Doktor Tv Banner

Doğal Yüz Bakım Tedavileri

Doğal Yüz Bakım Tedavileri
28 0 23

Evde elinizin altında bulunan gıdalar ile kendi kendinize cilt bakımı uygulayabileceğinizi duyunca şaşıracaksınız. Artık pahalı ve çoğu zaman ile yaramayan yüz maskelerine para harcamak yok . Evinizdeki doğal maddeler ile sizde kendinize %100 doğal cilt bakımı uygulayabilirsiniz.


Avokado
Yağ bakımından zengin olan avokado vitamin ve potasyum deposudur. Avokado yağı genellikle cilt bakım ürünlerinin içerisinde yer almaktadır. Bu yağın yaşlanmaların etkilerini geciktirici özelliği vardır. Evde mutfağınızda bir avokadoyu tamamen ezin ve ardından yüzünüze uygulayın. 15-20 dakika sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın.


Salatalık
İyileştirici etkisi ile bilinen salatalık rahatlatıcı ve yumuşatıcı etkisi olan harika bir maske olabilir. Salatalık maskesini gözlerinize ve cildinize uygulayabilirsiniz. Ayrıca salatayı püre haline getirerek de cildinize bakım uygulayabilirsiniz. Salatalık cildiniz nemlendirir ve yumuşamasını sağlar.


Muz
Potasyum bakımından zengin olan muz kuru ciltler için yüz maskesi olarak kullanılabilir. Ezdiğiniz muzun içerisinde biraz yoğurt ve bir yumurta beyazını karıştırın. Karşımı yüzünüze uygulayın. Ardından 15-20 sonra cildinizi ılık su ile durulayın.

Yumurta
Yumurta gözeneklerin kapatılmasına ve yüzdeki ince çizgilerin azaltılmasına yardımcı olur. Yüz maskeniz için yumurtanın sarısını alın ve yüzünüze uygulayın. Ardından 15 dakika sonra cildinizi ılık su ile durulayın. Nemlendirici bir maske için yumurtanın içerisinde bal, zeytinyağı da ekleyebilirsiniz.


Bal
Bal cildi yumuşatması ve antibakteriyel etkisi ile bilinir. Bal nemlendiricilerde, cilt temizleme ürünlerinde sık olarak kullanılan doğal bir maddedir. İlk olarak sıcak su ile ıslattığınız bir havluyu yüzünüze uygulayarak gözenekleriniz açın. Ardından cildinize balı uygulayın ve 15-20 dakika kadar bekledikten sonra cildiniz durulayın.


Kivi
Kivi C vitamini bakımından zengin bir meyvedir ve cildi tazelemeye yardımcı olur. Kiviyi ezdikten sonra yüzüne uygulayabilirsiniz. Nemlendirici etkisi bulunan kivi cildinizin yumuşamasına ve pürüzsüz olmasına yardımcı olacaktır.


Limon
Limon ciltteki ölü derinin temizlenmesi için kullanılır. Limon yağlı ciltler için idealdir. Limon maskesi için yarım limon suyu ile yumurta beyazını iyice karıştırın. Karışımı gözlerinizde uzak tutarak yüzünüze uygulayın. Eğer isterseniz maskesi gece boyunca yüzünüzde bırakabilirsiniz. Bununla birlikte eğer hızlı bir tedavi istiyorsanız 15 dakika da yeterlidir.


Ananas
Ananas içerdiği doğal enzimler sayesinde cildinizin temizlenmesine yardımcı olur. Ananası ezerek cildinize uygulayabilirsiniz.


Karpuz
Karpuz yağlı cilt problemi olan kişiler için ideal bir maskedir. Yüzünüzü kaplayacak kadar karpuzu ezin ve gözleriniz hariç yüzünüze maskesi 15 dakika kadar uyguladıktan sonra ılık su ile cildinizi temizleyin. Ardından cildinize nemlendirici sürebilirsiniz.

