Doktor Tv Banner

Cinsel Gücü Arttırıcı İlaçlar…

Cinsel gücü arttırıcı ilaçlar…
87 0 22

Cinsel gücü arttırıcı ilaçlar hakkında Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreteri'nden açıklama geldi.

Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreteri Özgür Özel, ilaç ve ilaç benzeri ürünlerin üretiminden tüketimine ve tüketimi sonrası beklenen ve beklenmeyen etkilerine kadar uzanan süreçte, tek yetkilinin Sağlık Bakanlığı olması gerektiğini bildirdi.

var zid=133259;

Özel, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan, ''Sir Hunter, Romeo Juliet, Ziroll, Grinex, EFR-X'' isimli ürünlerin Sağlık Bakanlığınca toplatılmasıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, bu konuda acilen yasal düzenleme yapılması gerektiğini belirterek, yetkilileri ve hastaları uyardı.

Bu ürünlerin Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılması gereken etken maddeleri ve türevlerini bulundurduğunun tespit edilmesi nedeniyle piyasadan geri çekilmesine karar verildiğine işaret eden Özel, şunları kaydetti:

''Bu durum yıllardır altını çizdiğimiz bir gerçeği bir kere daha görünür kılmaktadır. Bazı üreticiler ve ithalatçılar, Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılması gereken etken maddeyi/maddeleri içeren ürünler hakkındaki ruhsat başvurularını, 'ürün içeriğinin bitkisel olduğu' iddiası ile Tarım ve Köyişleri Bakanlığına yapmaktadır. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ise mevzuatına dayalı olarak ve teknik yetersizlikler nedeniyle içerik tespiti yapmadan, beyana dayalı ruhsat vermektedir. Bu durum, halk sağlığını gün geçtikçe artan oranda tehdit altında bırakmaktadır.''

İlaç ya da ilaç etkisi gösteren ürünlerin kullanımının uzmanların kontrolünde yapılması gerektiğini vurgulayan Özel, bu nedenle bu ürünlerin mutlaka doktor tavsiyesi ile ve eczacı danışmanlığında kullanılmasının önemine işaret etti.

Bunu sağlamanın temel yolunun ise ilaç ve ilaç etkisi gösteren ürünlerin konunun uzmanı kamu otoritesi tarafından denetlenmesi olduğunu belirten Özel, ''İlaç ve ilaç benzeri ürünlerin üretiminden tüketimine ve tüketimi sonrası beklenen ve beklenmeyen etkilerine kadar uzanan süreçte, tek yetkili olması gereken kurum Sağlık Bakanlığı'dır'' ifadesini kullandı.

Özel, ister bitkisel, ister kimyasal içerikli olsun ilaç etkin maddeleri içeren her türlü ürünün Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılması ve bu ürünlerin yalnızca eczanelerden halka ulaştırılması konusunda gerekli düzenlemelerin derhal yapılması gerektiğini bildirdi.

Vatandaşlara da uyarılarda bulunan Özel, ''Sağlığınızla ilgili konularda mutlaka bir hekime başvurunuz, gerek hekim tarafından tavsiye edilen gerekse reçete ile satışı zorunlu olmayan ilaç ve ürünlerin temini için mutlaka tek yetkili ve güvenilir ilaç temin birimi olan eczanelere başvurunuz ve eczacınızdan danışmanlık hizmeti alınız. Sağlık alanında, basın yayın organları aracılığıyla, yetkisiz ve bilgisi olmayan kişilerce verilen ve birçoğu gerçeği yansıtmayan bilgilere itibar etmeyiniz'' dedi.

Çakşır Otunun Bilinmeyen Faydaları Nelerdir?

Coşturucu özelliği olan çakşır bitkisi nelere iyi gelir, neleri önler? Otsu bir bitki olan çakşır otunun faydaları saymakla bitmiyor. İçerisinde ta..
781 22 609
Karanfil Cinsel Gücü Nasıl Etkiler?

