Ereksiyon Tedavisi Ve Ereksiyon Sorununa İyi Gelen Bitkiler

Ereksiyon Tedavisi ve Ereksiyon Sorununa İyi Gelen Bitkiler
69 5 56

Her erkeğin her zaman ve bütün koşullarda yeterli ereksiyonu sağlaması beklenemez. Ruhsal gerginlikler, yorgunluk, ilişkideki problemler zaman zaman ereksiyonun başarısız olmasına sebep olabilir. Ancak ereksiyon problemi ısrarcı olursa ve cinsel birleşmeyi sık sık engellerse bir doktordan yardım alma gerekliliği var demektir. Bazı araştırmalara göre hafif ve orta derecede empotans da dahil edilirse 40-70 yaş arası erkeklerin % 70 ‘ini etkiler.


NEDENLER:
Birkaç yıl öncesine kadar impotans’ ın en büyük nedeninin psikolojik ve yaşam tarzı ile ilgili olduğu düşünülürdü. Aşırı sigara ve alkol kullanımı, bazı ilaçlar yan etki olarak ereksiyon bozukluklarına sebep olabildiği gibi son zamanlarda yapılan araştırmalarla sinirler, arterler veya toplardamarları etkileyen herhangi bir hastalığın ereksiyon bozukluğuna sebep olabileceğini göstermiştir.

Penisin içinde idrar yoluna paralel iki adet süngersi silindir vardır. Erkek cinsel açıdan uyarıldığında sinir sistemi penisi sertleşmesi için uyarır. Penise gelen kan damarları bu süngersi silindirleri kanla doldurmak için gevşerler. Bu da ereksiyonu sağlar. Eğer herhangi bir sebeple bu aşamalardan birisi engellenirse ereksiyon bozukluğu oluşur.

Bu sebepler şunlar olabilir.
Fiziksel Hastalıklar ve Bozukluklar:

Akciğer, karaciğer, kalp, böbrek, sinir, arter veya venlerin kronik hastalıkları impotansa sebep olabilir.

Özellikle şeker hastalığı gibi endokrin hastalıklar bir sebeptir.

Damar sertliği penise yeterli kanın girmesine engel olabilir.

Bazı erkeklerde testesteron (erkeklik hormonu) azalması da empotansa neden olabilir.
Ameliyat veya travma:Leğen kemiği veya omurgalardaki yaralanmalar bazen empotans sebebi olabilir.

Prostat, mesane veya rektum kanseri sebebi ile yapılan ameliyatlarda empotansa sebep olabilirler.
İlaç Tedavileri:

Antidepresanlar,  antihistamimikler,  hipertansiyon ilaçları veya prostat kanseri tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar ereksiyon bozukluğuna sebep olabilir.
Madde kullanımı:

Alkol, esrar veya diğer uyuşturucu maddelerin kullanımı ereksiyon bozukluğuna sebep olabilir.

Aşırı sigara içilmesi de penise giden arterlere zarar verebilir.

Stres, anksiyete veya depresyon:

Psikolojik bozukluklar ereksiyon bozukluğunun sebeplerinin % 10-15 ini oluşturur.

Teşhis:
Empotans tanısında en önemli şeylerden biri doktorunuza tıbbi ve seksüel hikayenizi ayrıntılı biçimde anlatmanızdır.

Doktorunuz şunları bilmek isteyecektir:
• Ereksiyon ile ilgili probleminiz ne zaman başladı?
• Ereksiyon probleminiz bazen mi oluyor yoksa sürekli mi? Hangi şartlarda problem kötüleşiyor.
• Hayatınızda ereksiyon bozukluğuna sebep olabilecek faktörler var mı? İş hayatınızda veya eşinizle ilişkilerinizde gerilimleriniz var mı?
• Ereksiyon bozukluğunu sadece eşinizle mi yaşıyorsunuz?
• Masturbasyon yaptığınızda ereksiyon yeterli oluyor mu?
• Ereksiyon esnasında ağrınız oluyor mu?
• Eşinizden tedavi olmanız gerektiğine dair bir uyarı aldınız mı?
• Ayrıca doktorunuz geçmişte geçirdiğiniz ameliyatları, ilaç, alkol, sigara veya uyuşturucu kullanıp kullanmadığınızı, yakın zamanda kilo kaybı veya alımı olup olmadığını, geçirdiğiniz ruhsal sıkıntıları bilmek isteyecektir.
Daha sonra detaylı bir fiziksel muayene yapılır.Bu muayenede boyun, göğüs, karın ve penis ve testisler ağırlıklı olmak üzere genital bölgenizi inceleyecektir.

