Doktor Tv Banner

Baker Kisti Tedavisi

Baker Kisti Tedavisi
91 9 39

Baker kisti dizin arkasında oluşan bir şişliktir ve dizde gerginlik hissine neden olur. Dizdeki ağrı diz aktif haldeyken daha da kötüleşir. Baker kisti genellikle arterit veya kıkırdak yırtılması gibi diz eklemi ile ilgili bir sorun nedeniyle ortaya çıkar. Bu iki sağlık durumu da dizde sıvı oluşumuna neden olarak baker kistine yol açabilir.


Baker kisti rahatsızlık verici olsa da ve şişmelere neden olsa da rahatsızlığa neden olan sorunun tedavi edilmesi ile kişi ağrılarından kurtulur.


Eğer doktorunuz arterit rahatsızlığının kiste neden olduğun teşhis ederse size iltihaplanmaların azaltılması için aşağıdaki tedavi yöntemleri önerebilir:

Dizinize doğal tedavileri uygulayın. Dizinize soğuk kompres yapın ve dizinizi yüksekte tutun. Koltuk denekleri ile gezerek bacağınızın üzerindeki ağırlığı hafifletin. Bacağınızı mümkün olduğu kadar fazla dinlendirin ve iltihaplı bölgeye buz koyun.


Steroid nitelikte olmayan iltihap sökücü ilaçları kullanın. Aspirin, ibuprofen (Advil, Motrin, diğerleri), naproksen (Aleve, diğerleri) ve benzer ilaçlar ağrıların hafifletilmesini sağlar.


Fiziksel aktivitelerinize ara verin. Aktivitelerinize rahatsızlığınız iyileşene kadar ara verin. Bu sayede diz ekleminiz tahriş olmaz. Doktorunuz ne kadar süre ile dinlenmeniz gerektiğini size bildirecektir.

KİST NEDİR? TEDAVİSİ NE İYİ GELİR GENİŞ BİLGİ

KİST: İçi gaz, sıvı ya da yarıkatı bir maddeyle dolu boşluklardır. İçyüzü epitelle döşeli nlanlara gerçek kist, bu epitelin bulunmadığı türlere yalanc..
275 23 628
Yumurtalık Kisti Bebeği ve Doğumu Etkiler mi?

Yumurtalık kistleri her zaman kötü huylu olmuyor. Peki gebelikte yaşanan yumurtalık kistleri bebeği, anne sağlığını ve doğumu ne yönde etkiliyor? Y..
892 26 301
Meme kisti ve meme kanserine bitkisel kür

Gün geçtikçe yaygınlaşan meme kisti ve meme kanserini, tedavi edici ve önleyici bitkisel kür tarifini, sayın Ahmet Marank..
616 17 815
Çikolata Kisti Gebeliği Etkilemeyecek

Çikolata kisti olan kadınlarda doğum yapamama düşüncesi belirir. Fakat gebeliği etkilemeyn bu kistler aynı zamanda kolayca alınabiliyor. İyi huylu ..
899 24 419
Kadınlarda Kasık Ağrısı Nelerin Belirtisi?

Çikolata kisti veya kısırlık habercisi olabilen kasık ağrılarına dikkat. Doktor kontrolü gerekiyor. Üreme çağına özgü bir hastalık olarak kabul edi..
960 7 378
Rahim Duvarının Gen Profili Çıkarıldı

Prof. Dr. Önder Çelik kadınlarda çikolata kisti riskini tespit etmek amacıyla rahim duvarının gen haritasını çıkardı. Dünya çapında yaygın bir hastalı..
360 8 817
Yumurtalıkta Gelişen Çikolata Kistleri Riskli mi?

Kadınların korkulu rüyalarında biri de yumurtalık ve rahim kistleri. Çünkü ilerleyip kansere neden olabiliyor. Çikolata kistleri aslında tehlikeli mi?..
329 7 695
Günümüze kadar yeryüzünde büyük volkanik patlamalar nerelerde gerçekleşmiştir ? hakkında bilgi

    Yellow Stone (ABD) ve Toba Dağı (Endonezya) büyük volkanik patlamaların meydana geldiği noktasal örneklerdir.     B..
200 15 456
Orak Hücreli Anemi Hastalığının Tedavisi hakkında detaylı geniş bilgi

Hastalığın kesin tedavisi yoktur. Semptomatik tedavi yapılır. Tedavi başlıca, koruyucu tedavi ve komplikasyonların tedavisi olmak üzere iki noktada yo..
823 23 499
Karın Ağrısına Neden Olabilecek Başlıca Hastalıklar hakkında detaylı geniş bilgi

    Karın Ağrısına Neden Olabilecek Başlıca Hastalıklar      İdrar yolu infeksiyonları      Safra kese..
584 22 495
Endometriozis Ya da Çikolata Kisti

Kadınların korkulu rüyasu rahim ve yumurtalık kanserinin öncüsü olan kistler kimi zaman zararsız olabiliyor. Adı kulağa hoş gelse de hiç de hoş olm..
849 25 377
Bebeklerde Kasık Fıtığı Belirtileri ve Tedavisi

ÖZellikle erkek çocuklarda görülen kasık fıtığının nedenleri, belirtileri neler ve tedavi nasıl uygulanır? Özellikle erkek çocuklarda daha fazla gö..
569 22 348