Doktor Tv Banner

Anne Memesi Ve Biberon

Anne Memesi ve Biberon
45 5 80

Çalışan annelerin düşündüğü en büyük konudur; "biberonu bana tercih ederse"

Biberonu size tercih ederse, çeşitli şeyler deneyip bu tercihini değiştirebilirsiniz.

Ben, şu sıralarda bunun kavgasını veriyorum kızımla. Biberondan çeker çekmez süt geliyor, göğüsten biraz daha sonra süt geliyor. O zaman da hanımefendi sinirleniyor ve içmek istemiyor. Ben de o kucağımdayken ayağı kalkıp geziyorum. Çok zorlamıyorum, yeteri kadar içtikten sonra oturarak devam ediyorum.

Eğer göğsümden içmezse çok üzülürüm doğrusu, anne sütünü biberonla içer ama o anı beraber paylaşamayız :(

Bir çözüm de, Nuk'un anne göğsü biçimli biberon emziği. Çok başarılı, mutlaka tavsiye ediyorum. İçerken gaz da yapmıyor.Burda okuduklarınızın hepsini doktorunuza sormadan uygulamayınız

Bebeğimin Dişleri Sürer Sürmez Çürüdü.Nedeni Ne Olabilir

Bebeklerde bazen dişlerin üzerinde sürer sürmez kahverengi lekeler oluştuğu ya da bu dişlerin kırılıp döküldüğü gözlenir. Aslında bu lekeler diş çürük..
975 14 211
Bebeklerde Biberon Çürüğü

Biberon çürüğü, süt dişlerinin sürmesi ile birlikte özellikle üst çenedeki ön bölge kesici dişleri içine alan "yaygın çürük, rapmant çürük" olarak da ..
185 11 780
Biberon İle Beslenmede Annelere Öneriler

Bebeğiniz sütünü sıvı mamasını suyunu biberondan içiyorsa biberonlar hakkında bilgilenmeniz gerekir. Cam mı plastik mi biberon seçilmeli? Plastikle..
912 11 885
Bebeklerinize Emzik Verirken Dikkat Edin

Bebeklerinizin ileride diş ve çene yapısında bozukluklar olmasını istemiyorsanız uzun süre biberon ve emzik vermeyin.. Uzun süre biberonla beslenen..
532 9 553
Biberon nasıl temizlenmelidir? hakkında bilgi

Bebeğinizin beslenmesinde kullanılan tüm malzemeler sıcak suyla yıkanmalı ve ardından steril edilmelidir.. Sterilizasyon üç şekilde yapılabilir; 1..
541 23 700
Çocukların Ağız ve Diş Sağlığı

Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken ciddi sağlık konularından biri de çocukların diş fırçalaması. Diş çürüğü ebeveynlerden çocuğa bulaşabilir, dikkat e..
630 8 409
Anne Sütü Bebeklerin Hayat Kurtarıcısı

Anne sütünün bir bebek için ne kadar faydalı ve gerekli olduğunu bilmeyen yoktur. Süt gelmeyen birkaç gün önemsenmemeli ve kesinlikle mamaya geçilmeme..
316 22 597
Biberonla Beslemenin önemi hakkında detaylı geniş bir bilgi

BİBERONLA BESLENME: Anne sütü 7. aya kadar çocuğun en değerli besin maddesidir. Ancak “Süt çocuğu”nun beslenmesi adlı bölümde de belirttiğimiz gibi ba..
721 5 598
Biberon Çürüğünün Önemi Nedir

Biberon çürüğü görülen dişler tedavi edilmezse ağrı yapar ve iltihaplanır. İltihaplı ya da ağrıyan dişler bebeğin huzursuzlanmasına ve beslenme düzeni..
598 26 542
Biberon Emmediği Halde Bebeğimin Dişleri Çürüdü.Neden Olabilir

Biberonun yanı sıra emziklerin ağlayan bebekleri susturmak amacıyla bal, pekmez, reçel gibi tatlandırıcılara batırılarak verilmesi de biberon çürükler..
546 11 853
Biberon Çürüğü

Bebeklerde bazen dişlerin üzerinde sürer sürmez kahverengi lekeler oluştuğu ya da bu dişlerin kırılıp döküldüğü gözlenir. Aslında bu lekeler diş çürük..
466 11 433
Biberon Çürüklerinden Korunmak İçin Tavsiyeler

• Bebeğinizin, karbonhidrat içerikli sıvı ile dolu biberonla uyumasına izin vermeyin. Sadece su ile yatmasın da bir sakınca yoktur.• Bebeğinizi, dokto..
590 12 684