Doktor Tv Banner

Dis Beyazlatma Nasil Olur

Dis Beyazlatma Nasil Olur
95 1 79

Diş Beyazlatma Nedir, Diş Beyazlatmak Nasıl Olur

Hastaların en favori istekleri dişlerinin beyazlatılmasıdır. Fakat maliyeti biraz yüksek olduğu için çabuk vazgeçerler ama 100 hastadan 80'i ister. Genel olarak hastaları iki gruba ayırabiliriz:

1. Orijinal diş renkleri yelerince beyaz olan, fakat kötü hijyen, çay, kahve, sigara vs. nedenlerle sararmış, karar­mış, yeşermiş dişlere sahip olanlar (Dış renklenmeler).

2. Ağız hijyeni iyi olmasına rağmen, orijinal diş renk­leri yeterince beyaz olmayan kişiler (İç renklenmeler).

1. grubun sorunu yarım saatte çözülür. Sadece dişler üzerindeki eklentiler kaldırılır. Lekeler özel fırçalarla fır­çalanır. Diş orijinal rengine kavuşturulur. Polisaj, parlatma denilen bir işlemdir. Bu, hekimler için beyazlatma (bleching) değildir.

2. grup için ise dişin yapısına özel ilaçlar, ışık vs. yön­temler kullanılarak müdahale edilir. Diş, kendi tonundan birkaç ton daha beyaz yapılabilir. 1-2 yılda tekrarlanması gerekebilir. İyi bir diş hekiminin elinde, kaliteli malzemey­le yapıldığında hastaya bir zararı yoktur. Uygun olmayan şartlarda yapılırsa dişetine büyük zarar verebilir. Evde uy­gulanan paketler şeklinde de satılır, ev sistemi bile hekim kontrolünde olmalıdır. Tedavi 10-14 gün sürer, ofis siste­mi çok daha kısa sürede sonuç verir. Eskiden daha çok hidrojen peroksit içerikli malzemeler kullanılırken, bu malzeme bazen kalıcı hassasiyete neden oluyor ve eski rengin 1-2 yılda geri döndüğü görülüyordu. Yeni malze­meler -peroksidin başka türevleri- bu sıkıntıları büyük öl­çüde ortadan kaldırmıştır. Tedavi sonrası soğuk-sıcak sız­lamaları olabilir ama zamanla geçecektir. Tedavi nasıl yapılır?

Dişler tamamen temizlenir, parlatılır.

Dişlerinin özel kalıbı çıkarılır.

Diş etleri için koruyucu önlemler alınır.

Hazırlanan kalıba ilaç koyularak dişler üzerine yer­leştirilir.

Bazen özel ışık kaynağı uygulanır.

Kullanılan ürünün markasına göre yeterli süre bekle­nir ve kalıp çıkarılır.

Dişler ilk seanstan itibaren fark edilir derecede beyaz-lamaya başlar. Diğer seanslar ve süresine hekiminiz karar verir. Bu anlattığımız ofis sistemidir. Evde hastaların kendi kendine yapabileceği sistemde yoğunluğu daha az olan ilaçlar kullanılır. Daha etkin bir beyazlatma istiyorsanız ofis sistemini tercih edin. Birkaç ton beyazlayan dişleriniz iyi bir bakımla uzun süre beyaz gülüşler sunar. 1-2 yıl içinde ilk beyazlığını kaybedebilir. 1-2 seanslık tekrar ge­rekebilir.

Daha Beyaz ve Parlak Dişler İçin

İnci gibi bembeyaz dişlere kim sahip olmak istemez? Dişlerde oluşan renk değişimi ve lekeler bazı yiyecek ve içeceklerden kaynaklanabilir. Ağız ..
616 8 794
Estetik Diş Hekimliği: Öncesi ve Sonrası

Herkes ağız ve diş güzelliğine önem verir. Gülüşünüzü güzelleştirmek sizin elinizde estetik diş hekimliği de bunun için var. Porselen implant kron..
899 16 520
Diş Beyazlatan Mucizevi Besinler Hangileri?

Dt. Aslı Tapan doğru besinleri tüketerek dişlerimizin beyazlatılabileceğini bildiriyor. Ancak çay ve sigara gibi dış etkenler, dişlerin beyazlığını k..
763 17 458
Diş Bakımı Önerileri – Diş Problemleri ve Çareleri

Diş yapısını bir yumurta gibi düşünün. Dış kabuğu sağlam gibi görünür ama içi yumuşak ve kırılgandır.   Diş tabakası sert bir madde olmasına..
927 6 269
Öksürüğü Engellemenin Yolları Nelerdir?

Öksürük nasıl engellenir? Bu gerçekten ciddi bir sorundur. Çünkü öksürükle başa çıkmak sanıldığı kadar kolay bir şey değildir. Doktora gitmek ilk önce..
888 17 876
Daha Beyaz ve Sağlıklı Dişler

Diş problemleriniz varsa ertelemeden tedaviye gidin. Sağlıklı bir ağız size çok şey katar. Diş beyazlatma ve bakımı için neler yapılabilir.. Eskid..
529 23 684
Sağlık için değil estetik için diş hekimine gidiyorlar

İnsanlar, estetik görünüm için her yönü deniyor!Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hastalıkları Tedavisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. ..
191 13 400
Daha Parlak ve Güzel Gülüşler İçin

Sarı, grimsi veya lekeli dişlerle dolaşmak huzursuzluk verir. Sağlık açısından da zararlı olduğu kadar estetik ve gülüş açısından da olumsuz bir d..
377 14 460
Güneşin Cilde Verdiği Zararlar ve Sonuçları

Güneşe uzun süre maruz kalan cildimize neler olur? En kızgın ve tepede olduğu zamanlarda mümkünse dışarıda olmayalım veya yüzümüzü şapka ve gözlükle g..
651 5 375
Kısa ve Kolay Cilt Bakım Önerileri

Retinol, cildi yeniler, akne yani sivilceyle savaşır, hücre yenilenmesini sağlar ve destekler, cildin kurumasını önler, Ziana veya Aczone benzeri bir ..
296 24 363
Tıpatıp İkiz Bebekler Nasıl Olur?

Aynı genlere sahipler ve fiziki hatta kişilik özellikleri bile aynı.. İkizlerin çeşit çeşit olduğunu biliyoruz peki tıpatıp ikiz bebekler nasıl oluyor..
206 13 523
Güzellik Gurmesinden Güzelliğe Dair İpuçları

Hanımlar her daim mükemmel görünmek ister. Bunu başarmak yine kadınların elinde. Güzellik gurmesi Bobbi Brown’dan hanımlara öneriler… Daha genç ..
940 11 141
Ağız ve Diş Sağlığına Önem Verin

Bembeyaz gülümsemeyi kim istemez? Diş etleriniz de dişleriniz de sağlıklı ve ışıl ışık olmalı. Diş estetiğinde bilinmeyenleri Dt. Çakmakçı anlatıyor....
546 5 630
Karanfil Cinsel Gücü Nasıl Etkiler?

Cinsellikten mutsuz olanlar alternatif tıbba yöneliyor. Karanfil bitkisi cinsel gücü nasıl etkiliyor? Karanfilin ilişkiniz üzerindeki etkisi.. Tadı..
929 26 706
Hoş ve Sağlıklı Gülüşler İçin

Muhteşem bembeyaz gülüşler için ağız ve diş bakımına önem verin. Diş ve diş eti sağlık durumu bazı hormonlara ve etkenlere bağlıdır. Her on yılda ..
273 23 366