Doktor Tv Banner

Baker Kisti Tedavisi

Baker Kisti Tedavisi
95 3 59

Baker kisti dizin arkasında oluşan bir şişliktir ve dizde gerginlik hissine neden olur. Dizdeki ağrı diz aktif haldeyken daha da kötüleşir. Baker kisti genellikle arterit veya kıkırdak yırtılması gibi diz eklemi ile ilgili bir sorun nedeniyle ortaya çıkar. Bu iki sağlık durumu da dizde sıvı oluşumuna neden olarak baker kistine yol açabilir.


Baker kisti rahatsızlık verici olsa da ve şişmelere neden olsa da rahatsızlığa neden olan sorunun tedavi edilmesi ile kişi ağrılarından kurtulur.


Eğer doktorunuz arterit rahatsızlığının kiste neden olduğun teşhis ederse size iltihaplanmaların azaltılması için aşağıdaki tedavi yöntemleri önerebilir:

Dizinize doğal tedavileri uygulayın. Dizinize soğuk kompres yapın ve dizinizi yüksekte tutun. Koltuk denekleri ile gezerek bacağınızın üzerindeki ağırlığı hafifletin. Bacağınızı mümkün olduğu kadar fazla dinlendirin ve iltihaplı bölgeye buz koyun.


Steroid nitelikte olmayan iltihap sökücü ilaçları kullanın. Aspirin, ibuprofen (Advil, Motrin, diğerleri), naproksen (Aleve, diğerleri) ve benzer ilaçlar ağrıların hafifletilmesini sağlar.


Fiziksel aktivitelerinize ara verin. Aktivitelerinize rahatsızlığınız iyileşene kadar ara verin. Bu sayede diz ekleminiz tahriş olmaz. Doktorunuz ne kadar süre ile dinlenmeniz gerektiğini size bildirecektir.

Yumurtalık Kisti Bebeği ve Doğumu Etkiler mi?

Yumurtalık kistleri her zaman kötü huylu olmuyor. Peki gebelikte yaşanan yumurtalık kistleri bebeği, anne sağlığını ve doğumu ne yönde etkiliyor? Y..
833 16 437
Çikolata Kisti Gebeliği Etkilemeyecek

Çikolata kisti olan kadınlarda doğum yapamama düşüncesi belirir. Fakat gebeliği etkilemeyn bu kistler aynı zamanda kolayca alınabiliyor. İyi huylu ..
269 16 393
Kadınlarda Kasık Ağrısı Nelerin Belirtisi?

Çikolata kisti veya kısırlık habercisi olabilen kasık ağrılarına dikkat. Doktor kontrolü gerekiyor. Üreme çağına özgü bir hastalık olarak kabul edi..
658 8 858
Çocuğunuz Ağladığı İçin Fıtık Olmaz, Fıtık Olduğu İçin Ağlar!

Özellikle erkek çocuklarda daha fazla görülen kasık fıtıklarının, çocuklar ağladığı için ortaya çıktığına dair yanlış bir inanış mevcut. Kasık fıtıkl..
357 24 592
Çocuklarda Fıtık Nasıl Anlaşılır, Fıtık Belirtileri

Erkek bebek ve çocuklarda görülen fıtığın tanımı nedir, nedenleri, belirtileri ve tedavi şekli çocuklarda nasıl ortaya çıktığı hakkında ayrıntılı bilg..
761 10 702
MEMEDE KİTLE NEDENLERİ

Meme kanseri (40 yaş üstü daha sık görülür)Meme kistleri (30-50 yaş arası sık görülür)Fibroadenom (20'li yaşlarda en sık neden)Fibrokistik meme (30'lu..
395 24 151
Çikolata Kistleri Hiç Masum Değil

Kısırlık sorunu olan kadınların yüzde 15′inde, çocuk sahibi olmakta güçlük çeken çiftlerinde yüzde 40′ında rastlanan çikolata kistinin (endometriyozis..
858 7 744
Disparoni Nedir, Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi Nasıldır?

Tıpta disparoni olarak adlandırılan cinsellik sırasında yaşanan ağrılı durumlarda dikkatli olunmalı ve ilişkiye devam edilmemelidir. Disparoni hakkınd..
970 10 156
Çoçuklarda Fıtık Hastalığı

Özellikle erkek çocuklarda daha fazla görülen ve ağladığı için ortaya çıktığına dair yanlış bir kanının olduğu kasık fıtıklarını Hisar Intercontinenta..
578 24 401
Çocuğunuz Ağladığı İçin Fıtık Olmaz!

Kasık fıtıklarının özellikle yenidoğan döneminde çok daha fazla görülür, bu nedenle ailelerin çok dikkatli olmaları gerekir. Kasık fıtıkları özellikle..
496 16 389
Endometriozis – Çikolata Kisti Nedir, Tedavisi Mümkün mü?

Kadınların genital bölgesindeki ciddi sorunlar erken teşhis ve tedavi olmadıkça maalesef ilerliyor. Çikolata kistleri alınabilir mi? Modern çağın h..
169 12 814
Yumurtalık Kisti ve Tümörü Nedenleri ve Tedavisi

Kadınlarda meydana gelen üreme bölgesinde görülen bu hastalık ciddi boyutlara ulaşmadan teşhis edilmeli ve tedavi edilmelidir. Yumurtalıklar rahmi..
530 15 456
Kadınlarda Saç Kaybı Nedenleri ve Çözümleri-1

Kadınlar saçlarıyla çok şey anlatır. Uzun, kısa, dolgun, ışıltılı, yaşam dolu.. Bu bir stil ve kişilik ifadesidir. Kötü saç görünümü kötü hissetmeye n..
846 6 631
Dondurarak Nasır Tedavisi Nasıl Sonuç Veriyor?

30 saniye nasırlar donduruluyor ve nasır tedavisi bitiyor.. Dar ve yüksek topuklu ayakkabılar, ayakların düşmanı nasıra yol açıyor. Nasır düzen..
805 12 551
Kısırlık Tedavisi Sonucu İlk Bebek

Erken yumurta yetmezliği yaşayan kadınlar için yenilikçi bir kısırlık tedavisi ile yaşanan başarı öyküleri umut veriyor.   Japonya’da yapıla..
487 5 778