Cinsellikten mutsuz olanlar alternatif tıbba yöneliyor. Karanfil bitkisi cinsel gücü nasıl etkiliyor? Karanfilin ilişkiniz üzerindeki etkisi.. Tadı..
728 12 825
Çemenotu Birçok Alanda Faydalı Bir Bitki

Cinsel gücü artırır, adet döneminde rahatlatır, bunalımı giderir ve daha pekçok yararı vardır.. Çemenotu sarıya yakın beyaz renkte çiçekler açan, ..
694 19 824
Kırmızı Turp Birçok Hastalığa İyi Geliyor

Kırmızı turp başta olmak üzere kırmızı olan sebze ve meyveler cinsel gücü artırıyor, dişlere, karaciğere, romatizmaya, kalbe ve şekere de iyi geliyor...
274 20 851
Enerjisi Tükenenlere Yer Fıstığı Takviyesi

Yer fıstığı içerdiği besin kaynağıyla cinsel gücü artırır, enerji ve tazelik verir. Dinamik ve canlı olmak için yer fıstığı tüketin.. Yer fıstığı ..
730 22 390
Kadınlarda Libidoyu Artıran İlaçlar ve Etkileri

Cinsel hayatınızda yer alan sorunlar hızla düzene girebilir. Kadınlarda cinsel işlev bozukluğunu gideren ilaçlar piyasada mevcut. Önce test yaptır..
286 19 183
Çilek En İyi Afrodizyaklardan Biri

İçeriğindeki besin değerleri ve bazı özellikleriyle hormonları harekete geçiren çilek, cinsel gücü de artırıyor. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak ci..
165 14 460
Karnabahar Çiftlerde Afrodizyak Etkisi Yaratıyor

Cinsel gücü artırdığı gibi isteği de körüklüyor.. Karnabaharın cinsel işlevinizdeki etkisi nedir? Başka hangi sorunlara iyi geliyor? Antioksidan ze..
403 18 509
Rezene Tüketin Cinsel Gücünüz Artsın

Akdeniz ikliminde yetişen rezene tohumlarında protein ve yağ var. Sağlığa da yararlı olan rezene cinsel gücü de olumlu etkiliyor. İşte rezenenin fayda..
735 24 746
Cinselliği Güçlendiren Bitkiler ve Özellikleri

Lavanta başta olmak üzere bu bitkiler cinsel hayatınızı canlandıracak. İşte seks hayatınıza renk katacak bitkiler.. Mutfağınızda bulunan birçok bit..
643 25 647
Çikolata Gerçekten Cinsel Gücü Artırıyor mu?

Cinsel gücü artıran 10 besin önerisi... Seks hayatınız monoton veya eskisi kadar canlı değil mi? Bu monotonluktan kurtulmak için siz de yiyeceklerd..
708 19 493
Hindi Eti Hakkında Bilinmeyen Şeyler

Marifetli hindi etiyle birçok yemek pişirebilir ve sağlıklı bir öğün geçirebilirsiniz. Damar sisteminin dostu ve kolesterol düşürücü besinler cinse..
408 12 801
Şeftalinin Faydaları ve Bilinmeyen Özellikleri

Şeftali içeriğinde vitamin ve mineralleri barındıran sağlıklı bir meyve. Peki faydaları neler? Şeftali B ve C vitaminleri ile potasyum açısından ze..
333 26 531
Kayısının Besin Değerleri ve Faydaları

Kayısı mutluluk veriyor, zihni besliyor, yorgunluğu gideriyor ve diğer faydaları.. A, B, C ve P vitamini açısından zengin bir meyve olan kayısı ayn..
257 7 289
Kereviz Cinsel Gücü Artırır ve Pek Çok Hastalığa İyi Gelir

Bazı kişiler kokusuna ve tadına dayanamıyor bile.. Oysa faydalarını bir bilseniz.. Tansiyona, şekere, unutkanlığa, romatizmaya, cinselliğe herşeye iyi..
210 23 145