Erkeklerde Meme Küçültme Estetik Operasyonu

Erkeklerde Meme Küçültme Estetik Operasyonu
38 3 71

Erkekler de son yıllarda burun, kalça, göğüs gibi estetik ameliyatlarını tercih etmeye başladı.. Meme küçültme estetiği de erkekler için kurtarıcı ..

Estetik müdahaleler günümüz yaşam koşullarında lüks olmaktan çıkarken, buna ilgi gösterenler arasında büyük bir payı erkekler alıyor. Acıbadem Ankara Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Birol Civelek, erkelerde meme büyümesinin (jinekomasti) oldukça yaygın olduğunu belirterek, ergen çocukların yüzde 75’inde meme büyümesi olduğuna ancak bunun ileriki yaşlarda kaybolduğuna dikkat çekerek, bazı kişilerde bu büyümenin kaldığını söyledi.

Meme büyümesinin cerrahi müdahale ile çözülebildiğini söyleyen Doç. Dr. Civelek, son zamanlarda çok popüler bir cerrahi olduğuna vurgu yaparak, "Sosyalleşmenin, refah seviyesinin artmasıyla jinekomasti erkekler için de bir ihtiyaç haline geldi. Erkeklerin son zamanlarda en çok tercih ettikleri estetik cerrahi girişimi jinekomasti" dedi.

Jinekomastide başarılı sonuçlar elde ettiklerini dile getiren Civelek, genel ya da lokal anestezi yöntemiyle ameliyatı yaptıklarını bildirdi. Botoks ve dolgu konusuna da erkeklerin ilgisinin büyük olduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Civelek, ikisinin farklı müdahaleler olduğunu ifade etti. Civelek, "Botoks besin zehirlenmesi yapan bir bakterinin toksinidir. Normalde besin zehirlenmesinde ishal olunur fakat bu bağırsaklardaki kasları felç eden bir bakteri ve toksini. Bir ilaç enjekte ediyoruz ve bunun kasları kısmen felç etmesini bekliyoruz. 2000’li yıllardan bu yana estetik girişiminde en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesi. Dolgu ise basitçe çukurları doldurmak anlamındadır. Dolguda hemen etkiyi görebiliyoruz. Önemli günlerden önce oldukça tercih edilen bir yöntem" diye konuştu.

Botoksun kullanım alanının en çok göz çevresindeki kırışıklıklar olduğunu belirten Doç. Dr. Civelek, kaş arasındaki ve alındaki kırışıklıklar için de kullanıldığını söyledi. Dolgunun ise daha çok gülme sonucu oluşan çizgiler ve kaş arasındaki çukurların yok edilmesinde kullanıldığını belirten Doç. Dr. Civelek, botoks ve dolgunun etkisinin 4-5 aydan fazla sürmeyeceğinin altını çizerek, yeni trendin geri dönüşümü olan müdahaleler olduğunu bildirdi.

Erkeklerin en çok tercih ettiği operasyonların başında burun ameliyatlarının geldiğini dile getiren Doç. Dr. Civelek, günümüz koşullarında yüz bölgesindeki botoks ve dolgunun çok talep edildiğini, göbek ve bel çevresindeki yağlanmalarda liposuction ve meme küçültme operasyonlarının en sık tercih edilenler arasında olduğunu kaydetti. Saç ekiminin de en sık tercih edilen operasyonlardan olduğunu dile getiren Doç. Dr. Civelek, erkeklerin buna ilgisinin son yıllarda oldukça arttığını belirterek, "Saç ekiminde insanların yaklaşımı da değişiyor. Son yıllardaki en popüler eğilim bir an önce sosyal yaşama dönme isteğidir. Son yılarda lokal anestezi altında saçların tek tek kafanın arka kısmından alınarak saç ekimi yapılması yöntemi oldukça tercih ediliyor" şeklinde konuştu.

Genelde uyuşturucu madde bağımlısı kişilerde görülen bu durum sigarayla kilo alan erkeklerde de görülüyor. Sigara içen erkeklerde önce karın bölges..
810 26 443

İzsiz meme küçültme operasyonuyla rahatça meme küçültebilirsiniz. İri göğüslü hanımlar için sevindirici gelişmenin detayları.. Estetik sebeplerle b..
742 5 711

Meme küçültme, saç ektirme ve cilt operasyonlarında 2012’de kadınlardan çok estetik uzmanlarını ziyaret ettiler.. Özellikle meme küçültme ameliyatl..
649 19 734

Op. Dr. Serkan Dinar ülkemizde her estetiğin talep gördüğünü ancak karın germenin birinci olduğunu bildirdi. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerr..
976 7 467

Kadınlara kıyasla daha az görülmekle birlikte, erkeklerde de meme kanseri görülebilir. Her 100 meme kanserinden birisi erkeklerde görülür. 1993-1997 y..
210 15 168

Uzmanların son tartıştığı konulardan biri de doğumdan sonraki estetik. Şüphesiz dünya gün be gün daha kalabalıklaşıyor. Dünyanın bu yükünü kadınlar..
667 18 891

Erkekler de son yıllarda burun, kalça, göğüs gibi estetik ameliyatlarını tercih etmeye başladı.. Meme küçültme estetiği de erkekler için kurtarıcı .. ..
552 8 101

Hangi coğrafi bölgede en çok neremizi yaptırıyoruz işte ilginç ayrıntılar.. Haritaya göre, Ege'de göğüs büyütme ve liposuction, Akdeniz'de güneşin ..
669 16 428

Meme hakkında çok kapsamlı bilgilere sahip değiliz. Gelin, göğüsler hakkında detaylı bilgiler edinelim.. Kadınların yüzünü güldüren, estetik cerrah..
937 7 275

Kadınlar büyük göğüslü olmayı isteyebilir fakat bunun sağlık açısından pek çok riski de vardır. Sırt ve bel ağrıları ve kist oluşumu gibi.. Sırt ve..
277 13 436