Cildi Güzelleştirme Yöntemleri

Cildi Güzelleştirme Yöntemleri
94 8 27

İnsanların çoğu güzel bir cilde sahip olmak ister ve bu isteğin zorluğunun da farkındadır. İşin Aslı zor değil; güzel ve parıltılı bir deriyi elde etmek için sana yardım etmeyi yapabildiğinşeyler için ne kadar kolayda olduğunu görünce şaşıracaksın. Şimdi sana günlük yaşantılarını kullanarak daha güzel bir cilde sahip olabilmen, cildi güzelleştirme yöntemleri için bir kaç öneride bulunacağım.

Su

Suyun vücudumuz için çok öönemli bir yere sahip olduğunu biliyoruz. Suyun her molekülü, bizim vücudumuz için zorunluluklar olan iki hidrojen atomu ve bir oksijen atomundan oluşur. Su içmek neden önemlidir? Vücudumuzun yüze 60-70 i sudan meydana gelmektedir. Su Vücut ihtiyaçları için, vücut sıcaklığını düzenlemek için ve senin organlarının her parçalarına yolculukta besinlere izin vermek için önemlidir.
Su vücutta oksijen taşınmasını kolaylaştırdığı için vücudu korur ve anti oksidan bir etki gösterir. Daha sağlıklı olabilmek için günce 8-10 bardak su içmek doktorlar tarfından önerilir. İnsanların çoğu, su içmek için uygun olan zamanı bilmez, ve onlar, susuz olduğu zaman suyu içer. Ancak su sadece susandığı zmana içilmesi gereken bir içecek değildir. Hücreler susuz kaldığı zaman kurumaya başlar. Bu olaydan ilk oalrak cilt hücreleri etkilenir. Suzun kalan bir insanın cilt hücreleri kurumaya başlar. Böylece cilt mat bir görüntü alır.

Meyve Sebze Yemek Cildi Güzelleştirir

Bizler meyve alırken basitçe açlığımızı gidermeyi düşünürüz. eğer meyveleri doğru biçimde tüketmeyi öğrenirsen bundan çok daha fazlasını kazanmış olacaksın. Meyveler genelde bildiğimizin aksine aç karnına yenmelidir. çünkü aç karnına yenen meyveler genelde vücuttaki toksin maddeleri dışarı atmaya yardımcı olurken tok karnına yenen meyveler ise hazımsızlığı arttırmaktadır. Meyvenin tamamını yemek meyve suyu içmekten daha iyidir. çümkü insan meyveyi yeyince lifli bişeyler yiyerek sindirime yardımcı olmaktadır. Eğer suyu içersen, yavaşça iç, çünkü onu yutmadan önce senin tükürüğünle karıştırması için ona izin vermelisin.

Egzersizle Cilt Güzelleştirilir

Alıştırma, dolaşımı arttırılması için uzun vadekş etkilere ek olarak en etkili yoldur, Uyguladığın zaman, kalbin kan pompalaması üçe katlar, kan cildi güzelleştirir oksijeni artırır, ve bizim vücudumuzda oksijenin miktarı çok güzel olur. Kandaki oksijen miktarı ne kadar çok olursa vücuttaki toksik atıklar da o kadar çabuk atılır. Böylece cildimiz güzelleşir.

1.Somon ya da ton balığı gibi Omega 3 içeren balıklar. Biyotin, omega 3 yağ asitleri, amino asit, protein, B vitamini ile cilt kuruluğuna son verir. C..
537 16 387

Göğüs Kaslarını Geliştirme Yöntemleri
862 12 492

C vitamini içeren nar ve kivi gibi meyveler ve özellikle kavun ile domates güneşe karşı koruyucu.. C vitamini açısından zengin olan kavun, yaz mevs..
461 9 714

Cilt tipinizi bilin. Mükemmel görünümlü bir cildi kim istemez? Cilt bakımından önce cilt tipinizi öğrenin. Dikkat çekmek bundan sonra kolaylaşacak. ..
160 16 254

Temiz bir ciltte hiçbir sorun yaşanmaz. Adım adım cilt temizliği ve bakımıyla akne ve sivilcelere son verin. Ciltteki yağ bezlerinin salgılanmasıyla..
374 7 641

Egzama bir tür cilt hastalığıdır ve bazı kozmetik ürünlerle tedavisi mümkün olabilir. Kozmetik ürünleri egzamayı daha kötü getirebilir fakat makya..
318 12 394

Güneşin zararlı etkilerine karşı koruyucu kremler kullanırız. Peki çikolata da aynı görevi görebilir mi? Londra’da yapılan bir çalışmada, 12 hafta..
825 23 605

Kırışıklıklar doğal yaşlanma sürecinin bir parçasıdır. Peki yaşlanma karşıtı olanlar neler yapabilir? Anti aging bakım son yılların modası oldu. Ge..
759 11 365

Naneli maskemizde cildi kuru ve cansız olanlar için mükemmel bir maskedir.Cildin doğal nem dengesini sağlarken cildinizede ipeksi bir yumuşaklık kazan..
348 24 887

Beslenme ve Diyet Uzmanı Ferin Batman muz, elma, badem, yoğurt ve keten tohumlu bu karışımı sabah içmenizi öneriyor.. Beslenme ve Diyet Uzmanı Feri..
302 24 768

Öncelikle temizlik malzemelerimizin doğru olduğundan emin olmak gerekir. Makyajı ve kiri tamamen atacak ürünler gibi. Cildin doğal yağlarını ve sa..
433 11 405

Şifalı Yağlar ve CildimizHangi yağ, hangi cilt için uygundur? Aşağıda belirtilen yağlara ait özellikler genel olarak ifade edilmiştir Eğer..
742 8 695