Doktor Tv Banner

Döllenmede Ve Tüplerde Sorun Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

Döllenmede ve Tüplerde Sorun Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?
76 0 58

İyi günler, benim sorum, ovülasyon testlerinde çift çizgiyi yakaladım. 3 aydır bu yumurtlamanın olduğunu göstermektedir. Yumurtlama oluyor, onda bir sorun yoksa hamile kalamamamın nedeni döllenmede sorun ya da tüplerle ilgili bir sorun olduğunu mu göstermektedir?.


Op.Dr. Seval Taşdemir Cevabı:

Bu test kandaki hormon değerini göstermektedir. Yumurtlamanın olduğunu, tüplerde veya döllenmede bir problem olup olmadığını göstermez. Bu sebeple doktor kontrolüne gitmelisiniz. Rahim filmi, eşinize spermiogram, adetin 3. günü hormon testi ve uultrason muayenesi gereklidir.Kaynak: Hastane.com.tr Sorusu

Kalp Krizi Geçirirken Yaşanan Belirtiler

Kalp krizi geçirdiğimizi veya birinin geçirdiğini nasıl anlarız? Kalp krizinin olası belirtileri.. Her insan kalbini günlük çalışma temposuna göre ..
286 10 592
Evlenmeden Önce Bu Soruları Kendinize Sorun

Uzman Psikolojik Danışman Tunç Tataker evlilik konusunda kendimizi kandırmamamız gerektiğini bildirdi. Evliliklerde çoğu zaman farkında olmadığımız..
490 24 729
Dış Gebelik Nasıl ve Neden Oluşur?

Dış gebelik nedir, nedenleri, belirtileri ve sonucunda neler gelişir uzmanından öğrendik. Her anne adayının heyecanla beklediği adet gecikmesi ve g..
473 20 666
Kadınlarda Koltuk Altı Terlemesi

Sadece %2 oranındaki kadınlarda koltuk altı terlemesi görülmüyor. Maalesef bu durum kaçınılmaz. Peki nasıl önlem alabiliriz? Bristol Üniversitesi’n..
712 18 226
İş Hayatında Üstlerle Nasıl Geçinmeliyiz?

Müdürümüze karşı nasıl bir tutum içinde olmalı hangi diyaloglara girmeliyiz? İş hayatındaki sıkıntılar veya sorumsuzluklar bahanelerle anlatılır. M..
856 10 188
Sağlam Bir Anne-Çocuk İlişkisi Kurun

Çocuklarınızla sağlam ve temeli olan ilişkiler kurun. Arkadaşlarını iyi tanıyın, zevk ve yeteneklerini iyi bilin.. Her anne baba çocuğunun kimlerl..
209 13 694
Biberon İle Beslenmede Annelere Öneriler

Bebeğiniz sütünü sıvı mamasını suyunu biberondan içiyorsa biberonlar hakkında bilgilenmeniz gerekir. Cam mı plastik mi biberon seçilmeli? Plast..
917 11 160
Cerrah Seçimi Nasıl Yapılabilir ve Bunun Önemi

Ameliyatımıza girecek olan cerrahı seçebilir miyiz, bunun önemi nedir? Bir cerrahi operasyondan önce verilmesi gereken önemli kararlar sizi bekliyo..
463 16 648
Diş çürüğü hakkında bilmedikleriniz

Dişler neden ve nasıl çürür? Dişimizin çürüdüğünü nasıl anlarız? Çürükleri nasıl önleyebiliriz? Diş çürükleri nasıl tedavi edilir, dolgu yöntemleri ne..
794 22 747
Hamilelikle İlgili Anahtar Konular

Çocuk yapmadınız veya çocuğunuz olmuyor ve eşinizle bunu çok istiyorsunuz. Gebe kalmadan önce konuşmanız gereken konular var.. Tüm yaşıtlarınız çoc..
686 19 544
Bebeğiniz Doğduktan Sonra Ailenizde Değişenler

Tüm zamanınız bebeğinize mi ayrılacak, hayatınız beklenmedik yollardan değişecek mi? Bir aileye gelen bebekle birlikte neler değişir nasıl davranı..
347 22 774
Tüp Bebek Tedavisinde İlk Sıralardayız

Başka ülkelerden bile gebelik şansı için ülkemize gelenler var. Tüp bebek tedavilerinde yakaladığımız başarılın meyvelerini alıyoruz..Prof. Dr. Bülent..
870 9 677
KOAH Hastalığı Nasıl Anlaşılır, Nedenleri Nelerdir?

KOAH ciddi bir hastalık. Öksürükle başlar sonu ölüme bile varabilir. Peki belirtileri, nedenleri ve tedavisi nasıldır? * KOAH hastalığı nasıl anlaş..
695 17 443
Gebelikte Doğru Emniyet Kemeri Kullanımı

Yanlış veya hatalı takarsanız bebeğe zarar verebilir. Emniyet kemeri gebelikte nasıl takılmalı işte püf noktaları.. Araçlarda mutlaka takılması ger..
454 10 153
Olumlu Düşüncelere Gitmek Bizim Elimizde

Psikolog ve nörologların ortak düşüncesine göre pozitif düşünce bizim elimizde. Herhangi bir durumda aklınıza hemen negatif düşünceler geliyorsa zi..
595 6 363