Doktor Tv Banner

Ahmet Maranki – Stres Ve Depresyondan Kurtulmak İcin

Ahmet Maranki – STRES VE DEPRESYONDAN KURTULMAK ICIN
32 0 55

STRES VE DEPRESYONDAN KURTULMAK İÇİN :

SİNİR VE STRESİ YOK ETMEK İÇİN: 5 gr kedi otunu 1/2 Lt suda 3 taşım kaynatın. Sabah akşam 1 kaşık için.

DAHA AĞIR DEPRESYONLAR İÇİN : 1 Lt kaynar suya, 5 gr tane kimyon, 5 gr sarıkantorunu atıp 15 dak. demlendirin. Sabah akşam 1 bardak için.

Hergün 5 adet badem yiyin.

Sabahları evden çıkmadan yüzünüze badem yağı sürün.

Baharda Yaptırılan Botoksun Özelliği Nedir?

Daha genç ve güvenli görünmek için botokstan vazgeçemeyenlere Medical Estetik Uzmanı Dr. Hikmet Gülaçtı, baharda botoksu tavsiye ediyor.. Daha huzu..
446 8 680
Tatil Stresiyle Savaşan 10 Besin

Kan portakalı, mükemmel bir C vitamini deposu, dış etkenlerle virüslerle savaşır, strese ve beyin işlevlerine iyi gelir, konsantrasyonu sağlar, kan ba..
868 6 473
Depresyondan Kurtulmak İçin Konuları Çarpıtmayın

Çarpıtmamayı öğrendiğinizde ve uyguladığınızda depresyon sizden uzaklaşır.. Depresyonun etkileri büyüktür. Moraliniz bozulur, kendinize saygınız az..
821 23 170
Aşırı Stresten Kurtulmanın Basit Yolları

Sinsice bizi etkisi altına alan gerginlikle başlayıp koca bir strese dönüşen şeyleri bilmemiz ve önlem almamız gerek. Cep telefonumuzdan başlay..
833 12 766
Depresyon da Bazen Bulaşıcı Olabilir

Araştırmalara göre depresyon geçiren bir kişiyle beraber yaşamak veya yanında durmak bize de bulaştırabilir. Indiana Notre Dame Üniversitesi'nden p..
494 6 365
9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü Olsun

Tüm dünyada sigaradan kurtulmak isteyenler isteyip de başaramayanlar için bugün özel bir gün. Sağlık sorunlarınızdan tamamen arınmak için, sigarayı bı..
587 22 725
Hamilelikte Ninni Dinlemek Anneyi Rahatlatıyor

Doğmamış bebeklerde olduğu gibi ninninin anne adaylarına da iyi geldiği gözlemlendi. Hafif müzikler ve doğal sesler, hamileliğe bağlı görülen stres..
738 6 645
Kalp Haftasında Kalp Sağlığınızı Koruyun

Prof. Dr. Ahmet Hamulu, kalp haftasında kalbi koruyan önerilerde bulunuyor. Nelerden kaçınmalı neler yapmalıyız? Bir kişinin hiçbir risk faktörü al..
420 11 178
Çocuklarda Görülen Psikolojik Sorunlar ve Çözümleri

Çocuk, Genç ve Aile Psikiyatrisi Osman Abalı prikososyal stres kavramının çocuklarda daha çok görüldüğünü bildirdi. “Psikososyal stres faktörleri, ..
597 20 211
Kadınlarda Stres ve Alzheimer Riski

Orta yaşlarda günlük stres düzeyi yüksek olan kadınlar yaşlılıkta Alzheimer riskiyle karşılaşıyor. Kronik stresin Alzheimer riskini artırdığı beli..
267 10 364
Çok Parmaklılık İyi mi Kötü mü?

El veya ayak parmakları 6, 7 hatta 8 parmaklı olabilir. Bu durum el ve ayakta zamanla fonksiyon bozukluğuna sebep olabiliyor. Çarşamba’da bir lised..
727 18 533
Gençlerde Depresyon, Egzersiz Yaparak İyileştirilebilir

Herkes gibi gençler de depresyondan muzdarip olabilir. Yeni bir çalışmaya göre egzersiz yapmak gençlerdeki depresyonu azaltıp önleyebiliyor. 12..
502 14 623
Stresli İş, Ev Yaşamını da Etkiliyor

İş yerinde yaşana stres, kötü çalışma arkadaşları, kötü patron ve sevilmeyen işler kişinin yaşamını bütünüyle etkiliyor. Ailenize de zarar vermesi..
901 10 504
Stresin Cilt Üzerindeki Olumsuz Etkileri

Duygularınızın ve yaşadıklarınızın cildiniz üzerinde etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Stres yaşamın bir parçası olduğundan cilde de direkt yan..
982 5 818
Stres Hamileliği Ne Kadar Olumsuz Etkiliyor?

Hamilelikte yaşanan stres anne adayını doğum sonrası için etkilediği gibi, çocuğu da her açıdan olumsuz etkilemektedir. Stres, tehdit edici bir dur..
846 15 889