Botoks Nasıl Yapılır.

Botoks Nasıl Yapılır.
43 7 62

Botulinum toksin uygulanacak alanın temiz, cilt yağından, kirden ve her türlü makyajdan arındırılmış olması gerekir.
Enjeksiyon öncesi bu alan antiseptik bir solusyon ile silinerek enjeksiyona hazırlanır.
Uygulamadan önceki en az 10 gün aspirin yada benzeri ilaçların alınmaması, uygulamadan önceki 48 saat içinde alkol alınmaması gereklidir. Alkol, aspirin ve benzeri ilaçlar enjeksiyon yerinde ödemi artırır, morarmayı kolaylaştırır.
Uygulama yapılmadan 30-45 dakika önce uygulama yapılacak alana uyuşturucu krem (EMLA krem) uygulanması iğnenin acısını azaltır, fakat genellikle iğne fazla can yakmaz ve buna gerek kalmaz. Uyuşturmak için buzda uygulanabilir. Bir kaç yıl içinde piyasaya çıkması beklenen ve ciltte derin anestezi sağlayan spreyler de anestezi için kullanılabilir. Bu uyuşturucu spreyler henüz izin aşamasındadır ve şu an için piyasada bulunmamaktadır. Ben bu spreylerden birini kendim deneme fırsatını buldum ve oldukça etkili olduğunu belirtmeliyim. Botulinum toksini çok ince iğnelerle uygulandığından enjeksiyonun anestezisiz yapılması kişiye fazla bir rahatsızlık vermez. Zaten botulinum toksini enjeksiyonundaki ağrı ve yanmanın sebebi iğnenin cilde batışından çok toksinin kendisinin verildiği bölgede yarattığı yanma hissidir. Bu yanma hissi kısa sürede geçer ve kişiye fazla bir rahatsızlık vermez.
Botulinum toksin enjeksiyonu, kırışıklıkları oluşturan kaslar hedeflenerek yapıldığından enjeksiyonu yapan doktorun, yüz anatomisini çok iyi bilmesi gereklidir. Doktor, hastanın yüzüne bakınca, kırışıklık olan bölgedeki kasların yerlerini, sanki derinin altını görüyormuşcasına, net bir şekilde bilmelidir. Bunlar dışında enjeksiyonun yapılma tekniği ve verilecek toksin dozu da önemlidir. Doktorunuz muayene sırasında gerekli planlamayı yapacak ve gereken doza karar verecektir. Doz hesaplanırken BOTOX® ve DYSPORT® preperatlarının dozajlarının farklı olduğu akılda tutulmalıdır.
Botulinum toksininin uygulaması, estetik amaçla sadece plastik cerrahlar ve dermatologlar (cilt hastalıkları uzmanları) tarafından uygulanan ve uygulanması 5-10 dakika süren bir işlemdir. Toksin, flakon içinde liyofilize toz olarak piyasaya sunulmuştur. BOTOX® flakonlarının soğuk ortamda (-5 derece veya altında) muhafaza edilmesi gerekir. DYSPORT® ise 2-8 °C’de nakledilip saklanabilir. Uygun şartlarda saklandığında kuru raf ömrü 2 yıldır. Enjeksiyondan hemen önce 1-4 cc steril serum fizyolojik ile sulandırılarak kullanılır. Prospektüse göre sulandırıldıktan bir süre sonra toksin bozulmaya başladığından, tüm toksinin hemen kullanılması gerekir. Sulandırılan toksin buzdolabında (2-8 derecede) 4 saat kadar saklanabilir, bu süre sonunda kullanılmayan toksin bozulduğu için kullanılmaz, atılmalıdır; bu prospektüs bilgisidir. Yalnız, Allergan firması 2004 yılında Amerika da, en çok Botox kulanan doktorlarla bir toplantı yapmış ve Botox kullanımının ayrıntılarını tekrar, yeni baştan belirlemiştir. Şu an prospektüsde sulandırıldıktan sonra hemen kullanılması önerilirken, oluşturulan konsensus raporuna göre sulandırılmış Botox, etkinliğini kaybetmeden buzdolabının kapağında 6 hafta kadar saklanabilir. Ayrıca prospektüsde prezervatif madde içermeyen serum fizyolojik ile sulandırılması önerilirken, konsensus raporunda prezervatif madde içeren serum fizyolojik ile daha ağrısız enjeksiyon yapılabildiği belirtilmiş ve prezervatif madde içeren serum fizyolojik kullanılması önerilmiştir.

Estetik operasyonlardan en sık tercih edileni botoks, depresyonu da tedavi ediyor olabilir.. Kadınların son yıllarda en çok tercih ettiği estetik m..
426 12 327

Ütü Nasıl Yapılır incelikleri
681 7 415

Daha genç ve güvenli görünmek için botokstan vazgeçemeyenlere Medical Estetik Uzmanı Dr. Hikmet Gülaçtı, baharda botoksu tavsiye ediyor.. Daha huzu..
395 5 270

Botoks uygulamasının etkisi, halk arasında saman nezlesi olarak bilinen alerjik rinitin tedavisinde denenecek. Avustralya'daki Monash Üniversitesi'..
298 13 424

İlk Yardım Nasıl Yapılır? (Slayt Gösterisi) Tam 207 sayfa ilk yardım sunumu. En ince ayrıntısına kadar ilk yardımın nasıl yapılacağını anlatan bu sla..
725 20 672

Kolay Ütü Nasıl Yapılır? - Kolay Ütü Yapma - Kolay Ütü Yapmanın Püf Noktaları
700 5 832

Lösemi İçin Kemik İliği Nakli Nasıl Yapılır ?
866 8 617

Bunalım sürekli bir hale geldiyse çaresi artık botokstan geçiyor. Peki botoksun değişik alanlarda kullanılmasının sebebi nedir? Botoks nasıl stresi az..
588 18 110

Şiddetli baş ağrıları ve beraberinde gelen diğer yan etkilerle migren hayatınızın ortasına kabus gibi çöer. Botoksla migren tedavisi mümkün müdür? ..
553 8 452

Altın Bakımı Altın Bakımı Nasıl olur? Altın takıların Bakımı Nasıl Yapılır? Altın takıların temizliği nasıl yapılır? Altın Bakımı Nasıl Yapılır? Altı..
802 16 198

Masaj sayesinde kan dolaşımının artması cildin yeniden kolajen üretmesine yardımcı oluyor. Şimdi size harika bir güzellik sırrı! Cildinizin gençliği..
504 23 496

Şaşıracaksınız fakat burun estetik ameliyatlarında bile botoks tekniği kullanılıyor. Konuşurken ya da gülerken burnunuzu saklamaya mı çalışıyorsunu..
751 15 634