Doktor Tv Banner

Bir Haftada 7 Kilo Verdiren Diyet Ve Zayıflatan Öneriler

Bir Haftada 7 Kilo Verdiren Diyet ve Zayıflatan Öneriler
59 2 76

1 haftada 7 kilo zayıflama, bir diyet için oldukça iddialı bir rakamdır.

Bir  haftada 7 kilo verdiren diyet  ile  7 günde 5 kilo verdiren diyet listelerinin temel mantığı aynıdır

Daha önceki yazılarımda  5 ve 8 kilo verdiren diyet ile ilgili açıklamalar yapmıştım. Bu yazı da ona benzemesine rağmen 1 haftada fazla kaç kilo verilir cevabını daha iyi veriyor. O nedenle 1 haftada 7 kilo verme ve acele kilo vermek ihyiyacı olan kişiler için bu sefer daha detaylı biçimde kaleme aldım

7 günde 7 kilo vermek

Bir haftada 7 kilo verdiren diyet türlerine daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi şok diyet adını vermekteyiz. Şok diyetler, hekimler ve diyetisyenler tarafından pek önerilmezler. Ancak düşük kalori diyetleri olarak ta adlandırılan bu tür şok diyetler, kısa vadede zayıflamak isteyen kişiler için ideal bir diyetle zayıflama türüdür. Misal olarak düğün, tatil, önemli bir toplantı, gibi etkinliklerde, tüp bebek tedavisi gibi ameliyatlarda ve daha değişik durumlarda fazla kilolarımız ile topluluk karşısına çıkmak istemeyiz. Hele bir de bu tür zorunluluklar aniden ortaya çıkmışsa bu durumda uzun süreli zayıflatan bir diyet uygulamak yerine şok bir diyetle bir haftada 7 veya  iki haftada 10 kilo zayıflatan bir diyet uygulamamız gerekecektir. İşte bugün size vereceğim diyet formülünü sıkı sıkıya uygularsanız  1 haftada 7 kilo zayıflama sağlayan bir diyet programı uygulamış olacaksınız.

Ancak diyet listesine geçmeden önce haftada 7 kilo zayıflamak için neler yapmamız gerektiğine kısaca göz atalım.

1 haftada 7 kilo zayıflamak için aslında 2 temel şeyi yapmamız gerekmektedir. Bunlardan birincisi yediklerimize ve içtiklerimize dikkat edeceğiz. İkincisi ise metabolizma seviyesini artırmak için bol bol egzersiz ve yürüyüş yapacağız. Koşu bandı kullanarak günde 45 dakikalık 2 veya 3 koşu seansı ile yaklaşık olarak günlük 1000 kalori harcarsınız. Bu da bir haftada 1 kilo yağ eritmek anlamına gelir. Diğer yandan yediklerimizi kontrol altına alarak bol hareket yapmak elbette kolay birşey değildir.  Ancak 7 gün sonra diyetten kurtulacağınızı ve hoş bir görünüme kavuşacağınızı hesaba kattığınızda, hızlı zayıflama için bu tür bir çabanın içerisine girmektedn başka da yapılacak birşey kalmıyor.

Haftada  7 kilo vermek ve zayıflama için işte sizlere Bir haftada 7 kilo verdiren diyet öncesi yapacaklarınız:

1. Zayıflama sürecinde Kalorili yiyecekler ve içecekleri unutun. Beyaz unlu ve şekerli mamullerden uzak durun. ekmek, pasta, hamburger, kola, cipsler, şekerleme, çikolata gibi yiyecekler bizlerin baş düşmanlarıdır.

2. Günde 3 temel öğünle beslenme yerine 4-5 küçük öğünle geçiştirin. Bu sayede hem kendinizi tok hissedeceksiniz hem de daha az kalori alacaksınız. Diğer yandan da tokluk hissiyle kan şekeriniz düşmediği için daha fazla enerji harcayarak zayıflama sağlayabileceksiniz. Az yemek ama sık yemek yeme yoluyla zayıflamanın ardında sık yenen öğünlerin sindiriminin yağ olarak değil, enerji olarak metabolzimaya dahil edilmesi yatmaktadır.

3. Bir haftada 7 kilo zayıflatan bir diyette su içmek önemli yer tutar. Su içerek zayıflama yöntemi eskiden beri bilinen bir metoddur. Günde 2 litre su içen bir kişi hem midesini sıfır kalorili bir besin ile doldurur hem de susuzluk sonucu vücudun yağ depolama eğilimine engel olmuş olur. Bol su içen birisinin şişmanlaması neredeyse imkansızdır. SU içmek açlığı bastırır. Ama aç karnına çok fazla su içmenizi de tavsiye etmiyorum.

4. Bir haftada 7 kilo vermek için gerçekten ciddi bir biçimde egzersiz hareketleri ile yağ yakmak gerekmektedir. 7 günde 7 kilo zayılamak, sadece diyet ile yapılabilecek bir şey değildir. Özellikle evde yapılan zayıflama egzersiz hareketleri sizlere çok yardımcı olacaktır.