Kalıcı Sivilcelere Karşı Salisilik Asit

Kalıcı akne salgınları çabucak sap güven can sıkıcı ve utanç verici hem de cilt hastalıkları vardır. Hat cilt bakım koridorda raflarında bu kafa karış..
926 7 377
Doğal Güzel Olmanın 15 Yolu

Sağlıklı saç ve cilde sert kimyasallar uygulamaya gerek yok. Doğal yoldan güzel görünmek de mümkün.   Parlak ve taze bir yüz için üzüm tanel..
910 20 849
Saçlarda Elektriklenmeye Karşı Saç Bakım Önerileri

Saçınız özellikle nemli havalarda elektriklenip kabarıyor, bir türlü şekle giremiyor mu? Saç bakım uzmanından elektriklenmeye karşı özel bakım önerile..
346 16 160
Keratin Saç Tedavisinden Neler Beklemeliyiz?

Saç bakım salonlarının popüler bakımlarından biri olan keratin bakımı daha düz, parlak ve sağlıklı saçlara kavuşturuyor. Keratin, saçınızdaki doğa..
832 8 261
Cilt Kırışıklıklarını Önlemenin Etkili Yolları

Güzelliğimizi gölgeleyen bu kırışıklıkları nasıl önlemeliyiz? Kadınların büyük sorunu güzellik karşıtı kırışmaları nasıl önleyebiliriz cilt uzmanları ..
430 13 554
Hassas Ciltlere Nasıl Bakım Uygulanır?

Hassas ve narin bir cilt yapınız varsa, güneşten iyi korumalı ve özel bakım yapmalısınız.. HASSAS CİLDİN YAPISI VE BAKIMI NASILDIR, NASIL OLMALIDIR..
779 19 396
Yüzümüzü Nasıl Yıkamalıyız? Yüz Yıkarken Yapılan Hatalar

Öncelikle temizlik malzemelerimizin doğru olduğundan emin olmak gerekir. Makyajı ve kiri tamamen atacak ürünler gibi. Cildin doğal yağlarını ve sa..
725 11 859
Kısa ve Kolay Cilt Bakım Önerileri

Retinol, cildi yeniler, akne yani sivilceyle savaşır, hücre yenilenmesini sağlar ve destekler, cildin kurumasını önler, Ziana veya Aczone benzeri bir ..
762 18 459
Parmak İkizler Bu Sütle Sağlığına Kavuştu

6.5 aylıkken doğan parmak bebek ikizler köyden gelen sütün mucizesi ile sağlıklarına kavuştu. Bebekler ve süt hakkında detaylı bilgiler.. Konya'da ..
747 13 161
En Etkili Saç Bakım Önerileri

Saç yapısı bozulanlar için harika bir rehber.. Uzmanlardan en etkili saç bakım önerileri.. Hanımlar özellikle sizi ilgilendiren bu konuda sorularınız ..
539 13 280
Hamilelik Boyunca Saçlarınıza İyi Bakın

9 ay içinde bebeğinizle ilgilenmenin yanında kendi bakımınızı da ihmal etmeyin. Hamilelere özel bakım ve güzellik tavsiyeleri. Saçlarda bu döne..
616 11 414
Yaza Yaklaşırken Cilt Bakım Önerileri

Yazın kuruyan ve nemi azalan cildimiz için şimdiden kapsamlı bir bakıma başlamalıyız. Cilt bakım önerileri için uzmanlardan önemli bilgiler.. Yazın..
914 9 195
Saç Dökülmesinin Başlıca Nedenleri Nelerdir?

Fiziksel stres saç dökülmesinin nedenlerinden biridir. Travma, araba kazası, ciddi bir hastalık, yaşanan kötü olaylar saç kaybına yol açar.  ..
865 14 617
Krup Sendromu Nedir, Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

6 ay ile 3 yaş arasında çocuklarda ilkbahar ve sonbahar aylarında daha fazla görülen Krup Sendromu çocuklarda öksürük, ses kısıklığı gibi rahatsızlıkl..
936 10 780
Jojoba Yağının Kullanım Alanları ve Özellikleri

Jojoba yağı güzellik alanında sıkça karşımıza çıkar. Yüz bakımı, masaj yağları ve cilt güzelliği ürünlerinde kullanılır. Kendiliğinden gelen yağ y..
272 18 297