Doktor Tv Banner

Dr.feridun Kunak Kas Tutulmasi Ve Spazm İçin Lapa Önerdi

DR.FERİDUN KUNAK KAS TUTULMASI VE SPAZM İÇİN LAPA ÖNERDİ
86 0 29

Kanal 7'de yayınlanan İkbal Gürpınar'ın sunduğu ikballe şifalı yemekler proğramına konuk olan Dr.Feridun Kunak Dr.Ömer Coşkun ile birlikte izleyicilerden gelen soruları cevapladı.Telefonla katılan bir izleyicinin kas tutulması,kas spazmı için ne yapılması gerekir şeklindeki soruyu şöyle cevapladı.

Kas tutulması ve spazm için bir avuç kepek,bir tutam tuz ve bir avuç kırkkilit otu kaynamakta olan suyun içerisine atılarak lapa haline getirilir.hazırlanan lapa cildi yakmayacak şekilde ağrıyan kasların bulunduğu bölgeye sürülerek sarılır.Lapa soğuyana kadar bu bölgede kalır.Daha sonra spazm olan bölge ozon yağı ile ovulur.Ozon yağı bulunamadığı takdirde bunun yerine defne yağı,biberiye yağı veya susam yağı kullanılabilir.Bu yağlar masaj yapılarak ağrıyan bölgeye iyice yedirilir.

Dr.Ömer COŞKUN ise konu ile ilgili olarak kas tutulması yaşayan hastaların doktorun verdiği ilaçlara ek olarak besin takviyesi niteliğinde Arslanpençesi tableti veya zerdeçal tabletini sabah bir akşam bir olmak üzere kullanabileceğini belirtti.

Ağrı Kesici Bitkiler ve Özellikleri

Süpürge otu bitkisi ağrıyı şıp diye kesiyor. Dulaptal otu, dişbudak bitkisi, deve dikeni, deniz üzümü ve mayasıl gibi birçok bitki sağlığı olumlu olar..
627 25 403
Egzamayı Algılamak ve Onunla Başa Çıkmak

Egzama bir tür cilt hastalığıdır ve bazı kozmetik ürünlerle tedavisi mümkün olabilir. Kozmetik ürünleri egzamayı daha kötü getirebilir fakat makya..
704 14 855
Kış Depresyonuna Adım Adım Çözüm

Uzman psikolog Eyüp Yeniyıldız kışın yaşanan depresyona karşı neler yapabileceğimizi anlatıyor. Siz de önerilere uyun depresyona veda edin.. Uzman ..
419 7 697
Hasta Gibi Görünerek Eylem Yaptılar

Meksiko’da bir grup çevreci hava kirliliğini bu şekilde protesto etti. Kirliliğin organlarını getirdiği hali boyalarla vücutlarına yansıttılar.. Me..
535 19 318
Kemik Erimesine Karşı Doğal Çareler

Op. Dr. Adnan Bağrıaçık menopoz döneminde kadınlarda yaşanan osteoporoz yani kemik erimesi tedavisi için 3 doğal tedavi şeklini açıkladı.. Uzmanlar..
670 19 850
Ana öğünlerde atıştırmayın

Alınan besinlerin öğünlere dağılımı ne kadar dengeli olursa, metabolizma da o kadar düzenli çalışıyor.Alınan besinlerin öğünlere dağılımı ne kadar den..
501 10 405
Kalp Krizini Tetikleyen Nedenler

Soğuk hava kalp krizinin baş nedenlerinden biri.. Göğüs ağrısı şikayetiyle başlayan rahatsızlık kalp krizine kadar varabilir. Kalp hastalarının soğ..
519 17 385
Zitromax Antibiyotiği Nelere Zarar Veriyor?

Zitromax isimli ilacın kaldırılması gündemde çünkü sağlığa ölümcük zararları olabileceği savunuluyor. Kalp ritmine karşı oldukça tehlikeli.. Amerik..
756 13 176
Ebegümeci Faydaları Nelerdir ?

Nisan ve temmuz aylari arasında, çoğunlukla parlak sarı, nâdiren beyaz renkli çiçekler açan bir veya çok senelik otsu bitkilerdir. Çiçekleri tek başla..
756 19 646
Bazı Çocuklarda Otizm Riski Daha mı Fazladır?

Otizm tanısı bazı çocuklarda genetik silme bozukluğu ile paralel olabilir. Gelişimin gecikmesi ve sosyal bozukluklar otizmin özellikleridir fakat ..
348 23 541
Obezitenin Neden Bir Gen mi?

Yiyecek tüketimi normal bile olsa bazı insanlar genlerinden dolayı kilo almaya meyillidir. Bazı obezite vakalarında gen etkisi görülmektedir. Açlı..
498 13 484
Sütün Faydası Saymakla Bitmiyor

Beslenme ve Diyetetik uzmanları son yaptıkları araştırmalarda sütün yeni faydalarını keşfettiler. Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Prof. Dr. Neriman İnan..
823 5 849
Cep Telefonları Beyni Olumsuz Etkiliyor

Beyin tümörlerini tetikleyen kansere yol açabilen baz istasyonu ve cep telefonu alanlarından mümkün olduğunca uzak durulmalı.. Namık Kemal Üniversi..
779 12 158
Beyin Tümörünün Sebebi Olabilir mi?

Türkiye’de çok yaygın bir şekilde baz istasyonları kuruluyor ve var. Peki beyin tümörünün sebebi baz istasyonları olabilir mi? Namık Kemal Üniversi..
571 23 691
Vazelin Kullanımı Vajinal Enfeksiyon Sebebi mi?

Vajinal vazelin kremler kadınlarda bakteriyel vajinozis olarak adlandırılan bir enfeksiyona neden oluyor. Bu durumun, bakteriyel vajinozis ve cins..
808 14 441