Çocuklarda İştah Sorunu

Çocuklarda İştah Sorunu
49 5 49

Çocuğunuzda ciddi anlamda iştah sorunu varsa bu sizi oldukça fazla üzebilir.Ancak üzülmenize gerek yok bir kaç basit yöntemle atlatabilirsiniz.

• Çocuğunuz çok iştahsızsa öncelikle çocuğunuzu düzenli yemek yiyen çocuklarla tanıştırınız. Çocuğunuz diğer çocuklar yemek yerken onlara özenir ve onlar kadar yemek yemeye çalışır bu sayede çocuğunuzun iştahını arttırabilirsiniz. Özellikle yemek yemezsen diğer çocuklar seni geçer ve oyun oynarlarken sen küçük kaldın diye seni oyuna almaz gibi söylemlerde bulunarak çocuğunuzu yemek yemeye teşvik edebilirsiniz.

çocuklarda iştah arttırma• Sırf bol miktarda besin barındırıyor diye çocuğunuza onun sevmediği yiyecekleri yedirmeyin. Her defasında ne yemek istediğini sorun ve mümkün mertebe canının çektiği şeyleri yapmaya çalışın. Çocuk her zaman sevdiği şeyleri yerse iştahında büyük oranda açılma meydana gelecektir.

• Çocuğunuzun asla peşinden yemek yesin diye koşmayın. Çocukların en çok nazı ana ve babasına geçer. Siz direttiğiniz sürece çocuğunuz yemek yemekten uzaklaşır. Bunu her ne kadar ilgi çekebilmek adına yapıyor olsa bile bu durum gelişmesini olumsuz yönde etkileyecektir. Bu yüzden tabağı önüne bırakın ve yemek yemesi için diretmeyin.

• Çocuklarda iştah arttırmanın yolları hususunda en önemli maddelerden biriside uykudur. Çocuğunuza özellikle öğle vakitlerinde uyuma alışkanlığı kazandırın. Düzenli uyuyan çocuklarda iştahın belirli düzeyde arttığı tespit edilmiştir.

• Çocuğunuza küçük yaşlarda yeşil yapraklı sebzeleri sevdirin. Bebeklik döneminde çocuğunuza ek besin olarak sebze yedirin. Küçük yaşlarda edinilen alışkanlıklar çocuğunuz büyüyünce de devam edecektir. Bu sayede çocuğunuza sebzeleri sevdirebilirsiniz.

• Çocuğunuz tatmadığı yemekleri bile sevmiyorum diyip yemiyorsa sakın alternatif sunmayın. Bu yemekten başka yemek yok diyip onu zor durumda bırakın ve sevmiyorum dediği o yemeği kendi rızasıyla yedirmeye çalışın. Bu iştah arttırmada en önemli yöntemlerden birisidir.

Hepinizin çocuğunun vatana millete hayırlı evlat olmasını temenni eder sağlıklı uzun bir yaşam dileriz.

Çocuğunuzda ciddi anlamda iştah sorunu varsa bu sizi oldukça fazla üzebilir.Ancak üzülmenize gerek yok bir kaç basit yöntemle atlatabilirsiniz. • Çocu..
678 16 731

İştahınızın normalden fazla olduğunu düşünüyor ve zayıflamak için iştah kesici doğal bir kür tarifi istiyorsanız Suna Duman..
531 5 864

Çocuklarda böbrek, mesane, üreter veya üretrada görülen enfeksiyonların henel adıdır.Genelde nedeni bazı bakterilerdir.Mantarlarda neden olur ama bu ç..
424 15 745

Çocuk ve bebek sağlığı her annenin ilgilendiği bir konu. Peki çocuklarda idrar kaçırmanın aslında ciddi böbrek sorunlarının belirtisi olduğunu biliyor..
319 8 688

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mukaddes Kalyoncuoğlu, çocuklarda idra..
631 26 199

2-6 yaş arası çocuklarda burun tıkanıklığı olarak ortaya çıkan geniz eti tedavi edilmezse ileride bazı hastalıklara yol açıyor. Uzmanlar, özellikle..
522 26 659

Termometrenin civalı kısmı vazelinlenir. Civalı bölüm 3-4 cm anüse so*kulur. Çocuklarda 2-3 cm sokmak yeterlidir. Şuuru bulanık hastalar ve çocuklard..
962 14 828

Çocuklarda İdrar Yolu Enfeksiyonu Belirtileri
456 5 729

Hiperaktiflik çocuklarda bir davranış bozukluğu ve malesef erken yaşlarda önlenmezse ileride kişilik bozukluğuna dönüşebilir.. Çocuklar çoğu zaman ..
271 26 448

Peptid YY ince bağırsakta yapılan bir hormondur. Bu iştah azaltmaya ve gıda alımını kısıtlamaya yardımcı olur. Peptid YY nin tam adı pankre..
308 12 750