Haftada 5 ile 7 kilo verdiren diyet listesini uygulamanız da işinizi kolaylaştırır. Aşağıda sizlere 1 haftada 7 kilo zayıflatan örnek bir diyet listesi sunuyorum.

Pazartesi: İstediğiniz kadar meyve, muz hariç.

Salı: İstediğiniz kadar sebze (beraberinde soya sosu, sirke ya da hardal kullanabilirsiniz).

Çarşamba: İstediğiniz kadar meyve ve sebze.

Perşembe: 5 muz ile 5 bardak süt.

Cuma: Taze sebzeyle beraber 4 parça kırmızı et/tavuk ya da balık

Cumartesi: Taze sebzeyle beraber 4 parça kırmızı et.

Pazar: Yine taze sebze ve 4 dilim kırmızı et (biftek olabilir).

1 Haftada 4 Kg Verdiren Madonna Diyeti

Oldukça sağlıklı ve dengeli bir beslenme planı sizlerle. Madonna bu diyetle haftada 4 kilo vermeyi başardı. Siz de mutlaka deneyin.. Madonna; uzun ..
521 5 660
Diyet Sodadan Vazgeçmek İçin Sebepler

Diyet sodalarda yapay tatlandırıcılar bulunur. Şekerden daha yoğun bir tat alırsınız. Bu maddeler şekerin yaptığı etkilere sahiptir. Vücudun yağ d..
512 22 607
10 Adımda Kolayca Zayıflayın

Herşeyi yaptınız ama hala kilo veremediniz. Bünyenize uygun bir egzersiz ve diyet programının yanında kolayca uygulanan 10 tavsiye.. Yemeklerde değ..
981 8 249
2 Haftada 4 Kilo Verin - Etkili Diyet

Yaza hazırlanmak için şimdiden kolları sıvamak gerek. 2 haftada 4 kilo vermenin yolları nelerdir? Bu diyet planıyla günde ortalama 1350 kalori alac..
840 22 584
Diyette En Sık Yapılan 6 Hata

Çok istiyor, herşeyi deniyor ve bir türlü kilo veremiyor musunuz? İşte insanların diyette yaptıkların en önemli hatalar.. Bu hatalardan kaçınırsak kol..
698 4 871
Düşük Kalorili İçecekler Diyabet Sebebi

Diyet içecekler sanıldığı gibi sağlıklı değil.. Hem aksine kilo almaya yarar hem de diyabete sebep olur. Diyet içeceklerin diğer zararları neler.. ..
288 25 394
Strese Girmeden Kalıcı Kilo Vermenin Yolları

Karşı koyulamayan yiyecekler kilo almaya neden olur.. Bunu nasıl aşabiliriz? Hızlı ama kalıcı kilo vermenin başarılı ve etkili yolları nelerdir? Mu..
779 15 529
Kalıcı Zayıflamanın Püf Noktaları

Kalıcı olarak zayıflamanın kolay yolları var. Beslenme ve diyet uzmanı Serkan Tutar bunun için önerilerde bulundu.. İnsanların birçoğu fazla kilola..
555 13 252
Yeni Yılda Sağlıklı Zayıflama Kararı Alın

Bu yıl kendinize bakın ve özen gösterin. Sağlıklı bir şekilde kilo verin ve harika görünün. İşte sağlıklı zayıflamanın yolları.. Yeni yıla girerken..
886 11 283
Diyet ve Zayıflama Hakkındaki Gerçekler

Doğru bilinen yanlışlar neler? Diyette hangi hataları yapıyor ve bunlara inanıyoruz? Beslenme ve Diyet Uzmanımız Nil Şahin Gürhan'a göre diyet önerile..
560 25 714
Lezzetli, Pratik ve Diyet Tarifler

Menemen, çılbır gibi hem lezzetli hem sağlıklı hem pratik hem de kilo verdiren tarifler sizlerle.. Yeni kilo verme stratejisi olarak kahvaltıda ald..
440 12 780
Bu Karışımlar İle Kolayca Zayıflayın

Bu önerileri dikkate alarak beslenin ve ilk haftadan sonra kolayca kilo verdiğinizi gözünüzle görün.. İşte mucize iksirlerin tarifleri.. ABD’nin ön..
193 22 632
8 Adımda Zayıflamanın Püf Noktaları

Yeni bir araştırmaya göre zayıflamak o kadar da zor değil. İrade, istek ve bazı kurallar rol oynuyor. İşte 8 adımda zayıflamanın yolları.. ABD’de y..
732 22 781
Sağlıklı Zayıflama İçin Beslenme Önerileri

Uzman Diyetisyen Deniz Berksoy 3 adımda sağlıklı beslenmeyi anlattı. Mayo Klinik Diyetinin, sağlıklı yaşam formlarını desteklediği için tercih edil..
897 18 617
Kaçınmamız Gereken Genel Diyet Hataları

En yoğun çabalar bile basit hatalarla sonuca ulaştırmaz. Diyette hangi hataları yaptığımızı bilirsek kilo vermemiz de kolay ve sağlıklı olur. Önce..
570 10 640