Ayvanın Faydaları

Ayvanın Faydaları
42 3 52
- Haşlandıtan sonra ayvanın suyu anne sütünün iki katına çıkarır.

- Sinir sistemini güçlendirir.

- Kabızlığa iyi gelir, - Nezle ve gribe karşı etkilidir. - Kolestrolu düşürerek damar sertliğini önler. - Bronşit ve solunum sistemine iyi gelir. - Ayvadaki şeker az olduğu için Şeker hastaları kullanabilir. - Ayva yaprağının kaynatılıp içildiğinde sakinleştirici özelliği vardır. - Dudak çatlamaları için ayva çekirdeğini kaynatıp dudağa sürülebilir.

– Ağız kokusu ve ağızdaki yaraları iyileştirir. Beğendiğiniz yazıları aşağıdaki sosyal imleme sitelerine gönderebilir veya e-mail ile arkadaşlarınıza ulaştırabilirsiniz.

Ayvayı yemek deyimi aslında kötü anlamdadır. Fakat gerçek anlamda ayvada olan vitaminler ve yararları saymakla bitmiyor. İşte ayvanın bize faydaları....
258 17 452

Ayvanın kalbe ve mideye iyi geldiği, ağız kokularını yok ettiği ve kabızlığı giderdiği belirtiliyor. Akdeniz ve Asya ülkelerinde yetişen ve '..
488 23 711

Ayva, ıhlamur ve bal üçlüsü kış aylarının en sevilen tatlarını bir araya getiriyor. Her şekilde tüketilebilir bu üçlünün faydaları.. Kış aylarında ..
928 19 352

    Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Yorulmaz ayvanın faydalarını şöyle sıraladı; ..
813 15 262

Ekşi Elma Faydaları - Ekşi Elmanın Faydaları Gülgillerden; ormanlarda yetişen bir ağacın meyvesidir. Meyveleri küçük ve çok ekşidir. Çiçekleri, açık ..
693 14 585

Gülgillerden çiçekleri iri ve pembe renkli yapraklarının altı tüylü, orta yükseklikteki bir ağacın meyvesidir. Ayva ..
776 24 832

Muzun Faydaları - Muz ve Muzun Faydaları Muz, şifalı bitki, beyin gıdası veya afrodiziyak olarak ünlenmiştir. Muz liflerini Afrika’daki yerli halk, ş..
932 23 509

Prof Dr Ahmet Maranki anne sütünün faydalarından ve bebeklerin gelişimi için annelerin mutlaka sütleriyle beslemeleri gerek..
923 15 290

Karpuzun Faydaları - Karpuz ve Faydaları Araştırmalarda kansere karşı koruma özelliği olduğu bilinen "laykopen" maddesinin, karpuzda bol miktarda bul..
247 21 518

Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Turan Karadeniz, ayvanın lifli, C vitamini ve minareller açısından çok zengin olduğu için bir çok r..
807 5 632

Protein, karbonhidrat, kalsiyum, demir, fosfor, potasyum, sodyum ve C vitamini içerdiğinden vücut için birçok faydası buluna..
397 8 310

Ahududu iyi bir kan yapıcı olmasının yanında mevcut kanı temizler. Vücutta biriken zehirli maddelerin atılmasını sağlar. Terletir ve idrar söktürür. K..
773 18 171