Doğal Yüz Bakım Tedavileri

Doğal Yüz Bakım Tedavileri
49 5 50

Evde elinizin altında bulunan gıdalar ile kendi kendinize cilt bakımı uygulayabileceğinizi duyunca şaşıracaksınız. Artık pahalı ve çoğu zaman ile yaramayan yüz maskelerine para harcamak yok . Evinizdeki doğal maddeler ile sizde kendinize %100 doğal cilt bakımı uygulayabilirsiniz.

Avokado
Yağ bakımından zengin olan avokado vitamin ve potasyum deposudur. Avokado yağı genellikle cilt bakım ürünlerinin içerisinde yer almaktadır. Bu yağın yaşlanmaların etkilerini geciktirici özelliği vardır. Evde mutfağınızda bir avokadoyu tamamen ezin ve ardından yüzünüze uygulayın. 15-20 dakika sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın.

Salatalık
İyileştirici etkisi ile bilinen salatalık rahatlatıcı ve yumuşatıcı etkisi olan harika bir maske olabilir. Salatalık maskesini gözlerinize ve cildinize uygulayabilirsiniz. Ayrıca salatayı püre haline getirerek de cildinize bakım uygulayabilirsiniz. Salatalık cildiniz nemlendirir ve yumuşamasını sağlar.

Muz
Potasyum bakımından zengin olan muz kuru ciltler için yüz maskesi olarak kullanılabilir. Ezdiğiniz muzun içerisinde biraz yoğurt ve bir yumurta beyazını karıştırın. Karşımı yüzünüze uygulayın. Ardından 15-20 sonra cildinizi ılık su ile durulayın.

Yumurta
Yumurta gözeneklerin kapatılmasına ve yüzdeki ince çizgilerin azaltılmasına yardımcı olur. Yüz maskeniz için yumurtanın sarısını alın ve yüzünüze uygulayın. Ardından 15 dakika sonra cildinizi ılık su ile durulayın. Nemlendirici bir maske için yumurtanın içerisinde bal, zeytinyağı da ekleyebilirsiniz.

Bal
Bal cildi yumuşatması ve antibakteriyel etkisi ile bilinir. Bal nemlendiricilerde, cilt temizleme ürünlerinde sık olarak kullanılan doğal bir maddedir. İlk olarak sıcak su ile ıslattığınız bir havluyu yüzünüze uygulayarak gözenekleriniz açın. Ardından cildinize balı uygulayın ve 15-20 dakika kadar bekledikten sonra cildiniz durulayın.

Kivi
Kivi C vitamini bakımından zengin bir meyvedir ve cildi tazelemeye yardımcı olur. Kiviyi ezdikten sonra yüzüne uygulayabilirsiniz. Nemlendirici etkisi bulunan kivi cildinizin yumuşamasına ve pürüzsüz olmasına yardımcı olacaktır.

Limon
Limon ciltteki ölü derinin temizlenmesi için kullanılır. Limon yağlı ciltler için idealdir. Limon maskesi için yarım limon suyu ile yumurta beyazını iyice karıştırın. Karışımı gözlerinizde uzak tutarak yüzünüze uygulayın. Eğer isterseniz maskesi gece boyunca yüzünüzde bırakabilirsiniz. Bununla birlikte eğer hızlı bir tedavi istiyorsanız 15 dakika da yeterlidir.

Ananas
Ananas içerdiği doğal enzimler sayesinde cildinizin temizlenmesine yardımcı olur. Ananası ezerek cildinize uygulayabilirsiniz.

Karpuz
Karpuz yağlı cilt problemi olan kişiler için ideal bir maskedir. Yüzünüzü kaplayacak kadar karpuzu ezin ve gözleriniz hariç yüzünüze maskesi 15 dakika kadar uyguladıktan sonra ılık su ile cildinizi temizleyin. Ardından cildinize nemlendirici sürebilirsiniz.

Kalıcı akne salgınları çabucak sap güven can sıkıcı ve utanç verici hem de cilt hastalıkları vardır. Hat cilt bakım koridorda raflarında bu kafa karış..
153 26 287

Doğal ürünlerle cilt bakımı yapmayı öğrenin. Ciltte oluşan güneş lekelerinden kurtulmak için hangi doğal malzemeleri kullanabiliriz?  Bu doğal..
765 10 783

Saçınız özellikle nemli havalarda elektriklenip kabarıyor, bir türlü şekle giremiyor mu? Saç bakım uzmanından elektriklenmeye karşı özel bakım önerile..
409 9 487

Sağlıklı saç ve cilde sert kimyasallar uygulamaya gerek yok. Doğal yoldan güzel görünmek de mümkün.   Parlak ve taze bir yüz için üzüm tanel..
261 14 516

İmplant daha estetik ve daha doğal bir görünüm sağlar. İmplant uygulamaları sağlıklı bir ağız yapısı ve güzel gülüşlere ulaşabilmek için fonksiyon, es..
663 26 378

Saç bakım salonlarının popüler bakımlarından biri olan keratin bakımı daha düz, parlak ve sağlıklı saçlara kavuşturuyor. Keratin, saçınızdaki doğa..
971 11 780

İmplant daha estetik ve daha doğal bir görünüm sağlar. İmplant uygulamaları sağlıklı bir ağız yapısı ve güzel gülüşlere ulaşabilmek için fonksiyon, es..
814 15 136

Doğal Varlık Nedir? Doğal varlıklar;insan elinden çıkmayan, kendiliğinden yada doğal yollarla(rüzgar,güneş,sıcaklık farkları) oluşan varlıklardır. doğ..
394 10 716

Telefon : +90 332.353 04 05 Pbx Fax : +90 332.354 02 82 Adres : Bahçeli Evler Mh. Saitpaşa Cd. Kemah Sk. Anıt Civarı No:1 KONYA Web : www.anithastanes..
294 19 189

Converse Bakım Bilgileri ve Uzun Ömürlü Kullanım Bu bilgiler Converse’in kendi bakım ve temizleme kılavuzundan alınmıştır.     Convers..
742 5 568

Güzelliğimizi gölgeleyen bu kırışıklıkları nasıl önlemeliyiz? Kadınların büyük sorunu güzellik karşıtı kırışmaları nasıl önleyebiliriz cilt uzmanları ..
307 5 539

Doğal Cilt Kremi kullanmakla bu dönemlerde önemli oldu nedeni oldukça basit çükü çok daha sağlıklı ve tamamen bitkisel üretiliyor .Doğal olarak bir ço..
511 22 772