Rektal muayene de işlemin bir parçasıdır.
Laboratuvar Testleri:Prolaktin hormon düzeyi, testesteron düzeyi, kan sayımı, kandaki kolesterol ve kan şekeri düzeylerini belirleyebilmek için laboratuvar testleri yapılır.Bunların dışında daha uzak organlarda empotansa neden olabilecek bir hastalığın var olup olmadığının tesbiti için karaciğer, böbrek ve tiroid ile ilgili bir takım testleri yapılabilir. Bazen de penisinize bir ilaç enjekte edildikten sonra oluşan ereksiyon esnasında kan akışının ölçülmesi için bir ultrason tetkiki yapmak gerekebilir.

Tedavi
Beslenme, egzersiz ve kişisel alışkanlıklar: Sigara ve alkol alımı sınırlandırılmalı, ilaç alışkanlıklarından kurtulunmalıdır. Düşük kolesterol içeren besinlerle beslenmeli ve kolesterol düzeylerinizi takip etmelisiniz. Egzersiz empotans için risk faktör olabilecek kalp-damar hastalıklarının önlenebilmesi için çok önemlidir.
İlaç Tedavileri:

Son zamanlarda oldukça iddialı olarak piyasaya çıkan birtakım ilaçlar ereksiyon konusunda yardımcı olabilmektedir. Ancak kişilere normal ereksiyon yeteneğini kazandırmadıkları akıldan çıkarılmamalıdır. Birkaç yıl önce piyasaya çıkan ve tüm dünyada sansasyon yaratan sildenafil, verdenafil, tadalafil etken maddeli ilaçların penis içindeki kan dolaşımını arttırdığı ve ilişkiden 30 dk önce alındığında ereksiyonu sağlayarak hastaların % 80 inde etkili olduğu iddia edilmektedir.

Ancak bazı yan etkileri vardır. Hastaların % 10 unda ilişkiden saatler sonra dahi devam eden yüz kızarması, %17 sinde baş ağrısı şikayetleri bildirilmiştir.Mide yanmaları ve görme bozukluğu da rapor edilmiştir. Ender vakalarda 3 saat kadar süren ereksiyon oluşmuştur.

Bu ilaçları anginası veya kalp-damar rahatsızlıkları olan kişiler kullanmamalıdır.Bu ilaçlar nitrogliserin içeren ilaçlar (monoket, monolong, isordil gibi) ile birlikte alınmamalıdır. İlgili uzmanın muayenesinden sonra ancak reçete ile alınabilirler.
İntauretral Tedavi: İdrar yaptıktan sonra bir aplikatörle idrar yoluna konulan küçük fitillerdir.

Fitil uygulandıktan sonra kolay çözünebilmesi için penis hafifçe ovalanır. Penis içindeki kan dolaşımını arttırarak etki eder.Başarı oranının % 40’ lara yakın olduğu rapor edilmiştir. En sık görülen yan etkileri penis, testisler, idrar yolunda ağrı duyulmasıdır (kullananların yaklaşık yarısında görülür).

Nadiren idrar yolunda kanama, tansiyon düşmeleri, sersemlik ve bayılma görülebilir. İlişkide bulunulan eşin vajeninde yanma hissi yaratabilir. İlişkide bulunulan eş hamile ise kesinlikle kullanılmamalıdır. Prostoglandin allerjisi olanlar, lösemi ve orak hücreli anemi hastaları kullanmamalıdır.
Enjeksiyon Tedavisi: Süngersi tabaka yanından penise enjekte edilen bir takım ilaçlarla 15 dakika içinde yarım saat sürecek bir ereksiyon sağlanabilir. Enjeksiyon küçük iğnelerle yapılır. Enjeksiyon yerinde ağrı, morarma, tansiyon yükselmesi, baş ağrısı, sersemlik gibi yan etkileri vardır.
Pompa Tedavisi: 1900 yıllarında keşfedilmiş basit bir pompa ile penis içindeki kan akışı arttırılarak ereksiyon sağlanır. Pompa kullananların % 80 i sonucun tatmin edici olduğunu söylemektedirler.

Penil Protezler: Oldukça pahalıya malolan bu yöntemde penise yerleştirilen protez ile ereksiyon sağlanmaktadır. Hasta istediği zaman ereksiyonu sağlayabilir. Çeşitli tipleri mevcuttur. Bazılarında penis sürekli ereksiyonda kalır. Bazılarında ise ilişkiden sonra yumuşama sağlanabilir. Cerrahi bir işlem gerektirir. Uygulanan hastaların % 80’ i olumlu sonuç almıştır.

