Doktor Tv Banner

Balgam Sökücü Bitkisel Tedavi

Balgam Sökücü Bitkisel Tedavi
46 6 67

Kış ayları yoğun bir şekilde devam ediyor. Kış ile birlikte öksürük, balgam, grip ve nezle gibi hastalıklara yakalanmamak elde değildir. Hele hele karın yüzünü tekrar gösterdiği şu günlerde ülkemizin bazı kesimleri oldukça soğuk günler yaşamaktadır. Kar yağışı ile birlikte gelen rüzgar herkesi etkilemekte, hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Çoğunlukla dışarıya çıkmamaya, bu soğuk havayı hissetmemeye çalışsak da zorunlu olduğumuz zamanlarda dışarıya çıkarız. İşe gitmek için, markete gidip alışveriş yapmak için yada çocuğumuzu okuluna götürmek için mecburen dışarı çıkarız. Dışarı çıkarken çok sıkı giyinmeye, şal, atkı, şapka ve eldiven gibi bizi soğuk havalardan koruyacak kıyafetler giymeye özen gösteririz. Fakat yine de hele hele çocuklar ve yaşlılar çok kısa bir süre dışarıda dursalar bile hemen hasta olurlar. Burun akıntısı, baş ağrısı, halsizlik, iştahsızlık gibi belirtiler hemen kendini gösterir. Hele bir de boğazda biriken balgam herkesi rahatsız eder. Çıkarmak istenip de çıkartılamayınca verdiği rahatsızlık sürekli artar. Zamanla solunum yolunu da tıkamaya başlayabilir. Bu nedenle balgam çıkarmak çok önemlidir. Peki balgam nasıl sökülebilir? Balgam sökücü bitkisel tedavi mevcut mudur? Tabii bazı bitkiler sayesinde bitkisel tedavi ile balgamdan kurtulmak mümkündür.

Balgam Sökücü Bitkiler Solunum organlarımızdan özellikle akciğerden gelen balgam zamanla birikerek boğazı rahatsız eder. Soğuk kış aylarında, grip ve nezle gibi hastalıklara yakalanma sonucunda bu durum görülür. Akciğerlerde biriktikten sonra boğaza geldiğinde ağızdan dışarı atılabilir. Fakat kimi zaman dışarı atılırken boğazımıza acı verir. Hele ki küçük çocuklar tam olarak bu durumun bilincinde olmadıkları için ne yapacaklarını bilemezler. Bu durumda balgam sökücü bitkisel tedavi uygulamak herkes için en uygun yoldur. Çeşitli bitkilerin çayları, kaynatılıp nefes olarak alınan buharları sökücü olarak kullanılabilir. Öncelikle her gün düzenli olarak su içmeye dikkat etmelisiniz. Okaliptüs yağı yada okaliptüs buhar banyosu da sökücü olarak yardımcı olur. Zencefil, akdiken ve aloe vera gibi bitkilerle mukus yollarını temizlemek için kullanılan bitkiler arasındadır. Soğan ve soğan suyu da bu durumda büyük fayda sağlar. Papatya çayını günde bir bardak içmek de yarar sağlayacaktır. Herkesin kolaylıkla elde edebileceği şalgam da akciğer bronşlarını temizleyerek balgam sökücü bitkisel tedavi sağlar. Marul içerdiği etken maddeler sebebiyle özellikle çocuklara yedirilmelidir. Göğsü yumuşatır, öksürüğe de iyi gelir. Andız otu da balgam için balla karıştırılmalı ve ezilerek yenmelidir. Ebegümeci öksürük kesici ve göğsü yumuşatıcı olarak kullanılabilir. Diğer bir şifalı bitki ise ıhlamurdur. Ihlamur çayı ile balgam söktürebilir ve grip, nezle, bronşit ve öksürükten de kurtulabilirsiniz.

