaç haline geldi. Erkeklerin son zamanlarda en çok tercih ettikleri estetik cerrahi girişimi jinekomasti" dedi.

Jinekomastide başarılı sonuçlar elde ettiklerini dile getiren Civelek, genel ya da lokal anestezi yöntemiyle ameliyatı yaptıklarını bildirdi. Botoks ve dolgu konusuna da erkeklerin ilgisinin büyük olduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Civelek, ikisinin farklı müdahaleler olduğunu ifade etti. Civelek, "Botoks besin zehirlenmesi yapan bir bakterinin toksinidir. Normalde besin zehirlenmesinde ishal olunur fakat bu bağırsaklardaki kasları felç eden bir bakteri ve toksini. Bir ilaç enjekte ediyoruz ve bunun kasları kısmen felç etmesini bekliyoruz. 2000'li yıllardan bu yana estetik girişiminde en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesi. Dolgu ise basitçe çukurları doldurmak anlamındadır. Dolguda hemen etkiyi görebiliyoruz. Önemli günlerden önce oldukça tercih edilen bir yöntem" diye konuştu.

Botoksun kullanım alanının en çok göz çevresindeki kırışıklıklar olduğunu belirten Doç. Dr. Civelek, kaş arasındaki ve alındaki kırışıklıklar için de kullanıldığını söyledi. Dolgunun ise daha çok gülme sonucu oluşan çizgiler ve kaş arasındaki çukurların yok edilmesinde kullanıldığını belirten Doç. Dr. Civelek, botoks ve dolgunun etkisinin 4-5 aydan fazla sürmeyeceğinin altını çizerek, yeni trendin geri dönüşümü olan müdahaleler olduğunu bildirdi.

Erkeklerin en çok tercih ettiği operasyonların başında burun ameliyatlarının geldiğini dile getiren Doç. Dr. Civelek, günümüz koşullarında yüz bölgesindeki botoks ve dolgunun çok talep edildiğini, göbek ve bel çevresindeki yağlanmalarda liposuction ve meme küçültme operasyonlarının en sık tercih edilenler arasında olduğunu kaydetti. Saç ekiminin de en sık tercih edilen operasyonlardan olduğunu dile getiren Doç. Dr. Civelek, erkeklerin buna ilgisinin son yıllarda oldukça arttığını belirterek, "Saç ekiminde insanların yaklaşımı da değişiyor. Son yıllardaki en popüler eğilim bir an önce sosyal yaşama dönme isteğidir. Son yılarda lokal anestezi altında saçların tek tek kafanın arka kısmından alınarak saç ekimi yapılması yöntemi oldukça tercih ediliyor" şeklinde konuştu.

Erkeklerde Meme Küçültme Estetik Operasyonu

Erkekler de son yıllarda burun, kalça, göğüs gibi estetik ameliyatlarını tercih etmeye başladı.. Meme küçültme estetiği de erkekler için kurtarıcı .. ..
353 23 290
Meme Küçültmede İz Sorunu Yaşanmayacak

İzsiz meme küçültme operasyonuyla rahatça meme küçültebilirsiniz. İri göğüslü hanımlar için sevindirici gelişmenin detayları.. Estetik sebeplerle b..
350 12 655
Göğüs Büyütmede Hawaii Yöntemi

Kadınlar estetikte en çok meme büyütme operasyonlarına başvuruyor. Son trend Hawaii stili meme büyütme.. Hawaii uçsuz bucaksız sahilleri ve muhteşe..
941 8 656
Sigara İçmek Erkeklerde Göğüs Şişkinliği Yapar mı?

Genelde uyuşturucu madde bağımlısı kişilerde görülen bu durum sigarayla kilo alan erkeklerde de görülüyor. Sigara içen erkeklerde önce karın bö..
483 21 223
Günlük Yürüyüşler Meme Kanseri Riskini Azaltabilir

Yaşlı kadınlarda her gün yürüyüş yapmak meme kanseri riskini azaltabiliyor. Tempolu düzenli egzersiz yapmak ise meme kanserinden daha fazla koruyo..
301 13 475
Kahve İçmek Göğüs Numarasını Küçültüyor

Araştırmalara göre günde birkaç fincan kahve içen kadınların göğüs numarası küçülüyor. 300'den fazla gönüllü üzerinde yapılan deneylerde bazı kadın..
223 7 664
Güzel Bir Çay İçmek İçin Püf Noktaları

Aslında çay demlemek ve ağızlara layık güzellikte olmasını sağlamak o kadar da basit değil. Çay demlemenin püf noktaları neler? Çok kolay gibi görü..
245 26 310
Erkeklerde Düşük Testosteron ve Cinsel Dürtü

Testosteron bir erkeğin cinsel dürtü ve performansını etkileyen hormondur. Düşük testosteron düzeyi cinsel tatmin ediciliği azaltır. Cinsel sorunl..
750 10 405
İşte Türkiye’nin Estetik Haritası ve Son Durumu

Hangi coğrafi bölgede en çok neremizi yaptırıyoruz işte ilginç ayrıntılar.. Haritaya göre, Ege'de göğüs büyütme ve liposuction, Akdeniz'de güneşin ..
526 10 554
Geçmeyen Öksürüğün Nedenleri ve Tedavisi

Öksürük neden hangi sebeplerden oluşur, belirtileri nelerdir? Geçmeyen öksürüğün sebepleri ve tedavi şekli nasıldır? Öksürük, aslında boğaz ve sol..
732 7 105
Öksürüğünüzü Şıp Diye Kesecek

Çikolata sevmek için bir sebep daha. Öksürük krizlerine tutuluyorsanız ve ardı arkası kesilmiyorsa çikolata etkili olabilir. ABD’li bilim adamları ..
811 12 795
Göğüs Sarkması İçin Sürekli Sütyen Takılmamalı

Araştırmaya göre sürekli sütyenle dolaşmak aksine göğüslerin sarkmasına neden olur. Yapılan yeni bir araştırma, sürekli sütyen kullanımının memeler..
178 18 299
Pürüzsüz Bir Cilt İçin Papatya Maskesi

Hanımlar cildinin ışıl ışıl olmasını sağlıklı bir görünüme kavuşmasını ister. Papatya maskesi ile bunu elde etmek çok kolay.. Cildiniz normal ya da..
767 16 460
Steroid Aşılar Karpal Tünel Sendromu İçin Geçici Bir Çözüm mü?

Steroid ilaç ve aşılar Karpal Tünel Sendromu hastalığı tedavisinin ilk aşamalarında etkili olsa da araştırmalara göre, başlangıçtan sonraki süreçte ha..
515 25 256
Uçak Gürültüsüne Sürekli Maruz Kalmak Kalbi Riske Atıyor

Sürekli hava yollarını kullanarak seyahat eden kişiler kronik yani sürekli bir biçimde uçak seslerine, gürültüsüne maruz kalıyor. Bir çalışmaya gö..
653 6 598