Cinsel yaşantınızda zorluklar mı çekiyorsunuz ? Doğanın faydalı bitkileri yanı başınızda…Birçok erkek cinsel yaşamında ereksiyon olmakta veya ereksiyonlarını sürdürmekte bazen sorunlar yaşamaktadır. Ancak bu sorunlar sık olarak yaşandığında özgüveni etkilemekte ve tatmin edici bir cinsel yaşama engel olmaktadır.İşte ereksiyon sorunana çözüm getireecek doğal yöntemler;

EREKSİYON SORUNLARI
Doktorlar ve psikologlar kısa bir süre öncesine kadar, ereksiyon güçlüğü vakalarının yüzde 90’ının psikolojik olduğuna ve ereksiyon zorluğu çeken erkeklerin tek ihtiyaçlarının kendilerini yeterince uyaracak bir partner olduğuna inanıyorlardı. Şimdi ise uzmanlar birçok ereksiyon güçlüğü vakasının altında damar tıkanıklığı alkol ve uyuşturucu kullanılırlığı, sigara ve prostat ameliyatı gibi fiziksel nedenler yattığı konusunda fikir birliği içindeler.
Peki bir erkek ereksiyon sorunlarının altında fiziksel mi yoksa ruhsal mı nedenler yattığını nasıl anlayabilir. Prof. Andrew weil’in posta pulu yöntemi harika bir yöntem. Bu yöntem, vücut faliyetleri normal bir erkeğin her gece uykusunda kendiliğinden ereksiyon olması temeline dayanıyor.
Bu testi yapmadan önce bir şerit posta pulunu yatmadan önce penisinize sarıyorsunuz. Eğer kalktığınızda şerit sağlamsa gece boyunca ereksiyon olmamışsınız demektir ve bu da sorununuzun büyük bir ihtimalle fiziksel olduğunu gösterir.
Diğer taraftan eğer uyurken ereksiyon olduysanız, ki bunu posta pulu şeridinin yırtılmasından anlayabilirsiniz organınızın işlevleri normal demektir. Bu durumda da sorununuz büyük olasılıkla psikolojik demektir.
İktidarsızlık, penisin sertleşmemesi ya da serliğini cinsel ilişki ya da boşalmaya yetecek kadar koruyamamasıdır. Bu konu hakkında konuşmak için her ne kadar isteksiz bile olsalar, batılı erkeklerin büyük bir kısmı bir kez bile olsa ereksiyon sorunu yaşamıştır. Bunlardan bazıları ilaç kullanmış bazıları ise mutluluk çubuğu taktırmışlardır.

Bu konudaki en son yaklaşım, kendi kendine prostaglandin E hormonu enjekte etmektir. Bu yöntem birkaç dakika içinde, 90 dakika süren bir ereksiyon hali sağlamaktadır.
EREKSİYON SORUNLARINA KARŞI YEŞİL ECZANE
Organınıza iğneler saplamaya başlamadan önce aşağıda bahsedilen bitkileri denemenizde yarar görüyorum.
BAKLA(vicia faba): Bakla Parkinson hastalığının tedavisinde sıklıkla kullanılan L-dopa adlı bileşik açısından zengin bir kaynaktır. Yüksek dozlarda L-dopa, priapizme yani herhangi bir seksüel uyarı olmadığı halde sürekli ve acı verici bir ereksiyon haline neden olabilmektedir.250-450 miktar arasında bir miktar bakla, yeterince güçlü bir ereksiyon için gerekli L-dopa miktarını sağlayabilir.

 

KADİFE FASÜLYESİ(mucuna): Yıllarca önce Panama’da çalışırken birçok kişiden kadife fasülyesi ya da öküzgözü fasülyesinin afrodizyak olduğunu duymuştum. O zamanlar bu fasulyenin en az bakla kadar, hatta beklide bakladan daha yüksek L-dopa içerdiğini biliyordum.
ANASON(pinpinella anisum): Anason bazı östrojenik birleşikler içerir ve bu nedenlede ereksiyon sorunuyla pek bir ilgisi yokmuş gibi gelebilir. Östrojenik kadınlık hormonudur ve bazı bitkiler vücutta östrojen hormonu gibi iş gören maddeler içerirler.

TARÇIN(Cinnamomum): Chicoga koku ve tat araştırma Merkezi Müdürü Dr. Alan Hisrch, tıp enerjileriyle yaptığı bir deneyde, öğrencilerin çeşitli kokulara verdikleri tepkiyi ölçmek için penislerine ölçüm cihazı bağlamıştır. Tarçınlı bir kurabiye koklatıldığında, penise çok daha fazla kan gittiği gözlenmiş ve bu nedenle tarçının ereksiyona en güçlü olduğunu ileri sürmüştür.

