Doğal Kas Gevşeticiler

Doğal Kas Gevşeticiler
31 9 25

Genellikle kas gerilmesi, baş ağrısı veya buna benzer diğer sağlık sorunları ile karşılaştığımızda ilk olarak ağrı kesicilere başvururuz. Bununla birlikte günümüzde birçok kişi kas ağrıları gibi problemler için doğal yöntemleri tercih etmektedir. Kas sertleşmeleri ve ağrıları için doğal kas gevşeticiler oldukça popüler hale gelmiştir.

Kas Gevşetme Amacı İle Kullanılan Bitkiler

Kas gevşeticiler, hareketlerimizi kontrol eden dokulardaki kasılmaları kontrol eden sinirler üzerinde etki yaratarak rahatlama sağlar. Kas gevşeticiler mutlaka önerilen dozda kullanılmalıdır ve bu ürünlerin kullanımından önce bir doktora danışmak sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır.

Kediotu: Oldukça etkili bir kas gevşetici olan bu herbal ürün ayrıca iltihap sökücü özelliğe de sahiptir. Ayrıca kediotu uykunuzu düzenlemeye de yardımcı olacaktır.

Sarı Papatya: Bir kas gevşetici olarak bu bitkiden en etkili sonucu almak için başka bitkiler ile kombinasyon denenmelidir.

Meyan Kökü: Steroit olarak görev gören bu kas geçşetici iltihap sökücü özelliğe sahiptir.

Kava Kökü: Bu kas gevşetici ayrıca ağrı kesici özellik taşır.

Aksöğüt: Kava kökü gibi bu doğal kas gevşetici de ağrı kesici özellik taşır.

Arnavut Biberi: Sadece topikal olarak kullanılan arnavut biberi ağrı kesici etki yaratır.

Biberiye: Canlandırıcı etkiye sahip olan biberiye bitkisi adet dönemi arılarını azaltıcı etkiye sahiptir. Ayrıca biberiye kas spazmlarını azaltır. Biberiye yağı içeren kremler topikal olarak cilde uygulandığında kas gevşetme özelliği görür.

Lobelya: Kas spazmlarını azaltan bitki kasların gevşemesine yardımcı olur.

Arnika: Oral olarak kullanılabilen arnika topikal olarak da uygulanabilmektedir. Kas ağrılarına iyi gelen bitki kaslarda meydana gelen kramplara iyi gelir.

Kedi nanesi: Kedi nanesi yağı topikal olarak uygulandığında adet kramplarını azaltıcı etkiye sahiptir.

Çarkıfelek: Bu bitki anksiyete ve sinir bozukluklarına karşı sakinleştirici etki sağlar. Ayrıca kas gevşetici etkisi de bulunmaktadır.

Sarı Kantoron: Kas ağrılarına ve kasılmalarına iyi gelir.

Magnezyum: Kas ağrıları ile baş etmede oldukça etkili bir mineraldir.

Bayır Turbu: Kas ağrılarına ve kramplarına karşı oldukça etkilidir.

İngiliz Tuzu: İngiliz tuzunun bir miktar su ile karıştırarak ağrıyan kas bölgesine uygulayın. Bu tuz ayrıca eklem ağrılarına da iyi gelmektedir.

Doğal Varlık Nedir? Doğal varlıklar;insan elinden çıkmayan, kendiliğinden yada doğal yollarla(rüzgar,güneş,sıcaklık farkları) oluşan varlıklardır. doğ..
873 4 154

Öksürüğünüz geçmek bilmiyorsa bu mucizevi doğal bitkilere yönelin.. Soğuk havanın iyice kendini gösterdiği bu günlerde soğuk algınlığı ve grip gibi..
263 6 506

Doğal Çevrenin Korunması için Alınacak Önlemler Doğal çevrenin korunması için alınabilecek belli başlı önlemler şunlardır:     Akar ve..
390 26 432

Erkekler kadınlarda doğal görünümden yana.. Gözleri hafifçe ön plana çıkaran doğal bir makyaj yeterli. İngiltere'de yapılan araştırmada sanılanın a..
210 14 890

    Omurganın başlıca iki kısmı vardır. Omur gövdesi ( vertebral korpus ) ve arka elemanlar. Arka elemanlar omur korpusunun arka tarafı..
653 12 277

Karbonhidratlı Besinler: Unlu mamuller, baklagiller, patates, tatlılar, şekerler, muz, elma karbonhidratça zengin besinlerdir. İşlenmemiş, doğal karbo..
872 21 160

Doğal diş vücüdumuzun bir parçası olup, fonksiyon ve estetik olarak belli bir bütünlük içindedir. Yapay diş ise, diş organını taklit eder. Hiçbir zama..
534 25 564

Doğal Cilt Kremi kullanmakla bu dönemlerde önemli oldu nedeni oldukça basit çükü çok daha sağlıklı ve tamamen bitkisel üretiliyor .Doğal olarak bir ço..
484 23 349

Çevre insanların ve diğer canlıların yaşamları boyunca ilişkilerini sürdürdükleri ve karşılıklı olarak etkileşim içinde bulundukları, fiziki, biyoloji..
751 9 374

Beyazlığını kaybeden dişler doğal yollarla rengine kavuşabilir. Bu yöntemde neler yapılıyor? Uzmanlar, çay ve sigara gibi dış etmenler nedeniyle b..
824 13 370

En güzeli evde taze sıkılmış katkı maddesiz meyve suyu içmektir. Mümkünse şekersiz ve en doğal haliyle mevsim meyvelerini seçin.. Ondokuz Mayıs Üni..
926 10 382

Bir veya birkaç kas grubunda görülen ağrı, hassasiyet ve tutuklukla karakterize bir hastalıktır. Halkımız tarafından kulunç, kas romatizması ve yel vu..
991 13 453