Doktor Tv Banner

Cildi Güzelleştirme Yöntemleri

Cildi Güzelleştirme Yöntemleri
28 0 86

İnsanların çoğu güzel bir cilde sahip olmak ister ve bu isteğin zorluğunun da farkındadır. İşin Aslı zor değil; güzel ve parıltılı bir deriyi elde etmek için sana yardım etmeyi yapabildiğinşeyler için ne kadar kolayda olduğunu görünce şaşıracaksın. Şimdi sana günlük yaşantılarını kullanarak daha güzel bir cilde sahip olabilmen, cildi güzelleştirme yöntemleri için bir kaç öneride bulunacağım.

Su

Suyun vücudumuz için çok öönemli bir yere sahip olduğunu biliyoruz. Suyun her molekülü, bizim vücudumuz için zorunluluklar olan iki hidrojen atomu ve bir oksijen atomundan oluşur. Su içmek neden önemlidir? Vücudumuzun yüze 60-70 i sudan meydana gelmektedir. Su Vücut ihtiyaçları için, vücut sıcaklığını düzenlemek için ve senin organlarının her parçalarına yolculukta besinlere izin vermek için önemlidir.

Su vücutta oksijen taşınmasını kolaylaştırdığı için vücudu korur ve anti oksidan bir etki gösterir. Daha sağlıklı olabilmek için günce 8-10 bardak su içmek doktorlar tarfından önerilir. İnsanların çoğu, su içmek için uygun olan zamanı bilmez, ve onlar, susuz olduğu zaman suyu içer. Ancak su sadece susandığı zmana içilmesi gereken bir içecek değildir. Hücreler susuz kaldığı zaman kurumaya başlar. Bu olaydan ilk oalrak cilt hücreleri etkilenir. Suzun kalan bir insanın cilt hücreleri kurumaya başlar. Böylece cilt mat bir görüntü alır.

Meyve Sebze Yemek Cildi Güzelleştirir

Bizler meyve alırken basitçe açlığımızı gidermeyi düşünürüz. eğer meyveleri doğru biçimde tüketmeyi öğrenirsen bundan çok daha fazlasını kazanmış olacaksın. Meyveler genelde bildiğimizin aksine aç karnına yenmelidir. çünkü aç karnına yenen meyveler genelde vücuttaki toksin maddeleri dışarı atmaya yardımcı olurken tok karnına yenen meyveler ise hazımsızlığı arttırmaktadır. Meyvenin tamamını yemek meyve suyu içmekten daha iyidir. çümkü insan meyveyi yeyince lifli bişeyler yiyerek sindirime yardımcı olmaktadır. Eğer suyu içersen, yavaşça iç, çünkü onu yutmadan önce senin tükürüğünle karıştırması için ona izin vermelisin.

Egzersizle Cilt Güzelleştirilir

Alıştırma, dolaşımı arttırılması için uzun vadekş etkilere ek olarak en etkili yoldur, Uyguladığın zaman, kalbin kan pompalaması üçe katlar, kan cildi güzelleştirir oksijeni artırır, ve bizim vücudumuzda oksijenin miktarı çok güzel olur. Kandaki oksijen miktarı ne kadar çok olursa vücuttaki toksik atıklar da o kadar çabuk atılır. Böylece cildimiz güzelleşir.

Cildi Temizleyen ve Güzelleştiren 7 Besin

1.Somon ya da ton balığı gibi Omega 3 içeren balıklar. Biyotin, omega 3 yağ asitleri, amino asit, protein, B vitamini ile cilt kuruluğuna son verir. C..
747 21 202
Güneşten Korunmak İçin Neler Yemeliyiz?

C vitamini içeren nar ve kivi gibi meyveler ve özellikle kavun ile domates güneşe karşı koruyucu.. C vitamini açısından zengin olan kavun, yaz mevs..
236 24 551
Mükemmel Bir Cilt Bakımı İçin Öneriler-1

Cilt tipinizi bilin. Mükemmel görünümlü bir cildi kim istemez? Cilt bakımından önce cilt tipinizi öğrenin. Dikkat çekmek bundan sonra kolaylaşacak. ..
967 25 855
Egzamayı Algılamak ve Onunla Başa Çıkmak

Egzama bir tür cilt hastalığıdır ve bazı kozmetik ürünlerle tedavisi mümkün olabilir. Kozmetik ürünleri egzamayı daha kötü getirebilir fakat makya..
608 21 382
Gençlerde Sivilce Sorunları – Neden ve Çareleri

Temiz bir ciltte hiçbir sorun yaşanmaz. Adım adım cilt temizliği ve bakımıyla akne ve sivilcelere son verin. Ciltteki yağ bezlerinin salgılanmasıyla..
781 7 350
Kadınların Yaşlanma Karşıtı Olarak Yaptığı 5 Hata

Kırışıklıklar doğal yaşlanma sürecinin bir parçasıdır. Peki yaşlanma karşıtı olanlar neler yapabilir? Anti aging bakım son yılların modası oldu..
247 7 574
Çikolata Cildi Gençleştirir mi? Çikolatanın Cilde Faydaları

Güneşin zararlı etkilerine karşı koruyucu kremler kullanırız. Peki çikolata da aynı görevi görebilir mi? Londra’da yapılan bir çalışmada, 12 hafta..
251 8 364
Cildi Güzelleştiren Vitamin Bombası Tarif

Beslenme ve Diyet Uzmanı Ferin Batman muz, elma, badem, yoğurt ve keten tohumlu bu karışımı sabah içmenizi öneriyor.. Beslenme ve Diyet Uzmanı Feri..
318 15 170
Yüzümüzü Nasıl Yıkamalıyız? Yüz Yıkarken Yapılan Hatalar

Öncelikle temizlik malzemelerimizin doğru olduğundan emin olmak gerekir. Makyajı ve kiri tamamen atacak ürünler gibi. Cildin doğal yağlarını ve sa..
606 9 300
Jojoba Yağının Kullanım Alanları ve Özellikleri

Jojoba yağı güzellik alanında sıkça karşımıza çıkar. Yüz bakımı, masaj yağları ve cilt güzelliği ürünlerinde kullanılır. Kendiliğinden gelen yağ y..
295 16 418
Hassas Ciltler İçin 8 Öneri

Yeni bir ürün, sert fırçalama, cildi tahriş etme sorunların sonucunda cildimiz mahvolur. Kapsamlı bir cilt bakımı nasıl olur, hassas ciltlere bakım ön..
291 9 241
Yaşlanma İle Savaşan 7 Besin

Avokado. İyi yağlara sahip bu yeşil meyve tekil doymamış yağlara sahiptir. Serbest radikallere karşı savaşır, canlılık verir zihinsel keskinliği sağla..
406 12 136
Erkeklere Özel Cilt Bakımı Önerileri

Sıcak suyla duş almak veya cildi yıkamak özellikle soğuk günlerde size çok iyi gelse de, sıcak su cildi kurutur.   Pullanma, kaşınma, k..
886 11 883
Sivilceye Meyilli Ciltlere 10 Öneri

Cildi yağlandıran ve bakterilere karşı savunmasız bırakan etkenlerden biri yüzü sertçe fırçalamaktır.   Havluyu, fırçayı veya sabunu suyu se..
842 23 701
Kısa ve Kolay Cilt Bakım Önerileri

Retinol, cildi yeniler, akne yani sivilceyle savaşır, hücre yenilenmesini sağlar ve destekler, cildin kurumasını önler, Ziana veya Aczone benzeri bir ..
305 18 822