Çibanin Bitkisel Tedavisi

ÇIBANIN BİTKİSEL TEDAVİSİ
61 6 85
Çıban yavaş yavaş büyüyen, zamanla kızaran ve ağrı yapan sivilcelere verilen addır. Çıban büyüdükçe ortasında beyaz renkli iltihap görülür. Daha sonra bu iltihap yumuşar ve içindeki beyaz sıvı akar.
Çıbanlar genellikle saç dibi, sırt, kalçalar, kol ve bacak arkasında görülür. Çıbanın varlığı vücutta stafilokok dore mikrobu olduğunu gösterir. Bu mikrop kulağa, bağırsaklara veya solunum yollarına girip yerleşebilir.
Önlemler :Vücudunun herhangi bir yerinde çıban çıkan kişi doktor tedavisini uygulayana kadar yarayı temiz gazlı bir bezle kapatıp üstünü bantlayarak mikrop kapmasını önleyebilir.
Bu hem mikrobun diğer insanlara geçmesini, hem de çıbanın kıyafet ve benzeri bölgelere değmesini ve kişinin acı hissetmesini önler.

Çıban mikrobu bulaşıcı olduğundan kişi özellikle küçük çocuklardan ve bebeklerden uzak durmalı, mümkünse çocuğa ait eşyalara da çıban geçene kadar dokunmamalıdır.
Çıbanı olan kişi eğer anne ise, ellerini sık sık yıkamalı ve maske takmalıdır. Çıban göğüs bölgesindeyse, bir süre o taraftan meme vermemesi gerekir.
Tıbbi Tedavisi :Çıban tedavisinin başında antibiyotik merhemler gelir. Merhemlerle birlikte bölgenin tahriş olmasının da önlenmesi gerekir.
Özellikle baş bölgesinde ve yüzde çıkan büyük çıbanlar tedavi edilmediği taktirde zamanla kan zehirlenmesine yol açabilir. Bu nedenle çıban tedavisine vakit kaybetmeden başlamak gerekir.
Çıbanın Bitkisel Tedavisi;
Gerekli Malzemeler : Civan perçemi, Isırgan otu, Soğan, Salkım söğüt, Meyan kökü, Maydanoz, Sarmısak, Bal
Hazırlanış Şekli:* Isırgan otu ile civan perçemi birlikte ezilir. Hazır­lanan karışım merhem kıvamına gelinceye kadar soğan suyu ile karıştırılır. Elde edilen merhem çıban mahaline sürülür.
* Közde pişirilen soğan, çıbanın üzerine konarak sarı­lır.
* Söğüt tohumundan yakılarak elde edilen kül bal ile karıştırılarak merhem kıvamına getirilir. Hazırlanan bu merhem pansumandan sonra çıban mahaline sürülür.
* Sarımsak ve taze maydanoz iyice dövüldükten sonra merhem kıvamına gelinceye kadar bal ile yoğrulur. Elde edilen merhem, pansumandan sonra yara sathına sürülür.

Benzoil peroksit cilt gözenekleri nüfuz ve deride derin büyür akne neden bakteri ortadan kaldırarak çalışır. Bu, uygun fiyatlı kolayca kullanılabilir ..
377 4 441

Dr Gan-Wong% 4 benzoil peroksit çözeltisine,% 3 yeşil çay ile yeşil çay kremi karşılaştırıldığında, ve bulduğu akne tedavisinde sonuçları burada çay v..
953 18 354

Nezle Tedavisi Bitkisel olarak hem doğal hemde kolayca yapabileceğiniz bir yöntemdir.Bu konuda en etkili yöntem Kekik Yaprağı Suyu dur,hem bağısıklık ..
477 23 892

Keten tohumu özellikle omega 3'den zengin bir bitki türüdür. Özellikle kandaki kollesterol ve trigliserit oranı yüksek kişilerin tercih etmesi gerekir..
704 26 139

Sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde, 40 milyon kişi akne ile mücadele vardır. Bu insanların çoğu bu tür antibiyotikler, reçeteli ilaçlar, benzoil p..
519 19 882

Çocuklarda boy doğal bir şekilde nasıl uzar? Boy uzaması için evde yapılabilecek doğal bitkisel kür var mıdır? Çocuklarda bo..
384 9 140

Piyasada birçok farklı akne ürünleri yönetmeliği sonuçlar eksikliği. Iyileştirmek için iddia olan tüm, önlenmesi, veya hatta birkaç ile akne tedavisi,..
896 26 735

Hastalığın kesin tedavisi yoktur. Semptomatik tedavi yapılır. Tedavi başlıca, koruyucu tedavi ve komplikasyonların tedavisi olmak üzere iki noktada yo..
434 15 218

Çay ağacı yağı bir süre için bir anti-bakteriyel ajan olarak şüpheli olmuştur rağmen, bir groundbreakings çalışmada İB tarafından 1990 yılında yapılmı..
697 13 435

Hamile kalmayı kolaylaştıran bitkiler nelerdir? Hangi bitkiler hamile kalmaya yardımcı olur? Bu sorulara cevaben Prof.Dr.Ahmet Maranki hamile kalmayı ..
735 26 881

    Bronşit Bitkisel Tedavisi en etkili bitki havlıcandır halıcandan yapılan birçok karışım çok uzun süredir zaten bu rahatsızlığın ted..
716 9 894

Selülitlere Bitkisel Çözüm olarak bir çok ürün bulunmakta ve bize lanse edilmektedir.Bu reklamlara dayalı satıştan hepimizin kaçırdığı gözümüzün önünd..
240 8 598