Doktor Tv Banner

Doğal Kas Gevşeticiler

Doğal Kas Gevşeticiler
69 0 51

Genellikle kas gerilmesi, baş ağrısı veya buna benzer diğer sağlık sorunları ile karşılaştığımızda ilk olarak ağrı kesicilere başvururuz. Bununla birlikte günümüzde birçok kişi kas ağrıları gibi problemler için doğal yöntemleri tercih etmektedir. Kas sertleşmeleri ve ağrıları için doğal kas gevşeticiler oldukça popüler hale gelmiştir.


Kas Gevşetme Amacı İle Kullanılan Bitkiler


Kas gevşeticiler, hareketlerimizi kontrol eden dokulardaki kasılmaları kontrol eden sinirler üzerinde etki yaratarak rahatlama sağlar. Kas gevşeticiler mutlaka önerilen dozda kullanılmalıdır ve bu ürünlerin kullanımından önce bir doktora danışmak sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır.


Kediotu: Oldukça etkili bir kas gevşetici olan bu herbal ürün ayrıca iltihap sökücü özelliğe de sahiptir. Ayrıca kediotu uykunuzu düzenlemeye de yardımcı olacaktır.


Sarı Papatya: Bir kas gevşetici olarak bu bitkiden en etkili sonucu almak için başka bitkiler ile kombinasyon denenmelidir.


Meyan Kökü: Steroit olarak görev gören bu kas geçşetici iltihap sökücü özelliğe sahiptir.


Kava Kökü: Bu kas gevşetici ayrıca ağrı kesici özellik taşır.


Aksöğüt: Kava kökü gibi bu doğal kas gevşetici de ağrı kesici özellik taşır.


Arnavut Biberi: Sadece topikal olarak kullanılan arnavut biberi ağrı kesici etki yaratır.


Biberiye: Canlandırıcı etkiye sahip olan biberiye bitkisi adet dönemi arılarını azaltıcı etkiye sahiptir. Ayrıca biberiye kas spazmlarını azaltır. Biberiye yağı içeren kremler topikal olarak cilde uygulandığında kas gevşetme özelliği görür.


Lobelya: Kas spazmlarını azaltan bitki kasların gevşemesine yardımcı olur.


Arnika: Oral olarak kullanılabilen arnika topikal olarak da uygulanabilmektedir. Kas ağrılarına iyi gelen bitki kaslarda meydana gelen kramplara iyi gelir.


Kedi nanesi: Kedi nanesi yağı topikal olarak uygulandığında adet kramplarını azaltıcı etkiye sahiptir.


Çarkıfelek: Bu bitki anksiyete ve sinir bozukluklarına karşı sakinleştirici etki sağlar. Ayrıca kas gevşetici etkisi de bulunmaktadır.


Sarı Kantoron: Kas ağrılarına ve kasılmalarına iyi gelir.


Magnezyum: Kas ağrıları ile baş etmede oldukça etkili bir mineraldir.


Bayır Turbu: Kas ağrılarına ve kramplarına karşı oldukça etkilidir.


İngiliz Tuzu: İngiliz tuzunun bir miktar su ile karıştırarak ağrıyan kas bölgesine uygulayın. Bu tuz ayrıca eklem ağrılarına da iyi gelmektedir.

Gözleri Vurgulayan Doğal Makyaj İsteniyor

Erkekler kadınlarda doğal görünümden yana.. Gözleri hafifçe ön plana çıkaran doğal bir makyaj yeterli. İngiltere'de yapılan araştırmada sanılanın a..
253 8 353
Doğal Yolla Dişler Nasıl Beyazlatılır?

Beyazlığını kaybeden dişler doğal yollarla rengine kavuşabilir. Bu yöntemde neler yapılıyor? Uzmanlar, çay ve sigara gibi dış etmenler nedeniyle b..
554 13 717
Organik Gıda Almalı mı, Almamalı mı?

Organik gıdalar hem çevre dostudur hem insan sağlığına yararlıdır. Organik gıdaları inceleyelim. Uzmanların tüketmenizi istediği organik besinl..
818 12 186
Vitamin Alma Konusunda Uyarılar ve Bilgiler

Milyonlarca kişi vitamin mineral ve multivitamin kullanma ve ek takviye gıda alma konusunda kararsız bir o kadar da meraklı. Uzmanlara göre baz..
181 9 781
Doğal Güzel Olmanın 15 Yolu

Sağlıklı saç ve cilde sert kimyasallar uygulamaya gerek yok. Doğal yoldan güzel görünmek de mümkün.   Parlak ve taze bir yüz için üzüm tanel..
350 8 565
Makyaj Yaparak Doğal Görünmenin 5 Sihirli Formülü

Doğal ve kolay makyaj yapmanın 5 basit yolunu açıklıyoruz. Üstelik bu 5 adım, sadece birkaç dakikanızı alacak… İşte hanımlar için tüyolar.. Günlük ..
594 6 491
Hamilelikte Ninni Dinlemek Anneyi Rahatlatıyor

Doğmamış bebeklerde olduğu gibi ninninin anne adaylarına da iyi geldiği gözlemlendi. Hafif müzikler ve doğal sesler, hamileliğe bağlı görülen stres..
415 5 712
Hamilelik Boyunca Saçlarınıza İyi Bakın

9 ay içinde bebeğinizle ilgilenmenin yanında kendi bakımınızı da ihmal etmeyin. Hamilelere özel bakım ve güzellik tavsiyeleri. Saçlarda bu döne..
204 20 845
Pırıl Pırıl Bir Cilt İçin Maskeler

4 muhteşem maske tarifiyle cildiniz ışıldasın en güzel siz olun.. Biyolog-Kozmetolog Pervin Bulgak’tan evinizde kolayca hazırlayacağınız cildi canl..
823 4 272
Pırıl Pırıl Bir Cilt İçin Maske Tarifleri

Kolay bulunabilen basit malzemeler ve tarifler ile cildinizi yaza hazırlayın.. Biyolog-Kozmetolog Pervin Bulgak’tan evinizde kolayca hazırlayacağın..
644 11 801
Kadınların Gizli Düşmanı: Eklem Rahatsızlıkları

Eklemlerde yaşanan problemler her yaş grubunda görülebilir. Kadınların gizli düşmanı eklem hastalıkları neden oluşur, tedavisi nasıldır? Eklem şika..
223 13 152
Burun Operasyonlarında Yeni Teknikler

Dr. Barış Çakır, en çok talep edilen operasyonlardan biri olan burun estetiğinde doğal yöntemler geliştiriyor. Ameliyatlara farklı bir bakış açısı ..
496 24 487
Hamilelikte Rahat Bir Uykunun Püf Noktaları

Doğal kumaştan giysiler seçilmeli, en rahat kıyafetler giyilmeli ve yatak rahat olmalı.. Odanın iyi havalandırılmış olması da önemli.. Doğal kumaşl..
309 20 769
Saç Ekiminde Son Trend: Doğal Saç Görünümü

Perkutan teknik tüm dünyada saç ekiminde kullanılan bir yöntem. Peki bu yöntemle saç ekiminde nasıl bir devrim yaratılacak işte ayrıntılar.. Perkut..
408 21 150
Uyku En Doğal Ağrı Kesici

Uykunun en etkili ve en doğal ağrı kesici olduğunu biliyor muydunuz? Araştırmalarda 10 saat uyuyan kişiler gün boyunca yorgunluk geçirmedi. Henry F..
287 26 315