Baker Kisti Tedavisi

Baker Kisti Tedavisi
74 9 33

Baker kisti dizin arkasında oluşan bir şişliktir ve dizde gerginlik hissine neden olur. Dizdeki ağrı diz aktif haldeyken daha da kötüleşir. Baker kisti genellikle arterit veya kıkırdak yırtılması gibi diz eklemi ile ilgili bir sorun nedeniyle ortaya çıkar. Bu iki sağlık durumu da dizde sıvı oluşumuna neden olarak baker kistine yol açabilir.

Baker kisti rahatsızlık verici olsa da ve şişmelere neden olsa da rahatsızlığa neden olan sorunun tedavi edilmesi ile kişi ağrılarından kurtulur.

Eğer doktorunuz arterit rahatsızlığının kiste neden olduğun teşhis ederse size iltihaplanmaların azaltılması için aşağıdaki tedavi yöntemleri önerebilir:

Dizinize doğal tedavileri uygulayın. Dizinize soğuk kompres yapın ve dizinizi yüksekte tutun. Koltuk denekleri ile gezerek bacağınızın üzerindeki ağırlığı hafifletin. Bacağınızı mümkün olduğu kadar fazla dinlendirin ve iltihaplı bölgeye buz koyun.

Steroid nitelikte olmayan iltihap sökücü ilaçları kullanın. Aspirin, ibuprofen (Advil, Motrin, diğerleri), naproksen (Aleve, diğerleri) ve benzer ilaçlar ağrıların hafifletilmesini sağlar.

Fiziksel aktivitelerinize ara verin. Aktivitelerinize rahatsızlığınız iyileşene kadar ara verin. Bu sayede diz ekleminiz tahriş olmaz. Doktorunuz ne kadar süre ile dinlenmeniz gerektiğini size bildirecektir.

KİST: İçi gaz, sıvı ya da yarıkatı bir maddeyle dolu boşluklardır. İçyüzü epitelle döşeli nlanlara gerçek kist, bu epitelin bulunmadığı türlere yalanc..
871 6 294

Yumurtalık kistleri her zaman kötü huylu olmuyor. Peki gebelikte yaşanan yumurtalık kistleri bebeği, anne sağlığını ve doğumu ne yönde etkiliyor? Y..
870 5 201

Gün geçtikçe yaygınlaşan meme kisti ve meme kanserini, tedavi edici ve önleyici bitkisel kür tarifini, sayın Ahmet Marank..
255 20 123

Çikolata kisti olan kadınlarda doğum yapamama düşüncesi belirir. Fakat gebeliği etkilemeyn bu kistler aynı zamanda kolayca alınabiliyor. İyi huylu ..
183 22 127

Çikolata kisti veya kısırlık habercisi olabilen kasık ağrılarına dikkat. Doktor kontrolü gerekiyor. Üreme çağına özgü bir hastalık olarak kabul edi..
892 10 253

Prof. Dr. Önder Çelik kadınlarda çikolata kisti riskini tespit etmek amacıyla rahim duvarının gen haritasını çıkardı. Dünya çapında yaygın bir hastalı..
853 19 146

Kadınların korkulu rüyalarında biri de yumurtalık ve rahim kistleri. Çünkü ilerleyip kansere neden olabiliyor. Çikolata kistleri aslında tehlikeli mi?..
874 19 411

    Yellow Stone (ABD) ve Toba Dağı (Endonezya) büyük volkanik patlamaların meydana geldiği noktasal örneklerdir.     B..
989 4 161

Hastalığın kesin tedavisi yoktur. Semptomatik tedavi yapılır. Tedavi başlıca, koruyucu tedavi ve komplikasyonların tedavisi olmak üzere iki noktada yo..
395 21 722

    Karın Ağrısına Neden Olabilecek Başlıca Hastalıklar      İdrar yolu infeksiyonları      Safra kese..
182 14 638

Kadınların korkulu rüyasu rahim ve yumurtalık kanserinin öncüsü olan kistler kimi zaman zararsız olabiliyor. Adı kulağa hoş gelse de hiç de hoş olm..
378 11 712

ÖZellikle erkek çocuklarda görülen kasık fıtığının nedenleri, belirtileri neler ve tedavi nasıl uygulanır? Özellikle erkek çocuklarda daha fazla gö..
589 8 779