Cinsel Gücü Arttırıcı İlaçlar…

Cinsel gücü arttırıcı ilaçlar…
79 4 54

Cinsel gücü arttırıcı ilaçlar hakkında Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreteri’nden açıklama geldi.

Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreteri Özgür Özel, ilaç ve ilaç benzeri ürünlerin üretiminden tüketimine ve tüketimi sonrası beklenen ve beklenmeyen etkilerine kadar uzanan süreçte, tek yetkilinin Sağlık Bakanlığı olması gerektiğini bildirdi.

var zid=133259;
Özel, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan, ”Sir Hunter, Romeo Juliet, Ziroll, Grinex, EFR-X” isimli ürünlerin Sağlık Bakanlığınca toplatılmasıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, bu konuda acilen yasal düzenleme yapılması gerektiğini belirterek, yetkilileri ve hastaları uyardı.
Bu ürünlerin Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılması gereken etken maddeleri ve türevlerini bulundurduğunun tespit edilmesi nedeniyle piyasadan geri çekilmesine karar verildiğine işaret eden Özel, şunları kaydetti:
”Bu durum yıllardır altını çizdiğimiz bir gerçeği bir kere daha görünür kılmaktadır. Bazı üreticiler ve ithalatçılar, Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılması gereken etken maddeyi/maddeleri içeren ürünler hakkındaki ruhsat başvurularını, ‘ürün içeriğinin bitkisel olduğu’ iddiası ile Tarım ve Köyişleri Bakanlığına yapmaktadır. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ise mevzuatına dayalı olarak ve teknik yetersizlikler nedeniyle içerik tespiti yapmadan, beyana dayalı ruhsat vermektedir. Bu durum, halk sağlığını gün geçtikçe artan oranda tehdit altında bırakmaktadır.”
İlaç ya da ilaç etkisi gösteren ürünlerin kullanımının uzmanların kontrolünde yapılması gerektiğini vurgulayan Özel, bu nedenle bu ürünlerin mutlaka doktor tavsiyesi ile ve eczacı danışmanlığında kullanılmasının önemine işaret etti.
Bunu sağlamanın temel yolunun ise ilaç ve ilaç etkisi gösteren ürünlerin konunun uzmanı kamu otoritesi tarafından denetlenmesi olduğunu belirten Özel, ”İlaç ve ilaç benzeri ürünlerin üretiminden tüketimine ve tüketimi sonrası beklenen ve beklenmeyen etkilerine kadar uzanan süreçte, tek yetkili olması gereken kurum Sağlık Bakanlığı’dır” ifadesini kullandı.
Özel, ister bitkisel, ister kimyasal içerikli olsun ilaç etkin maddeleri içeren her türlü ürünün Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılması ve bu ürünlerin yalnızca eczanelerden halka ulaştırılması konusunda gerekli düzenlemelerin derhal yapılması gerektiğini bildirdi.
Vatandaşlara da uyarılarda bulunan Özel, ”Sağlığınızla ilgili konularda mutlaka bir hekime başvurunuz, gerek hekim tarafından tavsiye edilen gerekse reçete ile satışı zorunlu olmayan ilaç ve ürünlerin temini için mutlaka tek yetkili ve güvenilir ilaç temin birimi olan eczanelere başvurunuz ve eczacınızdan danışmanlık hizmeti alınız. Sağlık alanında, basın yayın organları aracılığıyla, yetkisiz ve bilgisi olmayan kişilerce verilen ve birçoğu gerçeği yansıtmayan bilgilere itibar etmeyiniz” dedi.

Antalya’da yaz mevsiminde eczanelerin ilaç satışlarında yüzde 35 oranında düşüş yaşanırken, sahil bandındaki yerleşim yerleri ve turizm merkezle..
968 11 445

Çakşır Otu (Ferula communis): 2 metreye kadar uzayabilen, sarı renkte çiçekler açan otsu bir bitkidir. İçerisinde tanen, reçine, nişasta, alkaloit, sa..
873 9 716

Coşturucu özelliği olan çakşır bitkisi nelere iyi gelir, neleri önler? Otsu bir bitki olan çakşır otunun faydaları saymakla bitmiyor. İçerisinde ta..
577 6 358

Cinsellikten mutsuz olanlar alternatif tıbba yöneliyor. Karanfil bitkisi cinsel gücü nasıl etkiliyor? Karanfilin ilişkiniz üzerindeki etkisi.. Tadı..
702 16 598

Cinsel gücü artırır, adet döneminde rahatlatır, bunalımı giderir ve daha pekçok yararı vardır.. Çemenotu sarıya yakın beyaz renkte çiçekler açan, ..
568 8 337

Kırmızı turp başta olmak üzere kırmızı olan sebze ve meyveler cinsel gücü artırıyor, dişlere, karaciğere, romatizmaya, kalbe ve şekere de iyi geliyor...
336 26 242

Yer fıstığı içerdiği besin kaynağıyla cinsel gücü artırır, enerji ve tazelik verir. Dinamik ve canlı olmak için yer fıstığı tüketin.. Yer fıstığı ..
394 10 503

Cinsel hayatınızda yer alan sorunlar hızla düzene girebilir. Kadınlarda cinsel işlev bozukluğunu gideren ilaçlar piyasada mevcut. Önce test yaptır..
615 10 551

Bazı kişiler kokusuna ve tadına dayanamıyor bile.. Oysa faydalarını bir bilseniz.. Tansiyona, şekere, unutkanlığa, romatizmaya, cinselliğe herşeye iyi..
446 20 304

Araştırmalara göre ev işi yapan erkeklerin cinsel gücü azalıyor. Eşlerine yardım etmek sürekli bir hal alırsa bu durum ortaya çıkabiliyor. Yapılan ..
664 15 564

İçeriğindeki besin değerleri ve bazı özellikleriyle hormonları harekete geçiren çilek, cinsel gücü de artırıyor. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak ci..
276 14 821

Cinsel gücü artırdığı gibi isteği de körüklüyor.. Karnabaharın cinsel işlevinizdeki etkisi nedir? Başka hangi sorunlara iyi geliyor? Antioksidan ze..
645 11 212