ZENCEFİL(Zingiber officinale): American Journal of Chinese Medicine dergisinde yayınlanan ‘Arap usulü ilaçlarda kullanılan bitkisel Afrodizyaklar üzerine bir araştırma’ adlı makalede, bazı Suudi bilim adamlarının zencefil özütünün sperm sayısını ve hareketliliğini önemli ölçüde arttırdığı görüşlerine yer verilmiştir.

YULAF(Avena sativa): Yabani yulafla beslenen aygırların daha canlı ve daha şehvet düşkünü olduğu varsayılır. Yapılan bazı arştırmalar yulafın insan türünün örneklerinde de cinsel uyarıcı etkisi olduğunu göstermektedir.

KURT KİRAZI(Lycium chinese): Kurt kirazı yaşlı bir adamın vücudundan genç bir kurt çıkarabilir mi? Yapılan bir araştırmada 50 günde gram, kurt kirazı verilen 59 yaşının üzerindeki erkeklerde, testesteron seviyesinin hatırı sayılır derecede yükseldiği görülmüştür.

YABANİ EBEGÜMECİ(Sida cordifolia): halk arasında enersiyonu güçlendirmesiyle ün salmıştır. Bu btkinin içerdiği uyarıcı bileşik, efedrindir. Yabani ebegümeci 1 milyonda 850 efedrin içerir ki bu da ereksiyonda neden kullanıldığını açıklamaya yeterlidir.

ÇEŞİTLİ BİTKİSEL YAĞLAR: Ereksiyon sorunu için aromaterapistler genelde birkaç damla adaçayı yasemin ve gül yağınıbitkisel biy yağın içinde karıştırarak, elde ettikleri karışımla vucut yağı yapılmasını öneriyorlar.

Brezilya’da bulunan gezgin örümceğin (muz örümceği) zehrinin ereksiyon problemi yaşayan erkekler için yeni bir umut olabileceği açıklandı. Her y..
535 13 891

4 saatten fazla süren ereksiyon penise zarar verir ve ağrı yapar.   Bu hasar sonucunda cinsel yetmezlik görülmeye başlar. Balon çocuk tedavi..
918 23 388

Günde 1 bardak nar suyu içmek erkeklerin cinsel gücünü arttırıyor Araştırmaya katılan ve ereksiyon sorunu çeken 21-7..
854 12 610

Diş eti sorunları olan erkekler daha sık ereksiyon sorunlarıyla karşılaşıyor. İlk iş olarak ağız ve diş bakımı yaptırılmalı.. İnönü Üniversitesi'nd..
516 22 763

Cinsel ilişki sırasında korunma amaçlı kullanılan kondom, ereksiyon halindeki penise vajinayla temas öncesinde takılmalı.. Prezervatif (kondom), d..
810 23 135

Seksten önce dondurma yenilmemeli peki seksle ilgili nelerden kaçınmalıyız? Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği Onursal Başkanı Cem Keçe, cinselliğin m..
976 13 571

Her 100 Türk erkeğinin neredeyse 70’inde cinsel fonksiyon bozukluğu var. Bu sorun günümüzde 40 yaş altı genç erkeklerde de görülüyor. Cinsel sorunları..
507 26 103

Cem Keçe, erkeklerde penis kalkmasında yaşanan sorunları ve detayları anlatıyor.. Erkeklerin birçoğunun korkulu rüyası olan sertleşme sorunu, en sı..
922 14 256

“Kişi ereksiyonu ya hiç sağlayamaz ya da ilişkiye girebilecek kadar sürdüremez” İlaç tedavisi sertleşmeyi etkiliyor Uzun süreli ilaç tedavisi gören e..
359 9 792

Menopozun erkek versiyonu andropozdur. Belirtiler testosteron hormonu düşmesiyle ortaya çıkar. Kadınlarda da östrojen düşmesiyle yaşanmaktadır. Er..
730 24 301

İktidarsızlıkla baş edemeyen erkekler ilaç kullanmak istemiyorsa diğer seçenekler de mevcut. Şok dalga tedavisinin ayrıntıları.. Akdeniz Üniversite..
362 12 640

Tek soru ve cevaplar erkeklerin cinsel sorunları tespit edilebilir. Letonya'nın başkenti Riga’da Bayer tarafından yapılan uluslararası basın konfer..
356 10 529