Buscopan 10 Mg 20 Draje

BUSCOPAN 10 MG 20 DRAJE
55 4 20

BUSCOPAN 10 MG 20 DRAJE Formulü

Her draje; 10 mg Hiyosin-N-butilbromür, her 1 mL’lik ampul; 20 mg Hiyosin-N-butilbromür, her 5 mL’lik ölçek; 5 mg Hiyosin-N-butilbromür içerir.

Endikasyonları

Dismenore, gastrointestinal spazmlar, kolit, mide ve duodenum ülseri, pediatride kordon kolikleri, pilor spazmı, safra kesesi spazmları, safra taşı ağrıları, sistoskopi, spastik kabızlık, uterus spazmı ve doğum sırasındaki yumuşak bölge spazmları, yaz ishallerinde endikedir.

Kontrendikasyonları

Bileşimindeki maddelere aşırı duyarlılık gösteren kişiler, megakolon, miyasthenia gravis.

Uyarılar Önlemler

Olası antikolinerjik komplikasyon riski nedeniyle, dar açılı glokom eğilimi olan hastalarda, intestinal ya da üriner obstrüksiyon veya taşiaritmi eğilimi bulunanlarda kullanılırken dikkatli olunmalıdır. Gebelik sırasında, özellikle ilk 3 ayda, ilaç kullanımı ile ilgili genel uyarılar dikkate alınmalıdır.

Yan Etkileri

Kserostomi, taşikardi dishidroz, akomodasyon bozuklukları ve idrar retansiyonu gibi antikolinerjik yan etkiler görülebilir, fakat bu etkiler genellikle hafif ve geçicidir. Özellikle deri reaksiyonları olmak üzere çok seyrek olarak alerjik reaksiyonlara neden olabildiği bildirilmiştir.

Ekileşimleri

Trisiklik antidepresanlar, antihistaminikler, kinidin, amantadin dizopramid, metaklopramid, beta-adrenerjik ilaçlar, ve dopamin antagonistleriyle ilaç etkileşimleri olabilir.

Dozu Kullanma

Erişkinler için günde 3-4 kez 1-2 draje, 6-12 yaş arası çocuklar günde 3 kez 1 draje çiğnenmeden yeterli miktarda sıvı ile alınmalıdır. Likit formu; erişkinler ve 6 yaşından büyük çocuklar için günde 3-5 kez 2-4 ölçek, 1 yaşından büyük çocuklarda günde 3 kez 1-2 ölçek, 1 yaşına kadar olan çocuklarda günde 3 kez 1 ölçek. Ampul formu; erişkinlerde günde birkaç kez 1-2 ampul. Günlük doz 100 mg�ı geçmemelidir. Çocuklarda günde birkaç kez vücut ağırlığı kg�ı başına 0.3-0.6 mg kullanılabilir.

Kahve Dünyası yeni yıla girerken “Koruncuk Drajesi” ürünüyle Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’na destek oluyor. Üründen elde edilen gelir sayes..
539 15 586

88 yıldır olduğu gibi yine en güzel bayram hediyeleri Elit’ten… Elit, 1924’ten bu yana ustalıkla yaptığı çikolata çeşitlerini bu bayramda da sizlere ..
207 20 674

İLAÇLARIN SUNULUŞ BİÇİMLERİ: İlaç, hekim tarafından düzenlenen ve eczacı tarafından hastaya verilecek biçime getirilen bir ya da birkaç madde karışımı..
196 7 676

Ailevi Akdeniz Ateşi (Familial Mediterranean Fever - FMF), sıklıkla Akdenizçevresinde yaşayan halklarda görülen bir hastalıktır. Ailevi Akdeniz Ateşi,..
510 10 112

Akdeniz Ateşi Hastalığı - Akdeniz Ateşi Hastalığı Nedir - Akdeniz Ateşi Tedavisi Ailevi Akdeniz Ateşi (İngilizce: Familial Mediterranean Fever, FMF),..
411 18 739

Diyet Meşrubat içindeki 'Aspartam' maddesiyle zehirleniyoruz: Türkce sakarin veya diyet (diet) şekeri olarak tanınmakta ve şeker hastaları genelikle ..
847 21 319