Doktor Tv Banner

Döllenmede Ve Tüplerde Sorun Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

Döllenmede ve Tüplerde Sorun Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?
63 0 33

İyi günler, benim sorum, ovülasyon testlerinde çift çizgiyi yakaladım. 3 aydır bu yumurtlamanın olduğunu göstermektedir. Yumurtlama oluyor, onda bir sorun yoksa hamile kalamamamın nedeni döllenmede sorun ya da tüplerle ilgili bir sorun olduğunu mu göstermektedir?.


Op.Dr. Seval Taşdemir Cevabı:

Bu test kandaki hormon değerini göstermektedir. Yumurtlamanın olduğunu, tüplerde veya döllenmede bir problem olup olmadığını göstermez. Bu sebeple doktor kontrolüne gitmelisiniz. Rahim filmi, eşinize spermiogram, adetin 3. günü hormon testi ve uultrason muayenesi gereklidir.Kaynak: Hastane.com.tr Sorusu

Kalp Krizi Geçirirken Yaşanan Belirtiler

Kalp krizi geçirdiğimizi veya birinin geçirdiğini nasıl anlarız? Kalp krizinin olası belirtileri.. Her insan kalbini günlük çalışma temposuna göre ..
728 24 309
Evlenmeden Önce Bu Soruları Kendinize Sorun

Uzman Psikolojik Danışman Tunç Tataker evlilik konusunda kendimizi kandırmamamız gerektiğini bildirdi. Evliliklerde çoğu zaman farkında olmadığımız..
240 24 554
Dış Gebelik Nasıl ve Neden Oluşur?

Dış gebelik nedir, nedenleri, belirtileri ve sonucunda neler gelişir uzmanından öğrendik. Her anne adayının heyecanla beklediği adet gecikmesi ve g..
706 24 817
Kadınlarda Koltuk Altı Terlemesi

Sadece %2 oranındaki kadınlarda koltuk altı terlemesi görülmüyor. Maalesef bu durum kaçınılmaz. Peki nasıl önlem alabiliriz? Bristol Üniversitesi’n..
803 12 151
İş Hayatında Üstlerle Nasıl Geçinmeliyiz?

Müdürümüze karşı nasıl bir tutum içinde olmalı hangi diyaloglara girmeliyiz? İş hayatındaki sıkıntılar veya sorumsuzluklar bahanelerle anlatılır. M..
500 5 196
Sağlam Bir Anne-Çocuk İlişkisi Kurun

Çocuklarınızla sağlam ve temeli olan ilişkiler kurun. Arkadaşlarını iyi tanıyın, zevk ve yeteneklerini iyi bilin.. Her anne baba çocuğunun kimlerl..
527 20 846
Biberon İle Beslenmede Annelere Öneriler

Bebeğiniz sütünü sıvı mamasını suyunu biberondan içiyorsa biberonlar hakkında bilgilenmeniz gerekir. Cam mı plastik mi biberon seçilmeli? Plast..
707 13 608
Cerrah Seçimi Nasıl Yapılabilir ve Bunun Önemi

Ameliyatımıza girecek olan cerrahı seçebilir miyiz, bunun önemi nedir? Bir cerrahi operasyondan önce verilmesi gereken önemli kararlar sizi bekliyo..
611 4 704
Diş çürüğü hakkında bilmedikleriniz

Dişler neden ve nasıl çürür? Dişimizin çürüdüğünü nasıl anlarız? Çürükleri nasıl önleyebiliriz? Diş çürükleri nasıl tedavi edilir, dolgu yöntemleri ne..
453 24 887
Hamilelikle İlgili Anahtar Konular

Çocuk yapmadınız veya çocuğunuz olmuyor ve eşinizle bunu çok istiyorsunuz. Gebe kalmadan önce konuşmanız gereken konular var.. Tüm yaşıtlarınız çoc..
721 24 548
Bebeğiniz Doğduktan Sonra Ailenizde Değişenler

Tüm zamanınız bebeğinize mi ayrılacak, hayatınız beklenmedik yollardan değişecek mi? Bir aileye gelen bebekle birlikte neler değişir nasıl davranı..
916 16 454
Tüp Bebek Tedavisinde İlk Sıralardayız

Başka ülkelerden bile gebelik şansı için ülkemize gelenler var. Tüp bebek tedavilerinde yakaladığımız başarılın meyvelerini alıyoruz..Prof. Dr. Bülent..
302 19 371
KOAH Hastalığı Nasıl Anlaşılır, Nedenleri Nelerdir?

KOAH ciddi bir hastalık. Öksürükle başlar sonu ölüme bile varabilir. Peki belirtileri, nedenleri ve tedavisi nasıldır? * KOAH hastalığı nasıl anlaş..
785 11 286
Gebelikte Doğru Emniyet Kemeri Kullanımı

Yanlış veya hatalı takarsanız bebeğe zarar verebilir. Emniyet kemeri gebelikte nasıl takılmalı işte püf noktaları.. Araçlarda mutlaka takılması ger..
702 6 578
Olumlu Düşüncelere Gitmek Bizim Elimizde

Psikolog ve nörologların ortak düşüncesine göre pozitif düşünce bizim elimizde. Herhangi bir durumda aklınıza hemen negatif düşünceler geliyorsa zi..
764 15 632