Akik Taşi Özellikleri Ve Akik Taşinin Yararlari

AKİK TAŞI ÖZELLIKLERI VE AKİK TAŞININ YARARLARI
20 6 73


Akik taşı isminini Sicilya’da bulunan Achates nehri’nden almıştır.  Bol renkli olması ve çeşiterinin bolluğu sebebi ile  sevilen ve dikkat çeken taşlardandır. Sert, ve Renkli kısımları saydam olmamasına rağmen ışık geçiren bir yapısı vardır. Muhammed A.S. efendimizin mühür olarak kullandığı yüzük de akik taşlıdır.  Akik taşının beden ile teması halinde etkilerinin daha fazla olduğu sanılmaktadır. Bu konuda çoğu Taş bilimci hem fikir olmak ile birlikte bazıları taşın vücud ile temasının şart olmadığını savunmaktadır.
Akik Taşının Etkileri İnsan vücudundaki fazla enerjiyi yada negatif enerjiyi boşaltır. Stres giderici özelliği vardır. Vüdut da gerginlik olan kısımlara sıcaklık hissi verir ve gerginliği alır. Ağrıları gidermek için kullanılabilir. Cilt hastalıklarına iyi gelir. İradeyi güçlendirir. Damarları kuvvetlendirir. Daha kolay ve güzel konuşma ve yazma yeteneği verir. Vücuddaki gazları giderir. Cinsel organlar ve cinsel güç için faydalıdır. Hamile bayanlarda hem anneye hemde bebeğe sağlık verir. Hamile bayanlara özellikle tavsiye edilir. Sosyalleşmeyi kolaylaştırır,  Çevrenizdeki insanlar ile daha uyumlu yaşamanıza yardımcı olur. Dişlere ve kemikleri güçlendirir,  korur. Enerjini tazeler. Kırmızı Akik Kalp ve kan dolaşım sistemine iyi gelir. Mavi renkli Akik diğer mavi taşlar gibi  akiğin diğer türlerinden farklı olarak boğaz çakrasını etkiler  ve boğaz ile ilgili sorunlarda işe yarar. Göz sağlığı ve korunması için tavsiye edilir. Canlılık veren enerjisiyle, kendinizi sıkıntılı ve kötü hissettiğiniz anlarda olayların iyi yönünü de görmenizi sağlar. İnsanların olumsuzluklarından kolayca etkileniyorsaniz akik size iyi gelecektir. Dikkati toplamaya ve dikkatli bir şekilde hareket etmemizde yardımcı olur. Başarıyı sembolize eden Akik, negatif enerjiye karşı koruma sağlar ve cesareti arttırır, Çalışan kişlerde Akik özellikle bel altında örn. cepte yada elde yüzük olarak tavsiye edilir. Özellikle yüzük olarak kullanıldığında, kişinin kendisine güvenini artırır. Kırmızımsı turuncu renkteki akikler fiziksel canlılığı artırarak tembelliği giderir.  Odaklanmak istediğiniz konuya eğiliminizi güçlendirir. Mavi dantelli akik taşı;  sosyal ortamlarda gereksinim duyulan serinkanlılık ve özgüven duygularını güçlendirir. Sinir bozukluklarını yatıştırır ve topluluk önünde yapılacak konuşmalarda kendine güveni arttırır. Mavi renkli olan akikler nazara karşı etkilidir. Yosun akik,  insanın içini koşulsuz sevgi ile doldurur ve kişinin ruhsal gelişimine yardımcı olur. Kendinizi sıkıntılı ve kötü hissettiğiniz zamanlarda olayların iyi yönünü de görmenizi sağlar. İnsanların olumsuzluklarından etkileniyorsanız akik sizin negatifliğinizi üzerinizden alacak ve size iyi gelecektir.

Mısır, Hindistan, Türkiye gibi sosyo ekonomik durumu kötü olan ülkelerde böbrek taşı oluşumunun daha çok olduğunu dile..
280 22 469

Böbrek Taşları böbreklerde toplanan kalsiyum ve benzeri küçük mineral parçalarının üreterden mesaneye geçemeyecek kadar büyük olanları tarafından oluş..
289 4 191

bitki profesörü ,Profdribrahim saraçoğlu yeni bilgiler ve önceki verdiği bilgileri anlatmaya ve sağlığımız için neler yap..
900 24 405

Prof. Dr. Selçuk Yücel limonun böbrek taşlarına iyi geldiğini vurguluyor. Taş düşürmede faydalı olan limonun özellikleri neler? Akdeniz Üniversites..
217 23 294

Diş macunları dişlerinizi sadece temizlemeye yardımcı değildir. Aynı zamanda plak oluşumunu ve diş taşı oluşumunu azaltmakta, beyazlatmada, dişeti sağ..
244 5 753

Diş taşı temizliği doğru uygulandığı takdirde minenin zedelenmesine neden olmaz. Çünkü diş taşı temizliği işleminde; diş dokusundan değil, diş yüzeyin..
391 8 320

Kumluca’da yaşayan Fadime Yiğit 3 yıldır rinolit taşının burnunda olduğundan habersizdir. Doktora giden kadının burnundan taş çıktı. Kumluca’da 3 ..
170 5 172

Prof. Dr. Hasan Taşçı kumral ve kilolu bayanlarda safra kesesi rahatsızlıklarının daha riskli olduğunu belirtti. Prof. Dr. Hasan Taşçı, safra keses..
465 6 595

İsveç’te yapılan araştırmalara göre c vitamini ilaçları böbrekte taş oluşumuna neden olabiliyor. Erkekler bu risk daha fazla.. İsveç'teki Karolinsk..
276 4 268

Kültürü Oluşturan Unsurlar - Kültürü Oluşturan Etkenler Kültürü oluşturan unsurlar Maddi(somut )unsurlar ·Coğrafi konum, ·Simgeler, ·Doğal ortam öz..
281 5 686

Şeker içeren meyveli sodalar ve özellikle hazır meyve suları böbrek taşı riskini artırıyor. Fazla miktarda şekerli soda, meyve suyu ve benzeri gaz..
960 9 544

Elma sirkesinin faydaları Elma sirkesinin yararları Elma sirkesinin saça yararları Elma sirkesi saça nasıl uygulanır Elma sirkesi saçlarınızı kepekle..
513 12 558