Doktor Tv Banner

Cildi Güzelleştirme Yöntemleri

Cildi Güzelleştirme Yöntemleri
96 2 71

İnsanların çoğu güzel bir cilde sahip olmak ister ve bu isteğin zorluğunun da farkındadır. İşin Aslı zor değil; güzel ve parıltılı bir deriyi elde etmek için sana yardım etmeyi yapabildiğinşeyler için ne kadar kolayda olduğunu görünce şaşıracaksın. Şimdi sana günlük yaşantılarını kullanarak daha güzel bir cilde sahip olabilmen, cildi güzelleştirme yöntemleri için bir kaç öneride bulunacağım.

Su

Suyun vücudumuz için çok öönemli bir yere sahip olduğunu biliyoruz. Suyun her molekülü, bizim vücudumuz için zorunluluklar olan iki hidrojen atomu ve bir oksijen atomundan oluşur. Su içmek neden önemlidir? Vücudumuzun yüze 60-70 i sudan meydana gelmektedir. Su Vücut ihtiyaçları için, vücut sıcaklığını düzenlemek için ve senin organlarının her parçalarına yolculukta besinlere izin vermek için önemlidir.

Su vücutta oksijen taşınmasını kolaylaştırdığı için vücudu korur ve anti oksidan bir etki gösterir. Daha sağlıklı olabilmek için günce 8-10 bardak su içmek doktorlar tarfından önerilir. İnsanların çoğu, su içmek için uygun olan zamanı bilmez, ve onlar, susuz olduğu zaman suyu içer. Ancak su sadece susandığı zmana içilmesi gereken bir içecek değildir. Hücreler susuz kaldığı zaman kurumaya başlar. Bu olaydan ilk oalrak cilt hücreleri etkilenir. Suzun kalan bir insanın cilt hücreleri kurumaya başlar. Böylece cilt mat bir görüntü alır.

Meyve Sebze Yemek Cildi Güzelleştirir

Bizler meyve alırken basitçe açlığımızı gidermeyi düşünürüz. eğer meyveleri doğru biçimde tüketmeyi öğrenirsen bundan çok daha fazlasını kazanmış olacaksın. Meyveler genelde bildiğimizin aksine aç karnına yenmelidir. çünkü aç karnına yenen meyveler genelde vücuttaki toksin maddeleri dışarı atmaya yardımcı olurken tok karnına yenen meyveler ise hazımsızlığı arttırmaktadır. Meyvenin tamamını yemek meyve suyu içmekten daha iyidir. çümkü insan meyveyi yeyince lifli bişeyler yiyerek sindirime yardımcı olmaktadır. Eğer suyu içersen, yavaşça iç, çünkü onu yutmadan önce senin tükürüğünle karıştırması için ona izin vermelisin.

Egzersizle Cilt Güzelleştirilir

Alıştırma, dolaşımı arttırılması için uzun vadekş etkilere ek olarak en etkili yoldur, Uyguladığın zaman, kalbin kan pompalaması üçe katlar, kan cildi güzelleştirir oksijeni artırır, ve bizim vücudumuzda oksijenin miktarı çok güzel olur. Kandaki oksijen miktarı ne kadar çok olursa vücuttaki toksik atıklar da o kadar çabuk atılır. Böylece cildimiz güzelleşir.

Cildi Temizleyen ve Güzelleştiren 7 Besin

1.Somon ya da ton balığı gibi Omega 3 içeren balıklar. Biyotin, omega 3 yağ asitleri, amino asit, protein, B vitamini ile cilt kuruluğuna son verir. C..
901 5 460
Göğüs Kaslarını Geliştirme Yöntemleri hakkında detaylı geniş bilgi

Göğüs Kaslarını Geliştirme Yöntemleri
771 12 722
Güneşten Korunmak İçin Neler Yemeliyiz?

C vitamini içeren nar ve kivi gibi meyveler ve özellikle kavun ile domates güneşe karşı koruyucu.. C vitamini açısından zengin olan kavun, yaz mevs..
931 18 602
Mükemmel Bir Cilt Bakımı İçin Öneriler-1

Cilt tipinizi bilin. Mükemmel görünümlü bir cildi kim istemez? Cilt bakımından önce cilt tipinizi öğrenin. Dikkat çekmek bundan sonra kolaylaşacak. ..
592 14 774
Gençlerde Sivilce Sorunları – Neden ve Çareleri

Temiz bir ciltte hiçbir sorun yaşanmaz. Adım adım cilt temizliği ve bakımıyla akne ve sivilcelere son verin. Ciltteki yağ bezlerinin salgılanmasıyla..
504 7 255
Egzamayı Algılamak ve Onunla Başa Çıkmak

Egzama bir tür cilt hastalığıdır ve bazı kozmetik ürünlerle tedavisi mümkün olabilir. Kozmetik ürünleri egzamayı daha kötü getirebilir fakat makya..
417 13 632
Çikolata Cildi Gençleştirir mi? Çikolatanın Cilde Faydaları

Güneşin zararlı etkilerine karşı koruyucu kremler kullanırız. Peki çikolata da aynı görevi görebilir mi? Londra’da yapılan bir çalışmada, 12 hafta..
800 22 529
Kadınların Yaşlanma Karşıtı Olarak Yaptığı 5 Hata

Kırışıklıklar doğal yaşlanma sürecinin bir parçasıdır. Peki yaşlanma karşıtı olanlar neler yapabilir? Anti aging bakım son yılların modası oldu. Ge..
511 6 745
CİLDİ NEMLENDİRİP PARLATAN NANELİ MASKE

Naneli maskemizde cildi kuru ve cansız olanlar için mükemmel bir maskedir.Cildin doğal nem dengesini sağlarken cildinizede ipeksi bir yumuşaklık kazan..
486 23 352
Cildi Güzelleştiren Vitamin Bombası Tarif

Beslenme ve Diyet Uzmanı Ferin Batman muz, elma, badem, yoğurt ve keten tohumlu bu karışımı sabah içmenizi öneriyor.. Beslenme ve Diyet Uzmanı Feri..
490 23 398
Yüzümüzü Nasıl Yıkamalıyız? Yüz Yıkarken Yapılan Hatalar

Öncelikle temizlik malzemelerimizin doğru olduğundan emin olmak gerekir. Makyajı ve kiri tamamen atacak ürünler gibi. Cildin doğal yağlarını ve sa..
300 20 452
Hangi yağ, hangi cilt için uygundur?

Şifalı Yağlar ve CildimizHangi yağ, hangi cilt için uygundur? Aşağıda belirtilen yağlara ait özellikler genel olarak ifade edilmiştir Eğer..
684 14 763