Balgam Söktürücü İlaç

Çeşitli bitkisel ilaçlar ile bu durumdan kurtulmak ve söktürmek mümkün olsa da eğer fazla öksürüğünüz, ağır halsizlik yada akciğer ağrılarınız varsa mutlaka doktora başvurmalısınız. Önerdiğimiz çeşitli çaylar ve bitkiler doktorun verdiği ilaçların yanında göğsünüzün yumuşamasına, balgam atmanıza ve biraz daha iyi hissetmenize neden olacaktır. Fakat unutmayalım ki her şeyin fazlası zarar. Bu nedenle bitkileri ve çayları çok fazla miktarda aniden kullanmamalısınız.

Balgam Sökücü Bitkisel Tedavi

Balgam Söktürücü Bitkiler hakkında detaylı ve geniş bilgi

Adaçayı, ada soğanı, hayıt, havuç ve enginar balgam söktürücü etki gösterir. Antep fıstığı öğütülür, balla karıştırılır yenirse öksürüğe iyi gelir ve ..
277 16 640
Balgam Sökücü Bitkisel Tedavi

Kış ayları yoğun bir şekilde devam ediyor. Kış ile birlikte öksürük, balgam, grip ve nezle gibi hastalıklara yakalanmamak elde değildir. Hele hele kar..
359 24 106
BALGAM MUAYENESİ NEDİR? DETAYLI BİLGİ

BALGAM MUAYENESİ Solunum hastalıklanmn tanısında balgam muayenesi büyük önem taşır. Bu faedenle dikkatle ve titizlikle yapıl­ması gerekir. Solunum sis..
721 5 690
BALGAM ÖRNEĞİ NASIL ALINIR? DETAYLI GENİŞ BİLGİ

BALGAM ÖRNEĞİ NASIL ALINIR? Balgam muayenesinde temel alınan bölge soluk borusundan akciğerlerdeki bronşiyollere ve hava keseciklerine ka­dar uzanan s..
695 19 495
Bronşit Tedavisi ne iyi gelir?

Akciğerlere giden havayollarının iç yüzündeki zarın iltihaplanmasıdır. Akut ve kronik olarak iki gruba ayrılır. - Akut Bronşit: Genellikle grip, kızam..
787 24 144
İktidarsızlık Bitkisel Tedavi hakkında detaylı geniş bilgi

İktidarsızlık Bitkisel Tedavi son yıllarda bu sağlık sorunu için çok tercih edilen uygulamaların başında gelmektedir; bunun nedeni bitkisel karışımlar..
273 17 672
Greyfurt-Greyfurtun Faydaları hakkında bilgi

Greyfurt-Greyfurtun Faydaları GREYFURT • Soğuk algınlığına iyi gelir, • Sindirimi uyarır, • Diş etlerinin kanamasını azaltır, • Kılcal damarlardaki ka..
246 6 739
MAKROSKOPİK İNCELEME NEDİR? DETAYLI BİLGİ

MAKROSKOPİK İNCELEME Öncelikle 24 saatlik balgam miktan öl­çülür. Akciğer ödemi, bronşektazi (bronş genişlemesi) , akciğer apsesi ve bazı verem türler..
398 5 216
Yağ Eriten Bitkiler hakkında detaylı geniş bilgi

At kuyruğu bitkisi idrar sökücü özelliğiyle biliniyor. Yağ dokularını eritmeye yardım eden bitki yaraların iyileşmesine de yardımcı oluyor. Fakat tüm ..
265 8 885
Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Bitkisel Kür

Hamile kalmayı kolaylaştıran bitkiler nelerdir? Hangi bitkiler hamile kalmaya yardımcı olur? Bu sorulara cevaben Prof.Dr.Ahmet Maranki hamile kalmayı ..
891 16 560
Bağırsak Gazına Bitkisel Çözüm hakkında detaylı geniş bilgi

Bağırsak Gazına Bitkisel Çözüm olarak en etkili destek bir bitkinin suyudur ve yüzyıllardır kullanılmaktadır ;bu ürün pek çok marka tarafından üretili..
654 19 186
Balgam hakkında detaylı geniş bilgi neden olur?

Sümüksü, cerahatli veya kanlı görünüşte bir maddedir. Bronşitin işareti olabilir.
385 25 110